Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć Mamuśki.
Jakoś mi zimno dzisiaj :/ brrrrr...

przyłączam się do prośby o przepis na pierniczki.

kurczę-miałam iść jutro do ginki na kontrolę o 14:40, ale się okazało, że nie da rady mnie przyjąć ;( jedyne szczeście że wykombinowała że weźmie mnie po pacjentkach gdzieś pewnie po 21. Ale to jeszcze tyle dodatkowych godzin niepewności... eszz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hejka 🙂

jak tam wam minal weekend bo mi bardzo pracowicie 🙂 w pracy niby nudy ale jak sa takie nudy to duzo papierkowej roboty do robienia wiec tak na prawde nudzisz sie od patrzenia na cyferki 🙂
kurtki nie znalazlam 😞 znalazlam fajny plaszcz ale wygladalam jak w worku 😞 wiec zdecydowalismy ze chyba jeszcze sie zmieszcze w moja narciare ktora bylo duzo na mnie za duza 🙂 okaze sie jak dojade do domu 🙂
u nas pogoda super swieci sloneczko az milo popatrzec 🙂
dzis mam spotkanie z polozna tyko ze nie z moja tylko z jakas inna bo moja jest na urlopie, bedzie mi mierzyc brzuch 🙂
powiedzcie mi jakie badania powinnam miec zrobione bo tu ich za duzo nie robia i za duzo spotkan z nimi tez nie mam teraz bedzie 3 od momentu jak jestem w ciazy 😞 a mam zamiar odwiedzic moja lekarke w domu wiec chcialabym sie wstepnie przyszykowac co i jak 🙂


buffy moze wiesz gdzie w szczecinie mozna znalezc jakies fajne bluzki albo spodnie ciazowe??? bo mam tylko jedna pare spodni na kant i jedne dzinsy 🙂 bluzki kupuje o 2-3 rozmiary za duze 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!

Jakos ostatnio ciągle chodzę bez humoru i rozdrażniona. Mam do Was pytanie, jak dać delikatnie do zrozumienia teściowej że nie chcę by kupowała dla małego sterty ubranek? Bo z dnia na dzień ilość kupowana przez nią się zwiększa i zaczyna mnie to drażnić. Odbiera mi całą przyjemność zakupów tych cudownych ubranek,a dla mamy przecież to ogromna frajda przebieranie tych malutkich ubranek i kupowanie ich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
powiedz jej delikatnie i z uśmiechem dokładnie to co piszesz, że ją rozumiesz bo też się cieszy z wnuka ale już ci więcej ubranek nie potrzeba i tez byś chciała sobie sprawić trochę radości z zakupów dla maluszka...jak jest fair to powinna zrozumieć, ja tam też nauczyłam się mówić teściowej co mi leży na sercu bo inaczej tylko gul by mi skakał hehe. Oczywiście robię to delikatnie ale co sobie myśli to juz nie wiem 🙃
Słonce u nas robi się głównie morfologię, mocz, krzywą cukrową to raczej najbardziej popularne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sloneczko jeszcze u nas pobieraja posiew z szyjki macicy zeby sprawdzic czy nie ma zadnej bakterii albo grzyba. Chodzi o to aby podczas porodu naturalnego dziecko nie zalapalo jakiegos chorobska. A jesli podczas porodu bedziesz miala jakas bakterie to dziecko po porodzie od razu dostanie antybiotyk.

co do pierniczkow to bede robic (mam nadzieje) w tym tygodniu wiec jak mi wyjdzie to dopiero wrzuce linka. Ostatnio jak robilam z netu to wyszly mi takie sobie a ilosc ogromna bo ok 100szt i nie bylo komu tego zjesc.

jutro ide do przedszkola na wspolne robienie ozdob i ubieranie choinki 🙂 ach i zblizaja sie Jaselka na ktorych moje dziecko bedzie krolem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Słoneczko jeszcze robią cytologię i wszelkie badania na kiłę hiv i tym podobne no a oprócz tego to właśnie standardy czyli morfologia mocz 😆
Leniuch dzięki za poprawki 😆
Ostatnio normalnie w jakąś śpiączkę popadam ale lekarz stwierdził że tak może być i to normalne bo w wynikach jest wszystko oki 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola tak jak pisza dziewczyny nie jest to mega niuesmaczne. ja co prawda nie dodawalam sobie cytryny i tez wypilam gorsze chyba dla mnie bylo to czekanie na nastepny pomiar. Myslalam ze padne z glodu.... 🤢

