Skocz do zawartości

Majóweczki 2021🤰 | Forum o ciąży


Angella

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia

Dobrze, że na waszych wizytach wszystko ok. Czekamy jeszcze na @AgaIGaja.

Ja miałam kolejną noc nie przespaną, mam takie bóle brzucha, że nie wiem jak sobie pomóc. Jest rozciągnięty, Dzidzia się wypycha, po prostu cały mnie boli 😞 żebra również, a i oddycha się słabo. Nie wiem jak ja w poprzedniej ciąży na tym etapie latałam samlotem? sama? z walizka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
10 minut temu, Emi_ja napisał:

MaryKate, wspominałaś, że masz jakieś super wygodne staniki do karmienia, które nosisz już teraz. Gdzie kupowałas?Ja właśnie odebrałam dwa pudła wyprawki, w tym dwa bawełniane staniki, ale niestety kupić coś sensownego graniczy z cudem. Nie nadają się😟

ja ostatnio kupiłam w H&M i są całkiem wygodne

MAMA Biustonosz 2-pak

99,99 PLN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Emi_ja napisał:

MaryKate, wspominałaś, że masz jakieś super wygodne staniki do karmienia, które nosisz już teraz. Gdzie kupowałas?Ja właśnie odebrałam dwa pudła wyprawki, w tym dwa bawełniane staniki, ale niestety kupić coś sensownego graniczy z cudem. Nie nadają się😟

Ja zamawiałam na Formommy. Biustonosz AMELIA i KLARA. Teraz sie bardzo dobrze sprawdzają ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Natalika napisał:

Dzisiaj jade na badania prenatalne i zastanawiam się nad płytką DVD z badania USG, czy któraś z Was brała ją?

Ja z poprzedniej ciąży mam 2 płytki z prenatalnych, ale one były już w pakiecie badań i tak szczerze to przez te 4 lata ani razu nie oglądałam ich 🙈 w przyszłym tygodniu jadę na prenatalne gdzie dodatkowo jeśli będę chciała muszę dopłacić do płytki, ale nie będę jej brać bo wiem że tym razem też będzie bezużyteczna. Wszystko zależy od Was czy chcecie mieć taką pamiątkę ☺️😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
32 minuty temu, Natalika napisał:

Dzisiaj jade na badania prenatalne i zastanawiam się nad płytką DVD z badania USG, czy któraś z Was brała ją?

ja miałam z pierwszej ciąży, i odpaliłam ja tylko raz po wizycie. Także teraz już sobie nie robię takich prezentów 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, MariKate napisał:

Ja zamawiałam na Formommy. Biustonosz AMELIA i KLARA. Teraz sie bardzo dobrze sprawdzają ☺️

No ja właśnie zamawiałam z formommy i jeden, który sobie zostawiłam to właśnie Klara. Niestety dwa wzięłam jakieś badziewiarskie, więc do zwrotu i chyba jeszcze Klary dwie dokupie😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny jestem po wizycie, jeśli chodzi o malutką 29+4 waży już 1391g, przepływy pepowinowe super, łożysko super, mała ułożona główkowo, aleeee muszę zwolnić tempo... Skróciła mi się szyjką o 1/3 😏 kolejna wizyta za dwa tygodnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, AgaIGaja napisał:

Dziewczyny jestem po wizycie, jeśli chodzi o malutką 29+4 waży już 1391g, przepływy pepowinowe super, łożysko super, mała ułożona główkowo, aleeee muszę zwolnić tempo... Skróciła mi się szyjką o 1/3 😏 kolejna wizyta za dwa tygodnie

Widzę że tych wizyt dzisiaj sporo jest. Super, zeu Wass, dziewczyny wszystko w porządku. 

AngelGaja odpoczywaj w takim razie, oszczędzaj się. Korzystaj póki się da😁

Czekam właśnie na USG, poźniej wizytą u prowadzącego. Trzymajcie kciuki, żeby wszystko w porządku było. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, KahnaMaj napisał:

Widzę że tych wizyt dzisiaj sporo jest. Super, zeu Wass, dziewczyny wszystko w porządku. 

AngelGaja odpoczywaj w takim razie, oszczędzaj się. Korzystaj póki się da😁

Czekam właśnie na USG, poźniej wizytą u prowadzącego. Trzymajcie kciuki, żeby wszystko w porządku było. 

W takim razie trzymam kciuki🤗🤗🤗

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AnnaT napisał:

@Eda85 jak się czujesz? Wszystko ok? Udało Ci się zwalczyć kaszel?

