Skocz do zawartości

czerwcowe Maleństwa 2013:) | Forum o ciąży


MartaMartaMarta

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
agapit ... Zastanawiam się czy dziecko roczne będzie chciało być w rożku? Słyszałam, że niedługo dzieci się nosi w rożku, że najwygodniejsze to są one dla facetów, bo mamy nie lubią chyba zbytnio jak dziecko wjeżdża do tego rożka 😁
Co do ubranek, to właśnie się wzięłam za prasowanie tych co mam poprane i stwierdzam, że im szybciej tym lepiej, stoje i czuje jak brzuch mnie ciągnie w dół :/
A poprasowałam dopiero kilka sukienek i bluzeczek...

Jeśli chodzi o warsztaty to też już się zapisałam, u nas 10.04 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Zapisałam się na te warsztaty Mamo to ja. Mam nadzieję, że się będę dobrze czuła u skorzystam z tych warsztatów. Nie chodzę do szkoły rodzenia to chociaż raz sobie pojadę na takie zajęcia. Pewnie głównie będę polegać na reklamowaniu konkretnych produktów. Mam nadzieję, że mąż pojedzie ze mną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anita0707 napisał(a):
Czyli jak zwolnienie moje wpłynęlo 21 lutego bo mam internetowy podgląd zus to lada dzień powinnam dostać przelew bo mój zakład zatrudnia mniej niż 20 osób


Dziwne... Chyba już powinnaś dostać, a jak nie to dzwoń tam :]
Chyba,że to też jest ważne na ile się ma zwolnienie? A jakim sposobem podglądasz ZUS? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
magda przy wyborze pieluch weź pod uwagę również to, ze oruginalne Pampersy sa bardzo chłonne a te Dada sa ok, ale zdecydowane częściej będziesz musiala zmieniac. czyli i kupować częściej. pytanie ile oszczędzisz? 😉


A zobaczymy, będziemy chyba mieszać pampersy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to super, ja jestem daleko za wami z przygotowaniami. Nie mam nic 😞 Przygotowania i zakupy zacznę po zrobieniu salonu czyli pod koniec kwietnia, to też zależy od pogody 🤨. Nie wiem jak ja to ogarne w 8 miesiącu ciąży a musimy kupić wszystko. 😮 Jak się nie wyrobie to męża udusze 😎 . Teraz was popodgladam z przygotowaniami 🙃. Wiem że chemie, i artykuły typu kaszki, pampersy, kremiki,itp. kupie w Rossmannie.
Spokojnej nocki. 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad86 napisał(a):
agapit ... Zastanawiam się czy dziecko roczne będzie chciało być w rożku? Słyszałam, że niedługo dzieci się nosi w rożku, że najwygodniejsze to są one dla facetów, bo mamy nie lubią chyba zbytnio jak dziecko wjeżdża do tego rożka 😁


Mi się bardzo podobają te http://www.gluck.pl/posciel/rozek_kangaroo_0101rw_usztywniony.html rożki, i wydaje mi się, że są wielofunkcyjne bo mogą być zamiast kocyka czy też do spania zamiast śpiworka. Ale w "praniu" się okaże ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki. a moze warto kupić po jednej paczce różnych pampersów i zobaczyć, które najlepiej odpowiadaja dla Was i dla pupy dziecka. my uzywałyśmy Pampersa.
. biedronkowd Dada i jeszcze jakies Tesco ale to jak Oliwka była już wieksza bo dostałyśmy pół paczki. Moim zdaniem najlepsze Pampers ale wiadomo- cena. Pupa Oliwki była bezproblemowa. huste2zki tez biedronkowe najlepiej lawendowe, bo bardzo mi sie zapach podobał. Cena była dość niska bo 3.5 ale teraz juz pndniesli i nie jdst tak konkurencyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Yvonne1987 napisał(a):
Cześć Mamusie 🙂

Mój maluszek kopie mnie na dole i z lewej strony, czyli nadal jest główką u góry 😞 niby jak się nie odwróci do 32 tc to póżniej się raczej nie odwróci ponieważ będzie miec mniej miejsca.

