Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2014 | Forum dla mam


Donna30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja wizytę mam w tą środę zobaczymy co mi powie ciekawego , dzisiaj znowu poszła w ruch tabletka na zbicie ciśnienia .....boję się z tym ciśnieniem i wolę żeby mnie położył ....bo mały też ostatnio jakoś mniej się rusza ....będę musiała dać radę bez małej .....
Zuziek super że wszystko ok
Gdzie jest Basia ????????????????Mam nadzieję ze się odezwie dzisiaj ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam wizytę w czwartek - mam nadzieję, że lekarka tym razem mojego brzdąca zważy. Ostatnio byłam w piątek, ale wysiadł prąd i nie mogła zrobić usg,a fotela obie unikamy - bo lepiej tam za często paluchów/wzierników nie pchać 🙂 Moja wizyta ograniczyła się więc do analizy fotek ze szpitalnej IP, wypisania recepty i plotek 🙂 Zresztą ona już się szeroko uśmiecha, jak mnie widzi, bo udało się dojść tak daleko, a to wielgachny sukcessss 🙂

Dziś kurier dowiezie ostatnie pierdółki do porodowej torby i w tym tygodniu małż będzie prał, prasował i pakujemy torby - niech stoją i czekają na wielkie wyjście 🙂))

Czarna - myślę, że przy Twoim skaczącym ciśnieniu szpital to najlepszy pomysł.

Jaka u Was pogoda??? U mnie szaro, buro i pada, a więc idealna pogoda dla ciężarówki w łóżku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie słonecznie,ale wietrznie, więc temperatura bez szaleństw....
Ja też nastawiłam właśnie pranie malutkich ubranek. Stwierdziłam,że przed końcem czerwca wszystko muszę mieć gotowe,poprane i poprasowane. Alek miesiąc będzie w domu,więc nie wiem czy będę miała siłę robić to razem z nim. Niech leży wszystko i czeka.
Też jestem ciekawa wagi mojego brzdąca.
Mąż mnie wczoraj wkurzył,bo zaczął wymyślać imiona dla dziewczynki. Pytam go "Po co? " A on,że przecież możemy mieć niespodziankę na porodówce i imię musi być 🤢 😁 Jak coś imię wybrane :P Ja tak czuję,że to będzie Maksio i żadne usg się nie pomyliło.
Czekam na kuriera,bow piątek zamówiłam paczkę ciuchów dla Alka z Zary,bo jest wyprzedaż. Dostałam smsa,że kurier zbliża się do mojego domu i czekam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja w sumie dla starszaka muszę kupić buty na jesień - ale to jakoś w wakacje podjedziemy do Ecco lub Geoxa i coś znajdziemy, no i kilka par spodni, bo te to mu się na pupie palą - ile bym nie kupiła, to zawsze jest za mało. Poza tym wszystko ma 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie cały dzień pada... w sumie pada to mało powiedziane to leje 🤔 całe szczęście że ginekologa mam bliziutko 😜
Chciałabym też dowiedzieć się jak mały rośnie,czy już sie obrócił, Ale dziś wizyta bez usg buuu więc tak nie cieszy. 😜 przegląd podwozia,kontrola ciśnienia i wagi i do domu.. 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie cały dzień pada... w sumie pada to mało powiedziane to leje 🤔 całe szczęście że ginekologa mam bliziutko 😜
Chciałabym też dowiedzieć się jak mały rośnie,czy już sie obrócił, Ale dziś wizyta bez usg buuu więc tak nie cieszy. 😜 przegląd podwozia,kontrola ciśnienia i wagi i do domu.. 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też się melduję 🙂

W końcu skończyłam 30 tydzień wg usg 🤪 ale mimo wszystko też mi się to strasznie dłuży. Może dlatego że jestem na końcu, niektóre z Was niedługo już mogą o porodach myśleć a u mnie jeszcze tyyyyle czasu... no nic, jakoś to przetrwam, a potem będę tęsknić za "wolnością" 😁

Dziewczyny a czy Wy też słabiej odczuwacie ruchy niż kilka tygodni temu? niby to nie powód do niepokoju bo dziecko rośnie i ma coraz mniej miejsca ale jakoś lżej mi było psychicznie jak czułam mocne kopniaki. Teraz to bardziej przesuwanie się i pływanie.

Powodzenia na wizytach 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cobi
-ja tez z tych ostatnich...jak nie ostatnia do porodu:/ tez mi sie dluzy styrasznie a tu jeszcze cale 2 msc
- tez odczuwam slabiej ruchy-u mnie to raczej jakies kopniecie sie zdazy i ciaza, potem znowu kopniak gdzie wczesniej byly wiercenia sie i przeciagania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja właśnie wróciłam od lekarza. A więc tak szyjka dalej długa i zamknięta. Mały jest juz ułożony głowką w dół. Serduszko bije mocno i zdrowo. 🙂 Co do bóli jak na okres taka juz moja natura bo jestem szczupła i tak zbudowana że mam malutki brzuch. Jak to lekarz powiedział że dopóki nie towarzyszy temu krwawienie to nie mam czym się martwić. Wyniki mam rewelacyjne,więc ogólnie nic sie nie dzieje. Kolejna wizyta 18 lipca i wtedy będe miała usg i pobierany posiew z pochwy. (powiedzcie mi prosze co to jest ) 😜
Co do ruchów to lekarz akurat się pytał mnie o nie. Powinny być częste i wyraźne. Od kopnięć po wiercenie się i wypychanie.
Z tym akurat nie mam problemów bo mój Alan non stop sie wierci,kopie... często to aż boli 😜 🤔

