Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Tytka 23 napisał:

Pytanie do dziewczyn, które mają alergie , używacie jakiegoś specjalnego podkladu ,pudru antyalergicznego? I to samo pytanie apropo tuszu do rzęs, teraz w ciąży jak mam się pomalować to graniczy z cudem gdyż zaraz oczy łzawią i z katarem gorzej 😏😏

Hej. Ja muszę mieć za każdym razem tusz hypoalergiczny inaczej podobnie jak u ciebie. Na pewno ma takowy Bell, Pierre Renee oraz ponoć Cleanic, choć ja go nie widziałam na oczy w sklepach. Na szczęście podkładu używam rzadko i wtedy Loreal True Match wystarcza, choć dość mocno wysusza, według mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Emi_ja napisał:

Hej. Ja muszę mieć za każdym razem tusz hypoalergiczny inaczej podobnie jak u ciebie. Na pewno ma takowy Bell, Pierre Renee oraz ponoć Cleanic, choć ja go nie widziałam na oczy w sklepach. Na szczęście podkładu używam rzadko i wtedy Loreal True Match wystarcza, choć dość mocno wysusza, według mnie. 

Ja odkąd zaczęły się mrozy strasznie mam sucha skore na twarzy i ciężko mi zwalczyć a nigdy tak nie miałam wiadomo dodatkowo ciąża robi swoje, a co do podkładu to poczytam może opinie na internecie może coś wynajdę, w każdym bądź razie dzięki za podpowiedz z tuszem 😊😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Tytka 23 napisał:

Pytanie do dziewczyn, które mają alergie , używacie jakiegoś specjalnego podkladu ,pudru antyalergicznego? I to samo pytanie apropo tuszu do rzęs, teraz w ciąży jak mam się pomalować to graniczy z cudem gdyż zaraz oczy łzawią i z katarem gorzej 😏😏

Mnie też zaczęły uczulać moje kosmetyki do makijażu (używałam głównie maybelline i maxfactor), dlatego właściwie przestałam się malować. Ale jak już muszę to znalazłam patent 🙂 normalnie nakładam krem ale potem jako bazę nakładam sporą warstwę aloesu i dopiero potem podkład. Dzięki temu twarz mniej swędzi. A co do rzęs to też mam patent 🙂 chodzę na hennę na rzęsy i właściwie nie używam tuszu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tytka 23 napisał:

Ja odkąd zaczęły się mrozy strasznie mam sucha skore na twarzy i ciężko mi zwalczyć a nigdy tak nie miałam wiadomo dodatkowo ciąża robi swoje, a co do podkładu to poczytam może opinie na internecie może coś wynajdę, w każdym bądź razie dzięki za podpowiedz z tuszem 😊😊

Jeśli mowa o o skórze twarzy mam to samo zawsze, gdy zaczynaja się chłody. Polecam Bioderma Sensibio Rich. Bardzo ratuje mi to twarz, naprawdę wszelkie suchoty, odczyny i wybroczyny znikają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tytka 23 napisał:

Pytanie do dziewczyn, które mają alergie , używacie jakiegoś specjalnego podkladu ,pudru antyalergicznego? I to samo pytanie apropo tuszu do rzęs, teraz w ciąży jak mam się pomalować to graniczy z cudem gdyż zaraz oczy łzawią i z katarem gorzej 😏😏

Alergii nie mam ale marka AA wings od color jest marką typowo hipoalergiczna... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tytka 23 napisał:

Ja odkąd zaczęły się mrozy strasznie mam sucha skore na twarzy i ciężko mi zwalczyć a nigdy tak nie miałam wiadomo dodatkowo ciąża robi swoje, a co do podkładu to poczytam może opinie na internecie może coś wynajdę, w każdym bądź razie dzięki za podpowiedz z tuszem 😊😊

Najlepszy krem na suchą skórę twarzy jaki kiedykolwiek miałam a uwierzcie co roku zimną powtarza się to samo, a w ciąży z zdwojoną siłą to krem jeden z najtańszych, w metalowej tubce- maść ochronna z witaminą A, w aptece za ok 4zl, ratuje mnie co roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, AgaIGaja napisał:

Najlepszy krem na suchą skórę twarzy jaki kiedykolwiek miałam a uwierzcie co roku zimną powtarza się to samo, a w ciąży z zdwojoną siłą to krem jeden z najtańszych, w metalowej tubce- maść ochronna z witaminą A, w aptece za ok 4zl, ratuje mnie co roku!

