Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Magda pawika nie zazdroszke hehehehee le sie usmiałam sorki!
Andzia napisałas cała prawde. zawsze sie czepną po prostu, jak karmisz cycem zle bo jak długo mozna, na mnie sie patrza niektórzy jak na chora, jak zaczełam dawac butelką picie bo w koncu załapał to tez zle bo po co butle, a po to kurcze by w ogole cos pił. butla nie gryzie, nawet mleko podac jakby kaskzi nie chciał a mnie nie było. albo piciu, albo w nocy jakby mi pokarmu brakło zamaist łychą karmic.jak karmisz mm to tez zle, bo wyrodna. słoiczki zle, bez słoiiczków zle.spacerowe mają jakies przepisy dla dzieci z ziołami przyprawami jakas dieta pieciu przemian bo jedna sie tak odzywia, i czemu ja nie dodaje zadnych ziół i soli, masakra, ja im na to po co mam dawac jak moje dziecko lubi to co gotuje to po co mam kombinowac! ja nie jadam tyle ziół nie doprawiam sama to jak zaczne malemu to nigdy z nami nie bedzie jadł bo sie nauczy przypraw co my nie jemy tak...eh...kupiłam zestaw kubeczek 6+ i buteleczka małą z tommee i fajne to bo łatwiej z tego kubeczka pije sie nie tak ciezko idzie. i juz łapał ten kubeczek bardzo mu sie spodobał ale jak zachorował to jzu klapa była, i mozna własnie zmieniac nakretki-butlekowy smoczek na kubeczkowy dzióbek. najpierw daje kubeczkowym zwykle a potem butelkowym by wypił wiecej. i łądnie pił mi niedawno z czego jestem happy. pomiarka na tym kubeczku jest wiec fajnie wiadomo ile wypił.
mnie sie zawsze czepiaja spacerów ludzie, ja nie zamierzam przestac i ukrywca sie z cztrech scianach. odpowiadam jak teraz pytali niedawno to " a w zime to sie nie chodzi na spacety zeby w wiosne ograniczac...eh" oprocz jednego złego ubranka to nie amm sobie nic do zarzucenia, ani do długosci spacerów ani do w ogole ze wychodze.jak wczoraj baba rano zapytała gzdie tak rano z dzieckiem to milczałam. po prostu i sie głupio jej zrobiło pewnie hehe ale co bede głupiej tłumaczyc jescze by sie ucieszyła ze dziekco chore pewnie by powiedziałą ze przezemnie.wirusów pełno wokół, na rehabilitacje chodzi gdzie hm,... nie dezynfekuja wszystkie osoby, niby biore swoje zabawki ale czesc i tak korzystamy z tamtych. nie da sie uchronic w cztrerech scianach.
ps. Andzia ja w ciazy tez unikałam dzieci hihihi bałam sie swinki najbardziej i wszystkich chorób
Czerwcówka korzystaj z pomocy, choc znajac zycie pewnie Ci tesciówka wypomni kiedys.ale trudno musisz o sibie dbac i tyle.
Nequitia nie czekaj az R zaproponuje na spacer. kaz mu isc. ja jakis tydzien dwa wygoniłam mojego bo akurat był. na godzine i go zmieniłam bo szedł na prakytyki. oni najchetniej by nic nie robili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Adriankowi dozo zdrowka i najlepszego! 🙂 A czy ty czasem Mamuska nie mialas urodzin 🙂 jesli tak to spoznione sto lat 🙂

Mikaanka moja mala tez tak kiwa glowka na boli ze niby ''nie'' ''nie''

