Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Leniuch na pewno nie glodzisz malenstwa:-)
Moj łobuz tez dzisiaj w wyjatkowo dobrym humorze wstal..i juz pojechali z moim meżem do przedszkola..
Ja juz po sniadanku i jakos mi ciezko sie zabrac do roboty:-) no ale nic samo sie nie upiecze i nie ugotuje:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
leniuch a może schudłaś dlatego, że zdrowiej się odżywiasz i uważasz na cukier, a tak jak mowi summer dziecko i tak wyciągnie co trzeba 🙂
moja pierdoła też wstała przed 7 a właściwie obudziła się w naszym łóżku....i przytulasy były 🙂
ogarnęłam trochę chatkę, zjadłam śniadanko a za 1h pojadę chyba sobie do CH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak to na pewno przez ta diete, bo nigdy w zyciu sie tak zdrowo nie odzywialam jak teraz oby z korzyscia dla malego. Jeszcze do tego ciagle albo po lekarzach albo na badania biegam. A ze moj M stwierdzil ze Zima bedzie krotka i nie bedziemy zmieniac opon na zimowe wiec samochod stoi a ja zasuwam komunikacja wiec troche kalorii spalam. I tak w jedna strone mam 1,5h wiec i jeszcze mieszkam na 3 pietrze wiec troche sie tego spaceru uzbiera.
w tej cukrzycy doszukuje sie pozytywow zeby mi jakos bylo sie przyzwyczaic i nei buntowac. waznym plusem jest to ze pewnie jakbym tyla jak poprzednio to pewnie juz bym chodzic nie mogla bo przeciez juz mnie ta rwa kulszowa atakowala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dziewczyny 😉 .

Jak to będzie z dwójką dzieci? - to pytanie,które sobie zadaje bardzo często..
Muszę Wam powiedzieć,że z 3dni temu syn mnie tak wyprowadził z równowagi,że poryczałam się,jak głupia..no i pomyślałam,że żałuję drugiej ciąży..bo nie umiem sobie dać rady.z jednym dzieckiem..oczywiscie pozniej zalowalam,ze takie mysli przychodza mi do glowy,ale naprawde moje dziecko ma ogromny talent do wyprowadzenia mnie z rownowagi,jak nikt! Szukam co mi pomoże w opamowaniu. Tych jego atakow nerwow,szalu,itp. Teraz jestesmy na etapie liczenia do 3..i ma sie uspokoic,jak nie to idzie do pokoju..czasem powiem jeden i spokoj,czasem dolicze do 3 i zaczyna na nowo i idzie do pokoju,ale tam szybko sie uspokaja..a czasem prowadze go do pokoju,a on mnie leje po rwkach,a jak go zostawiaam w pokoju to drze buzię,jakbym go tam zażynała!! Choc przez dwa dni mialam spokoj..grzeczny byl,bez nerwow,ale duzo wiecej siedzialam z nim,bo mieszkanie nie wymagalo wiekszych porzadkow. Dzisiaj juz byly nerwy i uspakajanie sie w pokoju,ale szczerze..odpukac,zeby nie zapeszyc..jest lepiej! Oj i tak samo z zakupami...teraz w porownaniu z tym co bylo,jest kochany!!! Oczywiscie tutaj u nas,bo nie wiwm jakby to bylo w jakims realu,itp. 😉 wyżaliłam soę,teraz wracam do odpisywania na wasze posty 🙂
Leniuch na pewno nie głodzisz maluszka..On już tam to co potrzebuje dostaje 😉 a Ty ciesz się z utraty kg..mniej do zrzucania będzie 😉 . Ja na ostatniej wizycie miałam 10,5kg na plus.. masakra jakaś,ale cóż zrobić. Tyle,że teraz do kawy obieram jabłko mnie i Alanowi,a nie ciasteczka 😉 . Wczoraj jadłam ciastka,bo byliśmy na kawie..a tak to nie ma 😉 . Ogólnie mniej jadam,bo zaraz jestem pełna..chyba mała dba o to,żeby mama nie jadla za duzo 😜. Ale jakos chyba stanelam z rosnieciem..przynajmniej tak mi sie wydaje 😉. Zobaczymy 17tego na wizycie.
Bylismy na zakupach z mlodym z rana i stwierdzilam,ze chyba musze zaczac na dwa razy chodzic,jak mam wiecej kupic,bo jedna reke wolna musze miec i nosze wszystko w jednej i dIs mnie cos juz ciagnelo tam na dole i brzucho pobolewal..
Ach i wlasnie..co z Buffy??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Brzuszki 🙂

ja to czasem jak pomyślę, że Młody mógłby się czuć w jakikolwiek sposób odrzucony po urodzeniu siostry to aż mi się na płacz zbiera...no ale tyle jest rodzin z większą ilością dzieci i są szczęśliwe, że myślę, że te dylematy się same rozwiązują. rodzeństwo to przecież chyba najlepsze co możemy dziecku dać...