A sprawdzałaś pod kątem bezpieczeństwa? Wszak to retinol a on działa teratogennie, ja bym jednak nie stosowała tego w ramach codziennej pielęgnacji. ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ciąża dla mnie jest najcięższa, czuję się jakbym miała już być na końcówce a tu termin na 24 maja. Cera cały czas daje mi w kość, wszystko mnie swędzi, czuję wszystkie metki na ubraniach, po kąpieli mam ochotę zdrapać ze siebie skórę. Włosy mi nie wypadają ale jakieś takie suche i niesforne. Zęby masakra. Ale to akurat w każdej ciąży była moja zmora. W tej wyrwałam już ósemkę, przeszłam kanałówkę, mam ciagle jakieś stany zapalne i teraz znowu ukruszyłam kolejnego zęba. 

Teraz od kilku dni coraz bardziej boli mnie pod prawą piersią, zwłaszcza jak siedzę, jak się położę to jest trochę lepiej, zastanawiam się czy to nie nerki albo coś z woreczkiem żółciowym. Jutro zrobię mocz i morfologię, zobaczę czy coś wyszło, do gina idę w piątek ale jak coś to spróbuję przyspieszyć wizytę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Ja polecam serię Miya ❤ używam wielu kosmetyków z tej serii i moja cera jest o wiele lepsza.  Nigdy nie miałam z  nią problemów, jedyne co to przeważnie zbyt przesuszona. Ja rzęsy regularnie przedłużam więc na codzień używam tylko serum i kremu bo i tak maseczka. Zauważyłam, że po podkładzie dwa dni z rzędu pojawiły się wypryski więc unikam lub stosuje krem BB tez z tej linii 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Emi_ja napisał:

A sprawdzałaś pod kątem bezpieczeństwa? Wszak to retinol a on działa teratogennie, ja bym jednak nie stosowała tego w ramach codziennej pielęgnacji. ..

Nawet o tym nie pomyślałam, ale jak czytam w necie to aż się wystraszyłam 😅 no ale we wtorek mam lekarza, zapytamy co on na ten temat powie... Dziękuję 🤗

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Eda85 napisał:

Ta ciąża dla mnie jest najcięższa, czuję się jakbym miała już być na końcówce a tu termin na 24 maja

U mnie niestety też. I jeszcze dzisiaj doszedł ból miednicy. Mam nadzieję, że jednak jeszcze minie chociaż na jakiś czas, bo do porodu daleko. A tu ani siedzieć, ani chodzić, ani stać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Do_Mi napisał:

@Eda85  @banasiatko  mam tak samo 😞 to moja pierwsza ciąża ale coraz bardziej mi doskwiera. Z jednej strony chciałabym żeby mały urodził się w terminie a z drugiej to już tak bym chciała żeby się urodził... 

A ja to tak marzę o tym, żeby położyć się na chwilę i obudzić się za te dwa-trzy miesiące 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
1 godzinę temu, Eda85 napisał:

Ta ciąża dla mnie jest najcięższa, czuję się jakbym miała już być na końcówce a tu termin na 24 maja. Cera cały czas daje mi w kość, wszystko mnie swędzi, czuję wszystkie metki na ubraniach, po kąpieli mam ochotę zdrapać ze siebie skórę. Włosy mi nie wypadają ale jakieś takie suche i niesforne. Zęby masakra. Ale to akurat w każdej ciąży była moja zmora. W tej wyrwałam już ósemkę, przeszłam kanałówkę, mam ciagle jakieś stany zapalne i teraz znowu ukruszyłam kolejnego zęba. 

Teraz od kilku dni coraz bardziej boli mnie pod prawą piersią, zwłaszcza jak siedzę, jak się położę to jest trochę lepiej, zastanawiam się czy to nie nerki albo coś z woreczkiem żółciowym. Jutro zrobię mocz i morfologię, zobaczę czy coś wyszło, do gina idę w piątek ale jak coś to spróbuję przyspieszyć wizytę. 

Wiesz co jak jutro będziesz robić badania to mogę Ci doradzić abyś zrobiła sobie jeszcze najlepiej próby watrobowe alat, aspat przede wszystkim. Możesz też oznaczyć bilirubine i kwasy żółciowe ale kwasy nie wszedzie robią i to dość drogie badanie. To mogą być problemy z wątroba tym bardziej jak mówisz że wszystko Cię swędzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, banasiatko napisał:

A ja to tak marzę o tym, żeby położyć się na chwilę i obudzić się za te dwa-trzy miesiące 😅