Tuska ten przepis co wstawilas jest fajny i chyba prostszy pod wzgledem skladnikow od tego co chcialam zrobic. Tylko sporo tam napisali miodu. Moze tez zrobie ten przepis tylko zmniejsze o polowe i bedzie git. U mnie ciastka tak nie ida. Ciast prawie nie jemy no chyba ze moj M jakies sobie zazyczy. U nas kroluje BLOK CZEKOLADOWY. Nie ma imprezy swiatecznej bez bloku. Jak goscie do mnie jada to zawsze pytaja czy zrobilam no i na prawde znik w mgnieniu oka 🙂
tutaj znajdziecie idealny przepis:
http://www.wielkiezarcie.com/recipe47421.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My dzisiaj Mlodego zawozimy popoludniu do cioci i jedziemy spokojnie na zakupy..prezenty i ogolnie takie do domu. Musze sobie w koncu biustonosz choc jeden kupic,bo te co mam to cycki wyplywaja,tylko z kupnem dla mnie stanika to nie taka prosta sprawa i szukam sklepu.z brafitterką.
Kupilam Mlodemu puzzle ba mikolaja,chyba pisalam 20el.maxi i dopiero teraz widze jaki jest niecierpliqy i uparciuch..on chce tam dac puzzla,to tam ma byc i juz!!! Choc teraz juz prawie na pamiec je zna,hahaha 🙂
Jutro chyba bedziemy pierniczki robic 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny 🙂))

dawno mnie nie było ale podczytałam co pisałyście i jestem w miarę na bieżąco. Cały czas teraz latam gdzieś coś załatwiam, a to prezenty a to wymiana okien w takim starym mieszkaniu, które odziedziczyłam po rodzinie 40 km od wrocławia, więcej z nim kłopotu póki co, chcemy szybko wyremontować i wynająć to będzie na spłatę raty kredytu na to co mamy.
W weekend byliśmy w zakopcu, ledwo dojechaliśmy przez te wiatry ale było cuuuudownie, odpoczęłam, zrelaksowałam się i potarzałam w śniegu :p szkoda, że szybko minęło.

Dzidzię już czuję codziennie, bardzo często się wierci, w poprzedniej ciąży miałam łożysko na przedniej ścianie i czułam słabiej ruchy, teraz jest na tylniej więc jest cudnie 😉 za 9 dni usg połówkowe oby sie ujawniła płeć.

Postroiłam już mieszkanie i taras w świąteczne dekoracje, palę świeczki zapachowe, wieczorem siedzę i gapię się w lampki i uwierzyć nie mogę, że następne święta spędzimy już we 4 🙂 teraz wybieramy się do moich rodziców i doczekać się nie mogę. Młody chodzi zadowolony bo mikołaj przyniósł mu co chciał i zamawia dalej 😁
Pierniczki planuje zacząć piec dziś, korzystam z tego przepisu : http://www.mojewypieki.com/przepis/piernik-staropolski tyle, że robię ciasta x dwa i jedno na piernik, drugie na pierniczki. Niestety za późno już na nie bo ono musi dojrzeć. Foremek nakupiłam, mazaków lukrowych też i będziemy się wyżywać artystycznie , w zeszłym roku Młody więcej zjadał niż dekorował 😁 A w domu pachniało aż do samych świąt. W tkmaxxie dorwałam teraz super puszki po 10 zł sztuka, takie świąteczne, duże to tym bardziej się doczekać nie mogę az je zapełnie, lubię takie akcesoria do domu. Świeczki, latarenki, lampki i inne :p

W ogóle to już fajnie urósł mi brzuch i oglądam się co chwila w lustrze. Być może to moja ostatnia ciąża więc chcę się nacieszyć, chociaż zawsze chciałam mieć 3 dzieci ale czasy są jakie są i zobaczymy czy będziemy mogli sobie pozwolić. A Wy planujecie więcej bobasów?