Na plusie jak na razie + 9 kg


Niektóre dzieci obracają się nawet tuż przed porodem, więc to, że teraz nie jest główką w dół nie oznacza, że za kilka tygodni nie zmieni pozycji 🙂 głowa do góry!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapit napisał(a):
ojej co tu dziś tak cicho?
Mamuśki chciałam poruszyć temat pieluszek i chusteczek nawilżonych.
Jakiej firmy używałyście, lub jakiej firmy macie zamiar używać? Jakie są wasze opinie. Jakie mają wady i zalety?

Pozdrawiam wszystkie mamusie i dzieciaczki 😆 Podobno w tym trymestrze najwięcej przybierzemy a ja już mam 12 na plusie. Już się boję co będzie na finiszu 🥴

Ostatnio kupiłam takie http://www.smyk.com/beaming-baby-ekologiczne-pieluszki-jednorazowe-mini-2-6-kg,p1046029914,swiat-niemowlaka-p cena tych pieluch jest powalająca na necie od 35-40zł za 20 sztuk 😮 trafiłam okazyjnie na allegro na 1 paczkę i kupiłam za 25zł . Miałam też do czynienia z innymi ekologicznymi a mianowicie Bambo Nature i też są fajne 🙂 do szpitala je kupię, bo cenowo lepiej wychodzą 30 sztuk za 32zł no i niestety koszty wysyłki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
No to super, ja jestem daleko za wami z przygotowaniami. Nie mam nic 😞 Przygotowania i zakupy zacznę po zrobieniu salonu czyli pod koniec kwietnia, to też zależy od pogody 🤨. Nie wiem jak ja to ogarne w 8 miesiącu ciąży a musimy kupić wszystko. 😮 Jak się nie wyrobie to męża udusze 😎 . Teraz was popodgladam z przygotowaniami 🙃. Wiem że chemie, i artykuły typu kaszki, pampersy, kremiki,itp. kupie w Rossmannie.
Spokojnej nocki. 😜


Jestem z tobą, też na tym etapie nic nie mam, ale czytam i jak przyjdzie co do czego to będę mniej więcej wiedzie co kupić, a jak się nie wyrobie to będę tak samo krzyczeć na męża, on cały czas uważa ze mamy czas. Już pisałam po za tym, że czekam na 8 miesiąc, wtedy się wyklaruje co dostaną i czy dostanę cokolwiek od kogoś, a potem czeka mnie szał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Szkoda, że takie warsztaty są organizowane tylko w większych miastach. Nie wierzę żeby w mniejszych nie znalazła się duża grupa kobiet,które chciałyby uczestniczyć w zajęciach. Przecież dzieci rodzą się wszędzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alla25 napisał(a):
Szkoda, że takie warsztaty są organizowane tylko w większych miastach. Nie wierzę żeby w mniejszych nie znalazła się duża grupa kobiet,które chciałyby uczestniczyć w zajęciach. Przecież dzieci rodzą się wszędzie.

Witam w poniedziałkowy poranek.
Też jestem tego zdania, z chęcią bym poszła. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Medli 89 jak masz możliwość to przed wizyta u lekarza zrób sobie badanie HBA1c to też powinno wyjaśnić sprawę cukrzycy. Z tego co pamiętam to masz wizytę w piątek, u nas należy czekać 2 dni na wynik koszt ok 20 złoty. Ja mam robić to badanie 1 x w miesiącu. To badanie ponoc pokazuje stan glukozy z ostatnich 3 miesięcy ale ja dokładnie nie wiem a kazała mi je robić diabetolog.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
Medli 89 jak masz możliwość to przed wizyta u lekarza zrób sobie badanie HBA1c to też powinno wyjaśnić sprawę cukrzycy. Z tego co pamiętam to masz wizytę w piątek, u nas należy czekać 2 dni na wynik koszt ok 20 złoty. Ja mam robić to badanie 1 x w miesiącu. To badanie ponoc pokazuje stan glukozy z ostatnich 3 miesięcy ale ja dokładnie nie wiem a kazała mi je robić diabetolog.


