Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
dla mnie z kolei zas dady sa niefajne- satrasznie smierdza chemia, a te z lidla bezzapachowe, sa bardziej sztywne ale jakos mi to ani corce nie przeszkadza i te tojours z lidla z kolei bardzo lubie ale najczesciej kupuje pampersy na promocji wtedy cenowo za sztuke wychodza jak dady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

My od dawna używamy pampersów Dada i dla mnie są najlepsze. Nie przeciekają, są miękkie i nie- perfumowane. Jakościowo porównywalne z oryginalnymi Pampersa (zielonymi) ,ale tak intensywnie nie "pachną" i nie muszę szukać promocji na nie,po prostu idę i kupuję.
My spróbowaliśmy gdzieś ostatnio tych Tojours z Lidla i wg mnie mocno kiepskie... Na szczęście kupiliśmy tylko jedną paczkę
Chusteczki nawilżane najlpsze z Biedronki - Tiffi . Dada,Babydream czy Lidl mogą się schować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My na samym pocztku uzywalismy pampersow tych bialych. Maja one siateczke i super sie sprawdzaly. W szczegolnosci jjak zrobil kupke. Potem przerzucilismy sie na pampersy zielone i na koncu dada, a teraz kupujemy pieluchomajtki z dady. Trzymamy w szafie i jak mlody ma katarek to zakladamy na noc zeby sie nie posikal.
Jesli chodzi o chusteczki to uzywamy Cleanic Kindii. Super sa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dominika , Renata oraz Ola ....nie pomożemy wam w wyborze płynów do kąpieli , pieluch czy chusteczek ...same będziecie próbowały i zobaczycie które wybrać ....każda z nas widzę , ze ma inne zdanie ....
Hippa też potwierdzam są dobre
Potwierdzam opinie jednej z nas co drogie tez nie musi być dobre .....same wybierzecie z czasem ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarna pewnie tak, ale zawsze lepiej posłuchać opinii doświadczonych mamuś 😉 ja już wybrałam "pakiet startowy" zobaczymy co się sprawdzi a co będzie trzeba zmienić.

Jak Wam minął wolny dzień? My na tydzień wróciliśmy na stare śmieci czyli do teściów bo pojechali na wakacje, a kilka dni temu zmarł nasz sąsiad i już dzień po jego śmierci z domu nic nie zostało o.O wynieśli wszystko, od telewizora po buty. Ktoś musiał wiedzieć że był zupełnie sam, bez rodziny, ale tak żerować na czyjejś śmierci to straszne... Reszta najbliższych sąsiadów też w rozjazdach więc bawimy się w agroturystykę i podlewamy ogródki, karmimy kury i koty 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj robiłam kompot i dżem z truskawek. Później Teście jechali na wieś do swoich rodziców i zaproponowali,żeby Tomek jechał z Alkiem. Spakowałam i zrobiłam krzyżyk na drogę 😆 Przez 4 godziny miałam spokój, ciszę i poprawiałam magisterkę. Teraz też Alek już spi, ja wykąpana siadam do pracy... 🥴

Gdzie jest Kaśka?? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moim zdaniem dady sa znacznie sztywniejsze niz oryginalne pampersy, trzeba samemu potestowac rozne rzeczy i wybrac te co nam najbardziej odpowiadaja bo co mama to opinia.
Nam swieto minelo pod znakiem gosci, dzis jade z kolezanka do katowic bo ma zabieg i bede jej towarzyc i wozic, a jutro wyjezdzamy i zostajemy do niedzieli u znajomych w Raciborzu, jedziemy z jeszcze jednymi znajomymi co maja 2 dzieci takze jak nasi bezdzietni jeszcze znajomi zobacza wszystkie dzieciaki w akcji to pewnie na dobre im sie dzieci odechce 😁 zwlaszcza moja core ze starszym od kolezanki co ma 2,5, ciagle sie bija o zabawki, no i te wrzaski w nocy- poezja, juz im wspolczuje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry 😉
ja wczoraj wypoczełam dzisiaj się lenie z córą w domu zaraz mają mi ją przyprowadzić dziadkowie... jutro młoda idzie na urodziny się wyszaleje... 😉

