Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Oj, moja to jest prawdziwy telemaniak 🤪 Staram się nie dawać jej oglądać, ale jak chcę ją uspokoić albo zmusić do podnoszenia główki, to teź daję jej przez chwilkę pozerkać, ale raczej na jakieś mniej dynamiczne obrazy w tv 😁

Latka, haha, faktycznie się nie zrozumiałyśmy 😁 Bobotic albo Sab Simplex. A oprócz tego Debridat dwa razy dziennie. Ja mam wrażenie, że po BioGai może i Mała wypróżnia się częściej i bez problemu, ale za to strasznie zaczęło jej się ulewać. Leje się z niej prawie na odległość 😮 A jak podawałam jej SS + Debridat to tego problemu nie było.

Doti, dokładnie takie cudeńka 🙂 Dla mnie też trochę drogie, a te które mam to prezenty 🙂 Pajacyki, które dostała ostatnio w prezencie od ciotki wymiatają 🙂 Są cudne 🙂
A Next'a też lubię. Early Days też ma czasem fajne ciuszki i stosunkowo tanie. Można na allegro czasem coś fajnego z tej firmy wyhaczyć. My mamy głównie bodziaki z ED.

Zapomniałam Wam napisać - zważyłam dziś Małą na wadze. To znaczy najpierw zważyłam siebie a potem siebie razem z nią na rękach i wyliczyłam różnicę. Będzie około 6300 🤪 Ale myślę, że może byc ponad. Obstawiam, że na wadze dziecięcej pokazałoby 6500 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Cześć kochane,
Ja dziś biegałam z małym po lekarzach. Skończył antybiotyk ale cały czas mu coś rzęzi w klatce piersiowej 🤢 na dodatek skrzeczy i jęczy. Nie chce pić 🤢 na prawde z uwagi na służbę zdrowia w uk chciałabym wrócić do polski. Dla mnie samej, to nie było istotne, jak zachowują się tu lekarze- ale dla małego chciałabym lepszej opieki 🤨 🤨
Jak mały brał antybiotyk dawałam mu bio gaje. I teraz po skończeniu nie wiem czy kontynuować?! czy można ją podawać ciągle (jak sabsimplex)? chociaż sama nie wiem czy na niego dobrze działa, bo kupki nie robił już dwa dni 🤔
A mój Krzyś rajtek nie nosi bo w sklepach nie ma. Tylko dziewczęce są 😮 ale chyba w polsce się zaopatrze, bo spodnie zawsze małemu się podwijają,,,
Lusia, Ula i Tatianka wszystkie śliczne!
Next ma cudowne ciuszki dziecięce- szczególnie dla dziewczynek! ale rzeczywiście jest dość drogi.
Deira a jak podajesz Debridat? można go podawać ciągle?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam .
Wiki śpi więc wydeleguje starszą i uciekam jeszcze poleżeć o ile się nie obudzi 😉
Mam dość siedzenia w domu ,a u nas pogoda do dupy tylko pada i wiatr taki ,że głowe urywa. 🤨
https://formularz.ewnioski.pl/wniosek-o-dodatkowy-urlop-macierzynski/1;jsessionid=56A8C4DB94419DAEE5A9D34A943E8400.feb14?__af_appv=feb1&renderer.slotId=xg5pve
Ja wypełniłam ten wniosek i wydrukowałam jest mega prosty . 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry.
A my dzisiaj gorsza nocka :/ i ja jakaś podziębiona że najchętniej pod kołdrę bym wlazła i poszła spać...no ale nie można 😞

Mixi my mimo wiatrów itp wychodzimy choćby na chwilkę - ale mamy super budkę w wózku że bardzo łądnie można Maluszka przed wszystkim uchronić 😉

miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Dobry,
u nas nocka nawet spoko bo poszedł spac po 20 i spał do 7 tylko że karmiłam go co 2 godziny a czasem co 1,5 🤢 zasypia przy cycku i juz potem nie da mu sie wiecej wcisnąć 🤢
Wczoraj była u nas moja mama żeby trochę ujarzmić Gabrysia 😁
Na początku nie poznał babci i w ryk, ale poźniej juz go nosila i sobie przypomniał 🙂
Nie wiem co mu jest że tak beczy, wiem że go dziąsła bardzo swędzą bo jak mu daje palec to tak gryzie że chce mi cała reke zjesc 🤪 oprócz tego jak tylko znikne mu z pola widzenia rto zaczyna marudzic i musze caly czas sie z nim bawic, więc wykorzystuje czas jak śpi i cos robie w koło siebie 🙂
Aha moja mama się smiala mnie, bo ja mojemu M każe byc zawsze cicho jak mały spi, nawet TV oglądamy bez głosu 😁 😁 😁 no i mnie troche moja mama sprowadzila na ziemię i mowila ze moze dlatego tak placze bo się tej ciszy boi i może ma rację... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
czesc dziewczyny 🙂 u nas po rykach i jazdach Ulci i wsadzeniu czopka przeciwbolowego nocka fajna bo tylko jednak pobudka o 4.30 i pozniej o 8 🙂 teraz mala znow troli 🙂

Wanilka, moim zdaniem dziecko musi slyszec rozne glosy, w koncu poznaje swiat, a niemy nie jest juz tak atrakcyjny 🙂 my Ule od poczatku przyzwyczjalismy do odglosow tv lub radia i teraz nawet jak ktos do nas przychodzi i normalnie rozmawiamy to Ulcia potrafi spac sobie przy nas smacznie, przy tv tez 😉 na sylwestra jak ja polozylam w cichym pokoju to muslalam do niej co chwile biegac bo sie budzila i plakala, a w koncu wystawilismy lozeczko turystyczne do salonu i mala kolo nas trolila do 2 w nocy, ani razu sie nie obudzila 😁 a muzyka grala i normalnie gadalismy ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam się ja.
Mam wrażenie, że ktoś podmienił mi Tymolka- zrobił się grzeczniutki jak aniołek- wczoraj zrobił sobie 3 drzemki po 2 godz i jedną 40 minutową. Proszę Boga, żeby już mu się nie odmieniło 🙂
Mały też strasznie trze dziąsełka, przeokropnie się ślini i wkłada do byżi wszystko co znajduje się w zasięgu jego rączek- a robi to z taką siłą i nerwami, że aż mi się chce śmiać 😁
Dziewczyny, jak prowadze własną działalność to chyba nie przysługuje mi ten dodatkowy urlop wychowawczy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie za rzadko ją kładę na brzuch.Wciąż albo zapomnę albo coś tam.Muszę się zmobilizować.
Dziś była pierwsza kaszka 🙂 wczoraj kleik ale nie smakował bo to bez smaku jakieś takie.Dziś dałam jej kaszkę z bananami,jadła aż jej się uszy trzęsły.Za dwa dni kończy 4 miesiące więc już można,pediatra nawet mówił że mam dać.
Jak ją kładę na brzuchu to ona nie podpiera się rączkami tylko nimi macha jakby pływać chciała.hehe głupol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Ja dzisiaj na allegro zamówiłam 50 szt śliniaczków , bo Wiki tak się ślini ,że masakra.
A w sklepie 3 szt za 9 zł i szybko się niszczy ta ceratka .
Cos mi się wydaje że 3 ząbek będziemy miały 🙂
Ja Wiki nie kładłam na brzuszek bo tego nie lubiła , a teraz jak ja położę to podnosi się cala na raczkach i zaciesza 🙂
Więc każdy bobas musi dorosnąć do takich wygibasów. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
U nas nocka może być 🙂 Teraz mały przysnął na chwilkę, obudzi się na cyca 😉
Wojtek miał 2 dni, że się kulał z brzuszka na plecki, ale mu przeszło 😮 Teraz jak go położyć to patrzy sobie dookoła, albo kładzie się i odpoczywa, kulać się nie chce :p A jak go przewrówcę na plecki to ryk, bo on chce na brzuch 😮
Taka pogoda dziś okropna, że strach... Ale na spacer trzeba wyjść, bo już w wczoraj nie byliśmy :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
hej hej hej !
u nas nocka w porzadku, mala wstala 8;30 a teraz znow chrapie 😜 😉


aaaa musze sie pochwalic! moja dobra znajoma urodzila wczoraj !!
nameczyla sie bidulka od przedwczoraj w szpitalu , dostala globulke z hormonami zeby malucha wyciagnac bo taki leniwy (temin miala 31.12) i udalo sie wczoraj o 19;15 wyszedl na swiat!! a w dodatku mieli podwojna niespodzianke bo nie znala plci, ale obstawiala chlopca.. no i ma zdrowego i duzego synka urodzil sie z waga 4180g
maly jest przeslodki, cala mama 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dzien dobry 🙂

