Skocz do zawartości

Witajcie majóweczki | Forum o ciąży


martam83

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ja mam problem z podwyższonym poziomem hormonu tarczycy. Chciałam zapisać się do endokrynologa ale termin najbliższy jest ale po 14 maja wiec chyba wcześniej urodzę. ogólnie czuje się dobrze ale przytyłam już 11 kg i to mnie martwi, bo do maja jeszcze zostaje dużo czasu a tu już taki wzrost wagi. Pozdrawiam wszystkie maj-óweczki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kochana ja mam termin na 22 maja i przytyłam już 10 kg 🙂 Nie wiem co to będzie później, bo już mi jest ciężko. A co do ciśnienia, to mam problem z tętnem. Czasami jest ponad 100. Jak jestem u gin to wtedy osiąga czasami 120-130. Zakupiłam sobie ciśnieniomierz i mierzę kilka razy dziennie. W domu jest w porządku. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mam jeszcze pytanie...Czy wy czujecie mocne ruchy dziecka?? (takie że np nie możecie spać w nocy, albo maluszek tak mocno kopie, że boli was brzuch lub inne narządy?) Bo mój się wierci ale bez przesady, te kopniaki nie są bolące. Noce przesypiam, nic nie czuje, tylko nad ranem jak sie wierci, ale to też nie jest ból. Znajome które są w 20tc opowiadają mi, jak to maluchy kopią je mocno....Czy też tak macie? Czy u mnie jest coś nie tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oliczeko nie przejmuj się ja też mam tak jak ty 🙂 Mały się wierci rusza ale nie czuje mocnych ruchów. Myślę, że to indywidualna sprawa każdej kobiety i charakteru dzidziusia jak się rusza 🙂 Mnie w nocy mały też nie budzi no chyba, że sama się obudzę to poczuje jak się wierci ale tak to nie więc spokojnie rusza się więc jest ok 🙂 Poza tym każda mama sama wie jaki rytm dnia ma jej dzidzia ja np zauważyłam, że mój brzdąc najbardziej rusza się wieczorami tak sobie pływa nie kopie i czasami ma czkawke bo wtedy są takie rytmiczne uderzenia przez jakiś czas a tak to jest grzeczniutki 🙂 Co do kg to się nie przejmujcie ja przytyłam już 14 🙃 ale licze, że po ciązy strace z nawiązką przy moim kochanym synku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rudzielec napisał(a):
marcysia86 napisał(a):
http://allegro.pl/hitreec-3w1-cieply-spiworek-gratis-emjot-mj-i3021324179.html


http://allegro.pl/nowosc-2012-matpol-ibiza-3w1-polski-wozek-gratisy-i3016690324.html


z netu podobają mi się te...


no i jakie kolory jak cos??




ten emjot fioletowo szary....bądź z tym różem ....bo jak z netu to zamówię dopiero jak dzidzia się urodzi.a ten drugi matpol to czerwono czarny .
a jeśli spodoba mi się prędzej jakiś w sklepie i dam radę wybrać się jeszcze na zakupy to taki uniwersalny kolor by w razie "ptasiolka"pasował 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja to tyję z dnia na dzień 🙂 może za dużo jem?? ale mam taki apetyt że nie wiem 🙂 Mam nadzięję że po ciązy wrócę do formy 🙂
A czy którejś z Was zrobiły sie rozstępy na piersiach? Ja sie smarowałam od początku ciąży oliwką i balsamami przeciw rozstępom, aż tu nagle pojawiły się niedawno. Nie są jakieś mega duże, ale boję się że mi zostaną. Macie jakieś skuteczne specyfiki NA rozstępy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
uleczka4p napisał(a):
ja mam problem z podwyższonym poziomem hormonu tarczycy. Chciałam zapisać się do endokrynologa ale termin najbliższy jest ale po 14 maja wiec chyba wcześniej urodzę. ogólnie czuje się dobrze ale przytyłam już 11 kg i to mnie martwi, bo do maja jeszcze zostaje dużo czasu a tu już taki wzrost wagi. Pozdrawiam wszystkie maj-óweczki.

