Skocz do zawartości

Kwietniowe bobaski :) | Forum o ciąży


Wiola1983

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
cześć dziewczynki 🙂) ja miałam mało aktywny weekend. Z piatku na sobotę byliśmy w łodzi u znajomych bo miszkanko nowe sobie kupili i zaprosili na oglądanie 🙂 a wczoraj przeleżeliśmy caaaały dzien 😉 ciasto tylko z mężem upieklismy i leżycho - na zebre go zebralo, ale pycha nam wyszlo.

Ja tez bardzo czuje ruchy małej ale ciesze się bo wiem że ruchliwa jest i nic jej nie jest 🙂

Po południu mamy do lidla jechac zobaczyc spiworki, rajstopki i bramke zabezpieczająca, a no i myśle o tym hippie czy brac czy postawić na ziaje jednak? Tylko u nas jest taki nawał ludzi zawsze ze obawiam się ze niewiele tam zostało od rana. np w ostatnim tyg tata polowal na drabiny z podestem i pojechal o 12 to babka mu powiedziala ze były ale rozeszzły sie po pół godziny. zawsze takie tlumy od 8 stoja pod tym lidlem jak jakies nienazarte:P 😁

Badania ide jutro zrobic bo w czw do lekarza mam i bedzie upragnione usg bo ostatnie miałam w 20 tygodniu, tak sie stesknilam za widokiem dziecka, pewnie powie mi ile waży i jaka jest duza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ja hippa nie mialam .. to nie wiem,ale chyba Justyna pisala,ze hipp dobry..
Mnie maja rossmana na osiedlu otworzyc pod koniec marca,wiec dobrze,bo tak to specjalnie musialabym jezdzic po wkladki laktacyjne..a i w rossmanie czesto jakies promocje sa kosmetykow.
Co do malej to ja tez sie przerazilam,bo jq tak nisko,ale to nisko czasem czuje,ale jak jeszcze co najmniej dwie z Was tak maja to znaczy,ze moze tak byc 😉.
Mlody mi padl,wiec i ja wykorzystam to i troszke sie drzemne..a za oknem normalnie slonce swieci,jakby wiosna 😁 myslalam,zeby isc na spacer,ale jak zasnal to nic 😉 moze pozniej pojdziemy,zonacze ile pospimy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka
a mi ani do Lidla ani do Pepco nie po drodze. Widzialam za to ze w Biedronce maja byc pieluchy Dada w promocji od 13/02 takie w kartonie za 49.99. Co do kosmetykow to myslalam wlasnie o jakims Oliatum albo podobnym ze wzgledu na ta nasza masakryczna wode. Wczesniej mialam Nivea i chyba Hippa i jak dla mnie ok. CIagnie mnie tez zeby ta ZIajke wyprobowac 😉

Z ciuchow to na razie nic nie kupuje musze najpierw poprac i zobaczyc w jakim stanie beda najwyzej wtedy cos dokupie.

Moje dziecko wczoraj caly dzien zakatarzone bylo i nie wiem czy przez to czy cos mu odbilo ale caly dzien byl niegrzeczny, a w Kosciele to juz wogule. I jak wrocilismy do domu to mial gnoje kare.

