Skocz do zawartości

wrześnióweczki 2014 | Forum dla mam


kami0603

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ja przytyłam już 17 😁 ale nie widać tego po mnie tak bardzo!!!
no dobra ale nie ukrywajmy że na zachodzie mają lepszą opiekę medyczną niż tu w Polsce, a najśmieszniejsze jest to że tam za DOBRĄ opiekę i to żeby ktoś się tobą zajął odpowiednio po porodzie nie trzeba płacić. no a u nas jest jak jest. np szpital w którym ja będę rodzić ma najlepszy w moim województwie oddział wcześniaków bo dostali tam jakieś dofinansowanie i mają super sprzęt a położnictwo albo oddział patologii?? masakra.. na trakcie porodowym jest o dziwo klimatyzacja i odnowione wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Madziu ja też mam taką nadzieję. Oby nasze rany szybko się zagoily a maluchy miały się dobrze. I oby zoltaczki dużej nie miały bo to przedłuża pobyt w naszym szpitalu. A mydełko szare podobno najlepsze 😉 po naturalnym porodzie tez w sumie takiego używałam i krocze po cięciu ładnie się godło, na cc tez musi zadziałać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mówiłam o szpitalu, w którym ja miałabym rodzić... to jakaś tragedia. W większych miastach jest na sto procent lepiej.. Ja niestety miałabym wszędzie daleko, a u nas w Miastku czułam się... zaniedbana, a raczej nie stać by mnie było na wizyty prywatne więc wybrałam rodzenie w Niemczech. Tak czy siak musiałabym się tutaj przeprowadzić, bo mąż na naszym zadupiu nie miałby pracy.
To nie jestem jedyną, która przytyła mało.. Zresztą każdy nabiera inaczej, najważniejsze żeby dzidziusie były zdrowe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja będę rodzic w prywatnym szpitalu ale on ma umowę z NFZ więc nic nie płacę za poród tam Michałek też tam się rodził sprawdzone przetestowane i super byłam zadowolona 🙂 od pewnego czasu na dodatek mają najwyższy stopień poziomu oddziału neantologi jeśli chodzi o rzeszów więc spokojnie mogę rodzić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
och co do wagi to na ostatniej wizycie byłam 3 tygodnie temu i miałam 7 na plusie w piątek mam wizytę więc wtedy napiszę ile aktualnie mam na plusie.

Wywoływanie porodu hmmm ..... kroplówka strasznie męczy
Wcześniej jeszcze stosują masaż szyjki jeśli nie ma rozwarcia i się nie skraca, a to to jest masakra nikomu nie życzę, lekarz raz u mnie spróbował, ale to było w dniu terminu, a jak chciał zrobić po terminie to spotkał się z protestem.

