Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Ja chyba kupię tę elastyczną chustę.Dal mnie jako początkującej w tej materii, chyba łatwiej będzie ją naciągnąć tak, żeby maleństwo mi się nie wysunęło z chusty.

Mam pytanie do Was, bo coś mnie dziś wieczorkiem zaniepokoiło. Dałam Natalce smoczka. Parę razy jej z buzi wypadł, a ona reagowała na to bardzo gwałtownie - rączki i nóżki tak jej latały we wszystkie strony, że aż zaczęłam się bać, że to jakieś drgawki... 🤢 Ale po podaniu smoczka się uspokajała. Czy Wasze Maluszki jak są zdenerwowane, albo czegoś się domagają też mają takie gwałtowne i nerwowe ruchy kończyn?

Co do alkoholu, to powiem Wam, że chyba tydzień temu napiłam się dwóch lampek wina, po których bardzo źle się czułam. Od tamtej pory wogóle nie mam ochoty na alkohol. A tak czekałam w ciąży, aż będę mogła sobie pozwolić na jakieś procenty, a teraz wręcz mnie odpycha od alku... 😮

My też mamy tylko cywilny ślub i przyszli chrzestni też mają tylko cwilny. Ale mam nadzieję, że ksiądz nam problemów nie będzie robił. A chrzciny planujemy jak będzie cieplej. Może kwiecień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Jesi chodzi o jedna lampke wina, to mozesz pic i po krotkim okresie czasu, ale rzeczywoscie lepiej jest odczekac 🙂
Ogolnie alkohol "wyparuje" z organizmu, w senie zostanie zutylizowany 🙂 i nie ma potrzeby odciagania mleka i wylewania..

Deira moja tez tak robi jak sie wscieka..calkiem normalne odruchy 😁

My najprawdopodobniej 10.11. 🙂 ,ale nie wiem jak tam ten kolega sie ogarnie, bo mu nie idzie 🙂)

Moja mi dzis tak puscila pawia, ze az na odleglosc poszlo, nosem i buza. Dobrze, ze stalam chwile nad lozeczkiem, bo zrobila to od razu jak ja polozylam ;/ Wyjelam szybko i dalej chlustala na podloge ;/ mam nadzieje, ze to nie wymioty, bo tez mi sie jakas cieplawa wydaje..

Ehhh placze wlasnie , obudzila sie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej mamuski
u nas dziś spokojny dzień. malutki ostatnio dość sporo śpi. wydaje mi się że to dlatego że jestem dużo spokojniejsza (niz przy wizytacji ostatniego goscia). i noce i dnie są super w porownaniu do tego co bylo dawniej.
elmirka dzięki- z nieba mi spadłaś. Moze w takim razie wystąpie o tymczasowy paszport zeby bylo szybciej.
emaleth właśnie mówiłam GP ze chciałabym wizytę u neurooga lub kardiologa... lub co najwyżej pediatry i za nic w świecie nie chciała dać:/ chyba pojde prywatnie lub jak tylko bede miec paszport to w pl...
deira pati. dzieki za rady! wsparcie na forum zawsze mi jakośpomaga byc odważniejsza.
deira moj maly ma takie nerwowe ruchy. czasem tez jak nie moze do cyca sie przyssać. az cały lata 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry 🙂 u nas super noc 🙂 co prawda Ula zasnela dopiero kolo 1 w nocy, ale pozniej obudzila sie tylko o 4 i 7 i spalysmy sobie do 9.30 🙂
Wczoraj sie wystraszylam, bo mala miala taka potrzebe cycka, ze na wieczor nie mialam juz w ogole pokarmu, co ja przystawialam, to sie wkurzala, bo jej mleko nie lecialo...juz chcialam M po jakies MM wysylac, ale na szczescie jakos dalismy z nia rade 😮 ale darla sie niesamowicie. juz sama nie wiem, czy czasem nie kupic MM, zeby bylo w domu w razie takich atakow mojego glodomorka 🤔 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzień dobry...
u nas zero poprawy 😞 Szymek mało co śpi... w nocy i w dzień... cały czas chce na rękach i do cyca... co najgorsze od wczoraj kupki nie zrobił i dzisiaj strasznie płacze i się pręży... :/