Mi nastroj nie dopisuje, niestety. Tym bardziej ze jak chcialam cos sobie zaplanowac to wszystko sie sypie. Na dodatke w okolo slysze tylko slowa krytyki z prawie kazdego aspektu zycia. Nie wiem czemu ludzie nie spojrza na siebie jak sie zachowuja tylko chca byc sedziami w zyciu innych. Ja wiele razy wole cos przemilczec niz od razu krytykowac bo ani mnie to nie dotyczy ani to nie moje zycie a inni nie wiem jakby klapki mieli na oczach albo po prostu chca dowartosciowac swjoe zycie krytykujac innych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to fakt w pepco skarpety są masakryczne, no chyba że takie normalne z bawełny to ok bo kupowałam i nic się nie działo 🙂
a ja dziś poleciałam do CH i kupiłam dla maleńkiej bluzeczkę na lato hih i sobie baletki w Ryłko bo już tak pięknie wiosennie to aż chce się już takie lżejsze ciuchy kupować.
ja to jestem niedzielny kierowca, chociaż jak mieliśmy megankę to mi się dobrze jeździło i się nie bałam, a teraz jak mamy tego wielkiego to ja nie wiem kiedy do niego wsiądę, wszystko pod komputerem nawet nie wiem jak się włącza 😉 eee tam 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamila też kupiłam sobie w weekend baleriny w Ryłko bo brałam tam szpilki do ślubu i babeczka mi dała 20 % rabatu to skorzystałam , takie wzięłam :
http://www.rylko.com/pl/produkt/1CMK1_A26,62657,14.html , może w takich samych będziemy śmigać :P

i potwierdzam, że kosmetyki z hippa są super ale bez promocji są droższe trochę niż nivea i ziaja a jakość jest porównywalna więc moim zdaniem w regularnej cenie nie warto przepłacać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody wstał po 16.,no i tak stal przy drzwiach balkonowyvh i mowil,ze chce papa,ze przed 17.poszlam z nim mimo,ze sie ciemnilo i normalnie bym juz nie poszla 😉 . Poszlismy do biedry kupilam mu gre memo i ciastoline uzupelniajaca 😉 bo zestawow jakis fajnych nie bylo..ach,no i oczywiscie naciagnal mnie na jogurt z cukierkami,prazynki i picie :P takze kase ktora wydalam,wydalam tylko na niego..ach i jeszcze weszlam do sklepu z zabawkami po magnesy literki i dodatkowo jeszcze nowe kredki swiecowe kupilam 😉 . Z 60zl na niego wydalam,ale co tam 😁 moj pewnie sie nagada,ale moja kase wydalam .. hehe 😉 jutro do ciucha pojde moze co wynajde fajnego :d albo w czwartek,bo dostawa jest w pn i czw 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja sie przerazilam. Uwierzycie ze kosmetykow wkladek laktacyjnych proszku juz nie bylo jak.pojechalismy o 17. Ci ludzie u nas sa nienormalni:/ udalo mi sie tylko jedne rajstopki wyszarpac bo reszte to wszytsko mam. Spiworka tez nie bralam bo jednak mam.dwa kocyki a przeciez ona w kwietniu bedzie to juz coraz cieplej przeciez bedzie sie robic. Na spodenki sie napalilam ale gdzie tam, nie bylo juz:/ ludzie sie klocili ze ktos iles sztuk wzial, masakra!

Zdecydowalam ze kupie jej ziajke a jak nie bedzie jej pasowac to zmienie na hippa, chyba ze lekarz stwierdzi wrazliwa skore tk wtedy przejde na emolium czy oilatum bo tak to nie chce jej przyzwyczajac do delikatnych plynow bo sobie rady nie dam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to wyobraz sobie ze ja o tych rzeczach moglam sobie pomarzyc, z gazetki.wyciac 😜 pojde do.naszego sklepu z art dzieciecymi i.porodowymi i kupie 😉 z lovi korca mnie nakladki na sutki i wkladki laktacyjne bo podklady ma chyba tylko z canpolu. A przewijac bede ja na przewijaku albo na pieluszkach flanelowych 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja w smyku małej cała wyprawke do szpitala zrobiłam, tak fajne ceny były, a jak jeszcze za 0 zł była przesyłka do emipku to wogóle szał ciał:P dzis po badaniach byłam w lidlu i spodenki jeszcze jedne zostały 62 to dziabnełam:P

laski a czy podkłady do przewijania mogą tez służyć nam jako podkład na łózko w szpitalu po porodzie?

