Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Godzinę temu, mami napisał:

Cześć Mamusie,

Mi udało się w piątek zrobić prenatalne. Bobas waży 1700gram (29+6tydz) i znów są podejrzenia, że będzie ciut większy niż starszy brat. Ułożenie zmieniło się z poprzecznego na miednicowe🤕 lekarz stwierdził, że lepiej tak niż poprzecznie.

Ja za to mam tak wielki brzuch, tak uciska, że nie mogę sobie miejsca znaleźć. Trochę czuję się jakbym wegetowała. Na dodatek w pomorskim wprowadzili obostrzenia więc wszystko pozamykane.

W weekend wybraliśmy się na wypad za miasto ... w hotelu był basen i cudownie było popływać, jest to jednak duża ulga dla brzuszka.

A ile kg wy przybrałyście do dzisiaj? bo ja puchnę w oczach i jestem trchę przerazona, a przecież nie będę sobie diety robic:(

Ja od początku ciąży mam +3kg, w zasadzie to skacze między 2,5kg -3kg.

Też bym popływała w basenie, córka co tydzień z mężem jeżdżą, ale wolę już nie ryzykować na końcówce jakąś bakterią.

Dziecko ma czas się ciągle przemieszczać w brzuszku, ja za dwa dni zaczynam 34tc i moja nadal się w koło obraca, a dziś to tak ją dziwnie czuje, że nie potrafię określić jak leży 🤔😅

Edytowane przez dorcia6579
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, mami napisał:

Cześć Mamusie,

Mi udało się w piątek zrobić prenatalne. Bobas waży 1700gram (29+6tydz) i znów są podejrzenia, że będzie ciut większy niż starszy brat. Ułożenie zmieniło się z poprzecznego na miednicowe🤕 lekarz stwierdził, że lepiej tak niż poprzecznie.

Ja za to mam tak wielki brzuch, tak uciska, że nie mogę sobie miejsca znaleźć. Trochę czuję się jakbym wegetowała. Na dodatek w pomorskim wprowadzili obostrzenia więc wszystko pozamykane.

W weekend wybraliśmy się na wypad za miasto ... w hotelu był basen i cudownie było popływać, jest to jednak duża ulga dla brzuszka.

A ile kg wy przybrałyście do dzisiaj? bo ja puchnę w oczach i jestem trchę przerazona, a przecież nie będę sobie diety robic:(

Tak. Spokojnie maluch ma jeszcze miejsce i czas się obrócić. 

Ja do dziś mam 7kg do przodu (dziś 33+0), ale tak jak @MariKate mam cukrzycę i jak jestem na diecie to to przybieranie mocno przystopowało, mimo ze dużo jem. To ostatnie 2 miesiace ok 1.5kg. 

Porównują pierwsza ciąże i ta to do momentu diety szlam podobnie z wagą a teraz właśnie mam mniej. A w pierwszej było 13kg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, AnnaT napisał:

Tak. Spokojnie maluch ma jeszcze miejsce i czas się obrócić. 

Ja do dziś mam 7kg do przodu (dziś 33+0), ale tak jak @MariKate mam cukrzycę i jak jestem na diecie to to przybieranie mocno przystopowało, mimo ze dużo jem. To ostatnie 2 miesiace ok 1.5kg. 

Porównują pierwsza ciąże i ta to do momentu diety szlam podobnie z wagą a teraz właśnie mam mniej. A w pierwszej było 13kg. 

Hej, przypomnij mi proszę, jak wygląda wizyta w poradni na Karowej. Tam przyjmują cię na 1 dzień na patole i co się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
5 minut temu, Emi_ja napisał:

Hej, przypomnij mi proszę, jak wygląda wizyta w poradni na Karowej. Tam przyjmują cię na 1 dzień na patole i co się dzieje?

Hej. Ja chodzę do imid. Nie wiem jak na Karowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Ja po wizycie miałam tylko ktg ale wszystko jest dobrze pani mówiła że bóli żadnych nie ma. Także cieszy mnie to jutro zaczynam 32 tydzień. Następna wizyta za 2 tygodnie czyli kolejne ktg plus pobrana krew. Co do mojej wagi mam teraz 2 kg więcej jak przed ciążą babka mówiła że dobrze nie mam się stresować i cóż zostaje mi czekać do kolejnej wizyty 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
2 godziny temu, MariKate napisał:

Ograniczenie słodyczy to zawsze (nawet bez ciazy) dobry pomysł 😉 ja mam o tyle "dobrze", że mam tą cukrzycę ciążową i ta dieta jednak trzyma tą moją wagę w ryzach. Ale za to w poprzedniej ciąży to też popłynęłam z wagą bo przy porodzie było +19kg 🙈

fakt jest taki że przed ciążą nawet nie jadłam słodyczy,,, a teraz ciągnie mnie bardziej 🙂 ale spróbuje chociaż je ograniczyć bo boje się o siebie ... swój stan po porodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
2 godziny temu, dorcia6579 napisał:

Ja od początku ciąży mam +3kg, w zasadzie to skacze między 2,5kg -3kg.

