Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Ewa12 napisał:

Super 😁 ja już obawiam się poniedziałkowej wizyty i ile moj szkrab waży bo mamy ten sam tydzień a miesiąc temu na  wizycie miał już 670 g 😲 

A na kiedy masz termin ? Ja 11 maja ☺️ u mnie miesiąc temu mała ważyła 490 gram. Cieszę się, bo mimo cukrzycy ciążowej jak na razie rozwija się dobrze ☺️ a na USG pisało obok wagi, że wskazuje na 25 tydzień i ktorys dzień, ale chyba 3/4 dni różnicy wychodzi. Lekarz mówił, że wszystko prawidłowo, więc się niczym nie przejmuje ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
42 minuty temu, Emi_ja napisał:

Hej, odnośnie obaw o owinięcie pępowina. Widziałam się dzisiaj z lekarka i powiedziała mi, że przypadki owinięcia, które zagrażają dziecku to kazuistyka. Co oznacza, że są to przypadki bardzo bardzo rzadkie😊

No to dobrze bo np mój pierwszy synek niestety był owinięty i w ostatniej chwili go urodziłam dlatego teraz się martwię ale jeszcze dzieciątko jest małe także nie będę panikować 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
26 minut temu, Paaula napisał:

A na kiedy masz termin ? Ja 11 maja ☺️ u mnie miesiąc temu mała ważyła 490 gram. Cieszę się, bo mimo cukrzycy ciążowej jak na razie rozwija się dobrze ☺️ a na USG pisało obok wagi, że wskazuje na 25 tydzień i ktorys dzień, ale chyba 3/4 dni różnicy wychodzi. Lekarz mówił, że wszystko prawidłowo, więc się niczym nie przejmuje ☺️

Moja z wczoraj 25+6 ważyła 850g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Paaula napisał:

A na kiedy masz termin ? Ja 11 maja ☺️ u mnie miesiąc temu mała ważyła 490 gram. Cieszę się, bo mimo cukrzycy ciążowej jak na razie rozwija się dobrze ☺️ a na USG pisało obok wagi, że wskazuje na 25 tydzień i ktorys dzień, ale chyba 3/4 dni różnicy wychodzi. Lekarz mówił, że wszystko prawidłowo, więc się niczym nie przejmuje ☺️

Też na 11 maja ale lekarze mówią żeby brać pod uwagę termin z USG to na 8 maja i też mam cukrzyce pewnie dlatego taki duży synuś 😲 ale wiem o cukrzycy nie długo narazie zaczynam przygodę z dietą zobaczymy ile będzie miał w poniedziałek 😁 to super że wszystko w porządku ja już na połówkowym usłyszałam ze duży maluch ale żeby się nie przejmować 🙄

Edytowane przez Ewa12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Tą wagą to się tak nie sugerujcie mocno, bo to tylko waga szacowana wg pomiarów- wystarczy , że jedno dziecko będzie miało dłuższe nogi czy ręce od drugiego z tego samego tygodnia i już waga będzie inna - ja miałam ostatnie USG 13 stycznia i to był 24tc - waga szacowana 760g , więc naprawdę waga ma pewne przedziały...a potem i tak przy porodzie wychodzi inaczej.

Ja bym chciała rodzić dzieciątko nie większe niż 3600.. mam porównanie 🙂 - mniejsze dzieci rodzi się o wieleeee łatwiej- u mnie jedna 3510 kg druga 3870... Różnica diametralna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Ewa12 napisał:

Też na 11 maja ale lekarze mówią żeby brać pod uwagę termin z USG to na 8 maja i też mam cukrzyce pewnie dlatego taki duży synuś 😲 ale wiem o cukrzycy nie długo narazie zaczynam przygodę z dietą zobaczymy ile będzie miał w poniedziałek 😁 to super że wszystko w porządku ja już na połówkowym usłyszałam ze duży maluch ale żeby się nie przejmować 🙄

