Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Lusia nieźle robi wygibasy. Moja nadal leży tak jak leżała,nic nie robi innego oprócz leżenia na plecach.Tylko jak ją poloze na boku to umie na plecy się odwrócić. Mogłabym ją na przewijaku zostawiać bo z miejsca się nie rusza ale nie robie tego bo niech pierwszy raz akurat na przewijaku się przekulnie...Głowy nie umie trzymac bedac na brzuszku. wścieka sie strasznie, jak robie jej samolocik to tez tego nie lubi. Jak ja nosze to główke ladnie trzyma ale na brzuchu gdy jest to tragedia. Kładę jej po bokach zabawki a jej to zwisa.Nie umie się jeszcze przekrecac na bok i koniec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pestka nie czuj sie urazona ani nic..bo wiadomo, ze kazdy maluch ma inne tempo rozwoju.
A,le mloda powinna juz glowke na brzuszku trzymac, chyba, ze jej nie kladziesz...

Bo tak okolo 4 miecha maluchy powinnny juz trzymac glowe podpierajac sie na amych przedramionkach..

Pocwicz z nia troszeczke przez zabawe to sie wzmocni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pestka, spokojnie 😉 Nauczy się i tego.
Ja się zastanawiam jak skłonić Laurę do przekręcania się przez lewą rękę bo jakoś nie ma zamiaru. A na brzuszku już nogi tak podkuje że za moment zacznie mi pełzać 😲
U nas kolejny dzień pod znakiem krzyków o zęby. Od wczoraj to jest coś okropnego! Takie wrzaski że nie wiem. Do tego choroba starszego 🤢 Nie wiem za któro pierwsze się łapać. W dodatku dziś M a jutro teściowa wrócili do pracy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
o rany!! Luśka ma już 4 miechy!! ale ten czas zapierdziela!! 🤪 🤪 🤪

Pestka... kładź ja na brzuszku nawet jeśli marudzi, ale tak żeby widziała Ciebie albo jakieś zabawki... powoli powoli i się przyzwyczai, a jak kark jej się wzmocni, to z chęcią będzie leżeć, bo lepsze widoki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Pestka- moze kladz ja u siebie na nogach i niech podpiera sie na raczkach moze w ten sposob choc po chwilce zacznie lubic taka pozycje , wiem, ze ciezko dziecko tak klasc jak nie lubi i krzyczy, ale mysle ze po troszke i sieprzyzwyczai 🙂))

A ja nie moge zmienic zdj w avatarku juz od dwoch tyg próbuję. ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Maja od 19:30 śpi wykąpana i nakarmiona. Teraz pośpi do ok. 1 w nocy bez jakichkolwiek pobudek. Ja też idę do łóżka, może jeszcze zajrzę do laptopa 😁 Dziś pierwszy raz spróbowała marchewkę 😁 Ale raczej nie była zachwycona jej smakiem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
a ja właśnie też dziś obliczałam kiedy wracam do roboty, macierzyński kończy mi się 6 marca (licząc już ten dodatkowy), ale mam jeszcze 38 dni zaległego urlopu 🤪 🤪
więc urlop wypoczynkowy miałabym dokładnie do 30 kwietnia, to wezmę sobie jeszcze z nowego urlopu jeden dzień za 2 maja i wrócę chyba po majowym weekendzie - 6 maja, czyli jeszcze 4 m-ce będę mogła posiedzieć z moją kruszynką 🙂

jak któraś ma gdzieś wzór tego podania o te 4 tyg dodatkowego macierzyńskiego to podrzućcie proszę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie

Wniosek o dodatkowy urlop macierzyński


Na podstawie kodeksu pracy proszę o udzielenie mi dodatkowego urlopu macierzyńskiego w wymiarze czterech tygodni od …................ do ..........................., to jest bezpośrednio po podstawowym urlopie macierzyńskim, który kończę ….........................., na sprawowanie opieki nad moją córką ............, która urodziła się ….............................................
Po za kończeniu urlopu macierzyńskiego łącznie z dodatkowym macierzyńskim do pracy przystąpię ….................................................


