Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
a ja mam doła, bo mleczko mi się kończy, już tylko dwa razy dziennie ściągam...;( no ale kiedyś musiało to nastąpić i tak i tak długo wytrzymała ta moja laktacja na laktatorze 🙂

no a my zaraz zupkę będziemy wcinać i śmigamy na spacer 🙂

Czy Wasze pociechy też tak się drą przy ubieraniu kurtek, kombinezonów, czapek???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No moja jest też ciężka jak nie wiem, ale przetachałam jakoś. Dziecko się zajęło sobą,wsadził sobie smoczek do buźki i bawi się żabą nie spuszczając oka z lustra. A ja położyłam laptopa na ziemi i wiszę na łóżku, ale dzięki temu mnie widzi jak sobie przypomni, że go zostawiłam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
siemka, ja właśnie wróciłam z szopingu ... spożywczego niestety- lidl, tesco - te sprawy...
mama została z Julką i tak ją ululała, że śpi już prawie 3 h !
kupiłam wczoraj kaszkę manne Nestle to dziś gluten zapodam. A dostać ją to była MASAKRA A CENA KOSMICZNA - 13 zł !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Magda - próbowałam ściągnąć te piosenki Dżemu z tej stronki co podałaś, ale tylko tą pierwszą płytę się udało niestety bo ta druga to jest niedostępna - tak się wyświetla, szkoda...
Szukałam tej płyty w sklepach internetowych ale takiej konkretnie nie ma, może wiesz gdzie ją znajdę ?

BETI - kuruj się kobitko !
Beti - możesz mi podać jakiś link do tej płyty co pisałaś (Dzemu) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

dzieki dziewczyny łeb nadal mi peka, jakbym miała w mozgu zakwasy hahha
zaraz poszukam linku, choc wiem ze w empiku kupowałam tacie bo bardzo lubi a takto ja korzystam ze stronki chomikuj.pl tam znalezc mozna wszystko
ps. przypomniało mi sie ze pytałas Doris o Nestle, bo akurat dostałam i u mnie taki sam skłąd jedna kaszka...znów bananowa jak z bobovity, i jedna saszetka mleka nan2.
Bebilon znow dostałąm. mleka 2ki mam juz pod dostatkiem, jak nie bedzie mi sie chciało sciagac do kleiku i kaszek ryzowych to zapodam modyfikowane 🙂 jjupi!koniec marnowania całych opakowan mleka.kolejen prezenty podobno po 8em miesiacu bedą z bobovity 🙂
Buterfly ekstra sposob z tym lustrem, spróbuje z lezaczkiem, bo nie potrafi jzu w nim usiedziec, ciekawa jestem jego miny 🙂
Agatka wytrzymałas do 6ego miesiaca i to na zapłonie ręcznym 🙂 wiec wielki szacun za poswiecenie!!!pomysl ze ma to swoje plusy bo bedziesz miałą wiecej czasu, bo na pewno troche to zajmowało. a co do kombinezonó itd u nas jest masakra darcie na całego dlatego baaaardzo sobie chwalę ten kombinezon-spiworek bo jest ekspresowy w ubieraniu, tylko u nas juz praktycznie za krótki i szukam 80tki a ciezko a taki model w tym rozmiarze 😞 polecam wszystkim rozdarciuchom 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A więc po kolei 🙂

Doris poszukaj tutaj tej płytki 🙂

Agata bardzo długo żeś wytrzymała z tym odciąganiem, ja jestem pełna podziwu dla Ciebie 😘

Kasienkaks dzisiaj dużo myślałam o Tobie i o odrzucaniu butelki i wymyśliłam dwa sposoby, pierwszy to taki jak ja stosowałam, żeby Małą nauczyć ssać cycka, pokazała mi go położna na poporodowym jeszcze... Mianowicie, miała strzykawkę z rozrobioną (bardzo słodką) glukozą i polewała nią (parę kropel) kapturek- dziecko wtedy zasysa bo to słodkie 🙂
A drugi pomysł mój autorski i nie wiem czy ma sens w ogóle, skoro twoja Mała nie może zdzierżyć smaku gumy, to spróbuj na smoczek nałożyć gazę albo pieluszkę i niech ssa przez materiał... od razu mówię, że nie wiem czy to w ogóle jest sensowne, ale możesz np. najpierw dać jej swojego palca w pieluszce, żeby trochę ją obśliniła a palca pogryzła...
No to tak sobie wymyśliłam, mam nadzieję, że się Wam w końcu uda 🙃

Byłam z Marysią na rehabilitacji, dzisiaj ma dzień bez szelek i właśnie leży w łóżeczku i się kręci 🤪

Zaraz Was poczytam dokładniej, bo to tak z grubsza co zapamiętałam 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marysia nienawidzi ubierania w kurtkę, kombinezon i czapę zawsze zaczyna marudzić wtedy 🙂

