Skocz do zawartości

Czerwcóweczki 2011 | Forum dla mam


mikaanka_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • czerwcowka_m

    2751

  • agata_j_m

    2835

  • beti82_m

    3541

  • Malgorzatta_m

    3952

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Witam 🙂 Maryś zalicza pierwszą drzemkę, a ja zamiast zupkę gotować to do kompa siadłam...

czerwcowka no to ładnie z tymi pasami... 😮
Beti ubieram jej kurtkę, czasami kombinezon, który dostałam od siostry i jest za duży... ale jakbym miała teraz coś kupić, to chyba bym popytała po znajomych czy nie mają czegoś pożyczyć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny,

czytam Was codziennie bo moja Lenka też z czerwca i widzę, że podobnie jak Wasze maluchy ma problem ze snem noccnym, popłakuje do ok.24. To chyba skok, albo ząbki...

Mam pytanko, czy kupujecie już fotelik 9-18 kg? Macie jakieś typy?

Można się przyłączyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a wiecie że mój Borysio w ogóle przy tych zębach się nie ślini!!!

Butterfly też tak sobie pomyślałam, jak Beti czytając Twój post, Wy nie macie za gorąco w mieszkaniu? pić mu się chce, kłopoty ze snem i krostki które znikają - może potówki?

u nas dziś 2 pobudki, idzie ku lepszemu, katar się kończy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
tedit26 napisał(a):
Hej dziewczyny,

czytam Was codziennie bo moja Lenka też z czerwca i widzę, że podobnie jak Wasze maluchy ma problem ze snem noccnym, popłakuje do ok.24. To chyba skok, albo ząbki...

Mam pytanko, czy kupujecie już fotelik 9-18 kg? Macie jakieś typy?

Można się przyłączyć?


hej Tedit 🙂
można 🙂
ja kupiłam, ale kupiłam 9 - 36! Graco Nautilus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam mamusie - te "stare" jak i "nowe" (WITAJ TEDIT !!! ).
Dziś moja Julka od samego rano zaciska wargę dolną i strasznie to śmiesznie wygląda JAK STARA BABA BEZ ZĘBÓW hiihi.
Beti- zgadzam się z tymi kombinezonami - masakryczne są te rozmiary ! My mamy śpiworek, który jest już ledwo ledwo na Julkę w długości, za to rękawy taakie, że ręce są gdzieś na 3/4 długości...
Kolejny kombinezon - ten disneya (tu już lepiej z rękawami) zato w kroku leeedwo.
Ja mam 3 sztuki, więcej nie kupuję 😁

Dzięki dziewczyny za odp. w sprawie apetutu waszych pociech. Andzia - pocieszyłaś mnie !!! Być może jest tak jak piszesz - może to minie, mam nadzieję !!!

Czerwcówka
- może za dużo tego brokułka dałaś jak na pierwszy raz. Sprobowałabym za dzień, dwa troszke mniejszą ilość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Gosiu, ja już też brałam pod uwagę kaloryfery. Ale on się budzi niezależnie, czy są włączone czy nie. Zazwyczaj mamy wyłączone, bo my mamy dość ciepłe mieszkanie, ale u niego lekko odkręcam na noc. Spróbuję dziś zostawić zakręcone. Ale te krostki to raczej ślina, bo sie pojawiły kilka dni temu jak właśnie zaczął się ślinić...
Paweł zrobił taaaaką kupę jak robił kiedy miał 2 miesiące. Dosłownie szok! Odkąd podaję mu stałe posiłki to sie taka nie zdarzyła. Ale od razu inne dziecko sie zrobiło, roześmiane, chętniej na brzuszku leżał...może mu coś tam zalegało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam wszystkie mamusie i nową również Tedit 🙂

Ja tak czytam wasze posty i się zastanawiam czy moje dziecko rozwija się prawidłowo wiem że każde dziecko ma swój rytm i czas i że każde dziecko jest inne ale mój Szymek jakoś jest z tyłu za innymi dzieciaczkami z forum bo:
-ząbków jeszcze nie ma ani jednego
-nie siedzi sam w cale a jak go posadze to leci na boki albo do przodu więc go nie sadzam na siłe
-stac też nie stoi jedynie jak go trzymam to stoi sztywno ale sam by się trzymał kanapy to jeszcze nie.
-nie pełza na kocyku leży jak kłoda jedynie na boki się wygina z plecków na brzuszek się nie przewróci ale odwrotnie to tak
Zauważyłam że Szymek nie lubi na brzuchu leżec zaraz na bok się przekręca 😞
Mam nadzieje że zacznie w końcu pełzac albo coś innego kombinowac 😮
Za to je wszystkie obiadki,zupki,deserki,jogurciki no i wieczorem mleko wypije 🤪 🤪 🤪sukces może mu zasmakuje w końcu 🙂
No i ze spaniem to tak samo jak u was 2 miesiąc leci jak co 1-2godz pobudka ryk popije herbatke i dalej śpi jestem ap 😞
Agatka mój mały też ma krostki od śliny i na brodzie i pod bródką tak się mocno ślini lekarka widziała i ja smaruje alantanem plus dla dzieci poleciła mi tę masc lekarka i na drugi dzień już lepiej albo mu znikną albo jest ich mniej zależy jak się ślini.Bo u nas jak się zagoji broda to zaraz ma nowe 😞
pisze tego posta po trochu bo mały marudzi mi i co chwile tracę wątek
za błędy przepraszam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć dziewczynki 🙂
Ciężko mi dziś Was nadrobić bo mam gości więc nawet nie próbuję, wieczorkiem sie poprawię. Dziś miałyśmy szczepienie na wzw B.
Moja Lenka waży 8250g i nawet nie zajęczała przy szczepieniu, później 2h spała na dworze a matka szalała na zakupach 🙂
Poza tym pediatra powiedziała, że prawa jedyneczka jest już na wylocie :P więc lada dzień wyjdzie i obok szykuje się lewa więc będę miała mały kasownik w domu 😁 :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja sie nie wypowiadam na temat krostek, bo u nas non stop a od slinienia sie w okolicach ust to juz masakra.
Przekichane z tym pchaniem raczek do buzi bo nie wiadomo czy dziasla swedza czy gardlo boli.
Z tym siusiakiem tez sie zastanawiam, bo Adi ostatnio marudzi jak go przewijam, w ogole marudzi i nie wiadomo jak zwykle o co chodzi 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Marlenka jak niemowlaki maja chore gardełka to zazwyczaj wymiotują, rączki to na bank ząbki. Z siusiaczkami to ponoc normalka....chłopaki odkrywaja swoje skarby 😜 Ale jeśli masz tylko możliwość to rób od czasu do czasu badanie moczu...ja tak robię 🙂 A! I myśle że przy np zapaleniach pęcherza itp raczej może byc goraczka...więc głowa do góry i pozwól małemu poznać tą częśc ciała 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
MArlenka nie ma za co 🙂 Jeśli chodzi o nasze maluchy to tak juz chyba jest, że nie potrafimy byc obiektywne 😜 Ja tez tak mam i jak sama mam jakis nerw bo coś, to pisze do Was i liczę na jakieś spokojne racjonalne podejcie do sprawy 😉
Idę robić naleśniczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...