Ewelka coooo? w życiu nie słyszałam większej bzdury, co ma Cię obchodzić czy ktoś się będzie czuł skrępowany bo Ty w ciąży jesteś? przecież się nie schowasz na 9 mcy w domu, ani to nic obrzydliwego ani brzydkiego, zupełna abstrakcja dla mnie 😮 ja chyba wszystkie bluzki/sukienki/tuniki mam obcisłe i nawet teraz czuję się lepiej bo nie myślę czy mi jakiś boczek wystaje, tłuszczyk, jestem w ciąży więc mam ciążowy brzuch, proste.

leniuch nie martw się, że schudłaś, teraz dziecko jeszcze ma się lepiej bo zdrowiej jesz 🙂 u mnie motywacji do rzucenia słodyczy u mnie zero 😞

partyzantka trzymaj się dzielnie !!!! to ile ma Twoja szyjka teraz, że musisz bidulko do szpitala się położyć?

jutro z rana jedziemy do moich rodziców na dwa dni, cieszę się jak nie wiem... tutaj czasem mi brakuje kogoś bliskiego...chłopa od rana do wieczora nie ma, Młody to wiadomo - radość ale i obowiązki a koleżanki, znajomi to jednak nie to samo co wspacie rodziny..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że co? Że niby w workach mamy chodzić,bo komuś może przeszkadzać/krępować/zawstydzać to,że jesteśmy w ciąży? Ewelka szczerze mówią to ja mam może jedną bluzkę,która jest luźniejsza,czyt.nie opina się strasznie na brzuchu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂

Justyna - kosmetyki Cetaphilowe kupuję głównie w Superpharm, jak sa jakieś promocje typu 30zł za opakowanie 250ml (balsam, emulsja), ale ostatnio tak zaczęłam szukać na Allegro i widziałam, że można zamówić dwa razy większe opakowania za ok 50zł.. może następnym razem się skuszę.

Leniuch - naprawdę nie masz co się przejmować wagą.. Ja przed ciążą ważyłam 58, na początku schudłam do 55, teraz ważę 59.. I moja lekarka też mi mówi, że nie ma się czym przejmować, mała rośnie, a co będzie potrzebować, to cobie po prostu weźmie. A potem zrzucania mniej 🙂 sama długo się bałam, że coś jest nie tak, ale skoro lekarze mówią, że ok, to nie ma co się stresować 🙂

Partyzantka - życzę szybkiego powrotu do zdrowia i domu! 🙂

Wiecie co, ja to generalnie takie beztalencie jestem, jeśli chodzi o pieczenie ciast, ale jak się naoglądałam Waszych przepisów, to aż mnie korci, by spróbować coś zrobić... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelka wiekszej bzdury to ja jeszcze nie slyszalam. Ja przed ciaza lubilam obcisle rzeczy i tak mi zostalo 😉 nawet maz sie na mnie denerwuje bo caly czas chodze w normalnych jeansach tylko nr wiekszych i pod brzuch zapinam i mowi ze dziecko gniote, a jak mi tak jest wygodnie, lepiej sie czuje niz w ciazowych rzeczach...bluzki mam dwie ciazowe a reszta taka zebym pozniej mogla wykorzystac. Nie przejmuj sie jestes w ciazy masz czuc sie dobrze i atrakcyjnie a tesciowa trzeba bylo zrabac;D jedziemy do znajomych na weekend buziole 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zgadzam się z Kingą. A mamusie mam pytanie, jak zareagowali tatusiowie jak urodzilyscie Wasze dzieciaczki? Łzy, zaniemówienie czy bez widocznych emocji? A jesli tatusiowie nie byli przy porodach tylko gdzies tam z boku, bo np. nie chcieli to czy widzialyscie ich jak zobaczyli swoje pociechy po raz pierwszy? Mój maz nie chce byc przy porodzie a ja pragne zobaczyc jego minę jak zobaczy Maluszka pierwszy raz 🙂
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelka...pozdrow tesciowa....chyba bym sie zagotowala jakbym cos takiego uslyszala...ja mam wszystkie bluzki uwydatniajace brzuszek...ani jednej luznej bo nie dosc ze jestem duza to jakbym zalozyla taki worek to juz wogole bym sie fatalnie czula..olej komentarze tesciowej...
Marta moj maz byl przy porodzie ale powiem Ci ze w tym wlasnie momencie w czlowieku jest tyle emocji ze czasami nie jestes w stanie zarejestrowac co sie dzieje wokolo....i ja nie pamietam miny mojego meza...dla mnie jego obecnosc byla wazniejsza z innych aspektow...i ciesze sie ze podolal...
A jesli to nie bedzie cesarka to i tak malenstwo powinno byc caly czas z toba i powinnas zibaczyc mine partnera:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂

Marta moj przez ostatnie tygodnie mowil ze nei chce isc i ja nawet tez nie chcialam zeby byl na sali tylko zeby sobie stalspokojnie za drzwiami ale jak mu powiedzialam ze musze z polozna wypelnic papiery kto bedzie ze man to od razu pwoeidzial ze idzie 🙂

moj maly strasznie kopie po bokach i brzuch mi rozpycha 🙂 juz nei moge sie doczekac kiedy bedzie z nami 🙂

no i moja przyajciolka mi powiedziala ze jest w ciazy z drugim synusiem 🙂 strasznie sie ciesze z ich szczescia 🙂

dla wszystkich naszych chorowitych dziewczyn powodzenia i trzymajcie sie cieplo 🙂

mi zostalo jeszcze 5 tygodni w pracy chyba zaczne odliczac dni bo juz jak rozmawiam czasem z kims to sie zapowietrzam i jest mi ciezko zlapac oddech 🙂

milego weekendu dla wszystkich 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojemu łzy popłynęły..tzn.płakał...musiał ocierać łzy,żeby pępowinę przeciąć 😉 pisalam chyba juz to,ale ja nie plakalam...pomyslalam tylko ... nareszcie!! - pozniej tylko lzy w oczach mi stanely.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka
my wlasnie wrocilismy z sali zabaw. maly sie wyszalal a potem bylismy na szybkie zakupy do smyka i kupilam body 2szt za 20zl. jestem zadowolona ze opuscilam te swoje cztery sciany choc na chwile. dzieciaki sie bawily a ja pogadalam z kolezanka.\\\\\\\\

Ania dzieki za linka. Najsmieszniejsze w tej diecie jest to ze kazdemu co innego podnosi cukier. Np po sniadaniu zlozonym z trzech kromek chleba zytniego cukier mam w granocach normy albo czasem powyzej a jak jem obiad z dwoch dan i to talerz jest caly zawalony cukierm mam czasem ponizej normy. Dzis np jak okazalo sie ze cukier mam niski to pozwolilam sobie na malusienkiego racuszka 🙂 male co nie co a tak cieszy 🙂

co do porodu to ja chcialam zeby moj M byl ze mna i mnie wspieral. Wiedzial zeby \"tam\" nie zagladac stal z boku i mnie za rece trzymal. No a ze potem zadecydowali o cesarce to juz nie wiele pamietam. Ale podczas trwania porodu byl taki hmm jak dziecko zagubiony. Pozniej go lekarka zawolala zeby dziecko zobaczyl i to on mi opowiadal o pierwszej kupie i o tym jak go czyscili. Pozniej przez kilka dni byl taki jakby rozwalony przez to wszystko i przez to ze on byl w domu a my przez 10dni w szpitalu. Pisal sliczne smsy o nas i o naszym synku. Musial uprac ciuchy i poprasowac i nam przywiezc i jeszcze szybko wracac bo z psem trzeba bylo wyjsc a potem do pracy. Tak wiec nalatal sie chlopak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
partyzantka jaką masz tę szyjkę że bidulko w szpitalu cię połozyli?

Ewelka - brzuchy ciążowe są sexi - mi pępek wyszedł i widać na obcisłej bluzce - brzucho mam ogromne a wszyscy mówią że ładne - ja się nie wstydzę a jak ktos ma z tym problem to jego problem

Słoneczko - ja co chwila wzdycham żeby nabrać powietrza 🙂

Laski chyba mam jakieś bakterie w cewce moczowej może i pochwie - dostałam dziś skierowanie na badania - ale strasznie mnie piecze cewka moczowa... znacie coś naturalnego? mam nadzieje że obejdzie się bez antybiotyku... kurcze chyba spać nie będe mogła przez to pieczenie bardzo mi się nasiliło..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde Mlody wstal dzisiaj juz o 5:35 i on chce "baka"-bajkę ;/ wlaczylam i chcialalam drzemnac sie jeszcze,ale gdzie tam...jesc,pic,siusiac..i koniec spania.

A moj maz ani w nocy nie wstanie jak maly wola,ani nie powie pospij dluzej..ja wstane..nie chrapie mi za plecami do czasu az maly nie zacznie tak wariowac,ze sie spac dluzej nie da 😞 zas zly humor mniedopada! Ide,pa!

Ach Ola z naturalnych to nie wiem..jedba znajoma non stop jakies bakterie w ciazy miala w moczu i jej kazal lekarz jakies tabletki z zurawina brac i pozniej juz ok bylo.. no ale na pewno tak jak Leniuch pisze zurawina pomoze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey brzuchatki 😁

Ja niestety leże w szpitalu Ola moja szyjka miała 3,5 cm teraz ma 2,8 więc zobaczymy co dalej będzie a do tego jeszcze uzupełniają mi elektrolity . Na ale na szczęście z małą wszystko w porządku mój mały grubas waży już 2 kg

Pozdrawiam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża Dziewczynka 😉 . Trzymaj się tam!

Dziewczyny powoli spisuje co potrzebne mi dla mnie i małej do szpitala i ogolnie po porodzie..mozecie mi powiedziec co bierzecie i po ile tych podkladow,itp.kupujecie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...