Skocz do zawartości

Mamy lutowe 2011 | Forum dla mam


Admin

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Joanna1984 napisał(a):
na te rozstępy to już trzeciego kremu używam, już nawet na blizny kremu stosuje i dalej widać, troszeczkę mniej ale wciąż mocno, na brzuchu, udach, pupie, pod kolanami i nawet koło krocza! No i na piersiach :/ nikt w rodzinie nie miał a na mnie trafiło 😞


u mnie to samo dosłownie identycznie teraz tak ciepło a tu ani spódnice założyć ani krótkie spodenki dobrze ze są chociaż leginsy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,9 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Joanna1984_m

    1092

  • sobolinek_m

    2610

  • julik_m

    922

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Cześć Kochane 🙂
Widzę ,że poruszyłyście temat tych nieszczęsnych kilogramów 😞 U mnie na minusie 18 kg, jeszcze 3 kg zostało do wagi z przed ciąży. Od około 2 miesięcy chodzę na aqua aerobic dwa razy w tygodniu i to trochę mi pomogło w gubieniu kilogramów no i do tego dieta nie przekraczająca 1000 kcal. Rozstępów na brzuchu na szczęście nie mam ale zrobiło mi się kilka na udach i piersiach 😞 Zużyłam na nie już kilka tubek kremów, robię sobie często peelingi z kawy ale jak na razie nie widzę poprawy 😞 Dzisiaj Mikołajek po kąpieli połknął trochę zasypki nivea - machnął rączką i wytrącił mi z ręki i wpadło mu trochę do buzi - mam nadzieję ,że nic mu nie będzie. W ogóle ostatnio zrobił się strasznie ruchliwy. Czy Wasze maluszki też turlają się z plecków na brzuszki? Bo Mikołaj ostatnio wyczynia takie rewolucje ,że jak się budzi rano to leży w poprzek łóżeczka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Joanna1984 napisał(a):
Edzia90 napisał(a):
Dziewczyny jak tam wasze brzuszki i kilogramy zostały jeszcze pozostałości po ciąży??

U mnie jest mniej niż przed ciążą o 4 kg 🙂 Plan spełniony 😁 Jedynie co mi zostało to rozstępy ale zaczynam się do nich przyzwyczajać 🙂

Joanna super ,ze tak szybko udało Ci się schudnąć - Ja muszę walczyć o każdy kilogram i strasznie ciężko mi się chudnie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej weszłam na brzuszek a tam jakoś smutno i pusto 😞 więc weszłam tu i ja co by sama tam nie zostac 😉 jutro nadrobie zaległości i napisze coś więcej teraz zmykam spać bo dominik spi a ja po męczącym całodziennym sprzątaniu padam 😉 buziaki kochane i koniecznie ucałujcie od Cioci kochane maleńswa hihihi :********
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
OJ dziewczyny, jak ja bym chciała mieć tylko 3 kg do stracenia!!!
Tak się pięknie zapowiadało, że wrócę do wagi sprzed ciąży a tu wyjechałam do Teściowej w górki. A tutaj kawusia, ciasteczko co chwilka itp. Obiadki 2 daniowe - a w domku, to tylko 1 danie i to wszystko. No i kilogramy powracają.
Jak się dziś zobaczyłam w lustrze, to zastanawiałam się czy nie jestem w ciąży, bo taki mam brzuch. A 25 czerwca idziemy na kolejne wesele. Jak ja tam będę wyglądać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
larosanegra84 napisał(a):
e. W ogóle ostatnio zrobił się strasznie ruchliwy. Czy Wasze maluszki też turlają się z plecków na brzuszki? Bo Mikołaj ostatnio wyczynia takie rewolucje ,że jak się budzi rano to leży w poprzek łóżeczka 🙂


U mnie też ostatnio masakra z tym przewracaniem na brzuch tak mu to się spodobało że robi to wszędzie na kocu, na przewijaku, w wanience, w łóżeczku, na bujaczku, w nosidełku, w wózku normalnie wszędzie cieszę się że jest taki ruchliwy ale czasem jest to uciążliwe np. przy zmianie pampersiaka lub przy ubieraniu on ma już tyle siły że czasem nie daję rady a nie chcę mu zrobić krzywdy. Nasze maluchy dopiero tylko się przewracają na brzuszek a co będzie jak zaczną raczkować a później chodzić aż boję się myśleć 😜hehehe Mały ostatnio zrobił się taki sprytny że wie już jak przełączyć melodyjkę na karuzeli, a ostatnio myślałam już że się popsuła bo włączała się i wyłączała poszłam sprawdzić ale dalej to samo a Piotrek miał pod nóżką ukryty pilot do niej i sobie naciskał hehehe albo jak leży na kocyku i ma jakieś zabawki to wycwanił się i przyciąga koc żeby zabawka się przysunęła do niego heh 😆cwaniaczek mały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
próbowałam różną gimnastykę bez pieluszki termometr w pupie też był nawet go ostatnim razem zbiliśmy Tylko czopek pomaga.
Podałam jej ten soczek w rozcieńczony w stosunku 1:3 i nie chciała pić! Jutro spróbuję łyżeczką może tylko muszę ją kupić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Edzia90 napisał(a):
larosanegra ile u was kosztuje taki aqua areobic?? bo u mnie kiedyś się dowiadywałam to jakoś bardzo drogo był a teraz to nie wiem czy nadal jest

