Skocz do zawartości

Lipiec 2010 | Forum dla mam


kkkkoralik_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
U nas nie ma wogóle problemów z zasypianiem. Franek chętnie śpi zarówno w domu jak i na dworzu - wiadomo, w łóżku może przekręcać się na bok, a on to akurat jest niezły akrobata 🙂

U mnie właśnie załamanie pogody, troche pada, czarne chmury, więc nici ze spaceru. Ale i tak nie wiem czy bym poszła ze względu na tą biegunkę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Edytko, a Emi nie je tylko kurczaka czy w ogóle drobiu? Wg mnie do łapki najlepiej nadają się słupki z pieczonego fileta z indyka - są miękkie i łatwe do gryzienia. Jako wędlina na kanapki też się sprawdzają. Z normalną szynką Staś nie zawsze sobie radzi a z tym indykiem zawsze. Ew. może sama upiecz w folii takie mięsko jakie już Emi dajesz i potem pokrój je plasterki na wędlinę.
Staś najbardziej lubi odgryzać sobie kawałki z moich kanapek więc śniadanie na ogół jemy razem 😉 Czasem mu kroję kanapkę na kwadraciki i wkładam prosto do paszczy ale patent ze wspólnym jedzeniem zdecydowanie mu bardziej odpowiada. Daję mu właściwie każde pieczywo, unikam tylko takiego na silnym zakwasie albo maślance bo mnie w piekarni nastraszyli że potem może mieć nadkwasotę. Nie wiem czy słusznie, dietetyczka na brzuszku napisała że razowiec też można dawać, Staś go lubi ale jednak na razie zrezygnowałam. Najbardziej mu pasuje grahamka albo zwykły żytni chleb (ale biały, nie razowy). Niemowlaki najczęściej zajadają się kajzerkami ale Stasia to jakoś nie pociąga, i bardzo się z tego cieszę 🙂 Jak już wprowadzisz żółtko to możesz Emi robić też różne placuszki i omlety z mąką (ja robię z pełnoziarnistą) z wtartymi warzywami czy kawałkami mięska. Ja jeszcze dodaję serek Bieluch, ale jak rozumiem na to jeszcze u Was za wcześnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej laski!

Ja daje malej np kotleta do reki i sobie odgryza po kawalku, wczoraj dostala nawet takie mielone na wodzie gotowane ale takie patyczki zeby latwiej w reku trzymac i pozarla 😉
Gorzej mamy z owocami bo nie chce wcale jesc, no ale mam nadzieje, ze jej sie odwidzi.
A tak jak my cos jemy to kawalek zawsze dostaje bo sama nam zabiera 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
To ja Lence kroje kanapkę z masełkiem na talerzyku kładę i ona sama sobie wkłada do buzi i pomidora jej też taki grubszy plaster dawałam bez skórki i pestek ale tera jej nie daje bo jakieś krostki jej na buzi wychodziły a teraz jak kilka dni nie jadła pomidora to zaczynają znikać. I dawałam jej paróweczkę z indyka też pokrojoną i ściągnięta skórka musiała być. Próbowałam jej też dać żółty serek ale nie podchodzi jej za bardzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Szalejecie na tym nowym forum 😉 Przeczytałam posty ale już nie pamiętam do czego miałam się odnieść 🤢
Edytko, ja Tymkowi kanapkę daję pokrojoną w paski żeby trzymał sobie w rączce i gryzł. Podaję mu chleb bezglutenowy i wędlinę drobiową (też bez glutenu). Niestety druga próba wprowadzenia glutenu skończyła się krosteczkami na buzi,więc póki co zaprzestajemy z glutenem. Planuję niedługo podać mu jogurt żeby sprawdzić jak tam skaza białkowa. Zresztą muszę to sprawdzić tak czy inaczej bo Nutramigen jest refinansowany do roku, później trzeba mieć potwierdzenie od alergologa że dziecko jest nadal uczulone i dopiero wtedy pediatra będzie mógł wystawiać recepty. Jeżeli chodzi o żółtko to u nas też się nie przyjęło, więc jadłospis mamy nadal ograniczony. Żałuję bardzo bo Tymi aż rwie się żeby jeść to co my.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mój synek sam zabiera albo podkrada kawał chleba mi albo siostrze wczesniej dawałam mu kawałki prosto do buźki ale widze że bardziej mu pasuje samodzielne mymłanie chleba cos trafi do buzi większość zostanie rozciapana w rączkach i mama ma co myć i wycierać. Mamy problem z kupą przedwczoraj nie zrobił, wczoraj strzelił tyllko dwa twarde bobki no i męczy sie biedak. Podałam już probiotyk deserek suszone ślliwki rumianek i nic nie chce iść a widze ze go meczy. Kurde martwie się.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Koralik - to u nas na odwrót 😞 Takie sranie wczoraj miał, że masakra 😲 Byliśmy u pediatry, ale nie widzi nic niepokojącego, dała zalecenia i tyle. Dzisiaj jest juz lepiej, ale nadal ma wodnistą kupkę, jednak już nie tak często jak wczoraj - wczoraj też już rzadziej robił, jednak zdarzało mu sie popuszczać.
A pupę to miał jeden wielki czerwony placek, nie mogłam go nawet woda potraktować, bo płacz był. Cały dzień bez pieluchy chodził, a dzisiaj z pupą juz lepiej, no i apetyt ma, i chętnie się bawi no i dokazuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny!
Jak moja mala sie meczy z kupa i robi bobki to jej daje pol czopka glicerolowego bo troche rozmiekcza ta kupe i latwiej idzie.