ja mam oliwke z bambino standardowo, ale wyczytałam gdzies ze oliwke nalezy dolewac do kapieli tylko do 1 m-ca zycia, nie smarowac na suchą skóre po kapieli, a pożniej dziecko pilelęgnowac kremami z cynkiem i tytanem po kapieli to prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kinga szczerze to nie wiem..ja Alana smarowalam oliwka,tym razem zrobie tak jak piszecie,czyli do wody dolewac bede. Ja pozniej juz to smaroqalam balsamem z nivea,no i mialam tez oilatum do wody swojego czasu,bo Alan mial strasznie sucha skore,az liszaje mi sie zrobily.
Ja kupie szafe,przywioze ciuchy od rodzicow..poprasuje i zobacze czy mam co do szpitala. Wziac,a na pewno cos bedzie..najwyzej dokupie,badz A.kupi 😉
Ach,Kinga ja te podklady do przewijania,mialam rowniez jako podklad dla siebie,wiec mysle,ze jak najbardziej mozna kupic takie same dla siebie i dla dzidzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja niestety poprzednim razem nie bylam taka doinformowana i nie kupilam tych podkladow na łóżko a tym razem będe mądrzejsza 🙂

ach Tuska ja tez mam w planach zakup komody ale jak na razie sporo mam tych planow ale zednego nie moge zrealizowac, ech te pieniąchy. To dzisiaj jest te 10 000 000 zl do wygrania w Totka? Moze zaryzykuje i dam szanse losowi 😉

jutro smigam do lekarza zapytam od razu o skierowanie na USG bo ciekawi mnie ile wazy moj skarb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć ! 🙂

u nas dziś jakoś ponuro...mżawka jakby więc na spacer nie poszliśmy, upiekłam sernik :/ wbrew swoim przekonaniom o nie jedzeniu słodyczy no i co zrobić jak już jest to zjem 😁

kingasz kremy z cynkiem to raczej nie do pielęgnacji całej skóry bo cynk ma działanie wysuszające, stosuje się go np. na odparzenia, to główny składnik m.in. sudocremu. ja będę albo kąpać w jakiejś nivei i smarować niveą po kąpieli jak skóra będzie ok albo kąpać oilatum i nie smarować już niczym po kąpaniu.

leniuch dzięki za linka z tesco ! 🙂 kila rzeczy mi się przyda na pewno 🙂

tuska u nas tez by się dodatkowa szafa przydała jak widze w jakim tempie te rzeczy przybywają 😲

ahhh i kupiliśmy wczoraj wózek 🙂)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kobietki 🙂

Całe szczęście, że wśród Was jest sporo dziewczyn, które już są mamami, dzięki Waszym dyskusjom kompletowanie wyprawki i oddzielanie tego, co sensowne od kompletnie zbędnych zakupów staje się ciut łatwiejsze 😉

Jak tam Wasze pociechy, w jakich są pozycjach? Ja wczoraj byłam u lekarza, moja mała ma ok 1450, przybrała jakieś 150g w ciągu 10 dni (bo ja mam teraz wizyty co dwa tygodnie..).
Niestety siedzi uparcie na pupie, mam nadzieję, że zdecyduje się jednak obrócić główką w dół 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesć brzucholki..
a ja dzisiaj wyskoczyłam na targ w strzelinie i w koncu kupiłam sobie piżame do szpitala i nowe klapki 🙂 bo te po domu to juz nigdzie indziej sie nie nadaja 🙂)
wczoraj obejrzałam allegro.. ale jeszcze nie dokonałam zakupu bo juz miałam dośc .. ale dzisiaj to juz napewno 🙂)
a z kosmetyków dla dziecka to jeszcze raz powtórze.. ze nic nie kupuje oprócz oilatum do kapieli oraz czegoś na ewentualne odparzenia... 🙂
a o jakich podkładach do przewijania piszecie?? bo ja chyba nie miałam nic takiego.. chyba ze u mnie to inaczej sie nazywa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
summer ja kupiłam takie z lidla - 10 sztuk tam jest takich jakby ceratek z czymś miękkim w środku... ja to wezmę do szpitala żeby nie kłaść Małej na przewijakach tych wspólnych tylko na tym... potem gdzieś na wyjścia do sklepu czy coś się mogą przydać żeby rozłożyć. tylko one takie małe są, podkłady poporodowe jak miałam zeszłym razem to prawie na całe łóżko więc nie wiem czy nie muszę ich kupić żeby wpadek w szpitalu nie było...

