Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kukunari współczuję takiej bezowocnej bieganiny. 😞

Akigo spokojnie, wyjaśnij jutro sytuację. Na trzeźwo. Choć to naprawdę przykre. 😞 W ogóle na jakiej podstawie ta nauczycielka wysunęła takie wnioski? Bo ktoś tak powiedział, bo takie są plotki? Może jakaś nadgorliwa, jak twierdzi Leniuszek. Ludzie są naprawdę okrutni. 😞 Zwłaszcza, że Ty teraz jesteś w ciąży, to wręcz powinni być bardziej wyrozumiali, że nie zawsze musisz sobie dawać rady z synem. A mimo to dajesz! Widać albo do niektórych to nie dociera, albo ludzka zawiść... 😞 A jak ludzie są popie****** to wszędzie będą szukać, by tylko dokuczyć. 😞 Moja mama podobne stresy przechodziła. 😞

Leniuszku no właśnie też tak z M myślimy. 😉 Wcześniej nie mieliśmy z tym problemu - albo praliśmy w domach rodziców, albo tam gdzie wcześniej wynajmowaliśmy lokum ze znajomymi była pralka. Jednak teraz mamy własne, bezpralkowe (na razie) mieszkanko. A przecież nie będziemy jeździć np. po 70km by wyprać u moich rodziców. 😁 Albo do rodziców M - jeszcze dalej... 😉 A jak już wrócę tutaj z maluszkiem, to nie wyobrażam sobie życia bez pralki. :P Przecież nie będę w kółko objeżdżać znajomych z zafajdanymi, niemowlęcymi ciuszkami! 🙃

Marzi nie mam pojęcia. Ja mam problem, że od obiadu, czyli od 15 czuję się lekko zapchana... ☺️ A wcale tak dużo nie jem! 🤔
I myślę, że to w sam raz ile masz w pasie. Przecież są jeszcze inne czynniki: wzrost, ogólnie budowa, być może wymiary dzidzi... Tu chyba nie ma się co porównywać z innymi. 🙂

Kurczę, ja sobie nie zmierzę ile mam - nie mam czym... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja pamiętam z Zuzą (ja ją pierwszą urodziłam, od razu po ślubie), miałam tylko pralke franie u teściowej - dziewczyny współczuje wam !! ja bym nie wyrobiła !! jak sobie tylko to przypomne ... życzę szybkiego zakupu w sprzęcik :P 🙂 ...

iwonka nie stresuj się już niepotrzebnie. tak jak mowi karola - wiesz jak jest .. niestety ludzie bywają pier******** ech. aż bym cię na jakieś ciacho na pocieszenie zaprosiła :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sathi nie masz metrowki? Bo takto moglabys sie sznurkiem obwiazac a potem ten sznurek zmierzyc. O! albo lepiej wez stanik he he:P tam sa jakies centymetry 😉
Co do pralki to teraz jest naprawde duzy wybor i sa takie male ze napewno znajdziecie cos dla siebie. A i jeszcze musicie pomyslec o suszarce albo zeby miejsca nie zajmowalo to te sznurki pod sufitem co sie montuje. Ja mieszkalam przez rok w takim malym mieszkanku tylko tam bylo 12 m2 (juz z lazienka) tzw izba+wc. 🤔
Akigo tak wiec spokojnie... moze to wogule nie o Ciebie chodzilo. I nie wyskakuj mi tu z zadna patologia bo normalnie mnie krew zaleje. Wychowalam sie w takiej nieciekawej dzielnicy w Wawie... i tam to dopiero bylo... ech. Jeszcze pozniej zajmowalam sie dziecmi z takich rodzin. Byl taki jeden chlopiec chodzil do 4 klasy, wiecznie mowil ze nie ma nic zadane. Co chwila przynosil jakies rzeczy (raz nawet ukradl rozaniec ze sklepu parafialnego), palil papierosy, bil innych uczestnikow swietlicy. No i raz tak wyszlo wszystko na jaw ze on wogule do szkoly nie chodzil! Jego matka ciagle pila, ojca nie mial a szkola jakos sie o niego nie upomniala. I niestety trafil do domu dziecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kukunari napisał:
aaaa jeszcze mialam wam podsunac artykul, ktory mi zas podsunela moja mama... moze my pierwiastki powinnysmy sie rzeczywiscie nad tym zastanowic i obgadac pare kwesti z partnerami...
http://dziecko.onet.pl/34400,0,0,dzieci_burza_malzenstwo,artykul.html