A moja mala wczoraj wymiotowala w nocy, dobrze, ze nie spalam i slyszalam bo tak po cichu jeszcze by sie zakrztusila. Bidulka nawet za bardzo nie miala potem czym wymiotowac a jeszcze ja cofalo. Cos jej musialo chyba na zoladku stanac, makaron albo cos, nie mam pojecia ale szkoda mi jej bylo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja już się lepiej czuję to dobrze bo mogę z dzieckiem iść na spacerek jeszcze raz.
Dzisiaj Lenka zrobiła samodzielnie pierwsze kroczki i to tak sama z siebie sobie szła aż mnie zatkało bo akurat obiad jadłam a ona do taty szła i jeszcze w ręce trzymała butle z herbatką i piła ja sobie. 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gratulacje dla Lenki za pierwsze kroczki 🤪 😘

Ellie nie wiedziałam, że Nutramigen jest refundowany tylko do roku 😮 My za niedługo spróbujemy podać małej zwykłe mleko modyfikowane i zobaczymy jaka będzi reakcja...jak ją obsypie to musimy wybrać się do naszego alergologa...

Aniu Emi z drobiu nie je tylko kurczaka. Może jeść królika, indyka, schab i jagnięcinę 🙂 Jeszcze nie próbowałam jej podać cielęciny i wołowiny, bo są to mięsa uznawane za alergizujące...po skończeniu roku spróbuję 🙂
Spróbuję z pieczonym indykiem, może mała podłapie...
A póki co jestem ograniczona jeśli chodzi o śniadanka inne niż kaszka, bo ani masło, ani ser, ani żółtko nie wchodzą w grę 😞 No chyba, że dam jej chlebek z wędlinką i pomidorkiem...

Koraliku, Lusiu mam nadzieję, że z kupkami waszych synusiów już jest wporządku...
Olusiu biedna Viki 😞 Dobrze, że byłaś w pobliżu... 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kurcze, Elunia, to bardzo późno dostałaś okres 😲 Ja ze swoim nie mam przebojów, jest lepiej jak było, tzn. nie boli, a jak juz, to tylko troszkę.
Gratulacje dla Lenki!!! 🙂

Olusia - ja też się zastanawiam od czego Franek ma ta sraczkę 🤨 Kupiłam mu nową kaszkę 7 zbóż z jabłkiem i suszoną śliwką, ale już od dawna jada suszone śliwki i noigdy nie miał rozwolnienia, tylko bardziej mu kupę rozluźniała ta śliwka, no i wiecej tej kupy było....

Jak to się mówi, jak nie urok, to sraczka 😉 😁

My dzisiaj siedzimy 2 dzień w domku, bo nie będę go męczyć - siedzenie w pieluszce w wózku napewno nie przyspieszy gojenia pupy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Acha, tak mi się przypomniało 🙂 Franek też nie chce żółtego sera (chyba Elunia wspominała, że LEnka nie chce), więc może za małę sa nasze dzieciaki/.

Olusia - dobrze, że byłaś przy Viki, bo mogło się źle to skończyć...