jakoś nie mam weny do pisania a dzisiaj 35 tydzień zaczynam... uhuhuhu już blisko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuziek napisał(a):

jakoś nie mam weny do pisania a dzisiaj 35 tydzień zaczynam... uhuhuhu już blisko


faktycznie blisko !! Ja urodziłam Alka w 38 tygodniu 🙂

Mnie od kilku dni boli skóra na brzuchu, nie swędzi, nie piecze tylko boli. już mnie wiem co ma niby pękać,bo mam rozstep na rozstepie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!
Sorry że tak się nie odzywam ale mam u siebie remont łazienki i musiałam się przenieść do rodziców a tu jest bardzo kiepsko z netem więc z komórki nie da się korzystać. A komputer odpalałam rzadko. Kilka dni byłam sama z córką bo mąż na delegacji w Szwecji a mama pojechała do taty. Ale już wszyscy są na miejscu, ufff.... I już sama nie zostanę.
Jestem w dwupaku jakby co 😁

Muszę zajrzeć co u Was...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Essence ja jestem pociachana na biodrach, ale to jeszcze pozostałość z pierwszej ciąży. Na brzuchu zauważyłam 2 małe rozstępy a tu jeszcze miesiąc do porodu więc wszystko może się zdarzyć. Używałaś coś na rozstępy? Chociaż czytałam, że to i tak nie pomaga i jak mają być to będą 😞
Odnośnie pieluszek to dla mnie dada też super. Cenowo spoko a porównywalne z perfumowanymi pampersami. Nie uzywałam wielu marek więc tylko mogę się wypowiedzieć o 3: pampers, dada i raz miałam te z Lidla (dla mnie takie plastikowe, blee ale są ludzie co chwalą).
Z pampersów najgorsze pomarańczowe. Teściowa mi kupowała bo w promocji często byly. Ale tylko się z nimi męczyłam bo wszystko bokiem się wylewało. Masz podobne odczucia?

Zuziek gonię cię z terminem 😉

Danusia dla mnie dady są spoko. Chociaż używam pampersów bo mi do Biedronki nie po drodze. Ale masz rację każdy musi przetestować i znaleźć coś dla siebie najlepszego.
Pudru też nie używałam.
I tak grzeczna byłaś w tej kolejce 😁 ja sobie pomyślałam, że jakbym miała taką sytuację to bym głośno powiedziała, że mnie też nikt nie przepuszcza i swoje wystać muszę 😠 często to stanie w kolejkach męczące jest bardzo a ludzie udają, że nie widzą a ja też się nie odzywam bo mi głupio 🤢 a przecież to nasze prawo 🤢

Czarna masz 100% racji, że nie ma co radzić bo każda musi znaleźć dla siebie najlepsze wyjście, kosmetyk itd. Mnie się nóż w kieszeni otwiera jak mi ktoś wpiera, że tylko to czy tamto najlepsze 😁 a doradców nie brakuje 😁

Xandi i Czarna ja też mam wrażenie, że teraz dzidzia kopie mocniej, częściej, intensywniej niż wcześniej. No ale pewnie kwestia tego że ma coraz mniej miejsca. Będzie nam tego brakowało 😆

Renata ja mam często uczucie jakby mi miał brzuch upaść na podłogę 🤢 no spa i leżenie pomaga, ale znów trzeba coś w domu porobić więc znów brzuch staje się mega balastem 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Miałam tylko jedno opakowanie tych pomarańczowych Pampersów. Wylewało się bokiem, Mały dostał uczulenia- dla mnie tragedia za niemałe pieniądze.

Rozstępy mam po pierwszej ciąży, wtedy bardzo dużo przytyłam w krókim czasie... Smarowałam się wszystkim 15 razy dziennie,nic to nie pomogło. Zaczeły sie robić w 8 miesiącu, najpierw pojawił się jeden, potem drugi i tak w nieskończoność.... 😮 Lekarz stiwerdził,że taką mam skórę, niepodatna na rozciąganie. Od rośnięcia jako gówniara też mam, tylko na dolnej częsci pleców.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Essence napisał(a):


Miałam tylko jedno opakowanie tych pomarańczowych Pampersów. Wylewało się bokiem, Mały dostał uczulenia- dla mnie tragedia za niemałe pieniądze.