Coś w tym jest. Swoją drogą to jestem ogólnie sobą bardzo rozczarowana bo podświadomie czuję że to powinien być najszczęśliwszy czas w życiu, oczywiście się cieszę ale nie potrafię jakoś wykrzesać z sobie mega radości. Chyba zderzyłam się z mitem rzeczywistość vs oczekiwania 😞 w ciąży miałam się świetnie czuć, spotykać ze znajomymi, biegać po sklepach i ogólnie tryskać energią a okazuje się że siedzę w domu bo wszystko pozamykane, boję się spotykać ze znajomymi bo covid no i samopoczucie wcale nie jest takie dobre jak miało być. Cóż... oby do porodu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
9 minut temu, Do_Mi napisał:

Coś w tym jest. Swoją drogą to jestem ogólnie sobą bardzo rozczarowana bo podświadomie czuję że to powinien być najszczęśliwszy czas w życiu, oczywiście się cieszę ale nie potrafię jakoś wykrzesać z sobie mega radości. Chyba zderzyłam się z mitem rzeczywistość vs oczekiwania 😞 w ciąży miałam się świetnie czuć, spotykać ze znajomymi, biegać po sklepach i ogólnie tryskać energią a okazuje się że siedzę w domu bo wszystko pozamykane, boję się spotykać ze znajomymi bo covid no i samopoczucie wcale nie jest takie dobre jak miało być. Cóż... oby do porodu 🙂

No i tak bywa...do tego jeszcze zimą, która w tym roku jest dość obfita i w śnieg i w mrozy..Ja najbardziej oczekuje już wiosny, a jeszcze bardziej wskoczyć w trampki , bo to moje ulubione obuwie 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Do_Mi napisał:

Coś w tym jest. Swoją drogą to jestem ogólnie sobą bardzo rozczarowana bo podświadomie czuję że to powinien być najszczęśliwszy czas w życiu, oczywiście się cieszę ale nie potrafię jakoś wykrzesać z sobie mega radości. Chyba zderzyłam się z mitem rzeczywistość vs oczekiwania 😞 w ciąży miałam się świetnie czuć, spotykać ze znajomymi, biegać po sklepach i ogólnie tryskać energią a okazuje się że siedzę w domu bo wszystko pozamykane, boję się spotykać ze znajomymi bo covid no i samopoczucie wcale nie jest takie dobre jak miało być. Cóż... oby do porodu 🙂

Nie jesteś temu winna, masz prawo tak czuć. Cukierkowa ciąża istnieje tylko na reklamach. Ciąża, jak sama nazwa wskazuje, to ciężar,na wielu obszarach. Niektóre kobiety po prostu znoszą to gorzej niż inne.  To jest niepokój i stres a na końcu tego dopiero radość. Ja też od początku tej ciąży borykam się z różnymi problemami i ograniczeniami, z którymi czasem jest już bardzo ciężko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Wiesz co jak jutro będziesz robić badania to mogę Ci doradzić abyś zrobiła sobie jeszcze najlepiej próby watrobowe alat, aspat przede wszystkim. Możesz też oznaczyć bilirubine i kwasy żółciowe ale kwasy nie wszedzie robią i to dość drogie badanie. To mogą być problemy z wątroba tym bardziej jak mówisz że wszystko Cię swędzi. 

Robiłam już jakieś 2 miesiące temu próby wątrobowe bo to swędzenie daje mi w kość już od 1 trymestru i sprawdzałam czyy to nie holestaza ale wyniki były książkowe. Możliwe, że mam coś z wątrobą ale raczej obstawiam jakieś kamienie na woreczku zółciowym bo nie możliwe, żeby aż tak bardzo już dziecko uciskało a ból praktycznie rośnie i co dzień jest gorzej. Ja nawet nie mogę już normalnie posiłku zjeść przy stole bo zaraz się wyginam albo muszę wstać. Do tego mam wrażenie , że jak coś zjem to jest jeszcze gorzej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Eda85 napisał:

Robiłam już jakieś 2 miesiące temu próby wątrobowe bo to swędzenie daje mi w kość już od 1 trymestru i sprawdzałam czyy to nie holestaza ale wyniki były książkowe. Możliwe, że mam coś z wątrobą ale raczej obstawiam jakieś kamienie na woreczku zółciowym bo nie możliwe, żeby aż tak bardzo już dziecko uciskało a ból praktycznie rośnie i co dzień jest gorzej. Ja nawet nie mogę już normalnie posiłku zjeść przy stole bo zaraz się wyginam albo muszę wstać. Do tego mam wrażenie , że jak coś zjem to jest jeszcze gorzej. 