Jednocześnie oświadczam, że z dodatkowego urlopu macierzyńskiego nie będzie korzystał drugi rodzic dziecka, tj. ojciec .........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Cześć 🙂
Mam do sprzedania sukienkę na chrzciny. Jest w rozmiarze 68 (3-6m). Zestaw kosztuje blisko 200zł a ja chcę 50zł +koszt przesyłki ok 5zł. Jeśli któraś z Was będzie zainteresowana to piszcie na priv to wyślę dokładne wymiary sukienki 🙂

http://i50.tinypic.com/or7d6e.jpg

http://i48.tinypic.com/1zd5f9g.jpg

http://i45.tinypic.com/raqi9v.jpg

http://i45.tinypic.com/n3gi.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się wieczorem,
moja dopiero zasnęła, po całym wieczorze ryku i darcia się... 😮. A i tak jakaś niespokojna jest przez sen. A tak ładnie mi już zasypiała - zaraz po kąpieli i karmieniu o 20.30 już twardo chrapała. Ostatnio stała się nie do zniesienia. Pomijam, że dziś kupa była 6 razy 🤪 Normalnie dziecko znowu mi się zepsuło 😉

Doti, jaka gimnastyczka z Laurki 🙂 Ja nie wiem, kiedy moja tak będzie fikać, bo narazie mój mały klopsik zrobił się leniwy 😉
Latka, nie mam upatrzonej firmy rajtuzek. Pojechałam do Akpolu i kupiłam jakieś polskiego producenta. Dwie pary takich cieplejszych i dwie cieńszych.
Pati, to wracamy do roboty w tym samym dniu 🙂 Tylko, że ja muszę wziąć więcej z nowego urlopu wypoczynkowego 🙂
Agnieszka, Marylu, ja żałuję, że w Polsce nie do kupienia są też ubranka nie tylko Carter'sa, ale paru innych firm, które robią małe cudeńka - Adams, Ladybird, St Bernard...
A w Cartersie bardzo podoba mi się to, że nie mają metek przy szyi tylko nadruk. Nic nie drażni skóry dziecka i nie trzeba nic obcinać. A tak wogóle to mam szczególny sentyment do tej firmy, bo moja Żabuleńka jak przyszła na świat to na sali porodowej została ubrana w komplecik z tej firmy 🙂 I tego ubranka na pewno nie oddam ani nie sprzedam 🙂 Muszę kupić jakieś ładne ozdobne pudełko, gdzie pochowam wszystkie takie rzeczy na pamiątkę 🙂
Aniu, szkoda, że my chrzciny robimy na wiosnę, bo do tego czasu młoda będzie już pewnie nosiła 74 albo 80, a komplecik bardzo mi sie podoba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira o takich cudeńkach Carter'sa piszesz: http://allegro.pl/carter-s-2-pack-sukienki-majteczki-usa-r-68-i2853463212.html
http://allegro.pl/carter-s-5-pack-bluzka-body-spodenki-krab-usa-68-i2860921008.html ?
Piękne ale jak dla mnie za drogie 😞

Aniu u nas już po Chrzcie....

Ja Laurkę kładłam na brzuszku nawet jak marudziła. Dałam jej się kilka minut pozłościć i dopiero odwracałam. A teraz nawet nie poleży na plecach dłużej tylko od razu się wykręca. A jeszcze sposób żeby zmotywować do podnoszenia główki - TV 😉 Może i dziecko nie powinno oglądać telewizora w tym wieku ale motywacja jest zabójcza 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti tez tak motywuje Ule - dziala!!! 😁

No ladne te ciuszki, ale fakt - troche drogie...Ula dostala na swieta paczke od swojego przyszlego chrzestnego, ktory mieszka w Londynie - skórzane balerinki, czapeczke, legginsy, bluzeczke i skarpetki -wszystko z nexta. Nie znam sie czy to dobra firma czy nie, ale ciuszki sa swietne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira- chyba sie niezrozumiale wyrazilam 🙂 chodzilo mi o to czym mssz zamiar zastapic Biogaie, bo wspiminalas ,ze juz jej raczej nie kupisz....??? 🙂

Karola- ja uwielbiam ciuszki z Nexta 🙂 wlasnie mam niedaleko, a czy drogie.... no do najtańszych raczej nie naleza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...