my dzis mielismy noc calkiem udana w porównaniu do poprzednich 🙂 wieczorem zaniósl sie placzem na godzine, ale pozniej pospal do północy, jak sie obudzil o 3 to zachciało mu się wyśpiewywać w niebiosa z uśmiechem na ustach prawie do 5!! o 6 pobudka na jedzonko i na szczęście pospał jeszcze do 8.30 🙂 teraz też już przyciął komara, ale pewnie za chwil kilka sie obudzi 😁

Karola, Next to bardzo dobra marka i mają świetne ubranka, niestety tak, jak dziewczyny piszą, do tanich nie należą, ale często gęsto na allegro można wyhaczyć dobre okazje... podobnie jak z Babaluno, mothercare i innych tych angielskich marek 😉

u nas znow leje i potwornie wieje, wiec ze spaceru kolejny dzien nici 😞

oooo.... juz jęczy.... to sobie pospal, ech...

a w razie jak któras zainteresowana, to w tesco pampers 3 150szt za 85zł.... moj M dzis kupił
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
inirtam , tak next to super marka maja bardzo dobre jakosciowo rzeczy mialam spiochy dla malej kupilam 2 pary za £11 🤢 ale powiem ze 1 klasa, bawelna super nie ze sie spraly i zmechacily po kilku praniach.. 🤨 teraz maja przeceny w Next mozna sobie poogladac on-line , fajowe ciuszki
mothercare jest droogi 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Małgosia jak masz działalność to niestety nie ma wychowawczego. Jedyne co to żeby składek nie płacić możesz zawiesić działalność...no ale kaski za to się żadnej nie dostanie ;/

jeszcze któraś z Was (chyba Latka) pisała, że zdjęcia nie może w avatarku zmienić...ja właśnie też nie mogą...ale widzę, że część dziewczyn nie ma problemu i wrzucają coraz to piękniejesze bobaski 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Dobry 🙂

A ja przez mój duszący kaszel całą noc nie spałam, Maja aż w łóżeczku biedna podskakiwała jak dostawałam ataku kaszlu 🤔 Na szczęście ładnie spała, jedna pobudka na karmienie i jedna na smoczek 😁 Wstała o 7 i ostatnio poranki spędza z tatusiem a ja dalej w łóżku 😁

Marylu współczuję służby zdrowia, ja jak czytałam wcześniejszy twój wpis to na poniedziałkowej wizycie u pediatry poprosiłam o syropek i wit c dla małej, bo ja zapalenie oskrzeli i bałam się, że jeszcze coś Maja załapie a nie chciałam od razu aplikować antybiotyku, jak by się rozchorowała.

Mixi no właśnie ta paskudna pogoda u nas, nawet mój york nie chce nosa z domu wystawić 😮 Ja już ponad tydzień nie wychodzę na spacery i nie tylko ze względu na pogodę ale małej zaczynał się katarek i kaszelek i bałam się, żeby się to nie rozwinęło. Na szczęście widzę, że już kaszelek prawie przeszedł a katarek miała bardzo delikatny.

Wanilka
ja swoją nauczyłam spać przy radiu, nie przeszkadza jej jednostajny szum ale jak ktoś gdzieś stuknie, kichnie w ciągu dnia to się obudzi 😁 W nocy już jej to nie rusza 😁

Małgosia oby już Tymciowi tak zostało 😁

Pestka a jaką kaszkę dajesz, gotową na mleku? Może Nestle? W takim razie jakim mlekiem karmisz? Bo ja nie wiem, jak podać taką mleczną, moja jest na Hipp-ie a kaszki smakowe widziałam Nestle a to dwie różne firmy i nie wiem, czy nie będzie jej bolał brzuszek jak będę karmić ją MM Hipp a kaszką Nestle 😮 🤢 🙃

