Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Dziewczyny w którym tygodniu pobiera się wymaz na GBS? Któraś już miała?

Ja dzisiaj pytałam lekarza o to, to powiedział że jeszcze jest na to czas i że zazwyczaj jakieś 3-4tyg przed porodem się robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny czy wasze maluchy też się tak rozpychają? Mój Leo ostatnimi dniami strasznie się kręci, właściwie nie kopie tylko kręci i rozpycha z boku na bok.  Momentami jest to bardzo nieprzyjemne bo mam wrażenie jakby miała mi się rozerwać w tym miejscu skóra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
54 minuty temu, Do_Mi napisał:

Dziewczyny czy wasze maluchy też się tak rozpychają? Mój Leo ostatnimi dniami strasznie się kręci, właściwie nie kopie tylko kręci i rozpycha z boku na bok.  Momentami jest to bardzo nieprzyjemne bo mam wrażenie jakby miała mi się rozerwać w tym miejscu skóra. 

U mnie to samo...No ale wiesz, dzieciątka mają już praktycznie 2kg, ponad 40cm długości, więc się tam gniotą, rozciągają 🙂 Moja dziś cały dzień aktywna, no może łącznie w ciągu dnia nie dawała znać około 1h..a tak cały dzień na wszystkie strony 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Godzinę temu, Agnieszka Jelonek napisał:

To w poprzedniej ciąży musiałam mieć jakoś wcześniej pobierane bo mała urodziła się w trakcie 36, a wiem że na pewno miałam to badanie.

Ja w poprzednich ciążach nie miałam tego badania 😏 i ciekawa jestem czy będę miała sama sobie zrobić i dać u mnie w Diagnostyce czy w Szczecinie w poradni patologii ciąży..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
8 minut temu, dorcia6579 napisał:

Ja w poprzednich ciążach nie miałam tego badania 😏 i ciekawa jestem czy będę miała sama sobie zrobić i dać u mnie w Diagnostyce czy w Szczecinie w poradni patologii ciąży..

Najczęściej robią to lekarze podczas wizyty w gabinecie. Ale zdarza się, że samemu się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Do_Mi napisał:

Dziewczyny czy wasze maluchy też się tak rozpychają? Mój Leo ostatnimi dniami strasznie się kręci, właściwie nie kopie tylko kręci i rozpycha z boku na bok.  Momentami jest to bardzo nieprzyjemne bo mam wrażenie jakby miała mi się rozerwać w tym miejscu skóra. 

Tak, mój się rozpycha calutki dzień na wszystkie strony, jakby sprawdzał rozciągliwość skóry. Do tego dochodzi takie gmeranie, które jest uciążliwe. Koło południa "wszedł" mi w prawy bok, tak że brzuch był pusty z jednej strony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Emi_ja napisał:

Tak, mój się rozpycha calutki dzień na wszystkie strony, jakby sprawdzał rozciągliwość skóry. Do tego dochodzi takie gmeranie, które jest uciążliwe. Koło południa "wszedł" mi w prawy bok, tak że brzuch był pusty z jednej strony. 

Też tak często mam, tylko mój zazwyczaj usadawia się po lewej stronie i wtedy z tej strony jest duże twarde wybrzuszenie, a po prawej stronie jest pusto i miękko 😅 ale najczesciej wypycha stópki tak nad pępkiem ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dorcia6579 napisał:

Ja w poprzednich ciążach nie miałam tego badania 😏 i ciekawa jestem czy będę miała sama sobie zrobić i dać u mnie w Diagnostyce czy w Szczecinie w poradni patologii ciąży..

Możesz na kolejnej wizycie u lekarz o to zapytać i wydaje mi się że tam Ci zrobią 😉

 

Ja chodze prywatnie do ginekologa i ona powiedział, że u niego w gabinecie mi pobierze wymaz i zawiezie do laboratorium do szpitala tam gdzie pracuje i gdzie ja będę rodzić ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
7 godzin temu, Agnieszka Jelonek napisał:

Ok fajnie dziękuję Ci☺ a jak na wizycie? Jak maleństwo?

Mała jest silna bo już oddycha przepona i ma już 2,5 kg 🙈 główka w dół i trochę mi się brzuch obniżył, ale szyjka nadal zamknięta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, banasiatko napisał:

Hej 😉

Ja dzisiaj w końcu przebrałam ubranka i część została uprana. Także jeden stres mniej 😉

A jak u Was?

Ja jeszcze nie prałam, w środę planuje zakup komody więc myślę że w czwartek ruszę z praniem, ale zrobił już krok do przodu i posegregowałam kolorami😂 najbardziej przeraża mnie prasowanie 😅 ale teściowa powiedziała że wpadnie z deską i żelazkiem, na dwa pójdzie szybciej😄😄

 

A tak to nie mogłam spać od samego rana😥 dzisiaj na 10.15 wizyta i ostatnie prenatalne... Zaczęłam odczuwać taki stres 😱😫

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, AgaIGaja napisał:

Ja jeszcze nie prałam, w środę planuje zakup komody więc myślę że w czwartek ruszę z praniem, ale zrobił już krok do przodu i posegregowałam kolorami😂 najbardziej przeraża mnie prasowanie 😅 ale teściowa powiedziała że wpadnie z deską i żelazkiem, na dwa pójdzie szybciej😄😄

 

A tak to nie mogłam spać od samego rana😥 dzisiaj na 10.15 wizyta i ostatnie prenatalne... Zaczęłam odczuwać taki stres 😱😫

Nie stresuj się bo dzidzia odczuwa Twój strach, na pewno wszystko będzie dobrze ☺️ daj koniecznie znać jak po badaniach 😉☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
16 godzin temu, Do_Mi napisał:

 

@mamitez@mamiteż tak sobie to tłumaczę. Ale chyba prawda jest taka że to już uzależnienie 😕

 

wczoraj zjadłam pół drożdzówki, actimelek, i sok bobo fruit. Dziś mam zamiar wyeliminować sok bo to też jednak strasznie słodkie. ale tak z pół pączka lub drożdzówki chce zjeść 😛 a actimelkiem zawsze popijam witaminki, inaczej mi nie wchodza, więc on musi zostać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
15 godzin temu, banasiatko napisał:

Hej 😉

Ja dzisiaj w końcu przebrałam ubranka i część została uprana. Także jeden stres mniej 😉

A jak u Was?

to już do przodu jesteś 🙂 ja też trochę ogarnęłam temat ubranek, ale zdecydowanie muszę dokupić 62 i 68 bo tych mam niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, MariKate napisał:

Nie stresuj się bo dzidzia odczuwa Twój strach, na pewno wszystko będzie dobrze ☺️ daj koniecznie znać jak po badaniach 😉☺️

MaryKate, wspominałaś, że masz jakieś super wygodne staniki do karmienia, które nosisz już teraz. Gdzie kupowałas?Ja właśnie odebrałam dwa pudła wyprawki, w tym dwa bawełniane staniki, ale niestety kupić coś sensownego graniczy z cudem. Nie nadają się😟

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...