Mi z USG  wychodzi też 11 maja ☺️ 😅 no ja od samego początku praktycznie wiem o cukrzycy. To w poniedziałek daj znać ile waży maleństwo ☺️ ja teraz wizytę mam za 4 tygodnie. I zamierzam poruszyć z lekarzem temat porodu. Bo chciałabym rodzić w szpitalu gdzie on pracuje, a mam tam 2,5h  przy korkach nawet 3 godziny drogi. A ze względu na cukrzycę ten lekarz właśnie bierze pacjentki do siebie ileś przed terminem. Więc trochę na to liczę ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Ja dziewczyny mam termin prawie jak Wy na 12 maja. Dzis mam 26 +1 też miałam dziś wizytę mała ma równy 1 kg.😃. Także przystopowala trochę z waga bo rosła ponad miarę. Wg USG z pomiarów wychodzi jej 26+4 także jest teraz zgodnie z tygodniem. Też mam rozpoznana niedawno cukrzycę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Ja dziewczyny mam termin prawie jak Wy na 12 maja. Dzis mam 26 +1 też miałam dziś wizytę mała ma równy 1 kg.😃. Także przystopowala trochę z waga bo rosła ponad miarę. Wg USG z pomiarów wychodzi jej 26+4 także jest teraz zgodnie z tygodniem. Też mam rozpoznana niedawno cukrzycę.

Super, że jest w porządku ☺️ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Ja także termin na 11 maja i póki co nic się nie zmieniło. Również wizyta w poniedziałek czeka mnie usg dopplerowskie czyli coś na wzór jakiegoś bardziej specjalistycznego usg tyle co wpisałam w internet a reszta pewnie wyjdzie w praniu w każdym bądź razie mam nadzieję że z bobasem wszystko dobrze. Najgorzej że podbrzusze znowu daje o sobie znać i w niektórych pozycjach serio mi ciężko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część dziewczyny jak się dziś czujecie?? 

Co do wagi maleństwa to ja wiem że każde dziecko inne i że nie ma sensu porównywać ale właśnie martwi mnie że do porodu będzie za duży a cesarka do mnie nie przemawia jestem nastawiona na naturalny 🙄. Ja dzisiaj budziłam się ciągle w nocy jakoś dziwnie boli mnie kość łonowa w nocy chyba próbowałam się przeciągnąć i wtedy bolało najbardziej jakbym miała brzuch za krótki czy coś takiego 😲 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Mainusia napisał:

Ja także termin na 11 maja i póki co nic się nie zmieniło. Również wizyta w poniedziałek czeka mnie usg dopplerowskie czyli coś na wzór jakiegoś bardziej specjalistycznego usg tyle co wpisałam w internet a reszta pewnie wyjdzie w praniu w każdym bądź razie mam nadzieję że z bobasem wszystko dobrze. Najgorzej że podbrzusze znowu daje o sobie znać i w niektórych pozycjach serio mi ciężko

Cześć 😊A możesz napisać z jakich wskazań ten USG doppler?Bo je się robi po 26 tygodniu i że wskazań np. zagrożenie ciąży, nieprawidłowe wzrastanie dziecka czy infekcja. Ja wprawdzie też chciałam je wykonać, ale tak dla siebie. Niestety nie jest to proste. Chcą na to skierowanie nie wiedzieć czemu, nawet komercyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
51 minut temu, Emi_ja napisał:

Cześć 😊A możesz napisać z jakich wskazań ten USG doppler?Bo je się robi po 26 tygodniu i że wskazań np. zagrożenie ciąży, nieprawidłowe wzrastanie dziecka czy infekcja. Ja wprawdzie też chciałam je wykonać, ale tak dla siebie. Niestety nie jest to proste. Chcą na to skierowanie nie wiedzieć czemu, nawet komercyjnie.

Ja jestem w 🇧🇪 i na ostatniej wizycie poprostu dostałam skierowanie na to badanie więc może chcą sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Bo  ciąża rozwija się prawidłowo. Czytałam że pomoże to wykryć jakieś nieprawidłowości gdyby takowe były. Szczerze nie wiem dam znać po wizycie byle się nie denerwować na zapas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W dniu 4.02.2021 o 08:58, Mama88 napisał:

Dziewczyny a mam do Was pytanie 

Jak czujecie ruchy swoich maleństw to macie czasami uczucie że tak jak by coś wibrowało w brzuszku takie szybkie ruchy 

Ja tak często mam i mnie to zastanawia 

ja mam tak bardzo często, jakby tik nerwowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
33 minuty temu, Mama88 napisał:

I ile to u Ciebie trwa? I często to odczuwasz? 

mamy czasem takie dni, że częściej czuje te tiki niż normalne ruchy. Czasem jest tylko raz - jakby wzdrygnięcie, a czasem dużo więcej pod rząd lub rozłożone w ciągu dnia. Nie widze tu reguły.