Co do mezow to goncie ich!! umieli zrobic wychowac tem musza sie nauczyc!
moj dzieki Bogu zostaje z mala wtedy mam czas na kawe fryzjera czy impreze choc w 100% NIE JESTEM Z NIEGO ZADOWOLONA bo jak zacznie sie gapic w tv to nie wie co sie dzieje do okola

aha moja tez w nocy spac nie mogla i zeby jej wyszly dwa nawet nie wiem kiedy 🙂
gorzej z tymi co teraz ida 😞 mega ja swedziaz zasnac nie moze dopiero jak sie ja smyra palcem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Magda,w formie pocieszenia-Lenka jak jest mocno wkurzona i darcie dzioba nie pomaga,tez od 2 tygodni tak sie prezy!cos miedzy mostkiem a rogalem 🤔wszystkie miesnie sztywne,czerwona na buzi,zeby wyszczezone i drze sie.pomaga przewrocenie na brzuszek!do pozycji czworakowanie.na poczatku panikowalam troche,ale stwierdzilam,ze tylko spokoj i smarkata nie bedzie wymuszac!
Beti!jesli chodzi o ziola:ja sypie do wszystkiego,mam zapasy z Grecji,turcji i Egiptu 🙂ostatnio schabowego jadla Lenka w posypce do gyrosa 😉z trawieniem nie ma problemu!unikam tylko kostek i wegety w jej wszystkich odmianach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobra kolejna porcja bo...musiałam ululac małego. noramlnie jak mam wolne to jak moj chce cos to mu odpowiadam nie umiesz tego zrobic? normalnie na ambicje mu wjezdzam, jak nie umie ululac to mu mowie ze ale zciebie ojciec z enawte ululac dziecka nie umiesz. jestem mega wredna ale działa. taka sie zrobialm ostatnio niestety i takie teksty puszczam.a jak wrzeszczy ze kupa....to mowie to umyj dupke. choc on niesttey nie umei dobrze umyc bo w fałdlkach ma kupe i musze poprawiac ale niehc sie uczy. a dzis to mnie wkurza 20 minut z małym byl i juz wołał nawet sliniaka mu musiałam szukac a w szafce pełno i zawiazac małemu!!!no nieeeeeeeeeeeee.ja mu dam. wczoraj byłąm sama z małym chorym, masakra na rekach noszenie gdzie ja nie przyzwyczajona tak nosic go bo sie bawimy zwykle na podłodze a na rekach tylko tanczenie jest.noa le był wielki płacz troche sobie pomagałam bajka, ktora pusciłam kilka razy 😮 no nic lepiej by nie myslał o tym ze go gardło boli i sline ciezko przełknąc.do poniedziałku lipa ze spacerami . szok no ale goraczka wiadomo. nie jestem przyzwyczajona...poza tym goraczka trwałą paracetamol szedł w ruch nadal, po antybiotyku była d..pa nie spadałą tylko wzrastała. jzu myslałam zetrzydniówka gratis ale jednak chyab nie bo ma ponizej 38 aktualnie,zobaczymy.podobno teraz duzo trzydniówek.najgorsze jest to ze picia nie chciał, jesc nie tylko cyc co godizne, a mi wieczorem juz mleka brakowało, butli nie nawet przez sen łyzeczka nie z kubka bez nakretki tez nie 😞 bałam sie ze sie odwodni. jej nei wiem jak on taki cycus to sie boje konczyc karmienei bo w takich wypadkach chorobowych to lipa straszna u niego.
co do dziwnych nawyków moj Filip klepie sie w głowke.nie pozwalam mu bo tak mocno to robi. najpierw robi kosi skosi a potem kosi kosi na głowie 😮 i sie cieszy.....on to ma pomysły.....albo szura po ksiazkach, robi tak palcem ja tak nie potrafie ze taki dzwiek wytwarzaprzyciska i przejezdza po ksiazkach sliskich...zawsze cos wyczai dzieci to widza tyle rzeczy o dorosli nie potrafia.
Agatka moj sposob na przewijanie to taki z ewszystko sobie przygotowuje tzn pampers nowy jest jzu rozłozony, krem odkrecony chusteczki w rece nagrzewam, no teraz jedynie myhje woda ciepła, i zawsze musi byc cos co go interesuje. u nas chusteczki juz nie sa fajne, wszystko tytpu kremy, opakowanie po płątkach kosmetycznych to tez juz nuda, wiec np. hm... myszke od laptopa oczywiscie do buzi nie daje mu wziazc, albo zakretki od słoików, albo opakowanie po aparacie, płyta cd, pen draive schowany, zabezpieczenie naroznikowe, zakretka od wyciskarki,puedłko po wodzie morskiej bo akurat podreka.wszystko co go zainteresuje, nie sa to niesttey grzechotki itp.no i by nie miały ostrych krawedzi, mała plastkikowa miseczke, itp. z kupa jest problem jak Andzia pisze ze z pietami, ale i tak idzie pod kran, tylko chusteczka troche zabezpieczam by sama sie nie upackac, reczmnik na kolana i małego dupką do kranu.nad wanna myje.sobie siedze na wannie i z głowy. bo takto to musiałabym odprawiac mistrzostwo swiata by chusteczkami zdazyc umyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witajcie podczytuje was ale nie mam czasu pisac przepraszam.