Teraz zastosuję inną taktykę masaż szyjki podczas sexsu hehe . Ale na to poczekam jeszcze z dwa tygodnie. Bo nie chce urodzić za tydzień na weselu brata.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Masaż szyjki MASAKRA!!!!!!myślałam że po suficie zwieje ......jak mi to położona zafundowała to pomyślałam " dziękuję wchodzę stąd" ale M się ze mnie śmiał że z tym brzuchem to się tak nie da chodzić bez końca......a kroplówka nic strasznego ale u mnie 6 godzin na kroplówce nic nie dały......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
5kg?? To w ogole mozliwe?? Ja ok 15 jak sądzę... Przy starszym przytylam 24 (ale startowalam z nienaturalnie niskiej wagi), przy mlodszym cos blizej 20kg ale pod koniec ciąży spuchlam... Teraz ok 15 i moze juz nie dobiję do 20;-) Ale dla mnie to niectragedia. Jedyne co to trudno mi bylo zrzucic ostatnie 5kg dopoki karnilam za to po odstawieniu od cyca momentalnie chudlam - paradoks;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurde tylko 5kg!!! Malutko ja mam 17na plusie niestety.... Jem bardzo mało a w tamtym miesiącu strasznie przybralam na wadze w sumie myślę ze dużo wody mi się zatrzymalo w organizmie bo niebotyczne ilości wody pije i ogólnie opuchnieta jestem - mam nadzieje ze szybko wrócę do mojej wagi z przed ciąży i rozmiaru s. Znowu mam bol w dole brzucha -mam nadzieje ze poznam kiedy się poród zacznie w razie co bo mam spory kawałek do szpitala a to moja pierwsza ciąża i boje sięe ze nie bede wiedzieć ze to juz...do tego zjadłam dzisiaj smarzonego kotleta u babci na obiedzie imieninowym i boli mnie watroba 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też zastanawiam się czy uda mi się rozpoznać. Jestem myśli, że tak 🙂 jedyny plus to szpital przy domu... 😁 zastanawiam się, kiedy to będzie? Boję się, że męża nie będzie, a ja języka nie znam. A jak zasłabnę. Wiem, dużo przeżywam, ale to wina nerwicy. Niestety troszkę mnie męczy, ale dam radę. 🙂 dziś po południu jakoś serduszko szybko mi bylo. Ktoś też ma taki problem, że ma niskie ciśnienie, a tętno około 100? Ani w Polsce ani w Niemczech nikt nie zwraca na to uwagi, a ja boję się, że przy wysiłku serducho mi padnie. Chciałabym mieć to za sobą, ale byle wytrzymać jeszcze tydzień do tego 37tygodnia.
Mam teź pytanie czy któraś mamusia jest już obeznana w sprawie znieczulenia zewnątrzoponowego? Mam niski próg bólu i chyba zdecyduję się na tę opcję. Chciałabym wiedzieć choć troszkę, czego się spodziewać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Ja mam jakies 13kg na plusie wiec mysle ze tragedii nie ma bo z corka przytylam ok 20kg wiec teraz tyle nie bedzie 🙂 mam nadzieje ze max 15 bede miec do zrzucenia...
Dziewczyny nie bojcie sie 🙂 uwierzcie ze porodu nie przegapicie 🙂 tego po prostu nie da sie przegapic 🙂 i jak sie zacznie to bedziecie o tym wiedzialy 🙂 a poza tym zazwyczaj to nie dzieje sie w ciagu godziny (no oczywiscie zdarzaja sie wyjatki 😉 ) wiec zdarzycie dojechac do szpitala napewno 🙂
bylismy u kolezanki ktora przyjechala z niemiec z 3 miesiecznym bablem 🙂 normalnie juz sie nie moge doczekac az mojego tak tulic bede 😁 apropo co moge kupic takiemu malemu dzidziusiowi procz pampersow i ubranek? bo chce jej jakis fajny prezent kupic bo za tydz znow wyjezdzaja i nie mam kompletnie pomyslu 😞
Dzieciolka a apropo porodu w niemczech to wlasnie ta kolezanka mi opowiadala ze tez rodzila w normalnym szpitalu a warunki jak u nas w prywatnej klinice...mowi ze bez porownania... chociaz ja tam na swoj szpital nie narzekam...nie zaplacilam ani zlotowki a opieke mialam bardzo dobra i polozne podczas porodu mi bardzo pomagaly mimo ze rodzilam bez meza...takze roznie to bywa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam słodkie brzuszki 🙂

Byłam wczoraj z Antosiem u pediatry. Wybrałam panią doktor do której i ja chodziłam. Jest już starsza około 60 lat bardzo ciepła kobieta. Antoś przybrał 60 g, lekarka mówi że to bardzo ładnie. Zaproponowała abym co tydzień przychodziła zważyć małego, bo bardzo się bałam o jego wagę. Co do tych krostek- powiedziała że to jest wysypka,że każdy wcześniak ją przechodzi. Zazwyczaj dostają wysypki jeszcze w szpitalu. Kazała myć Antosia w ziołach (szałwia, rumianek) oraz dodawać nadal mąkę ziemniaczaną.

Polie postaram się jutro wrzucić zdjęcie mojej żabki 🙂

Dadusiu do szpitala w którym rodziłam jest 60 km. Pediatra mówił mi że poleżymy z Antosiem minimum tydzień. Małemu po pierwszej dobie spadł waga z 2700 g na 2470. Przenieśli go na oddział wcześniaków. Antoś nie umiałam ssać. Plan był taki że mieli mu podłączyć sondę. Na szczęście siostry z oddziału wcześniaków nauczyły go pić z butelki. Były potrzebne łóżka i mnie wypisali. Na początku byłam przerażona, ale teraz jestem szczęśliwa. Mały zaczął ślicznie jeść i czasami nawet sam budzi się na jedzenie. W szpitalu ściągałam pokarm i nosiłam mu na wcześniaki. Wiec jak na razie karmię piersią.