u mnie endokrynolog przyjmuje ciężarne poza kolejnością - dowiedz się, czy u Ciebie nie byłoby teżż takiej możliwości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oliczeko napisał(a):
A mam jeszcze pytanie...Czy wy czujecie mocne ruchy dziecka?? (takie że np nie możecie spać w nocy, albo maluszek tak mocno kopie, że boli was brzuch lub inne narządy?) Bo mój się wierci ale bez przesady, te kopniaki nie są bolące. Noce przesypiam, nic nie czuje, tylko nad ranem jak sie wierci, ale to też nie jest ból. Znajome które są w 20tc opowiadają mi, jak to maluchy kopią je mocno....Czy też tak macie? Czy u mnie jest coś nie tak?

mnie też nigdy nie boli jak mnie mała kopie, czuję to, owszem, ale bólem na pewno bym tego nie nazwała. Śmiesznie się tylko czuję jak zmienia pozycję w brzuchu, bo wtedy mam wrażenie jekby wszystkie flaki wywracały mi się do góry nogami 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oliczeko napisał(a):
Ja to tyję z dnia na dzień 🙂 może za dużo jem?? ale mam taki apetyt że nie wiem 🙂 Mam nadzięję że po ciązy wrócę do formy 🙂
A czy którejś z Was zrobiły sie rozstępy na piersiach? Ja sie smarowałam od początku ciąży oliwką i balsamami przeciw rozstępom, aż tu nagle pojawiły się niedawno. Nie są jakieś mega duże, ale boję się że mi zostaną. Macie jakieś skuteczne specyfiki NA rozstępy?


od 5 tc uzywałam 2 razy dziennie: oliwki bambino, po 4 miesiącu zaczełam uzywac mustelli, ale jest bardzo droga, mimo to skóra wydawała się taka sprężystai i mięciutka, po 2 opakowaniach zuzytych w ciagu miesiąca przezucilam się na krem Gerber, też zuzułam tylko 2 opakowania bo zakończyli produkcję, szkoda bo ten kosztował 25 zł i był super. Teraz mam krem Pharmacist polecomy przez koleżankę, 6 miesięcy po porodzie m a tylko delikatną kreseczkę na jednym boku, bardzo niewidoczną a piersi cale zrowe 🙂 mi do tej pory tez nic nie wyskoczyło 🙂 🙂
Dodam że 1-2 razy w tyg robię piling enzymatyczny na brzuszku i skrobanie po całym ciele zwykłym 🙂 - to doradziła mi kosmetyczka,

I w ogole to mam chyba szajbę na tym punkcie ;/
A co do kilogramów.... wiem że noszę Kubusia pod serduszkiem... ale masakrycznie dołują mnie dodatkowe kilogramy, wydaje mi się że jestem gruba i boje sie ze po porodzie mi to nie zejdzie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oliczeko napisał(a):
Ja to tyję z dnia na dzień 🙂 może za dużo jem?? ale mam taki apetyt że nie wiem 🙂 Mam nadzięję że po ciązy wrócę do formy 🙂
A czy którejś z Was zrobiły sie rozstępy na piersiach? Ja sie smarowałam od początku ciąży oliwką i balsamami przeciw rozstępom, aż tu nagle pojawiły się niedawno. Nie są jakieś mega duże, ale boję się że mi zostaną. Macie jakieś skuteczne specyfiki NA rozstępy?

od momentu jak się dowiedziałam, że jestem w ciąży smaruję brzuch i piersi, od 4 miesiąca Mustellą przeciw rozstempom. Na brzusiu ani jednego puki co, ale piersi, to istna masakra!!! Jeden na drugim 🤨 smaruje się dwa razy dziennie, więc już więcej nie ma sensu, ale efekty są mizerne. Chętnie też się dowiem o jakiś sprawdzony specyfik, bo Mustella akurat mi się kończy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja od wczoraj siedzę w piwnicy i szlifuję łóżeczko, które dostałam od męża bratowej po jej córeczkach, a które zostało kupione w 1975 roku dla starszego brata mojego męża 🙂 całe było przemalowane bordową lakierobejcą, a ja mam zamiar je oczyścić do surowego drewna, przemalować niektóre szczebelki zieloną, a niektóre żółtą farbą i całość polakierować 🙂 niunia będzie miała łóżeczko jak nowe a jednocześnie z historią 🙂 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martam83 napisał(a):
Dziewczyny, a jak wasi ginekolodzy zapatrują się na szczepienia w czasie ciąży?!
Mi dzisiaj znowu przyszło wezwanie(choć już trzy razy odmówiłam) na szczepienie przeciw kokluszowi(krztusiec). Mój gin z Polski jest przeciwny jakimkolwiek szczepieniom w ciąży. A tu mi trują, że trzeba i że są to szczepionki bezpieczne w ciąży. A ja boję się o maleństwo.


