Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusie
Dzięki dziewczyny za odp. chociaż dalej nie wiem co zrobić 😁
Napewno upiekę sernik, Panią Walewską i jakąś sałatkę a i zastanowię się nad tym bigosem bo już tak dawno nie jadłam. 🙂
Synek śpi od 21. Ciekawe jak długo pośpi 🤔 bo ostatnio właśnie jakoś częściej się budzi więc coś w tym jest co Doti pisała.
Uciakm spać. Słodkich snów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Krzyś zasnął. ale 40min kręcił się na poduszce a ja i m przy nim 😮 miało być bez lulania i się udało. Ciekawe kiedy dojdziemy do tego że sam bedzie usypiał 😁
Ja mam jeszcze tone prasowania i sprzątania. A nie chce mi się już nic robić. No ale jak nie dziś to dopiero po powrocie 🤨
dobranoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzien dobry u nas nocka ok a pobudka o 6...tylko raz małą katarek obudzil:-/ kurcze...a dzis komisja,nie wiem czy nic nie powiedzą.Daje jej wode morska i odciagam frida bo nasivinu na katar nie moze dostac ze wzgledu na serduszko są tam jakies substancje ktorych nie moze.
Nic ide kawke sobie zrobic..
okres dostalam:-/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej dziewczynki 🙂
Kuba zasnął wczoraj o 19:30, 3 pobudki i wstał o 5, więc nie jest źle...
Aisza, pytałaś co gotujemy na święta, tak więc u nas jest podział ról, bo jedziemy do rodziców i będą też dziadkowie, ale menu ci napiszę 🙂
Babcia robi: bigos, galaretkę z kurczaka, rybę po grecku, sałatkę jarzynową i pieczoną karkówkę, białą kiełbasę z chrzanem.
Ja: sałatka z porem, sałatka z selerem naciowym na słodko, jajka faszerowane pieczarkami, jajka faszerowane twarożkiem z łososiem, polędwiczka wp. w sosie borowikowym na poniedziałkowy obiad, bo w niedzielę jesteśmy na chrzcinach w knajpie, tak więc obiad odpada.
Jakby coś ci w oko wpadło, to daj znać, napiszę przepis 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Mi sie podobaja jajka faszerowane lososiem 😁 Ale to pewnie duzo roboty co???
Nigdy nie jadlam jajek jakichkolwiek 🙂 w sensie z farszem 🙂
My w swieta obiadu nigdy nie robimy..

A moze ktos ma przepis na jakas fajna salatke?? Moze np. z ryzem??

U nas pobudek 6..ehhh musze naprawde wstawac z nia w nocy i odkladac do siebie.

Mloda cos chrype ma...;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Sandra, jajka faszerowane łososiem robi się bardzo łatwo, tak więc gotujesz jajka na twardo, obierasz, przekrawasz na pół, wyciągasz żółtka do miseczki i rozgniatasz widelcem, dodajesz pokrojonego drobniutko łososia wędzonego,trochę szczypiorku i łyżkę majonezu, mieszasz na pastę, łyżeczką nakładasz do dziurek po żółtku, na wierzch gałązka szczypiorku.
Co do sałatki z ryżem, to ja zrobiłam jej modyfikację i robię z selerem naciowym, ale można tradycyjnie zrobić z ryżem. Gotujesz ryż, pierś z kurczaka kroisz w drobną kosteczkę, przyprawiasz i podsmażasz na patelni, ananasa z puszki kroisz w kosteczkę, wszystkie składniki łączysz razem, do tego przygotowujesz sos... majonez, jogurt naturalny,bądź śmietana kwaśna, troszkę curry i cukru, pieprz i sól do smaku i polewasz nim sałatkę. 🙂
Można dodać też namoczone wcześniej rodzynki, jak ktoś lubi bardzo słodko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Witam
.My dzisiaj do 7.30 spałyśmy z jedną pobudką na cyca wiec nie jest źle 🙂
Ale się wczoraj rozpisałyście 😲
Doti ciesze się ,że się cieszysz 😁 😁
Polecam się na przyszłość jak coś będę miała 🙂
U nas pogoda jako tako wiec wczoraj byłyśmy na spacerku i dziś pewnie tez wybędziemy 😁
Starsza jak przedwczoraj miała prawie 40 ,tak wczoraj 35 😮 😮 dziwna choroba 🙂
Zobaczymy dzisiaj jak wstanie .
A mnie trzeci dzień głowa boli masakra jakaś 😞 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
dobry...