Wiecie co, moja mama porobiła Frankowi drobiowe kotlety mielone z marchewką startą, selerem, pietruszką i porem, do tego całe jajko surowe i bułka (wszystko jak na normalne mielone) i gotuje mu to do warzyw. Jak to super pachnie i smakuje....może zróbcie waszym dzieciaczkom, zawsze można przemycić troche warzyw, jak nie chcą jeść 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Super Lenka sama je 🙂 A nie boisz sie dawać jej szklanego talerza? Franek to pierwsze co robi, to bierze naczynie w ręce i sru na bok, więc kupiłam plastikowy 🙂

Acha, chcę się was zapytać jak wam się sprawuja krzesełka? Bo ja musze kupić nowe, bo to co mamy to nie jest za fajne, bo Franek się zsuwa w nim.
A ty Elunia masz takie podobne albo takie samo jak Olusia....
Myslalam zeby mu kupic drewniane, bo mozna zrobic oddzielnie stolik później. Wiem, ze takie plastikowe ma Eva, ciekawe czy jest zadowolona...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My krzesełko uroczyście zwinęliśmy jakiś czas temu żeby nie zagracało, bo Stasiek traktował je li i jedynie jako stanowisko zrzutów 😉 Jemy głównie na kolanach, rękach albo podłodze 🤪 A dziś nakładłam mu różności do wielkiej michy sałatkowej i z niej sobie jadł łapami 🙂
Acha, mamy szóstego zęba, odkryłam go wczoraj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć mamusie!
W końcu też tutaj dotarłam. Wczoraj napisałam baaardzo długiego posta,ale przez to,że umieściłam też link (a jeszcze nie mogę) to całego mi skasowało. Oj wkurzyłam się strasznie 😠

Moja Hania też zaczyna trenować samodzielne chodzenie. Robi już kilka samodzielnych kroczków,ale nadal szybciej jest jej na czworaczkach,więc nadal ten sposób preferuje.
Co do jedzenia to mała wcina wszystko!I to w takich ilościach,że głowa mała. Przez to,że jest wiercipięta to wagę nadal trzyma (8,5kg).
LENKA-pięknie je sama. Hania zrzuciłaby talerz na 100% i powiedziała po tym "bam"!
A jeśli chodzi o wietrzenie tyłka tak jak to Edytka robi to u nas nie ma najmniejszych szans. Hania nawet 2 sekund nie jest w stanie wyleżeć. W ogóle pielucha zmieniana jest w biegu 😮

W przyszłym tyg zamierzam kupić Hani ten kubek lovi 360 i wyrzucamy butelki i smoczki 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edytko, po roku Nutramigen też jest refundowany, ale potrzebne jest zaśw. od alergologa dla pediatry czy jakoś tak. Tak przynajmniej mówiła mi nasz pediatra, że ona musi mieć w systemie od alergologa notkę i wtedy będzie mogła dalej wypisywać recepty.
Olusiu, dobrze że zauważyłaś że z małą coś nie tak! Mogę sobie tylko wyobrazić jak się Vikusia męczyła. Mi też było żal Tymiego jak kiedyś zwymiotował 😞 Takie dzieci się męczą bidulki i nie wiedzą co robić jak mają odruch wymiotny.

U nas krzesełko do karmienia się sprawdza i powiem że mi go trochę brakuje na wakacjach 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
uffffffffffffffffffff doczytalam 😉
co nieco pamietam,wiec szybko pisze 😉 poki cos w mojej glowie zostalo,a Wojtus spi 😜

Ann hehe Stas to mały gagatek 😜 i jak widac nei zje z byle czego 🙂 porcelana i juz . . . wie co dobre
wspominalas o placuszkach i omletach ☺️ ☺️ czy moge neiskromnie poprosic o przepis . . .

Monika zdrowka dla mamy
sliczny rowerek Gabi bedzie miala tez chcialam pisac,zebys wybrala zielony
moze przydac sie dla braciszka 😜

Lusiu ehhh ten twoj R. to jest ci powiem . . ..
tort od "tesciowej" nie smakuje
grochowka od ciebie tez niee
szczerze ?? niech wpiernicza ten niezdrowy rosol z kostki i Ja bym nei ruszyla palcem zeby mu cos ugotowac . . .

GRATULUJE SAMODZIELNYCH KROCZKOW DLA HANI I LENKI 😘 zdolne kolejne dziewczynki

Mikus wszystkiego naj ☺️

Amelko Ja mam ten kubek juz od bardz dawna musze sprobowac go wprowadzic po malu Wojtusiowi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Viki dobrze,ze mamusia miala glowe na karku
i nic ci sie nie stalo . . . .

co do krzeselka to u nas tez sie sprawdza mimo ,ze may trakuje go czasem jakos przedmito z ktorego wszystkie zabawki , jedzenie laduje na ziemi
jednak my mamy z m. chwile by moc cokolwiek zjesc w biegu 🙂

padam na twarz
weekend nam sie udal
wrzuce innym razem jakies fotki napisze cos wiecej poki co nei dam rady

Buziaki mamusie spokojnej nocy ide sie kapac i na tv
bo wszedzie dobrze ale w domku najlepiej 🙂
nawet Wojtus od 19 juz spi w najlepsz ehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...