Edzia Ja płacę każdorazowo 15 zł. Mogę wejść już 40 minut przed aerobikiem czyli za te 15 zł jestem ponad 1,5 godziny to się nawet opłaca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mi po ciąży zostały tylko piersi i troszkę szersze biodra. Ważę już teraz 58 kilo. Brzuch mam płaski i na szczęście żadnych rozstępów więc jest happy 😁

A Pawełek teraz też jest mega wiercipiętą. Przewraca się z plecków na boczki i brzuszek, z brzuszka na plecki i tak w kółko. Budzi się albo w poprzek łóżeczka albo z główką tam gdzie były nóżki 😁 A jak leży na macie na podłodze to czasami tak kombinuje, że nóżkami już czasami śmiga po panelach a mata jest duża bo 120 cm x 150cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Jakoś tak się wzruszyłam, gdy poruszyłyście wątek dwóch kreseczek na teście – aż łezki popłynęły na myśl o tym. Ja miałam podobnie jak Monic – długo czekałam aż zrobiłam, bo nie chciałam kolejnych rozczarowań, zresztą i tak nie wierzyłam, że mogę być w ciąży.
Zrobiliśmy imprezę dla rodziny i znajomych połączoną z moimi 30 urodzinami i był szampan i jakieś piwko, a już wtedy okresu nie miałam, a tydzień później pojechaliśmy na weekendowy wyjazd,który dostaliśmy w prezencie – było spa, wycieczki rowerowe, ogólnie napięty grafik i pamiętam,że byłam tak okrutnie zmęczona, ciągle chciało mi się spać.Wróciliśmy w niedzielę, a w poniedziałek 21 czerwca o 6 rano przed pójściem do pracy zrobiłam test...a był to ostatni tydzień roku szkolnego, wystawianie ocen, bal szóstoklasisty, moja klasa, której byłam wychowawcą kończyła szkołę i szła do gimnazjum i gdy ich żegnałam, tak bardzo chciałam powiedzieć, że nie tylko oni zaczynają nowy etap w swoim życiu, ale ja także...jednak nosiłam tajemnicę w sobie, bo dzieci nie potrafią trzymać języka za zębami. To był prawdziwie magiczny czas... .

Asiula - Blancik dziękuje za życzenia wzdychając sennie, a 4 miesiące skończyła wczoraj, tu liczą miesiące i tygodnie, a dni nie - takie zaokrąglanie.
Małamyszko oklask dla Ciebie za wyjaśnienia - tak właśnie robię.