Mamusie proszę o radę bo od wczoraj coś dolega Szymkowi ma gorączkę 38 ponad i podaję mu na zmianę nurofen z czopkami paracetamolu i wtedy spadnie do 37.Przy tym maly wczoraj raz wymiotował i ciągle go coś napina pręży,napina brzuszek i purta więcej niż zwykle.
Dziś ciągle napina brzuszek i popłakuje przy tym potem purta i jest ok.
Byłam u lekarza i nie wie co mu jest bo osłuchowo jest zdrowy jakąś infekcje ma niby żołądkowo-jelitową, podaje mu leki na zbicie temp.i probiotyk zapisała Lacidoenter i espumisan kropelki.No i jest senny.Jak go nic nie boli to jest wesoły do czasu bólu brzuszka.
Co myślicie co mu może byc???
Zastanawiam się czy na żołądku czegoś nie ma???lub miał???Ale tylko raz wymiotował.
No i nie wiem co mu podawac jeśc co myslicie??
Wiem że mleka nie wolno a warzywa można???
Na razie od wczoraj daje mu suchy chlebek skurki zjada i ardzo dużo pije wody,lub herbatki ułatwiającej trawienie.
Zaraz lece kupic herbatkę z kopru włoskiego może pomoże.
PROSZĘ NAPISZCIE LUB DORADZCIE CO MYSLICIE O TYM.

ACHA TRZYDNIÓWKĘ JUŻ MIAŁ 😞
BIEGUNKI NIE MA 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
2 kolejne kupy... jedna jak mleko które piłą rano, druga woda, ziemniaki,marchewka i niestrawiony koperek (obiad jadła godzinę temu) CO JA MAM ZROBIĆ?? wygląda na to że ona w ogóle nie trawi tego co je... 😞

Monia u nas wyglądało wszystko podobnie, ale to była trzydniówka i infekcja oka... później przyszła biegunka i jest do dziś...

Dałam Małej rozrobiony sok... wypiła 2 butelki i probiotyk w nim... nie mam siły...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Monia ten koperek to różnie działa
Może sie czymś przytrul? Dawalas mu coś gotowego?!
Może taka grypa zoladkowa dzieciowa?!?
Dawaj dużo pić i szkoda ze cyca nie dajesz :-( ja myślałam ze w takich przypadkach właśnie na wodzie i mm sie dziecko trzyma...
Co sie dzieje z dzieciaczkami?!? Dużo zdrowia a dla mam wytrwałości.

Magda szkoda ze to jednak nie R
Musisz wypoczac i już
A teściowie nie mogą Mary zabrac na spacer choć co 2 dzien na godzine żebyś mogła kimnąć?!?
Pa ra no ja

Moja przez tyle miesięcy tez ani razu nie była z Niki na spacerze ale niedawno mój m jej nagadal i teraz prawie codziennie lata, do tego doszła ciąża więc ruszyła dupę
Ale wcześniej tez ani razu!!