Też bym popływała w basenie, córka co tydzień z mężem jeżdżą, ale wolę już nie ryzykować na końcówce jakąś bakterią.

Dziecko ma czas się ciągle przemieszczać w brzuszku, ja za dwa dni zaczynam 34tc i moja nadal się w koło obraca, a dziś to tak ją dziwnie czuje, że nie potrafię określić jak leży 🤔😅

Dorcia Ty schudniesz już od samego porodu 😄 

Basen jest wspaniały, ja bym chciała więcej chodzić (nigdy nie myśle o bakteriach bo wtedy w ogole bym tam nie chodziła), ale znow u mnie wszystko zamkniete 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
36 minut temu, mami napisał:

Dorcia Ty schudniesz już od samego porodu 😄 

Basen jest wspaniały, ja bym chciała więcej chodzić (nigdy nie myśle o bakteriach bo wtedy w ogole bym tam nie chodziła), ale znow u mnie wszystko zamkniete 😞

No to wszystko dzięki diecie cukrzycowej 🙂 A i na dobre mi to wyjdzie , bo mam nadwagę i tak.Jak urodzę to nie wiem czy nie będę dalej ciągnąć diety, no może troszkę bardziej ją rozszerze, ale służy mi.

U nas też już od dzisiaj zamknięty basen.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wracam od lekarza. Szyjka jest wysoko, zamknięta i ma jakieś 3,4cm.

Mały waży 1300g (dziś u mnie 29t+5d). 

Na te skurcze lekarz mi kazał brać więcej magnezu i nospe, a gdyby coś mnie martwiło to żebym przyjechała na izbę do niego do szpitala, ale sam stwierdził że on póki co nie widzi takiej potrzeby. Następna wizyta za 4tyg (12.04) i wtedy już będziemy się umawiać konkretnie w kwestii porodu itp. 

Jedyny minus, że drukarka przy usg nie chciała działać i nie mam żadnego zdjęcia, ale za tydzień mam prenatalne 3d więc wtedy to nadrobię 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MariKate napisał:

Właśnie wracam od lekarza. Szyjka jest wysoko, zamknięta i ma jakieś 3,4cm.

Mały waży 1300g (dziś u mnie 29t+5d). 

Na te skurcze lekarz mi kazał brać więcej magnezu i nospe, a gdyby coś mnie martwiło to żebym przyjechała na izbę do niego do szpitala, ale sam stwierdził że on póki co nie widzi takiej potrzeby. Następna wizyta za 4tyg (12.04) i wtedy już będziemy się umawiać konkretnie w kwestii porodu itp. 

Jedyny minus, że drukarka przy usg nie chciała działać i nie mam żadnego zdjęcia, ale za tydzień mam prenatalne 3d więc wtedy to nadrobię 😁

To chyba twoj przystopował trochę z wagą od ostatniego czasu albo źle pamiętam.  Ja miałam ostatnie usg w 27i5 i mój miał rzekomo 1190 i jak wiadomo, nastraszył mnie lekarz hipotrofia przez te przepływy. Mam jednak nadzieję, że utrzyma się w podobnej tendencji. Za tydzień się okaże. Widzisz balas się szpitala, na szczęście nic poważnego się nie dzieje tylko się cieszyć, że chłopak zdrowy😊Ja ostatnio robiłam sobie magnez i wynik wyszedł w normie, ale już wiem, że nie jest. W nocy złapał mnie tam potworny skurcz, że tak zaczęłam jęczeć z bólu, że obudziłam męża. Brałam dwa razy dziennie o ile pamiętałam, ale muszę się do tego przyłożyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Emi_ja napisał:

To chyba twoj przystopował trochę z wagą od ostatniego czasu albo źle pamiętam.  Ja miałam ostatnie usg w 27i5 i mój miał rzekomo 1190 i jak wiadomo, nastraszył mnie lekarz hipotrofia przez te przepływy. Mam jednak nadzieję, że utrzyma się w podobnej tendencji. Za tydzień się okaże. Widzisz balas się szpitala, na szczęście nic poważnego się nie dzieje tylko się cieszyć, że chłopak zdrowy😊Ja ostatnio robiłam sobie magnez i wynik wyszedł w normie, ale już wiem, że nie jest. W nocy złapał mnie tam potworny skurcz, że tak zaczęłam jęczeć z bólu, że obudziłam męża. Brałam dwa razy dziennie o ile pamiętałam, ale muszę się do tego przyłożyć. 

Miesiąc temu było 1130g,ale wtedy wymiary małego były do przodu o 2tyg,a dziś niby wszystko na ten 29tc pokazuje. Chociaż sam lekarz mówił że jest granicą błędu. Zobaczę jak na prenatalnych za tydzień będzie pokazywać (chociaż to będzie inny sprzęt więc rozbierzności będą na pewno). Muszę więcej odpoczywać i lezec wtedy kiedy się da ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mami mam tak samo ja ty. Przed ciąża byłam nie słodyczowa ale od drugiego trymestru nie mogę się opanować 😕 już nawet codziennie jak wchodzę do piekarni to ekspedientka automatycznie pakuje mi paczka z wiśnią. No i niestety na wadze +10.