Czyli tak jak u mnie 🙂

A chusteczek różnych używałam ale starałam się kupować delikatniejsze, bez względu na firmę. Teraz mam rossmanowskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Siema ...
Co do pomarańczowych pampersów ...tak jak Wam , wszystko uciekało bokiem
Kasia 84 fajnie , że się odezwałaś ....
Dzisiaj obudziłam się niesamowitym bólem głowy , zmierzyłam ciśnienie a tam 140/90 pierwszy raz w tej ciązy wzięłam lek na zbicie .....po 2 godz była poprawa , człowiek od razu lepiej się czuje jak ciśnienie zmalało .....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny które macie terminy na początek sierpnia - ale Wam zazdroszczę 🤪 jeszcze kilka tygodni i spokojnie możecie rodzić

Dobrze że przypomniałyście o pampersach, jeszcze nie mam, chyba kupię na początek paczkę tych zielonych i zobaczymy czy się sprawdzi

Uwaga - chwalę się 🙃 otworzyli u mnie nowy szmateks, jakąś sieciówkę i jak tam dzisiaj wpadłam to wyjść nie mogłam. Kupiłam równe 30 szt ciuszków - body z długim i krótkim rękawem, śpiochy, getry, sukienki, spodenki, koszulki, bluzeczki, chyba wszystko... Koszt 34 zł 16 gr 🤪

Posegregowałam też w końcu to co dostałam po siostrzenicy i brakuje mi tylko jakiejś kurteczki/ czegoś cieplejszego na jesień, czegoś na szyję, opasek i rajstopek. Danusia i Aga, napiszcie czy coś macie zbędnego z tych rzeczy 🙂

A wczoraj do 2 w nocy siedziałam nad ostatnimi poprawkami magisterki, dziś oddałam do druku a jutro zanoszę do promotorki do podpisu i niech się dzieje wola nieba. Jakiś dobry dzień dzisiaj mam, chyba zadzwonię do męża że ma kupić Piccolo żebyśmy opili to chwilowe powodzenie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochana ja mam taki kombinezonek i super płaszczyk ale to bardziej na pozniej rozmiar 68-74 porobie zdjęcia i wstawię na fb zobaczysz sobie .....
Ja tez na początek kupiłam pampersa zielonego akurat była u mnie w sklepie wyprzedaż wiec duze paki kupowałam po 3o zl
Jeżeli chodzi o szmateks to super cena ,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂
a my mamy jutro wesele, nie wiem jak tam wytrzymam, dobrze że dom weselny mam jakies400m od domu więc spacerkiem możemy wrócić jak źle się poczuję, myślę że do północy moooooże wytrzymam 🥴
ja kupiłam też pampersy zielone, paczkę 1 od 2 do 5kg 43 szt i paczkę 2 od 3-6 80 szt w tesco dziś przy okazji, myślicie że starczą na poczatek do szpitala te 1?
w poniedziałek zamawiam resztę przez internet co mi brakuje do szpitala, wózek i nosidełko to za tydzień pojadę z mężem do Radomia i kupię
a w najbliższą środę moja środowiskowa położna mówiła że jeśli chce to mogę przyjść pogadać do ośrodka zdrowia więc się wybieram to może mi doradzi co do kosmetyków, bo ona akurat będzie w tym szpitalu do którego się wybieram,
dziś znów mam robotników ale tylko 4 więc mąż mi przy śniadaniu i obiedzie pomógł, wczoraj leżałam caaaaaaaaaaaaały dzień, obiad chłop zrobił i gary nawet umył choć dziś rano dopiero 😲 końca nie widać tej roboty u nas 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cobi zazdroszcze ciucha ;-) Przydałby mi się w okolicy jakiś fajny. Zawsze można coś wyhaczyć! A mnie okazje bardzo cieszą hehe.
Chyba też się cieszę że mam termin na początek miesiąca. Jak rodziłam Nati to miałam termin na 20-stego i myślałam że jajko zniosę hehe.

Czarna kiepsko z tym ciśnieniem :-( teraz już końcówka, brzuchy wielkie, wszystko boli ehh. Odzywalabym się częściej no ale problem z netem...