Mam smaki teraz na wołowinę 😲 nigdy nie przepadałam za nią, właściwie jedyna jaką jadłam to ta z hamburgerów w McDonaldzie ☺️ a teraz co rusz bym jadła, dziwne no i nowy hit zamiast nestea to sok bananowy. I czekolada shogetten capuccino z lidla :P

tuska u nas też puzzle na topie ale na początku było nerwów z tym, wtykał je gdzie bądź i obrażał się, że obrazek nie wychodzi. dla niego przysiąść na chwilę w miejscu to prawie niemożliwe. I też zawsze chciałam pójść do brafitterki.

leniuch zazdroszczę lumpów i tej dumy jak syn będzie w przedstawieniu. mnie to zawsze aż roznosiło jak coś tam wystawiali w żłobie chociaż najczęściej to każde dziecko biegło w inną stronę 😁

Ola powodzenia na glukozie, nie jest źle z tym, mnie to nawet smakowało 😁

summer oszczędzaj się tam, nie daj się tak ganiać !

buffy a Ty kochana jak się czujesz?


aaaaaaaaa i gratuluje kolejnych Dziewczynek na forum ale babskie grono tutaj będziemy miały 🙂

się rozpisałam. buziaki 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justynaaaa ale jestes pozytywnie nakrecona 🙂 przydalby mi sie ktos taki bo u mnie to zazwyczaj kazdy patrzy szaro na świat a tym bardziej na świeta. Zamiast sie cieszyc to foch ze duzo roboty jest, choc tak naprawde najwiecej mam jej ja 🙂 ale staram sie nie narzekac bo uwielbiam Boze Narodzenie.
Samochod nam padl wiec zakupow wiekszych nie mozemy zrobic tym bardziej ze moj M ma teraz na 14 do pracy (wychodzi z domu przed 12). Na szczescie wybralismy sie dzis do miesnego i narobilam zakupow juz na swieta. Zaraz wszystko podziele i pomroze. Kupilismy tez kapuste i dzis zaczne ja juz gotowac.
a co do pierniczkow to ja tez chcialam zrobic z tej stronki tylko inny przepis
http://www.mojewypieki.com/przepis/szybkie-pierniczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
taaaak jestem i to mega, te święta to mój ulubiony okres w roku może też dlatego, że mam w tym czasie też urodziny. no i pojadę na trochę do domu. a z robotą to fakt nastoi się człowiek przy garach, nawymyśla a potem na to wszystko pozjada i brzuch będzie bolał no ale kiedy jak nie teraz można grzybki zagryzać sernikiem bez wyrzutów sumienia 😜

a co do zakupów to my też już na raty robimy bo to co się za tydzień będzie działo to już nie na moje nerwy.

a kapuchę jak gotowałam ostatnio to wysiadł u nas gaz więc nie mogłam pootwierać okien bo nie działały grzejniki , okap nie dawał rady i taką tu komorę mieliśmy kapuścianą, że jak listonosz przyszedł to aż mi się głupio zrobiło 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja znów polatałam po mieście, bo dostałam jakiejś fazy na rajstopy i legginsy 😉 nic innego na mnie nie leży hehe to chociaż zatkam się różnymi rajstopami, teraz to już chyba poczekam na promocję i tak na oko pokupuję sobie na wiosnę, co by się potem w to zmieścić 😎 😜
zamiast pierniczków to piekę takie ciastka z miodem polane uprażonymi nasionami słonecznika z miodem. Za to piekę piernik z jabłkami i czekoladą....jej święta to zawsze wyżera 🙂
justyna jak tak pytasz to ja nawet też chętnie miałabym 3 dzieci, ale raczej zdecydowałabym się na to jakby mi ktoś dał gwarancję że 3 będzie chłopak. No nie wiem może do 35-ciu jeszcze mi "odbije" 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamuśki 🙂
chłopaki na spacerze-a ja już odliczam czas do wizyty...jeszcze 7h 😜

Słoneczko ja za dużo ciuchów ciążowych w poprzedniej ciąży nie kupiłam - koszulek zero, tylko dwie pary spodni 😉 jedne kupiłam w h&m w c.h. molo-bo tylko w tamtym h&m jest specjalny dział dla mam i "ciężarówek" 😉 a drugie kupiłam w c&a w galerii kaskada-chociaż tam ogólnie to wszystko mi się takie workowate i jak na słonie wyadawało-ale akurat te spodnie mi się trafiły idealnie-bardzo je lubiłam 🙂 wiem że jest też sklep z odzieżą ciążową w c.h. turzyn-ale byłam tam tylko na początku poprzedniej ciąży zerknąć co mają, a potem już tam nie dotarłam, więc nie wiem czy coś godne polecenia tam może być 😉

