Skocz do zawartości

Wrzesnióweczki 2012 | Forum dla mam


Doti_m

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos_m

    1712

  • karolka84_m

    1970

  • Doti_m

    2393

  • latka_m

    1749

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusie
Pati, hehe, mój śpi tak zawsze - 2-3 drzemki po 20 minut w ciągu dnia i w czasie spaceru dopóki jest w wózku, po powrocie od razu się budzi. Poza tym czuwa, bawi się albo marudzi 😁 Dzieci im starsze tym mniej snu im potrzeba 😉 Na szczęście uczą się bawić same ze sobą 🙂

U nas stał się cud! Młody zasnął w 5 minut, bez awantury! A o tej godzinie bardzo ciężko mu zasnąć, zawsze marudzi, czasem czuwa od 4 do 8 i widać że jest wymęczony, a zasnąć nie chce. A teraz 2 razy puściłam kołysankę, pobujałam i śpi jak aniołek 🤪 Ta muzyka Lapa jest genialna! http://karolamazur.wrzuta.pl/audio/7TzmoaDgikR/raimond_lap_-_kolysanka

Co do łóżeczka, to mój śpi w nim w nocy prawie bez wyjątków i w dzień usypiam go w bujaku i przenoszę go do łóżeczka na te jego 20 minut, bo boję sie o jego kręgosłup w bujaku 😞 I czasem ląduje w łóżeczku jak muszę coś zrobić 🙂 Ale fanem swojego łóżeczka to on nie jest 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moj tez dzis dal popis spal raz nawet nie wiem ile ale niedlugo;/ przed poludniem o 11 jakos i dopiero padl....sama jestem taka spiaca:/ nawet nie mialam jak cokolwiek zrobic....a bywa czesto ze spi po 2, 5h nie wiem, co mu sie stalo dzis ,ciekawe ile będzie spal..bo kapiel jeszcze ...

Z tymi kaszkami to masakra az strach teraz jakas otworzyc:/...blee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dziewczyny, ja to się teraz zastanawiam, czy nie wyrzucić tych kaszek 😮 Ja mam w domu trzy ale na szczęście kupiłam też kilka z innej firmy 🤔
Dzwoniłam do nich do firmy ale nikogo oprócz ochrony już nie ma 🤔 Raczej nie kupię tych kaszek do jakiegoś oficjalnego komunikatu a jutro jeszcze zadzwonię, może czegoś się dowiem 🤨 Wiem, że to produkcja taśmowa i wszędzie może się zdarzyć ale nie w produktach dla dzieci 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
My już po szczepieniu, mały nawet dzielnie zniósł, ale teraz jęczy jak szalony :/
Wazy już 7500g, jestem w szoku, że z jego małej wagi urodzeniowej (2160g) można tak szybko nadrobić 🙂
Dzisiaj Kubuś jadł banany z brzoskwinią z Hippa, ale mu smakowało 🙂
Lekarka na wizycie powiedziała mi,że mam zacząć wprowadzać gluten, a ja czytałam, że dzieci karmione MM, powinny jeść go po 6. miesiącu, więc sama nie wiem co robić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
marylu ja podawałam debridat... no i wypił cały syropek i widziałam że coś zabardzo mi marudzi ;/ więc więcej mu tego nie podawałam i jak ręką odjął...

tak pozatym to kompletnie nic nie daje Szymkowi... tylko witaminę D i widzę że jest o wiele spokojniejszy niż dawałam różne wspomagacze w syropach i kroplach

kurde... sama nie wiem co mam myśleć o tym Nestle 😮 troche mną zatelepało ... a mam 4 paczki kaszek z nestle ;//

mój Szymuś śpi już od 30minut 😉 zasnął tak twardo że nawet jak go podnosiłam żeby mu się odbiło to był nietomny i na śpiocha mu się odbiło, a główka uciekała na wszystkie strony taki był zaspany... więc pewnie do 2-3 mam spokój 😉

ja puściłam tą muzyczkę dla bobasa ale na mojego to nie działa ;/ najbardziej to zauważyłam lubi ciszę.. jak karuzela przestaje grać, i lampki są pogaszone on wtedy zasypia... a jak jest coś zaświecone i gra to się rozgląda na wszystkie strony...

dobranoc mamuśki... spokojnej nocy! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
u nas jest różnie...
ostatnio rano około 6-7 mały zjada 60ml MM... około 10 podaje kaszkę bananową (ale też za dużo jej nie zje około 50-60ml) później około 13-14 MM i po tym jedzonku daje deserek... no i później aż do wieczora podaje samo MM... a czasami na ostatnie karmienie daje 50ml MM i 50ml kaszki jabłkowej (na dobranoc) 🙂 to jest nasz jadłospis 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Moja dzisiaj dała kolejny popis swoich umiejętności wokalno-ryczących 😮 Ile ona ma siły i decybeli w tym swoim małym gardełku… 🤢 Ja mam nadzieję, że na dniach jej się poprawi, bo na razie jest nie do zniesienia. Ząbki raczej daleko w polu, bo co prawda ma lekko dziąsła zaczerwienione, ale nie są ani rozpulchnione, ani nie widać, by się coś przebijało.

A jutro z rana podjadę do pediatry z wynikiem usg brzuszka, Zobaczymy co ona powie na ten śladowy refluks.

