Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Mi z chinskiego,a byly tu dwa ..wyszlo mi raz chlopak,raz dziewczyna..z obraczki i wlosa dziewczynka i z moczu dziewczynka..ale ja w te pierdolki nie wierze,pobawic sie mozna,ale co bedzie to wlasnie najlepiej poczekac az sie urodzi,bo jednej z pazdziernika mowili,ze chlopiec,a urodzila dziewczynke 😉 wiec nawet badanie usg czasem moze zawiesc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam koleżankę 😉
tak se jeszcze podywaguje 😉....skoro ten chiński kalendarz taki mądry (ale chyba na 3 wersje trafiłam) to czemu skośnooocy w wielu regionach zabijają dziewczynki dopóki nie zrobią chłopaka 🤨 skoro to by się wywodziło z ich tradycji to na pewno dzialaliby wtedy na kiedy chłopak przypada, więc ktoś puścił coś w neta i tyle. Zresztą w Indiach też zabijają laski....no to coś nie tak 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamila1 ale masz teorie hehe 😁... ale tak jak piszesz to tylko domysły. Mi z tego kalendarza i z ph moczu wychodzi ze dziewczyna a ja jakos tak zaczynam czuc ze chłopiec choc to tylko moje przeczucia które ostatnim razem były błędne. Myslalam ze dziewczyna choc chcialam chłopaka i wyszedł chłopiec 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak piszecie o tych ruchach, mi pierwszy raz w poniedziałek 14.10 wydawało sie że czuje. Ale pewności nie mam, teraz tez się poruszyło 🙂
Powiedzcie mi która przyjmuje kwas foliowy i magnez? Bo ja mam tylko kwas i jod, zastanawiam sie czy jeszcze jakies witaminy są potrzebne. Z badan wychodzi mi ze krew mam bardzo dobrą i hematolog odradziła brać witaminy dla kobiet w ciąży, bo nie za dobrze jest przewitaminować.
Czy tyko ja mam problemy z logowaniem? Jest dzień ze nawet wejsć n brzuszek nie moge.
Witamy kową brzuszkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

branie kwasu foliowego w póxniejszej ciąży szkodzi
http://kobieta.onet.pl/dziecko/ciaza-i-porod/gdy-kwas-foliowy-szkodzi/mf70v

i są badania że sztuczne witaminy - nawet witamina C- jezeli brane są regularnie to szkodzą - bo nigdy nie zastąpią naturalnych. Osoby które brały regularnie sztuczne witaminy częściej chorowały i umierały od osób które ich nie brały. Nie mogę teraz znaleźć linka. jak chcecie to poszukam. Tłumaczy się to tym, że sztuczne witaminy są w 1 rodzaju a w naturze zwykle jest dużo podobnych związków które zaliczają się do bycia dana witaminą. Zażywając sztuczne witaminy blokujemy przyswajanie naturalnych z pożywienia. Nieszkodliwe - pomocne dla zdrowia jest zażywanie witamin w przypadku awitaminowzy - potrzeby szybkiego uzupełnienia.

Ja nie biorę kwasu foliowego już - brałam przez I trymestr, staram sie jeść dużo warzyw i owoców.
Nie dajcie się zwariować - koncernom farmaceutycznym zależy na sprzedaży suplementów - więc wspierają "odpowiednie" badania albo blokują publikacje badań niezgodnych z ich interesami.

Teraz jest dużo warzyw i owoców. można uzupełnić sobie witaminy, a minerały ja uzupełniał Karobem: chlebem świętojańskim - ma niesamowitą ilość wapnia i żelaza i jest naturalny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też kwasu już nie biorę, ale zalecił witaminy Prenatal...chociaż to już bardziej marketingowo bo książeczkę mam z tej firmy więc zapewne przedstawiciel handlowy dawał dobre warunki bo w pierwszej ciąży nic takiego nie kazał
tuska u córki krostki zniknęły po 2 dniach, max 3...a co dostał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A propo brzuszka to chyba ja mam rekordowy.
U mnie bardzo widać że jestem w ciąży. Spodnie które sobie kupiłam na ciążę jak chyba byłam 1,5 miesiąca - biodrówki - leciały ze mnie a teraz są w sam raz. Moje normalne spodnie już przestałam wtedy nosić... Może dlatego tak się zaokrągliłam bo przestałam ćwiczyć??

w każdym razie biust z C skoczył mi na E juz dawno i znowu stanik chyba trochę się za mały robi...Spodnie ciążowe juz dawno noszę, bluzy i kurtki mi sie nie zapinają...

Niech mnie któraś pocieszy że ma podobnie...??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
OLA ja przed ciaza bylam na diecie i trzymalam sie swojej wagi jak juz wiedzialam ze moge byc w ciazy to zaczelam "normalnie" jesc. No moze troche wiecej niz normalnie i przytylam to widze nie tylko po wadze ale tez i po ciuchach w ktore juz sie nie mieszcze (szczegolnie spodnie)

Mi lekarz powiedzial zeby nie przyjmowac tych kompleksowych witamin typu femina bo pozniej duze dzieci sie rodza bo sie czlowiek faszeruje ponad wymiar. Teraz biore kwas foliowy, magnez b6 i Jodid (z racji tego ze mam niedoczynnosc tarczycy moja pani doktor mi przepisuje dla dziecka).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna chyba Ty pytałaś o piwo 0,0% - jest Bavaria na pewno.

a mój Maluszek się wczoraj "nie odzywał", dzisiaj też nie :/ szkoda - już bym chciała codziennie dostać "kopniaczka" i wiedzieć, że wszystko dobrze 😉

ja na razie żadnych witaminek nie biorę - wyniki wszystkie super, więc się nie faszeruję...

a dziś mam jakiś kiepski dzień...mega mnie głowa boli i sił brakowało :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny 🙂
Witam nową koleżankę.

moja Fasola też jeszcze nic nie daje znać o sobie... no ale ja mam termin na 30 kwietnia więc trochę jeszcze poczekam.

tuska u nas wysypka też około 3 dni była. dobrze, że gorączka Wam minęła 🙂

Kamila mój lekarz na każdej wizycie tak mi właśnie niby przypadkiem proponuje lactovaginal... ze 4 razy mi zawsze podsunie :P a wszystkie kalendarze, notesy, długopisy z tej firmy 🙂

Buffy dzięki, poszukam tej Bavarii dziś bo tak mi się chce piwa... no a jednak 0,5 % to zawsze też alkohol.

Ola ja brzuch mam póki co niewielki ale spodnie już bez paska noszę więc rośnie.

zjadłam dziś jak wstałam z pół słoika nutelli ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙂 Ja piję kawę normalną czarną z mlekiem, nie za mocną ale i nie lurę. Ograniczyłam się tylko do jednej.
Właśnie jestem po wizycie, wszystko jest w porządku, prawie na 100% mamy mieć chlopca 🙂 Pomierzyl nosek, kark pokazal narzady i ogolnie ok. Juz mam nie brac kwasu foliowego tylko tak jak piszecie polecal witaminki jakies tam co ma gadzety. I robil usg dopochwowe i przez brzuch. Ale przez brzuch to gorzej widac i maz nie zobaczyl tak wyraznie wszystkiego jak ja 🙂
A w spodnie wchodzę tyle, że ciasnawo mi i bardziej getry - ale gumki tez mnie uciskaja i ogolnie wszystko byloby dobrze tylko jak pochodze ze 2 godzinki to mnie brzusio boli. I jeszcze lekarz powiedzial ze juz mi sie macica wyprostowala wiec nie musze juz lezec na brzuchu :p
Pozdrawiam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...