Dzięki, nie słyszałam o takim badaniu wcale. A na czym to polega? Dokładnie wizyte mam w piątek rano. I doczekać się nie mogę bo troche mnie martwi ta cukrzyca, martwie się o mojego maluszka. Wiem że nie ja pierwsza i nie ostatnia mogę mieć problem z cukrzycą ciążową, ale mimo wszystko się martwie. Oby ten tydzień jakoś zleciał. Również mam nadzieję że nie złapie różyczki bo u nas teraz panuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
medli89 napisał(a):

Dzięki, nie słyszałam o takim badaniu wcale. A na czym to polega? Dokładnie wizyte mam w piątek rano. I doczekać się nie mogę bo troche mnie martwi ta cukrzyca, martwie się o mojego maluszka. Wiem że nie ja pierwsza i nie ostatnia mogę mieć problem z cukrzycą ciążową, ale mimo wszystko się martwie. Oby ten tydzień jakoś zleciał. Również mam nadzieję że nie złapie różyczki bo u nas teraz panuje.

Pobierają krew, pani w laboratorium powiedziała że nie musze być na czczo. Prawdopodobnie pokazuje w jakim stopniu glukoza rozpuszczala sie we krwi przez ostatnie 3 miesiace.Ja też się martwię, oby wszystko było dobrze. Starajmy się nie martwić, to nam nie pomoże 😞 Ja mam wizytę w czwartek popołudniu, mam zamiar spytać lekarza o zagrożenia związane z cukrzyca, jak to się może odbic na dziecku i na mnie. Pewnie mi odpowie ze z takie pytania musze kierować do diabetologa 🤢. Podpytaj też swojego lekarza. Może razem czegoś się dowiemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania13 napisał(a):
medli89 napisał(a):

Dzięki, nie słyszałam o takim badaniu wcale. A na czym to polega? Dokładnie wizyte mam w piątek rano. I doczekać się nie mogę bo troche mnie martwi ta cukrzyca, martwie się o mojego maluszka. Wiem że nie ja pierwsza i nie ostatnia mogę mieć problem z cukrzycą ciążową, ale mimo wszystko się martwie. Oby ten tydzień jakoś zleciał. Również mam nadzieję że nie złapie różyczki bo u nas teraz panuje.

Pobierają krew, pani w laboratorium powiedziała że nie musze być na czczo. Prawdopodobnie pokazuje w jakim stopniu glukoza rozpuszczala sie we krwi przez ostatnie 3 miesiace.Ja też się martwię, oby wszystko było dobrze. Starajmy się nie martwić, to nam nie pomoże 😞 Ja mam wizytę w czwartek popołudniu, mam zamiar spytać lekarza o zagrożenia związane z cukrzyca, jak to się może odbic na dziecku i na mnie. Pewnie mi odpowie ze z takie pytania musze kierować do diabetologa 🤢. Podpytaj też swojego lekarza. Może razem czegoś się dowiemy.


ok zobaczymy co powie i jeden i drugi. Chyba poczekam do piątku i nie będę robić wcześniej żadnych badań dodatkowych. Teraz jest ten moment że najbardziej się ciesze że zdecydowałam się zmienić lekarza. Bo do tego co wcześniej chodziłam byłam niezadowolona bo nie chciał za bardzo cie zbadać, a ten na każdej wizycie mnie bada i robi usg, i na zadane pytania stara się odpowiadać, a nie wyskakuje z tekstem że powinnam sama dobrze wiedzieć i że to normalne. I to wcale nie uspakajało wręcz przeciwnie jeszcze bardziej się martwiłam. I do tego płaciłam 100 zł, a teraz płacę 80 zł za wizyte. Także jak tylko się coś dowiem to będę pisać i będziemy konsultować 🙂 Masz rację nie ma się co za dużo martwić bo to nam w niczym nie pomoże. Trzeba poprostu będzie się dostosować do zaleceń i mieć nadzieję że wszystko będzie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...