Ogólnie moje dziecko jest jakieś przyspane od kilku dni i mało się rusza nawet jak zjem coś słodkiego 😞 a ja muszę czekać na koniec kwarantanny, żeby się wydostać na badanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny 😉

Ja już po wizycie. Na chwilę obecną dzidziuš rozwija się prawidłowo. Waży około 617g. Bardzo trudno było go zbadać, bo oczywiście wiercił się jak szalony. Ostatnio jak miałam USG to stopki miał wciśnięte w mój pęcherz. Dzisiaj walił nimi po żebrach 😅 Początkowo był centralnie głową w dół, ale w trakcie wizyty przekręcił się w poprzek.

Zapytałam o płeć. Lekarz pyta - a co pani ma w domu? "Dwóch chłopców". No to na 90% będzie pani miała trzeciego. Po wyjściu z gabinetu parę łez uroniłam... Wiem, że najważniejsze jest to, żeby było zdrowe, ale tak sobie pomyślałam, że tyle w tej ciąży wycierpiałam i że to najgorsza z wszystkich moich ciąży, a tu jednak trzeci chłopak 😭

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Mainusia napisał:

Ja jestem w 🇧🇪 i na ostatniej wizycie poprostu dostałam skierowanie na to badanie więc może chcą sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Bo  ciąża rozwija się prawidłowo. Czytałam że pomoże to wykryć jakieś nieprawidłowości gdyby takowe były. Szczerze nie wiem dam znać po wizycie byle się nie denerwować na zapas

Acha, to wiele wyjaśnia, po prostu w Polsce nie ma takich standardów, zapomnij. Jedynie jak trafisz na IP do Szpitala, to ci ewentualnie zrobią. Daj znać, ale na pewno wszystko będzie dobrze 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, banasiatko napisał:

Hej dziewczyny 😉

Ja już po wizycie. Na chwilę obecną dzidziuš rozwija się prawidłowo. Waży około 617g. Bardzo trudno było go zbadać, bo oczywiście wiercił się jak szalony. Ostatnio jak miałam USG to stopki miał wciśnięte w mój pęcherz. Dzisiaj walił nimi po żebrach 😅 Początkowo był centralnie głową w dół, ale w trakcie wizyty przekręcił się w poprzek.

Zapytałam o płeć. Lekarz pyta - a co pani ma w domu? "Dwóch chłopców". No to na 90% będzie pani miała trzeciego. Po wyjściu z gabinetu parę łez uroniłam... Wiem, że najważniejsze jest to, żeby było zdrowe, ale tak sobie pomyślałam, że tyle w tej ciąży wycierpiałam i że to najgorsza z wszystkich moich ciąży, a tu jednak trzeci chłopak 😭

Hej😊Rozumiem cię. Sama liczyłam troszenke na śliczne włoski do zaplaty wania, może nawet blond loczki a będę miała drugiego łobuziaka 😉Ale przecież piłka jest jeszcze w grze. Moja endokrynolog opowiadała mi o swojej pacjentce, która miała już 4 synów i bardzo chciała mieć córeczkę. W piątej ciąży dostała córeczke, owszem, ale w pakiecie z chłopcem- piątym. Masz jeszcze szansę 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, banasiatko napisał:

Hej dziewczyny 😉

Ja już po wizycie. Na chwilę obecną dzidziuš rozwija się prawidłowo. Waży około 617g. Bardzo trudno było go zbadać, bo oczywiście wiercił się jak szalony. Ostatnio jak miałam USG to stopki miał wciśnięte w mój pęcherz. Dzisiaj walił nimi po żebrach 😅 Początkowo był centralnie głową w dół, ale w trakcie wizyty przekręcił się w poprzek.