i ja nie mam klapek jeszcze wcale ☺️ muszę o nich pamiętać :P

Shelly nie martw się, jeszcze ma czas i miejsce żeby się odwrócić. ja wizytę mam dziś więc zobaczę czy się obróciła ale czuję, że chyba tak bo ostatnio takie kotłowania w brzuchu miałam, że coś było na rzeczy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja zaraz lecę na usg oglądać Fasolinę 🙂 już dawno jej nie widziałam, a dziś mi jeszcze wszystko pomierzy i mam nadzieję, że w końcu powie co z moim łożyskiem...
ja też kupiłam paczkę tych podkładów i położę sobie na łóżko w razie jakby mi wody odeszły jak poprzednio 😉 bo wtedy to miałam taka zwykła ceratę bez miękkiego pochłaniacza...bezsensu

justyna to ja podobne kupiłam też z lakierowanym czarnym czubkiem i piętą a reszta taka szarawa z węża 😉 takich u mnie nie było

dziewczyny a miała któraś was pas poporodowy? daje on coś? od kiedy można go nosić? poprawia kondycję brzucha czy tylko przyspiesza obkurczanie macicy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaa.. to ja zamiast takich podkładów uzywałam pieluszek flanelowych.. 🙂

życze powodzenia na wizytach w podglądaniu fasolinek 🙂)kamilka.. a co z Twoim łożyskiem??

nie miałam pasów poporodowych i niestety nie znam efektów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pasa nie miałam..teraz mam taki sciagajacy,zakladalam go do cwiczwn,badz po domu,jak np.sprzatqlam,bo bardziej sie wtedy pocisz. Mysle,ze bede sie nim sciagac,ale ogolnie to nie wiem pojkim czasie wolno 🤢
Mnie tez wody w nocy odeszly,ale ha wstalam bo myslalam,ze siusiu mi sie chce,a tu chlusnelo 😉 . Z tym,ze ja w szpitalu juz po terminie lezalam 😉 . Tyle mialam tych wod,ze masakra..lecialo i lecialo..
Ach,ja mam wizytę w pn,wiec wtedy dowiem sie co i jak 😁 ale juz ostatnio miala glowke w dole 😉 mam nadzieje,ze uda sie zrobic jakies zdjecie buzki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny dziekuje bardzo za odpowiedzi na pewno bede troche madrzejsza:P to bede musiała sobie i małej kupić podkładki na materac jej do łóżeczka a mnie na łóżko jakby właśnie mi wody odeszły w nocy, jakoś sobie poradzimy. ja własnie kupiłam kapcie w leclerku śliczne złóte wycziłam tylko ze chinskie i drugi dzien je wietrze:P 😁 musze wyprac chyba:P

ja wizyte mam w czwartek i tez bede podglądała moją bokserke:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dziecko śpi..wczoraj sie cieszylam,ale dzis juz wiem,ze zwiastuje to u nas chorobe..byl strasznie cichy,spokojny..no nie moje dziecko. Od rana,ze brzuszek boli..kupka rzadka,kur..! Tak dawno nie chorowal!! Dla mnie jego drzemka jest dziwna,bo jak pisalam od co najmniej wakacji nie sypia w dzien..a jesli ma tak jak ja,to tym bardziej wiadomo,ze cos sie kroi.. ja jak spalam w dzien ro oznaczalo to,ze mam co najmniej stan podgoraczkowy badz lada chwila bede miec.. mialam jutro isc z nim do lekarza po skierowanie do laryngologa,a okaze sie ze pojde z chorym dzieckiem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...