Sandra szybko zabierasz się za te prezenty 😉 hehe... no ale sama chyba zrobię listę bo później nigdy nie wiem co komu i kupuje pierwsze lepsze byle by było 😁 no i te zasrane koszty;/ będzie ciężko...
Emaleth kurujcie się tam! zdrówka życzę! 🙂

nawet spokojnie poleżeć nie może mały ;/ już jest płacz...
zapowiada się ciekawy dzień...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A u mnie w cycach znow pustka 🤨 mala wytrabila dwa i juz sie stresuje co ja jej za 2 godz dam, bo jakos w dzien strasznie wolno mi sie napelniaja, a Ula sie wkurza 😮 juz nawet w razie czego kupilam MM Enfamil, ale szczerze to niebardzo chcialabym wprowadzac sztuczne mleko 🤨 czy to mozliwe, zeby Uli nagle tak apetyt zaczal dopisywac, ze moj pokarm, ktorego mialam zawsze w nadmiarze nagle przestal wystarczac??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Czesc
Więc ja dziś ten san problem co karolka mam. Maly głodny a od nocy jakoś wolno mi sie cyce napelniaja 😞 nie wiem co robić 😞
Emaleth, latka, dzonatalie jeżeli korzystacie z mm to jakiej firmy???
A dzis w nocy maly tak szalał ze myślałam ze zwariuje. Wydaje mi sie zcto z uwagi na pelnie która sie zbliża. Czy wasze dzieci też tak mialy? Bo ja nie mogłam znaleść innego powodu dla takiego zachowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂 Ja dokarmianie MM przerobiłam i jeśli tylko nie będzie takiej konieczności ostatecznej to do tego nie wrócę :/ Młody niby głodny i nienasycony, a jak mu się MM poda to potem rzyga i jest chory z przejedzenia 😞 Na razie, odpukać, pokarm jest 🙂 Po posiłku z piersi, nawet obfitym, zupełnie inaczej się zachowuje 🙂 A takie dołki pokarmowe mogą trwać nawet do 3 miesiąca, gdzieś czytałam, mam nadzieję, że to przesadzona informacja 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam,
moja też ma jakiś słabszy dzień. A w zasadzie, to zaczęła wczoraj o 23. Jak się obudziła, to najpierw do 3 dała mi popalić, a dziś cały dzień ryczy, wyje, wpada w spazmy. Ja już sił nie mam... 😞
A najgorsze jest to, że ssie mi cyca 5 minut, wypluwa i nie chce dalej zassać. To ją odkładam do łóżeczka, a ona w ryk... 😞 I tak w kółko Macieju...
Ile średnio czasu Wasze dzieciaczki ssą jedną pierś? Bo ja już nie wiem, czy moja jak ssie 10 minut to się najada, czy znowu jakiś problem mamy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marylu napisał(a):
Czesc
Więc ja dziś ten san problem co karolka mam. Maly głodny a od nocy jakoś wolno mi sie cyce napelniaja 😞 nie wiem co robić 😞
Emaleth, latka, dzonatalie jeżeli korzystacie z mm to jakiej firmy???
A dzis w nocy maly tak szalał ze myślałam ze zwariuje. Wydaje mi sie zcto z uwagi na pelnie która sie zbliża. Czy wasze dzieci też tak mialy? Bo ja nie mogłam znaleść innego powodu dla takiego zachowania.


ja tez stosuje mm bebilona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny w czasie kryzysu laktacji musicie dzieci przystawiać choćby Wam sie wydawało że cyce puste. Pisałam już kiedyś - mleko potrzebuje czasu żeby sie dostosować ilością i jakością do potrzeb dziecka, a jak nie dostanie sygnału w postaci częstego ssania to nie nie dostosuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Deira moj też tak czasem robi 🙂 pije 2min i za chwilę głodny. W ogóle to ostatnie tygodnie pil po ok.8
Min i to mu starczało. A teraz ledwo co mleko idzie i maly wisi już 40minit na cycku i wciąż głodny 😞

Latka emaleth. Dzięki. Mam akurat aptamil w domku. Mam nadzieję ze sie nie przyda :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja nie mialam kryzysu w laktacji - jeszcze wczoraj mleko doslownie sikalo malej na twarz 😁 a pozniej nagle pustka 🤔 w nocy super, pokarm byl, a teraz znow nie ma. Przed chwila mala znow 2 cyce pila i wsciekla nadal bo sie nie najadla 🤨 a ssac bez mleka nie chce bo bardziej sie denerwuje przy tym...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...