Dziewczyny czy lekarze wam zalecają do zbadania wskaźnik crp?? Bo u mnie był on podwyższony i to była przyczyna przedwczesnego porodu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ten crp to podwyzszone bialko w organizmie na morfologii wyjdzie u nnie jest w ok choc na poczatku ciazy mialam zapalny stan w moczu poki co jest git....Lagunka a jak po cc sie czulas?i jak rana zagoila sie juz,zdjeli Ci szwy?

Czeksmy na fotke Antosia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolcia, Meg co do cesarki to ja polecam. Wstałam po 12 godzinach. Sama operacja była dla mnie stresująca bo bałam się o Antosia. Czy będzie sam oddychał. Czekał na niego respirator. I sztab lekarzy. Anestezjolog wycierał mi łzy i trzymał za rękę. Ciągle coś do mnie mówił o coś pytał aby odwrócić moją uwagę i uspokoić tętno które wynosiło 180. Znieczulenie nie boli bardziej niż zastrzyk, trzeba tylko się nie ruszać i głęboko oddychać. Rana po cięciu jest bardzo nisko tuż nad spojeniem. Ja wstałam po 12 godzinach i naprawdę to nie jest nic strasznego. Położne mówią im szybciej tym lepiej. Na drugi dzień już normalnie chodziłam. Dla mnie największą motywacją był Antoś leżący piętro wyżej na wcześniakach. Aby do niego dotrzeć musiałam pokonać schody.
Szwy zdejmują po 5 dobach. Jest to całkowicie bezbolesne i trwało 2 minuty.Rana ładnie się goi. Bardziej dokuczało obkurczanie macicy niż rana. Dziewczyny szczerze nie żałuje że miałam cesarkę. Kobiety są bardzo silne jeśli chodzi o ich maleństwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny w pierwszej ciąży przytylam 13 a teraz na razie tylko te 5 ale pewnie w sumie to dojde do 8-9 ale ja nie z tych szczypiorków S czy XS 😜 więc jakaś sprawiedliwość na tym świecie musi być 🙂 zresztą zgubicie wszystko tylko ten brzuch to nie tak prosto doprowadzić do ładu ale będę walczyć po CC trzeba chwilę odczekać ale wierzę że będę mieć siły i motywację......

Lagunka no dziwne że z wcześniakiem Was wypuścili skoro z jedzeniem problemy były ale wiadomo w domu najlepiej 🙂

Młody tak kopie że chyba pawia puszczę jak nie.da sobie spokoju.......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To super Lagunka ze wszystko zakonczylo sie dobrze.Ja samego wklucia sie nie boje tylko tego by dobrze sie wkul i zebym nic nie czula....Ja mam nadzieje ze po wyjeciu malej to kilka kg juz mi spadnie w sumie uda i tylek mi przytyl i moglo by tak zostac bez brzuszka tylko....

Lagunka a czym myjesz rane szarym mydlem.czy czyms innym?
Ja jak najem sie slodyczy to szalenstwo mam w brzuszku a po 21h zawsze mala warjuje w brzuszku....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lagunka to fajnie ze rana Ci sie ladnie goi i ze tak szybko stanelas na nogi. Mam nadzieje ze u mnie bedzie tak samo 🙂
Pochwal sie nam koniecznie zdjęciem swojego szczęścia.

Ja dzis w nocy rowno co dwie godziny budzilam sie na siusiu...masakra jakas, moj pecherz ma juz chyba zerowa pojemnosc :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i ten pas poporodowy musze sobie tez koniecznie zakupic.
Gadalam z lekarzem na temat cwiczen na silce to ogolnie po dwoch miesiacach moge zaczac ale bez obciazania miesni brzucha...
takze tylko bieznia i maszyny na nogi i posladki glownie..a z brzuchem to tak ze trzy miechy od porodu trzeba odczekac zanim miesnie beda gotowe na porzadny wysilek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...