Ja nie słyszałam o szczepieniu na koklusz w ciazy...ale podobno robi sie szczepienie na zołtaczke po 32tc.. 🤔 ale dobrze ze poruszyłas ten temat zapytam sie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oliczeko napisał(a):
A mam jeszcze pytanie...Czy wy czujecie mocne ruchy dziecka?? (takie że np nie możecie spać w nocy, albo maluszek tak mocno kopie, że boli was brzuch lub inne narządy?) Bo mój się wierci ale bez przesady, te kopniaki nie są bolące. Noce przesypiam, nic nie czuje, tylko nad ranem jak sie wierci, ale to też nie jest ból. Znajome które są w 20tc opowiadają mi, jak to maluchy kopią je mocno....Czy też tak macie? Czy u mnie jest coś nie tak?


Mnie ruchy Stasia nie bola nic a nic..sa czeste a kopniaczki tak silne ze mozna go złapac za nozke ale zero bolu...Jesli chodzi o nocne buszowanie to ja sie czesto budze bo synus wypina pupcie i czuje ze twardnieje mi czesc brzucha wiec jak leze na plecach to ciezko oddychac, ale tak to wariuje prawie non stop i bardzo to lubie 😜

Co do kg.ja przytyłam prawie 8 kg..i wogole sie tym nie przejmuje 🙃 na rozstepy smaruje sie Palmersem a piersi Mustela..ale nie mam rozstepow ani na brzuszku ani nigdzie indziej 🙂

Uleczka4p 🙂 gdzie byłas jak Cie nie było?? 😉

Usmiechnieta super pomysł z tym łóżeczkiem z pokolenia na pokolenie 😜...niedługo to juz bedzie zabytek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja stosuję oliwkę w żelu, ale to najczęściej po kąpieli w wannie, na całe ciało, a tak to masła Palmers na brzuszek i balsamu Palmers na piersi i jak na razie skórę mam mięciutką i bardzo elastyczną. Ale wmawiam sobie, że to głównie nie dzięki specyfikom do smarowania, a dodatkowym kilogramom :P To tak żeby łatwiej było mi przełknąć te 9kg... Może to nie aż tak dużo, ale nie jestem wysoka (165cm) i zawsze ważyłam max. 55-56 kg, a tutaj prawie 65 na wadze 🤢 I choć tęsknię za czasami, gdy we wszystko się mieściłam, dopinałam i bez problemu mogłam ogolić miejsca intymne, to nie zamieniłabym swojego stanu błogosławionego 😜 na nic innego!
Jaś wierci się bardzo często i energicznie (niestety, nie ma po kim być spokojny 😉 ) i teraz częściej czuję, jak się przesuwa niż kopie, choć czasami zdarza mu się rąbnąć mnie mocniej. I wcale nie boli, jest cudownie, zwłaszcza, gdy kołysze mi całym brzuchem, raz w lewo, raz w prawo 😁 Chociaż, czasami szaleje w okolicach prawego jajowodu i gdy mocno uderzy lub pcha się (lub coś) w dół, to boli, ale to przez operację, którą miałam rok temu. Byłam w ciąży, niestety pozamacicznej, pękł mi jajowód i z krwotokiem trafiłam do szpitala. Zrobili mi laparotomię i założyli sporo szwów w środku, dlatego czasami bolą mnie kopniaczki Małego, ale to tylko tam.
I dlatego wierzę, że cuda się zdarzają. Każda z nas nosi pod sercem swój własny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martam83 napisał(a):
Dobrze wiedzieć, że nie jestem sama z "niejadkowym problemem", ale frustracja we mnie narasta 😞
jak można przeżuwać coś co się lubi 30 min? Ach brak słów

Marcysia, a co to za kolor był?