 

Od dwóch tygodni praktycznie leżę. Nie mam siły nic robić, męczy mnie nawet wkładanie rzeczy do pralki. Kaszel dalej mnie męczy, dopiero zaczyna pojawiać się flegma, mam takie napady kaszlu, najgorzej rano jak po nocy wszystko schodzi. Miałam mieć w tym tygodniu wizytę u swojego lekarza i wszystko musiałam przełożyć. Brzuch mi twardnieje i mam mega niedobór magnezu. Do soboty mam izolację i muszę jakoś wytrzymać. Później chyba będę prosić swojego lekarza o położenie do szpitala i kroplówkę z magnezem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AgaIGaja napisał:

Dziewczyny jestem po wizycie, jeśli chodzi o malutką 29+4 waży już 1391g, przepływy pepowinowe super, łożysko super, mała ułożona główkowo, aleeee muszę zwolnić tempo... Skróciła mi się szyjką o 1/3 😏 kolejna wizyta za dwa tygodnie

Hehe, ja też dzisiaj 29i4, ale USG mam we wtorek za tydzień 😊Ciekawe, która szybciej urodzi 😛 Najważniejsze, że z córeczka wszystko w porządku. Skrócenie szyjki, to też nie takie hop siup, myślę, że wszesniej też jakoś za bardzo nie szalalas, po prostu więcej polegiwania😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Eda85 napisał:

Od dwóch tygodni praktycznie leżę. Nie mam siły nic robić, męczy mnie nawet wkładanie rzeczy do pralki. Kaszel dalej mnie męczy, dopiero zaczyna pojawiać się flegma, mam takie napady kaszlu, najgorzej rano jak po nocy wszystko schodzi. Miałam mieć w tym tygodniu wizytę u swojego lekarza i wszystko musiałam przełożyć. Brzuch mi twardnieje i mam mega niedobór magnezu. Do soboty mam izolację i muszę jakoś wytrzymać. Później chyba będę prosić swojego lekarza o położenie do szpitala i kroplówkę z magnezem. 

Współczucia, wymeczylas się. Wskazane, by było parę dni w szpitalu, by cię podreperować, pewnie też jakieś kroplówki z elektrolitami przydałyby się na wzmocnienie. Jeszcze tylko parę dni. Infekcje też niestety zżerają magnez. Masz pulsykometr, by sobie sprawdzić natlenienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Emi_ja napisał:

No ja właśnie zamawiałam z formommy i jeden, który sobie zostawiłam to właśnie Klara. Niestety dwa wzięłam jakieś badziewiarskie, więc do zwrotu i chyba jeszcze Klary dwie dokupie😊

No właśnie dla mnie ta KLARA najlepsza ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
26 minut temu, AgaIGaja napisał:

Dziewczyny jestem po wizycie, jeśli chodzi o malutką 29+4 waży już 1391g, przepływy pepowinowe super, łożysko super, mała ułożona główkowo, aleeee muszę zwolnić tempo... Skróciła mi się szyjką o 1/3 😏 kolejna wizyta za dwa tygodnie

ooo, a są jakies normy długości szyjki dla tygodnia? ja na ostatnim usg 29+6 miałam 25mm, ale nie wiem czy to duzo, malo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Godzinę temu, Eda85 napisał:

Od dwóch tygodni praktycznie leżę. Nie mam siły nic robić, męczy mnie nawet wkładanie rzeczy do pralki. Kaszel dalej mnie męczy, dopiero zaczyna pojawiać się flegma, mam takie napady kaszlu, najgorzej rano jak po nocy wszystko schodzi. Miałam mieć w tym tygodniu wizytę u swojego lekarza i wszystko musiałam przełożyć. Brzuch mi twardnieje i mam mega niedobór magnezu. Do soboty mam izolację i muszę jakoś wytrzymać. Później chyba będę prosić swojego lekarza o położenie do szpitala i kroplówkę z magnezem. 

najgorsze, że efekty covid się później ciągną... wiele moich znajomych już jako ozdrowieńcy wciąż odczuwają skuki 😞 dlatego naprawde dobrze gdyby lekarz Cie położył i podreperował, tak żebyś do sił wróciła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Emi_ja napisał:

Współczucia, wymeczylas się. Wskazane, by było parę dni w szpitalu, by cię podreperować, pewnie też jakieś kroplówki z elektrolitami przydałyby się na wzmocnienie. Jeszcze tylko parę dni. Infekcje też niestety zżerają magnez. Masz pulsykometr, by sobie sprawdzić natlenienie?

Mam pulskosymetr, narazie wyniki mam w miarę to trochę uspokaja ale sama ta sytuacja jest mega stresująca bo nawet nie mogę podjechać na ktg żeby sprawdzić czy wszystko jest dobrze. Jedyne co mogę zrobić jak będe się gorzej czuła to wezwac pogotowie a wtedy nie wiadomo nawet gdzie mnie wywiozą. Mam stwierdzoną tężyczkę i już w listopadzie magnez miałam poniżej normy i od tej pory wyniki coraz gorsze. Pierwsze co będę robić jak mnie z domu wypuszczą to badania. Moja lekarka mówiła, że jak pójdę do szpitala do mnie nie wypuszczą dopóki nie unormują magnezu a u mnie nie wiadomo ile to potrwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Godzinę temu, KahnaMaj napisał:

Widzę że tych wizyt dzisiaj sporo jest. Super, zeu Wass, dziewczyny wszystko w porządku. 