Aha! kupiłam jej mus z jabłek i śliwek, ale w takich opakowaniach podobnych jak danonki- plastykowe 🙂 po 5 m-cu dzisiaj jej dam z kaszką 🙂

Ania teraz to faktycznie przeboje będą z karmieniem, jak już nie dasz rady z bólu polecam kapturki ochronne, trochę Ci odpoczną sutki no i proponowała bym maść albo MALTAN- bardzo dobra, albo BEPANTHEN 🙂 stosowałam obie ale bardziej polecam MALTAN bo jest słodki i nie trzeba zmywać bo jest nieszkodliwy dla dziecka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny, czy znacie jakąś księgarnię internetową godną zaufania? Polećcie mi coś bo muszę kupić książę dla mamy a już na allegro zrobili mnie w konia 😠

Aha! i pytanie odnośnie wywoływania zdjęć przez allegro... Chciałabym już zacząć zdjęcia Mary wywoływać bo się zbiera za dużo... Czy korzystałyście z ich usług? wiem, że był ten temat i chyba jedna z Was wywoływała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Beti to kuruj się kobietko! Myślę że Filipek nie złapie od Ciebie ponownie choróbska bo juz mu się wytworzyły przciwciała...
Mój Wojtek też wydziwia podczas ubierania na spacer. Najgorzej to z czapką jest...Normalnie sąsiedzi wiedzą kiedy idziemy na spacer tak sie drze 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
cześc dziewczyny
Nequita - ja również oglądam się za tym wowołaniem zdjęć na allegro. 😆 Na razie nie mam pojęcia jak to zrobić.
Marlena - bardzo się cieszę że juz lepiej u Was
Beti - kurcze ale te choroby Was pozgarniały. Ciekawe kiedy nas dosięgną. Pewnie na święta znając moje szczęście.
Doris - u nas podobnie przy ubieraniu ale tylko tym przed spacerem. Ostatnio wpadłam na pomysł. Włączam odkurzacz jak wychodzimy i ona się skupia na dźwieku a nie na tym, że ktos ją szarpie. Musiałam coś wymyśleć bo miałam niechęć do wychodzenia na spacery przez to ubieranie z krzykiem.
Agata - medal dla Ciebie bo odwaliłaś kawał dobrej roboty wg mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Nequita dzięki za te opcje na butelkę. Będe próbować wszystkiego choć przyznam się, że sama sobie nie poradze, nie ma mowy. Musi mi ktoś pomóc bo najzwyczajniej nie mam siły na to. czekam na wolnniejszy weekend, wtedy raz Maciej raz ja i może się uda. Mój ma motywację. Karmię w nocy piersią więc nie ma mowy na sobotni wieczór przy winie, tak na maxa. A jemu brakuje jak to mówi takich ostrych sobót. Wiec jak ją przestawi na butle to i wieczorki będa. 😁 😁 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Kobitki szukam kompana do przejścia na dięte. Chcę zacząć od poniedziałku Dukana, zważyć się rano i zacząć działać. Ale zawsze raźniej jak wie dwie lub więcej człowiek wymienia się osiagnieciami np. spadku wagi. Przy czym ja nie stosuje się bardzo dokładnie tej diety, robię sobie odstępstwa.

Od wczoraj moje dziecko zasypia samo w ciągu dnia przy głosno włączonym radiu, potem wyciszam i śpi 1,5h w swoim łóżeczku. 🙂 A przyznam się Wasm że do tej pory Oliwka spała w swoim łóżeczku może z 10 razy od urodzenia. 😞 więc bardzo mnie cieszy ta zmiana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hm ja też słucham często takich opinii. Ja mam kamicę nerkową a przy tym ilości białka w dawce zalecanej przez Dukana, są zabójcze, to też dlatego ja nie przesadzałam z tym wszystkim i wyniki miałam dobre, zdrowia sobie nie zepsułam a czułam się świetnie. Głównie jechałam na: serkach wiejskich 0% z owocami lub bez, wędlinie drobiowej, jogurtach 0%, sałata, pierś z kurczaka grillowana z różnymi dodatkami, warzywa na parze, chleb Wasa, pomidory sałata, sosy knorra te na wodę z torebeczki, ryż, kasza czasami. Nie jadłam dużo owoców. Piłam 3 l wody dziennie. NIe ćwiczyłam. I zamierzam powtórzyć to wszystko. 🙂 bo wszystkie spodnie wchodza mi na nogi, a nawet wiszą ale nie mogę zmieścić dupy 😉 i zapiąć się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
od początku jadłam to wszystko. podstawa: wykluczyłam soki, cole, chleb biały i ciemny, kartofle i wszystko co smażone. Ważne: ja jestem mega łakomczuchem. Pozwalałam sobie na batona dziennie, czasami więcej 😉 ai tak waga leciała. Zaznaczę, że należę do tych co nie dają rady w żadnej diecie i co na nich nic nie działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...