Kochana,bo Twoja córa jest po prostu bardzo modna i idzie z duchem czasu 😉 http://www.bialegawrony.org/page.php?cms=70
Ona preferuje SLOW FOOD 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martam83 tym razem wstawiłas coś o czym nie wiedziałam i Litaf Pick Up bardzo mnie zainteresował 🙂 Niestety na rozpisce nie jest podane czy jest kompatybilny z mutsy urban riderem ale mam nadzieję że skoro pasuje do 4ridrera to i do urbana.. 🤔?
Nihasa ja w pierwszej ciąży miałam skoki ciśnienia i musiałam kontrolować a na koniec dostałam nawet z tego powodu skierowanie do szpitala. Tyle że zaczęłam rodzić w dniu w którym miałam się stawić 😁 Tak więc o 14 przyjęli mnie na patologię, po 15 zaczęły się nieregularne skurcze a o 19 jak mnie wzięli na fotel to było już 6 cm rozwarcia i wypad na porodówkę. Tam pierwsza godzina jeszcze na luzie, bolesne skurcze miałam chyba tylko w ostatniej godzinie a córę wyparłam na trzy skurcze parte więc AMERYKA 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuszki!
Szczerze mówiąc to moje maleństwo także jest baaardzo spokojne. Juz jestem przewrażliwiona na tym punkcie i ciągle tylko się macam po brzuchu i sprawdzam czy dziecko kopie... Bo nie dość, że wcale nie kopie za dużo, to jeszcze tak bardzo delikatnie. Czasem zdarzy się mocniejszy kopniaczek, ale rzadko. A najczęściej to w ogóle nie są kopniaki, tylko wiercenie się. Ale ciągle sobie tłumaczę, że tydzień temu na usg upewniliśmy się, że wszystko jest w najlepszym porządku i staram się nie martwić za bardzo. Myślę też, że za takie lekkie odczuwanie ruchów trochę jest odpowiedzialna moja budowa ciała 🙂
Ja od początku ciąży przytyłam już 12 kg, a apetyt ciągle mi dopisuje (w I trym. czułam się bardzo dobrze, więc też sporo jadłam), ale wszyscy mnie pocieszają, że przy maleństwie raz dwa te wszystkie zbędne kg zgubię... No cóż, zobaczymy, narazie się nie przejmuję 🙂
A co do rozstępów, to także smaruję regularnie brzuszek i piersi albo oliwką albo kremem z bielendy. Niestety na piersiach mam tyyyle rozstępów, że głowa mała. Na brzuszku narazie żadnego i ciągle się łudzę, że może tak zostanie 🙂 Ale ostatnio znów dojrzałam sporo rozstępów na pośladkach 😞 Niby czytałam, że tam też się robią, ale jakoś nie przykładałam się do smarowania tamtej części ciała. A tu taka niemiła niespodzianka :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Koleżanka zaproponowała mi smarowanie się olejkiem Bio-Oil, który działa juz na rozstępy a nie przeciw. Czy któraś z Was stosowała go?

A czy któraś z Was chodzi do szkoły rodzenia? Czy to jest przydatne ? I czy opłacacie dodatkowo położną?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ach, zapomniałabym! Chciałam się Was zapytać, czy może też czasem tak macie i czy to normalne... Mianowicie: już dwa razy mi się tak zdarzyło, że po kolacji zaczynałam odczuwać dosyć mocny ból w okolicach albo żołądka i wątroby albo żołądka i płuc. Trwał kilka minut (3-5min) i przechodził tak samo nagle jak się pojawiał. Żadna zmiana pozycji nie pomagała, do tego bardzo spłycał mi się oddech. I tak sobie myślę, że może to maluszek po prostu układał się wtedy pionowo i tak mocno się rozpychał... Nie mam pojęcia. Może któraś z Was też tak miała??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam!
Ale się dzisiaj wyspałam. M. ma dzisiaj wolne, to dał mi pospać. Wstałam o 11:30 🤪
I śniadanko na stole czekało i kawka bezkofeinowa 🙂
Także śniadanko z moim niejadkiem mnie ominęło 😉
Karolinko moja to pobija rekordy w slow food
nihasa ja też miałam takie skoki, wcześniej co pisałam. Niestety nie miałam jeszcze spotkania z położną od tamtej pory. Ale codziennie mierzę sobie ciśnienie i jest ok, tylko puls ciągle wysoki.
oliczeko czucie ruchów u kobiety zależy w dużej mierze od budowy ciała i ilości wód płodowych. Ja czuję mocne ruchy i brzuch to mi cały aż podskakuje, ale nie boli. Z Olivią to w 9 miesiącu czułam ból, gdy mi pod żebro nogę wpychała, chyba miałam obite 🙂
uśmiechnięta super sprawa z tym łóżeczkiem, a jaka satysfakcja że sama je robisz 🤪
Rudzielec jakbyś mogła spytać lekarza a te szczepienie to byłabym bardzo wdzięczna 😘