u nas noc bez zmian... no poza tym, ze wstajemy coraz wcześniej, mimo, że roletę zamontowaliśmy 😉

wyhaczyłam wczoraj w necie sklep next z darmową wysyłką do PL, z tym, że przez tel, więc nie bardzo mogłam cokolwiek zobaczyć, bo niewygodnie, ceny zbliżone do tych z allegro, a nawet niższe, jak będą jakieś wyprzedaże, to może uda się coś okazyjnie w dobrej cenie ściągnąć 😉

co do aparatów, to ja ostatnio do M na urodziny dostałam lustrzankę cyfrową, Nikon d5100, ale wciąż się jej uczę, a nawet nie mam czasu, żeby cokolwiek o fotografowaniu poczytać... może kiedyś na kurs jakiś się wybiorę, bo od dawna mi to w głowie siedzi 😉

a z kompaktów Doti, to polecam właśnie nikony lub sony, kiedyś niezłe były tez lumixy, tylko nie ma co kierować się pikselami, bo to nie wszystko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry 🙂

Kasia daj znać co lekarz powie na stopki Oleńki.

Mnie coś katar się zaczyna i gardło już w nocy dawało we znaki, więc znając swój organizm na święta mnie rozłoży 🤔 Żeby tylko Majka ode mnie nie załapała 🤔 Będzie ciężko, bo w sumie tylko ja się nią zajmuję 🤢
Noc jak każda ostatnio, czyli z pobudkami i córcia moja była gotowa do zabawy o 5:50 🤢 Teraz jest na pierwszej drzemce od 1,5 godziny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej 🙂
Trochę się nie odzywałam (pewnie nawet nie zauważyłyście 😉 ), bo M miał urlop i on siedział z Wojtulą i nadrabiał kontakty tatowo-synowe, a ja nadrabiałam sprzątanie, pranie, gotowanie itp.

Z ciekawych rzeczy u nas - obcieliśmy młodemu loczki nad uszkami i czuprynkę na czubku i wygląda teraz zadziornie 🤪
Minęło nam pół roczku już to można fryzurę zmienić 😁
Coś się porobiło i Wojtek odmawia smoka i samodzielnego zasypiania, choć tak dobrze mu to szło. Teraz chce zasypiać na rączkach lub przy cycu. Na razie mu pozwalam, bo do powrotu do pracy jeszcze 1,5 miesiąca. Mam nadzieję, że to chwilowe, jakiś skok rozwojowy, bo oduczanie go tego wbrew jego woli będzie przykre 😞

Naczytałam się jakiś czas temu o długim karmieniu piersią i jakoś dojrzewam do decyzji, żeby jeszcze nie odłączać młodego od cyca... Tzn jak idę do pracy to mogę w niej być od 8-30 do 17 lub od 14 do 22 :/ Więc wieczorne karmienie i wszystkie dzienne muszę zastąpić obiadkiem, kaszką lub po prostu MM, ale nocne i poranne mogłabym pozostawić. Jeśli pokarm się utrzyma przy takiej małej ilości karmień... Zobaczymy, po Świętach zacznę wprowadzać w dzień MM, chociaż mi żal 😞 Tak się nawalczyłam o karmienie piersią.

Czy któraś z mam wracających niedługo do pracy też chce zostać przy karmieniu piersią?

Postaram się nadrobić Wasze wpisy z kilku ostatnich dni, ale łatwo nie będzie 😁
Wszystkiego najlepszego dla solenizantów, których miesięcznice przegapiłam 😎 Rosną bąble jak szalone 😁

A na Święta jedziemy do teściów, będę piekła babę drożdżową z tego przepisu http://www.mojewypieki.com/przepis/wielkanocna-baba-drozdzowa-z-rodzynkami Już zrobiłam z połowy porcji próbną - rewelacyjna 😁 I jeszcze do tego schab pieczony ze śliwką im zawiozę i wsio 🙂 Oni i tak najbardziej ucieszą się z wizyty Wojtka 😎 Tylko jak pomyślę o złotych radach teściówki na temat rozszerzania diety Wojtkowi to mi skóra cierpnie - ona ma takie dzikie pomysły chwilami :/ Ale przetrzymamy te kilka dni 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Doti jeżeli lustrzanką zamierzasz robić na auto to szkoda w nią inwestować i wywalać kasę, bo zrobić zdjęcie lustrzanką na trybie auto to to samo co zwykłym aparatem, a na manualu trzeba troche posiedziec bo to nie takie proste 😉

u nas na święta : żur obowiązkowo, faszerowane jajka, bigos, galaretka, sałatka jarzynowa, gyros i chrzan, 2 placuchy przekładane i jeden sernik... i chyba tyle... w sumie to jest już ustalone a co wyjdzie w praniu to nie wiem 🤔

przyszły mi pałeczki do badania na szpik kostny... trzeba zrobić i odesłać.