A maja już dziś drugi raz śpi, pierwszy od 9:30-10:30 i teraz zasnęła o 11:40 więc idę przygotować obiad, bo mam godzinkę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzonatalie- ja wlasnie ostatnio nakupilam wielka siate w mothercare no i nie powiem troszke wyszlo ale tak sie pokusilam piekne rzeczy i dlatego ide z zamiarem zakupow w koncu czegos dla siebie a koncze na dziale dziecięcym 🙂 a w Next bylam.zaraz na drugi dzien po otwarciu przecen i doslownie jedna rzecz byla z rozmiaru na 6-9 :/ tak.juz rozebrane...bo juz mu kolejne kupuje na teraz ma dosc 😉 choc zdaza sie i na teraz 😉 a widzialamTwoja mikolajka miala sukienke chyba z Asdy , moj tez mial mikolaja z Asdy dlatego pokojazylam:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobry,

agn współczuje ;/ wracaj do zdrowia!! 😉

zmieniłam mleko z Bebilonu na Hipp`a... podaje go od wczoraj od 10 rano... narazie nie widzę jakiejś wielkiej poprawy ale chyba trzeba czasu.... ale zauważyłam że dzisiaj młody robi sobie częściej drzemki (po 15min ale zawsze to coś)... no i podaje herbatkę na lepsze trawienie i uspokajającą...
wczoraj to przeszedł sam siebie... w ciągu dnia miał tylko dwie drzemki po 15-20 min 😮 pod koniec dnia byłam tak wymordowana że kręciło mi się w głowie i w nocy puściła mi sie krew z nosa i całą poduszkę opaprałam ;/
a młody w nocy jadł po kapieli o 21 o 1 i o 5... i od 7 zaczęliśmy dzień. oprócz pobudek na jedzonko robił również na przytulanie i na smoka... tak więc noc jak każda inna ;/

Czy wasze dzieciaczki też chętniej i więcej jedzą w nocy? mój je dwa razy po około 120ml ale jednym cięgiem i nie robi sobie przerw... bo w dzień jakoś jedzenie mu nie idzie ;/ raz zje 50ml a raz tylko troszkę chce pomamlać cycka i to jest jego jedzenie w ciągu dnia;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
witam Was dziewczyny.
Mam pytanko do mam ktore kupowaly chusty dla swoich maluchow.
Powiedzcie mi czy u was sie sprawdziy bo ja juz wymiekam. Moj Bubcio wazy juz 6600 a ma dopiero 1.5 miesiaca i non stop mi na rekach wisi.
Nie wiem czemu mu sie przestawilo bo nie byl przez nikogo noszony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
A ja dzis probowalam znow z podaniem butelki z bebilonem 1...nawet zmienilam smoka za wieksza dziurke i nic 😞 Uli to mleczko nawet nie smakuje, bo jak daje lyzeczka to nie chce polknac tylko sie krzywi i pluje 😮
Obcinalam jej dzis pazurki i przy jednym paznokciu za mocno pojechalam i nagle byl ryk 😞 myslalam, ze sie z nia poplacze 😞 😞 ale dalam cyca i zapomniala o bolu, teraz troche ten paluszek jest spuchniety, co ja narobilam 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczyny 🙂
U nas nocka do zniesienia 🙂
Mała poszła spać, to może coś ogarnę w domu.

Karolka, ja już dwa razy zacięłam Natce paluszka 😞 Raz aż do krwi... 🤢 Posmaruj wacikiem nasączonym spirytusem i powinno być ok. Opuchlizna powinna być już jutro niewidoczna.
Elmirka, ja mam chustę tkaną. Czasem noszę w niej Małą, bo lubi. Szybko się w chuście uspokaja i czasem nawet zasypia 🙂 Ostatnio jednak trochę odpuściłam używanie chusty, bo mi kręgosłup zaczął doskwierać 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGN
Moja pije mleko Gerber 1 a kaszkę dałam Bobovita mleczno ryżowa,w której jest już mleko modyfikowane,bo nie chce mis ie najpierw robic mleko a potem kaszkę. Dałam jej o 9 rano i nic jej nie było,luzik smieje się,spała i jest ok. Skoro dzieciaczki po ukonczeniu 4 miesiąca mogą jesc już utarte jabłko,czy marchewke lub inne dania,to znaczy ze ich zołądek jest przygotowany na to i zmiana mleka w tym wieku chyba już nie powinna zaszkodzic. Kup kaszkę i nie martw się,zobaczysz jak zareaguje.Albojak się boisz to kup ryżową, mleko przyrządzisz ze swojego w proszku i dosypiesz do niego kaszkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...