A robiłaś właśnie badania na stężenie żółci i inne fotostazy?Ponoc próby wątrobowe są prawidłowe często, nawet jeśli jest cholestaza. No, ale zakładam, że twój ginek o tym wie i odpowiednio cię pokierował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda ciąża jest inna, każda z nas ma prawo mieć problemy w ciąży. Niestety reklamy przekazują, że ciąża to cudowny czas i każda ma być radosna i pełna energii. Pokazują jaki to dla nas wspaniały czas. Niestety nie każda ciąża jest ucieleśnieniem spotu reklamowego. Ja dwie pierwsze przeszłam bez większych dolegliwości, bez komplikacji, mdłości, dwa tygodnie przed terminem jeszcze w pracy byłam. Dopiero sama końcówka dała mi w kość.  Ale każda z nas jest inna. Każda ten okres przechodzi inaczej i nie można mieć wyrzutów do siebie, że miało być tak fajnie a nie jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Emi_ja napisał:

A robiłaś właśnie badania na stężenie żółci i inne fotostazy?Ponoc próby wątrobowe są prawidłowe często, nawet jeśli jest cholestaza. No, ale zakładam, że twój ginek o tym wie i odpowiednio cię pokierował. 

Robiłam tylko próby wątrobowe ale to był pierwszy trymestr i wtedy bardzo rzadko ujawnia się holestaza. Tym bardziej, że swedzenie się nie nasiliło od tego czasu a utrzymuje się na tym samym poziomie. Nawet nauczyłam sie je trochę kontrolować i wiem kiedy się nasila. Teraz chcę zrobić jeszcze usg czy nie mam gdzieś kamieni. Zobaczymy. Możliwe też , że to jakiś ucisk nerwów na kręgosłup bo mam problemy z magnezem. Już sama nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
23 minuty temu, Eda85 napisał:

Robiłam tylko próby wątrobowe ale to był pierwszy trymestr i wtedy bardzo rzadko ujawnia się holestaza. Tym bardziej, że swedzenie się nie nasiliło od tego czasu a utrzymuje się na tym samym poziomie. Nawet nauczyłam sie je trochę kontrolować i wiem kiedy się nasila. Teraz chcę zrobić jeszcze usg czy nie mam gdzieś kamieni. Zobaczymy. Możliwe też , że to jakiś ucisk nerwów na kręgosłup bo mam problemy z magnezem. Już sama nie wiem. 

Hmm to dziwne. Wiesz od pierwszego trymestru trochę minęło, ja bym jednak dla spokoju oznaczyla na Twoim miejscu te próby, tym bardziej jak boli Cie pod prawą piersią i swędzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
37 minut temu, Eda85 napisał:

Robiłam tylko próby wątrobowe ale to był pierwszy trymestr i wtedy bardzo rzadko ujawnia się holestaza. Tym bardziej, że swedzenie się nie nasiliło od tego czasu a utrzymuje się na tym samym poziomie. Nawet nauczyłam sie je trochę kontrolować i wiem kiedy się nasila. Teraz chcę zrobić jeszcze usg czy nie mam gdzieś kamieni. Zobaczymy. Możliwe też , że to jakiś ucisk nerwów na kręgosłup bo mam problemy z magnezem. Już sama nie wiem. 

Alat aspat bilirubina i kwasy żółciowe takie badania wystarczą by potwierdzić bądź wykluczyć cholestaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W dniu 11.02.2021 o 14:48, AgaIGaja napisał:

Ja dostałam od położnej listę co mam zabrać do szpitala dla małej, na liście są 3 body, 3 pajace, 3 czapeczki, 3 pary skarpetek i niedrapki... A na wyjście tez jeszcze nie wiem... Syna rodziłam też w maju, pamiętam było ciepło więc ze szpitala wyszedł w pajacyku, pod spodem miał body z krótkim rękawem i okryty kocykiem🙂

 

pamiętam, ze mi się młody ubrudził w trakcie przewijania i 3 zestawy w takiej sytuacji zrobiło by się mało jak na dwa dni pobytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W dniu 12.02.2021 o 15:48, Do_Mi napisał:

Właśnie przeglądam ubranka dla Leosia i zorientowałam się, że mam kilka w rozmiarze 52. Myślę czy nie spakować ich do szpitala bo są niewiele mniejsze od 56 a może będą lepiej leżały (nie wisiały) na maluszku. Miałam pakować głównie 56 i może komplet 62 ale one wyszystkie wydają się wręcz ogromne (nawet 56). Mamusie, które mają już dzieci, podpowiedzcie jak to wyglądało z waszego doświadczenia? Czy 56 nie były jednak trochę na wyrost? 

również miałam głównie 62, 56 praktycznie nie kupowałam. ale jak już masz, to na te kilka dni może się przydać. Bobaski szybko rosną i szybko wchodzą w 62 i więcej 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...