AngelGaja odpoczywaj w takim razie, oszczędzaj się. Korzystaj póki się da😁

Czekam właśnie na USG, poźniej wizytą u prowadzącego. Trzymajcie kciuki, żeby wszystko w porządku było. 

daj znać po wizycie 🙂 oczywiście trzymamy kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam dziś pierwszy z 4 zaplanowanych przeze mnie kompletów do wózka i łóżeczka 😁

Miałam dziś zrobić jeszcze jeden, ale jednak takie dłuższe siedzenie nad wykrojem, a potem maszyną z brzuszkiem jest bardziej męczące niż myślałam 🙈

1615897837022716559831742906419.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
9 minut temu, Eda85 napisał:

Mam pulskosymetr, narazie wyniki mam w miarę to trochę uspokaja ale sama ta sytuacja jest mega stresująca bo nawet nie mogę podjechać na ktg żeby sprawdzić czy wszystko jest dobrze. Jedyne co mogę zrobić jak będe się gorzej czuła to wezwac pogotowie a wtedy nie wiadomo nawet gdzie mnie wywiozą. Mam stwierdzoną tężyczkę i już w listopadzie magnez miałam poniżej normy i od tej pory wyniki coraz gorsze. Pierwsze co będę robić jak mnie z domu wypuszczą to badania. Moja lekarka mówiła, że jak pójdę do szpitala do mnie nie wypuszczą dopóki nie unormują magnezu a u mnie nie wiadomo ile to potrwa. 

a jest u Ciebie w regionie szpital zajmujący się porodami covidowymi? bo w takim moglabys jechac na Izbę i już teraz mogli by pomóc.

Jak sobie myślę, że masz czekać jeszcze to traci sens bo to Ci nie pomaga. Także im szybciej sie cos zrobi tym lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Eda85 napisał:

Mam pulskosymetr, narazie wyniki mam w miarę to trochę uspokaja ale sama ta sytuacja jest mega stresująca bo nawet nie mogę podjechać na ktg żeby sprawdzić czy wszystko jest dobrze. Jedyne co mogę zrobić jak będe się gorzej czuła to wezwac pogotowie a wtedy nie wiadomo nawet gdzie mnie wywiozą. Mam stwierdzoną tężyczkę i już w listopadzie magnez miałam poniżej normy i od tej pory wyniki coraz gorsze. Pierwsze co będę robić jak mnie z domu wypuszczą to badania. Moja lekarka mówiła, że jak pójdę do szpitala do mnie nie wypuszczą dopóki nie unormują magnezu a u mnie nie wiadomo ile to potrwa. 

Nie martw się, na pewno wszystko jest dobrze. Czy czujesz ruchy dziecka tak jak dotychczas?Właściwe faktycznie, jeśli chodzi o kobiety w ciąży zalecana jest hospitalizacja na czas Covid, ale to też pytanie, czy tam, gdzie mieszkasz jest taka możliwość. Rób sobie inhalacje nawilżające z ectodose, to trochę pomoże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
12 minut temu, MariKate napisał:

Zrobiłam dziś pierwszy z 4 zaplanowanych przeze mnie kompletów do wózka i łóżeczka 😁

Miałam dziś zrobić jeszcze jeden, ale jednak takie dłuższe siedzenie nad wykrojem, a potem maszyną z brzuszkiem jest bardziej męczące niż myślałam 🙈

1615897837022716559831742906419.jpg

Śliczne to !!! Ja coś w tym stylu , tzn z takim wkładem kupiłam do fotelika .

Zdolna babeczka z Ciebie.Ja to nawet jak mam przyszyć guzika to mam problem 😏😏

IMG_20210316_134430.jpg

Edytowane przez dorcia6579
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MariKate napisał:

Zrobiłam dziś pierwszy z 4 zaplanowanych przeze mnie kompletów do wózka i łóżeczka 😁

Miałam dziś zrobić jeszcze jeden, ale jednak takie dłuższe siedzenie nad wykrojem, a potem maszyną z brzuszkiem jest bardziej męczące niż myślałam 🙈

1615897837022716559831742906419.jpg

Pięknie MaryKate wygląda jak oryginał minky. Zdolna jesteś 😉Jak będziesz miała ciche wieczory już po urodzeniu syna i chciala się zajac się czymś w ramach podreperowania domowego budżetu, to możesz robić takie kocyki na zamówienie. Na pewno znajdą się chętne 😉Fajny motyw zolwiowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...