a i wczoraj zadzwoniła przyjacióła z Anglii (ma 5 letnią córeczkę, 10miesięcznego synka i teraz jest w 5tyg ciąży 🤪 ) troszkę podłamana ale szczęśliwa, i truje mi pupę żebym się postarała bo dalej będziemy razem ciążę przechodzić tak jak ostatnio 😁 M jak to usłyszał to mało co z krzesła nie spadł, a później zaczął mówić że to nie taki głupi pomysł, aż mnie ciary przeszły 😜 ... ma być w maju w PL i mam ją z dzieciakami i mężem przenocować bo w PL nie ma już nikogo z rodziny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
No pogonilam Tusiaka, a co 🙂)

Dokladnie, to mialam na mysli, jak sie ktos nie chce uczyc, lepiej zakupic dobra cyfrowke 🙂

Efek, ja nie zamierzam rezygnowac zkarmienia piersia i na razie bede probowac nie podawac MM, aczkolwiek jesli Ty masz wieczorne karmienia, no to trzeba pokombinowac. Ja juz troche zapasow mam w lodowce na poranne karmienia 🙂 ale jak to wyjdzie w praniu zobaczymy.Na pewno do pracy biore laktator,bo nie wytrzymam 7h bez karmienia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Efek ja wracam za 3 tyg do pracy i zostaje przy karmieniu piersią 🙂 udalo mi sie tak wyregulowac laktacje, ze karmie Ule tylko rano o 7 i pozniej raz przed 17, po kapieli o 19 i przed moim pojsciem spac kolo 23 🙂 caly dzien nie musze odciagac pokarmu, piersi nie bola 😁 choc musze przyznac, ze poczatki latwe nie byly i bez guzkow i bolesnych zatorow sie nie obylo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Efek super, że w końcu się odezwałaś 😁 Ty już fryzurkę zmieniasz synkowi a my czekamy jeszcze, aż jakieś włoski się na głowie pojawią 😁 Na razie nie ma nawet do czego przyczepić spineczki 😁

Tusia ty też w końcu się pojawiłaś 😁 Pola cuuuuudowna 🤪

Ja o drugim dzieciątku zaczęłam marzyć jak starsza miała 7 lat 🤔 Ale marzenia i starania to niestety nie wszystko... Dziękując całemu światu cud, że mam drugą córeczkę 😁

Moja dalej śpi 🤨 Chyba zaraz ją obudzę 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień Dobry, my z Gabrysiem u moich rodziców wylądowaliśmy z samego rana. Michał tak się rozchorował że o 2 w nocy pojechał do lekarza bo tak mu siadło na gardło że ledwo co mówił dostał antybiotyk, a nie chciałam żeby nas pozarażał bo ja też już się zaczynam żle czuć ; a Mówiłam mu żeby poszedł do lakarza to nie, do ostatniej chwili czekał to teraz ma

Dziś postanowiłam was troche nadrobić, ale jak nie załapie wszytkich to wybaczcie 😉

Karolka dobrze ze nic poważnego z tym okiem, nawet przy demakijażu trzeba uważać, ja mam problem taki z oczami że jak np. wstaje do karmienia w nocy to czuje że mam takie suche gałki jakbym miala piasek w oczach i muszę patrzec w jeden punkt żeby choc jedna łza się uroniła wtedy czuje ulge...

Sandra ja znam przepis na sałatke z ryżem kiszonym ogórkiem tuczykiem papryka i majonezem 😁 no i można dodać groszek lub kukurydze jak kto woli 😉

Latka Tobie zdrówka życzę ehh z tymi chróbskamii ;/

Inirtam ja też ostatnio kupiłam aparat po chrzcinach Gabrysia benq oo taki http://www.optyczne.pl/4399-nowo%C5%9B%C4%87-BenQ_GH600.html też chciałam się pobawic nim bo ma sporo opcji ale nawet nie mam czasu go rozpracować

Natalia oby obyło się bez katarku!!

Madzia ale ty smaka ludziom robisz :P

Agn czyli nie tylko moje dziecko się tak budzi uff...mój to jakis nie najedzony jest bo jak się wybudza to kreci głowa w obie strony i szuka cyca

Kasia 3 mam kciuki za stópki !!

Efek ja też walczyłam o karmienie piersią bo był czas że mały wolał butelke ale wywlczylam ! 🙂 i teraz jest tak że butelki nie chcce chycic a ja bym chciała mu dawac mm chociaz tylko w nocy żeby się wyspac, tak od razu odstawic go nie mialabym serca

Isa uważaj bo Cię jeszcze koleżanka zarazi brzuszkiem 😁

Tusia fajnie że jesteś !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...