U mnie też włosy zaczęły wychodzić, ale przede wszystkim przy myciu i trochę przy czesaniu. Na szczęście mam ich sporo, więc mam nadzieję, że nie wyłysieję do czasu póki mi się hormony nie unormują 😉

Ja moją z własnego łóżka do jej łóżeczka odłożyłam w połowie listopada, czyli jak miała 1,5 miesiąca. I nie było problemów, żeby u siebie spała. Teraz ostatnie dwa dni brałam ją do siebie, ale dopiero nad ranem, bo była jakaś nerwowa. A tak w ciągu dnia mam ten sam system co Karolka. Wyleguje się w łóżeczku turystycznym, bujaczku, albo na kanapie. Do łóżeczka normalnego idzie po kąpieli.

W końcu trochę poczytałam zaległości:
Tusia, gratuluję podjętego kroku 🙂 Bardzo mądra, odważna i odpowiedzialna decyzja. Malutkiej będzie najlepiej jak sama będziesz ją wychowywała, gdy dziecko będzie czuło miłość i bezpieczeństwo. A przy takim tatusiu mniemanym, to tylko by się stresów nabawiło. I walcz o swoje. Jak będzie trzeba, idź do sądu i nie daj gościowi się wyłgać od odpowiedzialności za dziecko. Powodzenia z urzędasami w usc. Daj znać co załatwiłaś.

Latka, dobrze widziałaś, to kotek z Lamaze 😁 moja go uwielbia, to obok pana Ośmiornicy jej ulubiona zabawka 🙂 śmieje się na głos jak go widzi a do buzi to chyba włożyła już każdą część tej zabawki 😁 Najbardziej lubi ssać ogon a miętosić uszy, hehe 😁

Marylu, czyżby zawiązywała się jakaś nić sympatii między naszymi maluszkami? 😜 🤪 I współczuję Ci problemów z Twoim szkrabem 😞 Może zmuś jakiegoś lekarza, by się zajął Twoim dzieckiem tak od serca a nie po angielsku? Bo przecież dziecko w końcu psychicznie i nerwowo też się wykończy z tym refluksem. A Ty przy okazji. A może on tak jak moja przechodzi skok rozwojowy, albo ząbkuje?

Sandra, chlebek pieczony w domku to coś zajefajnego 😁 Też POLECAM! 🙂 A maszyna bardzo to ułatwia 🙂 Ja piekę raz w tygodniu. A ile w cenie to wychodzi, trudno powiedzieć. Kilogramowy chleb wg mojego przepisu podstawowego z instrukcji do maszyny: 400 ml wody (kranówa może być), dwie łyżki oleju, łyżka cukru, dwie małe łyżki soli, 750 g mąki, 1,5 łyżeczki drożdży sypanych. Chyba nie pomyliłam proporcji. Nie sądzę, aby to wyszło 8 zł 😁

A ten szczur w kaszce jeśli to prawda to jakaś masakra!!! Na szczęście nie kupuję na razie żadnych kaszek, więc nie trafię na partię z tej samej taśmy. A za te dwa miesiące jak zacznę kupować, to może szczurów się pozbędą w fabryce 😉
Agnieszka, daj znać, co ustalisz. Podaj im ewentualnie namiar na te zdjęcia i numer partii. Może będą ją wycofywać. Ja bym w ogóle kontaktowała się z kimś z zarządu – prezes albo jakiś wiceprezes, bo jak Cię przełączą do kogoś niższego rangą to może starać się Ciebie zbyć. A tak może zajmą się tą sprawą i jej wyjaśnieniem. Dobrze też, że dziewczyna podała numer partii, to można uważać przy zakupie.

Isa, moja ma to samo, co Twój Szymek. Jak chce już spać wieczorem, to trzeba jej wyłączyć światła, muzykę, przestać do niej mówić, śpiewać. Co najwyżej można ją potrzymać za rączkę. Bo jak ma jakieś bodźce z zewnątrz, to nie tylko nie zaśnie, ale zaczyna strasznie marudzić. Jedynie w czasie drzemek dziennych można normalnie puszczać muzę, bo jej to nie przeszkadza.

Idę do łóżka. Muszę rano wstać i do tego pediatry jechać 🙂
Dobrej nocki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Hej .
Co do tego szczura to ja widze białą grudę czegoś tylko autor zdjęć wie co to było.
Nie przecze ,że może szczur ,ale dokładnie tego stwierdzić się nie da.
My mamy kasze manne z nestle i będę ją podawała nadal Agn jak się dziś dodzwonisz to daj znać co i jak .
U nas noc masakra już nie umiem zliczyć ile razy wstawałam 🥴
A teraz mała od 7 nie śpi i zamula sama ze sobą. 😜
My dzisiaj na szczepienie 😮 ciekawe jak to będzie ostatnio było nawet znośnie ,a potem tatuś zostaje z Wiki pierwszy raz sam ,a ja lece na zebranie córki 🙂
Normalnie od kiedy się mała urodziła to pierwszy raz gdzieś będę bez niej 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusie
Dzień dobry Kochane. Byłam odcięta od neta bo nam kabel zerwało pod ciężarem lodu.
Na początek sprawa "szczura". Jak dla mnie opakowanie nie wygląda na świeżo otwarte. Jest mniej jak połowa torebki więc albo tyle dziecko zjadło, albo opakowanie nie było dostatecznie zamknięte i lokator wlazł do środka w domu. Poza tym w ogóle nie widać że to szczur. Równie dobrze mogła to być grudka kaszki albo cokolwiek innego.
Kiedyś była akcja z jakimiś kawałkami szkła czy innego tworzywa w słoiczkach chyba gerbera. Niestety, tak jak Sandra pisze, to idzie taśmowo, maszyny wykonują większość pracy a ciężko skontrolować zamkniętą paczkę. Podejrzewam że nawet w najczystszym domu czasem znajdą się lokatorzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...