Zapytałam o płeć. Lekarz pyta - a co pani ma w domu? "Dwóch chłopców". No to na 90% będzie pani miała trzeciego. Po wyjściu z gabinetu parę łez uroniłam... Wiem, że najważniejsze jest to, żeby było zdrowe, ale tak sobie pomyślałam, że tyle w tej ciąży wycierpiałam i że to najgorsza z wszystkich moich ciąży, a tu jednak trzeci chłopak 😭

Och kochana, masz rację że najważniejsze żeby było zdrowe, ale masz prawo czuć rozczarowanie i nie powinnaś mieć za to do siebie pretensji. To uczucie niedługo minie a przecież tak czy tak będziesz kochała to maleństwo najbardziej na świecie 🙂 poza tym masz jeszcze szansę na próbowanie 🙂 Na pocieszenie opowiem Ci historię jak pojawił się mój mąż, który jest najmłodszy z rodzeństwa. Jego ojciec mając już dwóch synów, chciał mieć trzeciego ale niestety/stety wyszła dziewczynka. No więc próbowali dalej i.... tym sposobem zanim pojawił się mój Michał to urodziło się 6! dziewczynek (nie bliźniaczek). Tym sposobem Michał ma 2 starszych braci i 6 starszych sióstr 🙂No ale koniec końców plan jego rodziców się spełnił... ostatni pojawił się chłopiec hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka dziewczyny wiem że temat był już poruszany i któraś pisała wytyczne krzywej cukrowej nie mogę znaleźć tego więc zapytam 🙂 dzisiaj byłam na badaniach cukier na czczo 94, wyniki kokejnych trafią bezpośrednio do ginekologa wizyte mam w środę. Jak z tym cukrem jest dobrze czy nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 minuty temu, Natalika napisał:

Hejka dziewczyny wiem że temat był już poruszany i któraś pisała wytyczne krzywej cukrowej nie mogę znaleźć tego więc zapytam 🙂 dzisiaj byłam na badaniach cukier na czczo 94, wyniki kokejnych trafią bezpośrednio do ginekologa wizyte mam w środę. Jak z tym cukrem jest dobrze czy nie? 

Przekroczenie- na czczo nie powinno być więcej jak 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Emi_ja napisał:

Hej😊Rozumiem cię. Sama liczyłam troszenke na śliczne włoski do zaplaty wania, może nawet blond loczki a będę miała drugiego łobuziaka 😉Ale przecież piłka jest jeszcze w grze. Moja endokrynolog opowiadała mi o swojej pacjentce, która miała już 4 synów i bardzo chciała mieć córeczkę. W piątej ciąży dostała córeczke, owszem, ale w pakiecie z chłopcem- piątym. Masz jeszcze szansę 😉

Kiedyś chciałam mieć pięcioro dzieci, ale po tej ciąży wolałabym więcej w ciążę nie zachodzić 😅

@Do_Midziękuję za słowa otuchy. Jak przyznałam się siostrze, że poczułam lekkie rozczarowanie, to mnie zjechała na czym świat stoi, bo nie powinnam tak mówić 😒

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dorcia6579 napisał:

Przekroczenie- na czczo nie powinno być więcej jak 90

Będę musiała zrobić badania jeszcze raz? Źle zniosłam dzisiejsze badanie 😞 przy drugim pobraniu strasznie mi było słabo ciemno mi się robiło przed oczami. Zła jestem na swoje samopoczucie, bo zawsze byłam aktywna i regularnie oddawałam krew 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 minutę temu, Natalika napisał:

Będę musiała zrobić badania jeszcze raz? Źle zniosłam dzisiejsze badanie 😞 przy drugim pobraniu strasznie mi było słabo ciemno mi się robiło przed oczami. Zła jestem na swoje samopoczucie, bo zawsze byłam aktywna i regularnie oddawałam krew 

Poprawiam się - cukier nie więcej niż 92.

Pewnie nie będziesz powtarzać, tylko skieruje Cię lekarz do diabetologa, ewentualnie powtórzyć sam cukier na czczo bez glukozy, ale nie smucąc Cię, pewnie to będzie cukrzyca.

Ja jak byłam u diabetologa, to była dziewczyna, która cukier na krzywej na czczo miała zaledwie 92,60 i to już było zdiagnozowane jako cukrzyca ciążowa..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, dorcia6579 napisał:

Poprawiam się - cukier nie więcej niż 92.

Pewnie nie będziesz powtarzać, tylko skieruje Cię lekarz do diabetologa, ewentualnie powtórzyć sam cukier na czczo bez glukozy, ale nie smucąc Cię, pewnie to będzie cukrzyca.

Ja jak byłam u diabetologa, to była dziewczyna, która cukier na krzywej na czczo miała zaledwie 92,60 i to już było zdiagnozowane jako cukrzyca ciążowa..

 

Do środy i tak muszę poczekać co mi ginekolożka powie dziękuję za informacje 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...