W weekend byłam na weselu. Fajnie było ale wszystko mi spuchło i pod koniec bardzo się męczyłam. Poza tym zazdrościłam tym szczuplym ludziom :-( a ja taki słoń :-( wytrzymałam do 1:30. Pojechalibysmy wcześniej do domu ale były zabawy i młodzi byli zajęci a chciałam się pożegnać. I tak po 4 wróciłam po rodziców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziek ja od początku ciąży mam taki przekaz od lekarza ze 3 razy dziennie mierzymy ciśnienie, bo w pierwszej ciąży przez ciśnienie miałam cc....i mam takie zalecenie jak skoczy 140/90 zbijamy lekiem , jeżeli nie pomoże od razu do szpitala ....
Jak Wasze cukry laski ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Ja już też mam wszystko pokupowana - czekam na ostatnie przesyłki; teraz trzeba będzie poprać ubranka, spakować torby, potem posprzątać chatę (ale to już jak wstanę) i może jak zacznę porządki, to i szybko urodzę 😉 Poprzednim razem na początku używaliśmy na zmianę zielonych i pomarańczowych pampersów i byłam z nich zadowolona, ale potem przerzuciliśmy się na Dadę. Teraz zaczniemy od razu od Dady - juz mam opakowanie tych najmniejszych - jeeeeeeeej...jakie one malusie! Już zapomniałam, jakie te noworodkowe pupy są tycie!!! Chusteczki testowałam różne i w sumie z czystej wygody zostaliśmy też przy Dadzie 🙂
Aż sobie sama gratuluję przenikliwości, bo wszystkie ciuszki 56-62 oraz kocyki, pościel i akcesoria na start mam posortowane w domu, a resztę wywiozłam na przechowanie. Teraz wystarczy, że wyciągnę torby i wszystko mam pod ręką i przebieranie dobytku odpada 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak myślicie jakie może mieć powiązanie: wynik testu (5 dni przed spodziewanym okresem mi wyszły 2 kreski) a wyliczonym terminem porodu? Może być tak że test był bardzo czuły a może tak.że do zapłonienia doszło wcześniej.
Myślę i myślę bo mnie naszło myślenie czy urodzę wcześniej 🙃 i sama się nakręcam 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarna coraz częściej myśle że mój glukometr jest zepsuty 😜 raz cały dzień mam powyżej 120 jedząc jak królik teraz od dwóch dni mam poniżej 90 na czczo 80-85 a potem 78, 90, 85 nawet powyżej 100 nie wyskoczy... o.O a ciasto np. se zjem albo jednego michałka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacha ja jakoś się tym nie kieruje 😜 szczerze i przy jednej i przy drugiej ciąży nie miałam pojęcia że jestem w ciąży w pierwszej mniej więcej wiedziałam kiedy mogło dojść do zapłodnienia ale daty na pewno nie pamiętam tylko tą sytuacje a w drugiej było wielkim zaskoczeniem bo nie było typowej sytuacji i dwie kreski były szokiem i wielką tragedią wtedy... o.O
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola- ja tez cos poszukam, kombinezonik cienki napewno mam, grubsze tez tylko pytanie jaki rozmiar skoro potrzebujesz na jesien? 62? czy 56? w sumie nie wiadomo jak duze dziecko sie urodzi, a co bys chciala na szyje? podaj mi na pw albo facebooka swojego maila to wysle Ci ale dopiero w pon bo jutro jedziemy na weekend do znajomych .
Zycze milego weekendu bo u znajmoych nie wypada siedziec na necie, takze bede moze w niedziele wieczorem albo na chwile z tel.
Kasia- moim zdaniem testy sa malo czule, oba sikane mialam w terminie miesiaczki i ta druga kreska byla znacznie bledsza i chyba po 15 minutach a nie po paru jak w ulotce czyli wogole powinnam juz wtedy na niego patrzec tylko go wyrzucic, no i oczywiscie zaraz po zrobieniu testu bieglam do labu na bete hcg i wychodzila juz bardzo wysoka wskazujaca na przelom 4/5 tyg (w pierwszej 749, w drugiej prawie 500) a beta na poczatku bardzo szybko przyrasta takze jestem pewna ze u mnie test dwa dni wczesniej nic by nie wykazal, takze u Ciebie moglo byc zaplodnienie wczesniej. A robilas bete po tescie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...