Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
Super że wizyta się udała. Chyba fajnie jak dziecko jest spokojne to mozna je podejrzeć a nie jak moja księżniczka cały czas się wierci i buzki nie chce spryciula pokazać 🙂.

mnie nigdy na buzce nie zalezalo. poza tym, ulozyl sie malo odpowiednio do samego badania. ale jakos dalismy rade. Skupilismy sie mocno na sercu i glowce. A wszystko inne juz wiedzielismy ze jest ok. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam! Również niedawno do Was dołączyła i zaczyna mi się podobać coraz bardziej. To moja druga ciąża, termin porodu mam na 27 czerwca. Mam już synka, także mam cichą nadzieję że urodzi się dziewczynka.

Ta cytryna do glukozy naprawdę pomaga w jej wypiciu? Nie znałam takiego sposobu przy pierwszej ciąży a szkoda 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiulka1989 napisał(a):
zonanagazie tez mam wizyte w czwatek i juz nie moge sie doczekac... a badania ide zrobic juz w poniedziałek... mma nadzieje, że wypije ta glukoze bez odruchu zwrotnego hihi 😉
a mam pytanie czy to prawda, że przy tym badaniu z glukoza pobieraja krew 2 razy???


Tak to prawda.Pierwszy raz na czczo,potem pijesz to paskudztwo i po godzinie znowu pobierają krew.Ja miałam badanie w środę.Przeżyłam choć odruch miałam.Wyniki podobno ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Życzę miłego weekendu wszystkim mamuśkom 😁
Zapisałam się na wtorek prywatnie na USG 3D, już nie mogę się doczekać, mam nadzieję, że się nie odwróci dupeczką i dowiem się czy to na pewno dziewczynka 😁 czy nic jej się nie przykleiło 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i przeżyłam obciążenie glukozą! UF... Ale powiem Wam że łatwo nie było. Przez te 2 h prawie spałam, najpierw mnie zmuliło, zemdliło, a potem senność masakryczna mnie dopadła. Kupiłam sobie 2 gazety, nawet ich nie przeczytałam.
Po powrocie do domu pospałam ok godzinkę. Wstałam i wzięłam się za robienie obiadu. Buraczki wyszły mi przepyszne, ale mięso nie do zjedzenia... Nasz pies Stefanek miał dziś mega wyżerkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam czerwcowe mamusie i cieszę się że nas coraz więcej.

Mam do was pytanie czy jecie dużo owoców cytrusowych. Ja na przykład jem strasznie dużo kiwi, ostatnio zaczęli mnie straszyć, że jak będę tyle jeść to dziecko będzie miało wysypkę i uczulenie ?
Jakie jest wasze zdanie na ten temat ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zonanagazie napisał(a):
Witam czerwcowe mamusie i cieszę się że nas coraz więcej.

Mam do was pytanie czy jecie dużo owoców cytrusowych. Ja na przykład jem strasznie dużo kiwi, ostatnio zaczęli mnie straszyć, że jak będę tyle jeść to dziecko będzie miało wysypkę i uczulenie ?
Jakie jest wasze zdanie na ten temat ?


Hmm zaciekawiłaś mnie, chociaż wydaje mi się, że tak być nie może, ja za to wcinam duuużo pomarańczy...
A w ogóle to spróbujcie sobie jaka pyszna jest milka caramel ta nowa 😁 Pycha! :]

Macie jakieś sposoby na zgagę? Bo mnie męczy trochę... ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zonanagazie napisał(a):
Witam czerwcowe mamusie i cieszę się że nas coraz więcej.

Mam do was pytanie czy jecie dużo owoców cytrusowych. Ja na przykład jem strasznie dużo kiwi, ostatnio zaczęli mnie straszyć, że jak będę tyle jeść to dziecko będzie miało wysypkę i uczulenie ?
Jakie jest wasze zdanie na ten temat ?


w poprzedniej ciazy jadlam olbrzymia ilosc mandarynek - dziecku nic nie bylo. teraz zadnych cytrusow nie moge jesc bo od razu mdli, zoladek boli a dodatkowo dostaje jakiejs wysypki na brzuchu i twarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
zonanagazie napisał(a):
Witam czerwcowe mamusie i cieszę się że nas coraz więcej.

Mam do was pytanie czy jecie dużo owoców cytrusowych. Ja na przykład jem strasznie dużo kiwi, ostatnio zaczęli mnie straszyć, że jak będę tyle jeść to dziecko będzie miało wysypkę i uczulenie ?
Jakie jest wasze zdanie na ten temat ?


Hmm zaciekawiłaś mnie, chociaż wydaje mi się, że tak być nie może, ja za to wcinam duuużo pomarańczy...
A w ogóle to spróbujcie sobie jaka pyszna jest milka caramel ta nowa 😁 Pycha! :]

Macie jakieś sposoby na zgagę? Bo mnie męczy trochę... ;/


polecam plasterek cytryny, 🙂 feeenooomenalnie dziala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zonanagazie napisał(a):
magdad86 napisał(a):

Macie jakieś sposoby na zgagę? Bo mnie męczy trochę... ;/


Szklanka ciepłego mleka, tylko bez dodatków mi np pomaga.

Choć bardziej dokuczają mi wzdęcia, brzuch się robi taki napięty i boli. A na to jaki macie sposób?


Mleko pomaga tylko na chwilę, polecam tabletki Rennie do ssania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
zonanagazie napisał(a):
Witam czerwcowe mamusie i cieszę się że nas coraz więcej.

Mam do was pytanie czy jecie dużo owoców cytrusowych. Ja na przykład jem strasznie dużo kiwi, ostatnio zaczęli mnie straszyć, że jak będę tyle jeść to dziecko będzie miało wysypkę i uczulenie ?
Jakie jest wasze zdanie na ten temat ?


w poprzedniej ciazy jadlam olbrzymia ilosc mandarynek - dziecku nic nie bylo. teraz zadnych cytrusow nie moge jesc bo od razu mdli, zoladek boli a dodatkowo dostaje jakiejs wysypki na brzuchu i twarzy.


W pierwszej ciąży na zgagę pomagała mi tylko cytryna, więc codziennie piłam litry wody z cytryną przez długi okres no i mała uczulenia nie ma 🙂 ale wszystko zależy od danego przypadku, jedno dziecko nie będzie mieć, a drugie już tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry wszystkim nowym i "starym" bywalczyniom 🙂 Byłam w piątek u lekarza i wszystko jest OK, z szyjka, z ciśnieniem itp. Najgorsze jest to, że w jutro mam iść na glukozę 🥴 Ale mają mi pobierać krew tylko raz po spożyciu glukozy po 2h, bo ostatnią morfologię miałam dobrą i nie ma potrzeby dwa razy się kłuć 🙂

I tak będzie masakra 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hania83 napisał(a):
Dzień dobry wszystkim nowym i "starym" bywalczyniom 🙂 Byłam w piątek u lekarza i wszystko jest OK, z szyjka, z ciśnieniem itp. Najgorsze jest to, że w jutro mam iść na glukozę 🥴 Ale mają mi pobierać krew tylko raz po spożyciu glukozy po 2h, bo ostatnią morfologię miałam dobrą i nie ma potrzeby dwa razy się kłuć 🙂

I tak będzie masakra 😮


Jak ja robiłam glukozę po 24tyg. to pobrali krew 2 razy po to, żeby zobaczyć jak wygląda wynik bez obciążenia na podstawie samej krwi i potem po glukozie po tej godz. więc to nie ma nic wspólnego z morfologią tylko z cukrzycą , ale może macie inne ustalenia z lekarzem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...