 

@MariKate dobrze że lekarz nie widzi problemu z tymi skurczami. Nic tylko się cieszyć i odpoczywać 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2021 o 13:54, Do_Mi napisał:

To KinderKraft Prime, miał być czarny ale jednak nie do końca mi się podobał w takiej odsłonie więc wzięliśmy szary by Dżoana Krupa hehe 🙂

 

 

IMG_20210314_134910.jpg

Śliczny, bardzo zgrabny no i ta skórzana brązowa rączka, super wybór 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
1 godzinę temu, dorcia6579 napisał:

No to wszystko dzięki diecie cukrzycowej 🙂 A i na dobre mi to wyjdzie , bo mam nadwagę i tak.Jak urodzę to nie wiem czy nie będę dalej ciągnąć diety, no może troszkę bardziej ją rozszerze, ale służy mi.

U nas też już od dzisiaj zamknięty basen.

 

po porodzie pojawi się dużo świeżych warzywek i owoców więc myśle że wszystkie z tego skorzystamy i to będzie na plus dla naszych kilogramów 🙂 a i pogoda będzie zachęcać do większej aktywności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dorcia6579 napisał:

Dziewczyna na kwietniowych mamach pisała o tym, że na stronie Rodzić Po Ludzku jest do wydruku pismo, w których na własną odpowiedzialność nie zgadzacie się na izolacje od dziecka w razie pozytywnego testu na covid, gdyby któraś była zainteresowana 🙂

Oooooo super!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
1 godzinę temu, MariKate napisał:

Właśnie wracam od lekarza. Szyjka jest wysoko, zamknięta i ma jakieś 3,4cm.

Mały waży 1300g (dziś u mnie 29t+5d). 

Na te skurcze lekarz mi kazał brać więcej magnezu i nospe, a gdyby coś mnie martwiło to żebym przyjechała na izbę do niego do szpitala, ale sam stwierdził że on póki co nie widzi takiej potrzeby. Następna wizyta za 4tyg (12.04) i wtedy już będziemy się umawiać konkretnie w kwestii porodu itp. 

Jedyny minus, że drukarka przy usg nie chciała działać i nie mam żadnego zdjęcia, ale za tydzień mam prenatalne 3d więc wtedy to nadrobię 😁

czyli pozostaje się cieszyć się ciążą i stanem w dwupaku 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Godzinę temu, Do_Mi napisał:

@mami mam tak samo ja ty. Przed ciąża byłam nie słodyczowa ale od drugiego trymestru nie mogę się opanować 😕 już nawet codziennie jak wchodzę do piekarni to ekspedientka automatycznie pakuje mi paczka z wiśnią. No i niestety na wadze +10.

 

tłumaczę sobie, że to organizm potrzebuje 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

a wie któraś z Mam, czy pojawiają się czasem kody rabatowe/zniżki do VOX meble i akcesoria? poluje na kilka rzeczy 😉

ja dziś się wybrałam na zakupy spożywcze i ledwo do domu wróciłam. prowadzenie auta - męka. schody - męka. brzuch mi stwarniał już w sklepie i jakoś wypiał się w okolicach pod żebrami 😕 te ostatnie dwa miesiące będą wyzwaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MariKate napisał:

Właśnie wracam od lekarza. Szyjka jest wysoko, zamknięta i ma jakieś 3,4cm.

Mały waży 1300g (dziś u mnie 29t+5d). 

Na te skurcze lekarz mi kazał brać więcej magnezu i nospe, a gdyby coś mnie martwiło to żebym przyjechała na izbę do niego do szpitala, ale sam stwierdził że on póki co nie widzi takiej potrzeby. Następna wizyta za 4tyg (12.04) i wtedy już będziemy się umawiać konkretnie w kwestii porodu itp. 

Jedyny minus, że drukarka przy usg nie chciała działać i nie mam żadnego zdjęcia, ale za tydzień mam prenatalne 3d więc wtedy to nadrobię 😁

No i pięknie, cieszę się że wszystko dobrze☺️ ja jutro mam wizytę i prenatalne🤗

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
4 godziny temu, Emi_ja napisał:

No tak faktycznie, już wszystko mi się placze 😯Jak zdrówko?

Coraz lepiej, choć nadal mnie zatkany nos męczy.  I jakoś ogólnie bez sił. Dziś pojechałam z mężem do banku, musieliśmy załatwić jedna rzecz wspólnie i po 10min stania w zamknietym pomieszczeniu słabo mi się zrobiło. Więc osłabienie po chorobie jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AgaIGaja napisał:

Śliczny, bardzo zgrabny no i ta skórzana brązowa rączka, super wybór 😊

Dziękuję. Też mi się te skórzane elementy podobają ale co najważniejsze ma lekką gondolę, bardzo porządne (opinia męża) amortyzatory i właśnie jest zgrabny więc łatwo się wszędzie z nim zmieszczę.

 

@mamitez@mamiteż tak sobie to tłumaczę. Ale chyba prawda jest taka że to już uzależnienie 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...