Blanki ulubiona zabawa to też ostatnio turlanie - z plecków na brzuszek i Edzia jak u Ciebie robi to wszędzie, wystarczy ją położyć na pleckach i od razu na brzuszek, a przydałoby się z nią poćwiczyć, bo moja waga mnie przeraża 🤢 , a rozstępy mam na brzuszku i 6 kilo więcej niz przed ciążą 😮 i tu właśnie basen by się też przydał. Joasiu kto wie, może się spotkamy z naszymi Blaneczkami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie to przed ciążą ważyłam 57 kg w ciąży przytyłam 11 a teraz mam 52 ale wcale nie jestem zadowolona wręcz przeciwnie ,tylko jakoś nie mogę przytyć ale zawsze miałam z tym problem a mała daje czasami popalić.Ostatnie 2 tygodnie budziła się w nocy co 1 godz.tylko po to zeby przytulić się do cycusia a ja w dzień chodziłam na rzęsach jak przez pierwsze tygodnie po porodzie ,ale na szczęście wszystko wróciło do normy czyli pobudka o 2 i 5 na jedzonko a potem o8..Ja robiłam test już po tygodniu od zajścia w ciążę no i okazało się ze trafiliśmy za pierwszym razem ,a zdecydowaliśmy się tak późno ,bo w sumie było nam dobrze z jedynakiem już prawie odchowanym ,jednak pewnego dnia stwierdzilismy że nie chcemy by był sam jak nas zabraknie (mąż jest w takiej sytuacji)i zdecydowaliśmy o siostrzyczce dla niego ,choć on chciał brata,ale dziś jest nią zachwycony,wczoraj poprosił mnie żebym przyszła po niego do szkoły z Zuzią ,no to poszłam a ten cwaniak wziął małą na ręce i poszedł podrywać koleżanki.No i odezwał się we mnie instynkt macierzyński ,w końcu mam dopiero 34 lata.Ale dziś mimo że jestem przeszczęśliwa że mam moje dzieci to wiem ,że w takim wieku odczuwa się bardziej zmęczenie przy opiece nad takim maleństwem niz kiedy miałam 21.
MONIC cały dzień myslę o Filipku i mam nadzieję że wszystko będzie dobrze,trzymam kciuki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
heJ Mamusie 🙂
W koncu chwila dla siebie- choc dzis po kapieli Ali znowu bylo ciezko zasnac i juz zdazyla sie 2 razy obudzic. Zuza u mnie Alicja ostatnio tez potrafi sie co godzine budzic 🥴 Wczoraj to jak Zombie chodzilam z tego niewyspania! Jedna noc jest super druga beznadziejna i tak w kolko! Mam nadzieje, ze sie w koncu unormuje jej sen. Co do kilogramow to ja wazylam 52 w ciazy 72 a teraz 57 ale chce jeszcze zrzucic 2 kg. Brzuch mi w koncu powoli zaczyna wracac do normy, ale niestety tak jak ktoras pisala skora juz nie ta i pozatym tez rozstepy 😞 no i blizna po cieciu cesarskim 😞
Edzia u mnie Ala sie non stop rusza- nawet czasami jak spi!!! I tez coraz to ciezej pieluszke jest zalozyc. Karolla i ja sie wzruszam jak pomysle o poczatku ciazy. Ostatnio znalazlam w szufladzie w lazience testy z kreseczkami- nie wiem czemu ich nie wyrzucilam? hehe Ja z kolei wogle sie nie spodziewalam ciazy. Pierwsza poronilam rok przed ta i powiedzialam sobie, ze narazie nie chce i pamietam, ze okres juz tydzien sie spuznial, a ja mialam bole jak na okres wiec bylam przekonana, ze lada dzien dostane. I pewnego ranka cos mnie pokusilo i zrobilam test bo mialam jeden w domu i niespodzianka hehe 😁 testow zrobilam 5 bo nie moglam uwierzyc 😁 ehhh jak ten czas leci juz 4 miesiace- troszke jestem przerazona 😲
Mam pytanie do was- czy wasze maluchy jak zasypiaja to sie tak duzo ruszaja tak jakby przez sen?? Ala to sobie sama smoka wyjmuje i placze. Czasem mam wrazenie, ze sama sobie przeszkadza w zasypianiu!! Joanna co do soczkow to gdzies tam slyszalam, ze wlasnie diete sie powinno rozszerzac zaczynajac wlasnie od nich- takze mysle, ze mozesz pomodz Blaneczce z kupka. Ja bym lekarza az tak sie nie sluchala. Pomysl sobie, ze jak my np bysmy sie nie wypruznily przez tyle dni- to nie jest normalne dla nas i tak samo dla naszych malenstw- tak mi sie wydaje. Z tego co pamietam to juz tak z ta kupka sie normuje dosyc dlugo. Mam nadzieje, ze sie w koncu to zmieni i bedzie przynajmniej jedna kupka dziennie. Dziwi mnie tez to bo przeciez Blanusia jest na mleczku z piersi, wiec kupki powinny byc czesciej. hmmm
Nic uciekam, zaraz Ala sie obudzi i mam nadzieje, ze da pospac mamie. 3majcie kciuki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzis bylam u lekarza :/ maly dostal mleko human z mct 😮 i pic moze tylko zwykla herbatke- taka jak my - tylko ze bardzo slabo zaparzona 😞 😞 zero ziolek i soczkow i kleik tez odstawic. Do tego lekarstwa w dalszym ciagu i jak do 5 dni to nie przejdzie to niestety czeka nas szpital 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 patrez na ta moja kruszynke i ryczec mi sie chce 😞 😞 😞 😞 maly cieprpi a ja nawet nie moge mu pomoc. Do tego je tylko 3 razy dziennie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monic87 napisał(a):
dzis bylam u lekarza :/ maly dostal mleko human z mct 😮 i pic moze tylko zwykla herbatke- taka jak my - tylko ze bardzo slabo zaparzona 😞 😞 zero ziolek i soczkow i kleik tez odstawic. Do tego lekarstwa w dalszym ciagu i jak do 5 dni to nie przejdzie to niestety czeka nas szpital 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 patrez na ta moja kruszynke i ryczec mi sie chce 😞 😞 😞 😞 maly cieprpi a ja nawet nie moge mu pomoc. Do tego je tylko 3 razy dziennie 😞


Kurcze Monic... współczuję całym sercem 😞 domyślam się, że strasznie Ci ciężko 😞 Filipek to silny chłopczyk, na pewno sobie z tym poradzi, najgorsze, że masz mało możliwości, żeby mu pomóc, ale myślę, że Twoja bliskość, troska i opieka dużo mu dadzą :* trzymaj się :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
monic87 napisał(a):
dzis bylam u lekarza :/ maly dostal mleko human z mct 😮 i pic moze tylko zwykla herbatke- taka jak my - tylko ze bardzo slabo zaparzona 😞 😞 zero ziolek i soczkow i kleik tez odstawic. Do tego lekarstwa w dalszym ciagu i jak do 5 dni to nie przejdzie to niestety czeka nas szpital 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 patrez na ta moja kruszynke i ryczec mi sie chce 😞 😞 😞 😞 maly cieprpi a ja nawet nie moge mu pomoc. Do tego je tylko 3 razy dziennie 😞


jejku współczuje i mam nadzieje że obejdzie się bez szpitala. Musisz być silna, silna dla Filipka teraz jest mu najbardziej potrzebne twoje wsparcie. Trzymam kciuki że będzie dobrze 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...