Justyna generalnie czuję się dobrze-tylko tak psychicznie na razie cały czas mam wrażenie że to taka "tykająca bomba"-że nigdy nie wiadomo czy poród się nagle ni z tego ni z owego nie zacznie - no nie wiem-jakoś tak się boję strasznie tego...no a jeszcze tyle czekania do tego bezpiecznego okresu w którym już można urodzić...
zazdroszczę strasznie tych przygotowań, też lubię takie pierdułki świateczne itp no ale w tym roku mnie to raczej ominie. nawet nie wiem gdzie spędzimy swięta-zawsze z rodzicami jedziemy do mojej babci do kołobrzegu-ale teraz to nie wiem czy nie będę musiała leżeć-dzisiaj pogadam z ginką jak ona się zapatruje na taką świąteczną wyprawę.
co do dzieciaczków to ja zawsze chciałam mieć dwójkę, ale mąż mnie namawia na 3 😜 hehe-zobaczymy jak to będzie, jak sobie będziemy z dwójeczką radzić...no i te moje ciąże takie "pechowe" cały czas coś, że nie wiem czy na 3 sobie pozwolę... więc też cały czas myślę, że to moja ostatnia ciąża-trochę szkoda...ale cóż....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj przepis.Kamila 🙂
Ja koncze na tym dziecku,zawsze chcialam dwojke-parke i bede miala tak jak chcialam 🙂 poza tym czasy takie,a nie inne..i nie stac nas na wiecej dzieci. W ogole w tych czasach,w naszym kraju to jedno to juz wypas.. moja mama mowi mi nigdy,nie mow nigdy.. ja 3 dziecko vede miala tylko jak sie "przydaży"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ciastka nie są aż tak słodkie, ale ten miód ze slonecznikiem daje im fajny posmak:
ciasto:
1,5 szkl mąki
200g margaryny
1 jajko
1 łyżka miodu
polewa:
150 g słonecznika
5 łyżek miodu
2 łyżki śmietany
50 g margaryny
do miski wsypać mąkę, miękką margarynę, jajko i miód. Zmiksować, zagnieść i wstawić do lodówki.
slonecznik przesmażyć w rondelku z miodem, śmietaną i margaryną aż zgęstnieje. Ciasto rozwalkować na 0,5 cm, wykroić foremkami, rozłożyć na papierze na blaszce i nałożyć po łyżeczce masy słonecznikowej. 180 st. 10-15 min. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska czasy zawsze sa ciezkie 🙂 byla wojna ludzie glodowali a mieli po 5 dzieci 😉 wydaje mi sie ze zmienily sie po prostu wymagania ludzi co do luksusu zycia. Chciaz ja akurat chcialam 2 ale zobaczymy pewnie tak samo jak u Ciebie jak sie przydazy to bedzie i trzecie 🙂

Kamila fajny i raczej prosty ten przepis a ja wlasnie takie lubie malo skomplikowane 🙂

justyna u mnie teraz zaczyna capić kapucha, swoja droga niezle daje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej zdiewczyny 🙂

buffy bardzo dziekuje za info bede szukac juz w nastepna sobote 🙂 nie moge sie doczekac tak sie stesknilam za szczecinem 🙂

milam wczoraj spotkanie z polozna ale nie z moja bo moja sie urlopuje i ta co byla to taka dziwna ze porazka. o wszystko musialam pytac co nie wiedzialam no i jedyna rzecz ktora mi zrobila to posluchala serduszka 🙂 i pobrala krew bo musze jeszcze dwa wyniki zorbic porazka siniaka mam jak nie wiem co...

dziewczyny wilekie dzieki wiem na co mam sie nastawiac na wizycie u mojej doktorki 🙂
tutaj mi powiedzieli ze krzywa cukrowa robia w 26 tygodniu 🙂 akurat bede na urlopie, jak jej zapytalam wczoraj to powiedziala ze nie widzi potrzeby zeby mi ja robic tak ze chyba dla wlasnego spokoju zrobie jak bede w domu 🙂
od nastepnej wizyty zaczynaja juz mierzyc brzuszek zeby zobaczyc czy dzidzia zdrowow rosnie 🙂 tutaj to jakos inaczej wyglada niz w domu i czasem zastanawiam sie czy warto oddac sie pod opieke tutejszych poloznych czy na ten okres po prostu pojechac do mamy... jeszcze troche mi zostalo wiec czas na myslenie jest 🙂
milego popoludnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...