Niki przysnela więc ja tez Chyba wyskocze pod kolderke ;-)

Rehab powiedziała ze Niki zaraz będzie chodziła...
Slyszalyscie o butach Gucio?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,
szkoda mi małych chorowitków, już wolałabym sama chorować ale żeby Szkrab był zdrowy.
U nas niestety wysypka po kiwi, więc odpada a szkoda bo jej smakowało.
Oooo zaczyna gadać więc sie obudziła na obiadek 🙂
Ale postęp (na razie jeszcze odpukać) je co jej ugotuję, dziś pomidorowa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
matko MONIa I NEQUITIA jak mi was zal 😞 takie szkrabki malutkie i tyle sie wycierpia 😞
trzymam za was kciuki 😞 musicie dac rade!! szkoda ze nie mieszkacie blizej -zawsze by sie cos pomoglo

Czerwcowka mojej przyjaciolki syn je nosi i sa bardzo zadowoleni z wygladu nie sa jakies super maja wszystkie szwy na wierzchu i taka skorke ze szybko sie brudza ale ponoc sa ''zdrowe'' i ''rosna z nozka''
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej byłam u lekarza jednak... kurde tydzień czasu biegunka, więc nie ma co...
Jutro idę na badania krwi i moczu Marysi... gdyby dzisiaj się pogorszyło to mam skierowanie znowu na oddział...
Póki co leczenie objawowe, probiotyk, coś przeciw biegunkowego (typu smecta, ale nie smecta), coś rozkurczowego... lekarz nie ma pojęcia co jej jest 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Magda, przepraszam, bo to Ci chyba nie pomoże, ale weź tego swojego Rafała kopnij w dupę dla przytomności! co on sobie wyobraża??!! no, żebym go znała osobiście, to bym mu dała popalić. Człowiek to nie k*wa pies, że popieprzy i ma z głowy! Dziecka szkoda, że się jak kretyn ostatni zachowuje. Co on sobie myślał jak Marysię majstrował? że to dodatek modny do samochodu?? Nie ma naprawdę nikogo, żeby mu jebnął prosto w twarz i żeby posłuchał?
Trzymaj się kobieto, na przekór domownikom....
Monia, nie mam pojęcia, ale może coś dałaś do zjedzenia innego i ma problemy z tym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mikaanka dobrze powiedziane!!!
Niki z kolei ma czerwone poliki i brodę ale się nie drapie.. to może być uczulenie jak się nie drapie?!
a i padła dopiero o 16:30 i jeszcze śpi
a ja padłam przed 15 i teściowa musiała się nią zająć bo ja nie byłam w stanie... to chyba ta pogoda...
zmierze jej stopę i zamawiam buciki Gucio 🙂 Rehabilitantka poleca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Buziaczki dla Adiego:*

Potem Was doczytam, gotuje ryż na mleku z bananami. Miałam taki słoiczek z bobovity i Wojtkowi smakował, tylko w składzie napisane było tylko mleko pełne....Rozcieńczyłam ilościowo tak ja MAGDA podała w swoim przepisie tylko nie wiedziałam jakie mleko i dałam 3.2 łaciatego...MAgda jakie Ty dajesz?

Iza ja ruchy poczułam w 15-tym tygodniu! Lekarz powiedział że to tez zależy od ułożenia dziecka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Internetu od rana nie miałam 😞
Czerwcówka nie pamiętam dokładnie kiedy ale zdecydowanie wcześniej niż w pierwszej ciąży.
Kurcze dziewczyny, dziś pierwszy raz nie biorę tabletek anty (odstawiłam ) i boję się jak nie wiem co...nie wiem dlaczego tak panikuję, będę zakładać spiralę ale chcę trochę odczekać, żeby przynajmniej były dwa okresy( bo przy cerazette nie ma).Stresuję się tylko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
no właśnie nie chce za bardzo pić i nie robi siusiu... ech... wmuszam w nią ile mogę ale cóż... siłą w nią nie wleję... nadal na diecie jest no i mam dawać jej wodniste papki...

no to mamy 6 wodokup../. 😞

a tak w ogóle Marysia dzisiaj oparła się o pudełko miała je tak powyżej pasa... i szła za nim 😮 popychała je po parkiecie i stawiała kroczki sama 🤪 zdolna dziewuszka... chyba pora na pchacz hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...