Póki co nie mam też żadnych roztępów na brzuchu i piersiach, ale mi np po pierwszej ciąży wyszły na biodrach(wcześniej nie miałam), na szczęście nie ma jakiejś tragedii.
Nie bójcie się tak tej wagi kobietki. Wszystko zgubicie. Ja po tyg. weszłam w moje ciuchy sprzed ciąży. Wszystko Wam się ładnie obkurczy, a jak będziecie karmić piersią, to jeszcze szybciej dojdziecie do formy 🙂 🙂 🙂
Ja to jedynie się boję, że mi skóra na brzuchu zostanie teraz 🤨 i że po karmieniu cycki mi obwisną 🤨

A czy pozostałe brzusie wiedzą coś na temat szczepień w ciąży???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pierwsze pranie zrobiłam w środę a dzisiaj pierwsze prasowanie ciuszków dziecięcych 🙂 A chociaż nie lubię prasować i rzadko to robię to muszę przyznać że sprawiło mi to przyjemność :P Zwłaszcza że myślę o tym kiedy i co założę, przynajmniej na tym się łapałam i od razu selekcja mniejszych i większych, bo zastanawiam się właśnie jak sobie poradzę w tym całym rozgardiaszu ciuszkowym 🙂 Pewnie opracuję własny system 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam już wszystko poprane i poprasowane 🙂 obiecałam sobie, że już nic Matiemu nie kupie ale poszłam dzisiaj do sklepu i kupiłam kurtkę, dwie pary spodni i sweterek 😮 jestem nienormalna ale to wszystko takie śliczne.. 😜 Kupiłam dzisiaj też krem do ciałka bambino, i szampon i zel w jednym nivea i w domu przeczytalam ze ten zel dopiero po 1 miesiacu zycia i co musze znowu cos kupic 😞 a tak to zostana pieluchy i chusteczki no i w koncu koszule do karmienia dla mnie i to chyba wszystko 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie kochane!!!
właśnie dziś dostałam paczkę,niedawno zalicytowałam 7 par bodów na allegro za 9,90zł.
jak je odpakowałam to byłam w szoku,bo wyglądają jak nowiutkie!!!!!
jeszcze poczekam ze 2-3 tyg i też zacznę prać ciuszki.
mąż dostał dziś tel ,że od 1 marca na pewno do pracy.

co do rozstępów ze synkiem miałam szybko,bo byłam bardzo szczupła ,a tyłam dość sporo.później prawie wszystko zgubiłam.miałam rozstępy na udach,pośladkach i piersiach.na razie są białe i ledwo widoczne.niczym nie smarowałam i nie smaruję 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja włsnie też kupiłam prawie wszystko na allegro. Dziewczyna sprzedała mi body x 20 za 14,99 i jak przyszły to też byłam w szoku bo były jak nowe. Napisałam do niej maila i okazało sie że ma dużo ciuszków dla dzieci i kupiłam bardzo dużo rzeczy u niej az do rozmiaru 86 🙂 nawet wanienke dorzuciła mi gratis na koniec bo miała 3 🙂 Do szpitala tylko kupiłam kilka nowych rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No widze ze szybkie jestescie z tym praniem i prasowaniem 🙂 ja jeszcze musze kilka rzeczy kupic ..mam problem ze śpioszkami na 56 ale zaczynam sie zastanawiac czy sie przydadza?? 🤔 mam 1 komplet i jeszcze ze 2 musze dokupic w razie co 🙂
wiec prac to bede dopiero w polowie marca zeby wszystko świeże było..zreszta jeszcze sie nie dogadaliśmy co do pokoju wiec nawet nie mam gdzie tego układac 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...