Aha no i mam już 10,5 kg na plusie 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mikusss bedą ci robić posiew na paciorkowca obowiązkowe badanie przed porodem przy rodzeniu sn. dziecko może się zarazić od ciebie i muszą podawać antybiotyki...

ja teraz czuje mocne wypinania albo przesuwanie... kopy rzadko przy Zuzi do samego końca dostawałam po żebrach... o.O a młody jest o wiele niżej niż ona... ale jakiś miesiąc temu też lekko czułam ruchy teraz znowu mocniej może takie etapy ciąży...

ja 18stego już bym chciała rodzić 😜 hehe ciekawe jak wyjdzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie juz sobie poczytałam na ten temat 😉 a robi sie ten posiew jak ? tak jak cytologię?

Ojj jak to juz bliziutko. Monika zazdroszczę Ci. 😜 😘 Ja mam nadzieje że chociaż urodze w terminie a nie że przenosze 😞 chciałabym urodzić na początku sierpnia ale jak będzie zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć grubaski! 🙂 melduję się i ja
ja dziś leże cały dzień po weselu,było ciężko,nie byliśmy w kościele bo bardzo w głowie mi sie kołowało więc nie ryzykowaliśmy,pojechaliśmy po kościele,mieliśmy zostać tylko na obiad ale w końcu dotrwałam do 24 z wielkim bólem, nie tańczyłam tylko siedziałam i jadłam 🙂 ale bardzo twardy brzuch miałam, kręgosłup nawalał i na dodatek tak mała wojowała że wróciliśmy do domu, na poprawiny poszliśmy też na 3 godz i znow powtórka z rozrywki była więc do domu, a dziś leżę od rana,
od dziś jestem sama cały tydzień, mój mąż na wyjeździe w Warszawie, wraca w piątek więc troszkę się boję sama, mam nadzieję że nic się nie wydarzy ze mną 🥴
czy mogłybyście podać mi jakiegoś sprzedającego na allegro od którego można kupić kilka rzeczy do szpitala?? bo szukam i szukam i już mnie to znudziło, może ktoraś z was kupowała u jednego coś więcej?
ja wizytę mam w przyszłym tyg,na każdej wizycie mam usg,do tego fotel i mierzoną szyjkę dopochwowo, teraz mam tylko zrobić mocz, też tak macie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Renata odpoczywaj, odpoczywaj 😉 Na pewno nic złego się nie wydarzy, myśl optymistycznie 😘
A czego dokładnie Ci brakuje? o jakie rzeczy chodzi?
Ja mam co drugą wizytę usg. Co każda mam fotel. 😉
Ostatnio miałam zrobić morfologię i mocz. Teraz znów nic. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mikuss np smoczki,butelki,wanienka,pieluchy tetrowe i flanelowe,termometr,szczoteczkę do włosków,kocyk po kąpaniu, takie pierdoły dla małej bo dla siebie to prawie wszystko mam, a te podkłady na łóżko to kupowałyście? jeśli tak to jaki wymiar i ile?
a i jeszcze nie zdecydowałam się jakich kosmetyków używać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do podkładów mam senni czy jakoś tak się piszę 60x90...ja to używałam na przewijak nie dla siebie ....a i jak będziesz zamawiała zamów sobie 2 pieluchy z cerata też super sprawa na łózko albo przewijak ....uleje albo posika się nie ma problemu pierzesz i jak nowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Renata - ja też kupowałam u tego sprzedawcy, co podała Czarna - i za pierwszym razem, i teraz też (właśnie dziś odebrałam paczkę). Podkładów na łóżko nie kupowałam, bo dają w moim szpitalu, tak jak podkłady poporodowe, podpaski i maść pośladkową 🙂
Kupiłam za to podkłady Panda Belli dla malucha, bo przy starszaku bardzo się przydały - miałam je zawsze w torbie, a w domu kładłam dodatkowo na przewijak.
Na wizycie z kolei mam robione tylko usg dopochwowe i przez brzuch, a raz w miesiącu badanie na fotelu. Tylko że ja od początku mam wizyty co tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja po wizycie. Wszystko z Maluchem ok, waży 1800 g.
Lekarz popatrzył na ten mój brzuch,bo mówiłam że skóra mnie boli. Kazał zakasłać jak leżałam i stwierdził,że mam przepuklinę pępkową 😮 Trochę sie przestraszyłm,ale wg lekarza nic się nie dzieje,mogę żyć z tym 100 lat i nic. Stąd ten dziwny ból w okolicy pępka właśnie.
Ja mam co wizytę usg, teraz częściej fotel.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...