Ciekawy artykuł, choć o tych problemach słyszałam i czytałam nie raz i znam je z dzieciństwa. Dlatego też nie raz rozmawiałam o tym z moim M. On w początkowej, nazwijmy to fazie nastawiania się na to, ze będzie dziecko, a on będzie ojcem myślał, że musi nagle strasznie wydorośleć, spoważnieć, że coś mu już tam nie wypada. Nawet image chciał zmieniać! 😁 Wybijam mu to z głowy... Owszem, musimy może oboje nabrać jeszcze więcej odpowiedzialności, ale to nie znaczy, że ja przestanę malować, albo on grać na gitarze, a oboje nagle pokochamy muzykę Mozarta. Nie sądzę. :P Nie chcemy porzucać siebie, naszych pasji i hobby, choć mamy świadomość, że możemy mieć na nie mniej czasu - a na początku nawet w ogóle. Chcemy angażować dziecko w nasze życie na się da, spełniając jego "wymagania" ale i nie zaniedbując swoje. 🙂
Poza tym mam straszny awers do syndromu Matki Polek - tyle znam kobiet, które się na tym micie skrzywdziły (po części łącznie z własną matką), że wolę chyba być wyrodna, niż Polka. 😉
Heh, no i "na szczęście" ja i M nie jesteśmy idealną parą i nie dążymy też do czegoś takiego (a przynajmniej ja 😉). Oraz nie jesteśmy z sobą od lat - więc dziecko niczego nam nie zburzy, bo to co zaczęliśmy między sobą budować, to już musieliśmy robić z myślą o dziecku... ☺️

Ale się rozpisałam! Sorrki, za taki prywatny bełkot. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuch napisał:
Sathi nie masz metrowki? Bo takto moglabys sie sznurkiem obwiazac a potem ten sznurek zmierzyc. O! albo lepiej wez stanik he he:P tam sa jakies centymetry 😉
Co do pralki to teraz jest naprawde duzy wybor i sa takie male ze napewno znajdziecie cos dla siebie. A i jeszcze musicie pomyslec o suszarce albo zeby miejsca nie zajmowalo to te sznurki pod sufitem co sie montuje. Ja mieszkalam przez rok w takim malym mieszkanku tylko tam bylo 12 m2 (juz z lazienka) tzw izba+wc. 🤔

No nasze mieszkanko ma z 45m2 jakoś. Suszarkę mamy, ale stojącą, ale jakoś jeszcze jest na nią kącik. 😉 Właśnie pralkę to szukamy jakąś niewielką i niedrogą - tak może na rok, póki się nie przeprowadzimy.
O metrówkę będę musiała zapytać mojego M gdzież on to ją ukrył i wtedy chyba zmierzę się jakimś paskiem czy coś i odmierzę. 🙂 Bo pomysł dobry dałaś. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonka - wspolczuje, ze daja ci popalic tacy podli ludzie!! Wierze, ze cie to mocno zabolalo bo chyba nie ma nic gorszego niz powiedziec kobiecie, ze jest zla matka!! A tak na prawde nie maja do tego podstaw! A to, ze twoj chlopiec jest roztrzepanym, energicznym ldzieckiem nieznaczy, ze jest w domu zaniedbywany!! Przeciez chodzi czysty, najedzony, zadbany!! Dbasz zeby odrabial lekcje i tlumaczysz mu co jest dobre a co zle! Nie daj sie!! Nie tworzycie zadnej patologicznej rodziny to, ze ojciec jest na wyjezdzie i zarabia na rodzine to nie patologia to polska rzeczywistosc i nie jestes w tym odosobniona! Ci co tak twierdza maja nasrane w glowach!!! Trzymaj sie i nie poddawaj!! Uwierz, ze jestes wspaniala matka juz prawie trojki dzieci i nie zwazaj uwagi na opinie nieszczesliwych ludzi, niemajacych wlasnego zycia i zatruwajacych innym zycia tylko po to zeby siebie dowartosciowac!
Nie daj sie zlamac takim klamstom i obelgom!! Glowa do gory!!!
"co cie nie zabije, to cie wzmocni"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki dziewczynki! Ja im tam jutro pokarzę! Najwyżej na porodówce wyladuję.Ja sie jeszcze dowiem kto mi to zrobił. Bo źle trafiła ta nauczycielka.I ja będe znała jej nazwisko. To podobno 3 dni temu trafiło tam gdzie trafiło. Znowu mam nowe na ten temat wiadomości.Nie spodziewałam się ze mnie to spotka. Naprawde teraz się władze nudzą. U nas na podwórku też jest kilku takich chłopców że moim zdanie nie powinni juz być w tych rodzinach .A oni chodzą do północy po podwórku rodzice piani i nikt się nimi nie interesuje.Szkoda gadać !Ale żeby ktos stwierdził ze ja się dzickiem nie interesuje bo ja we wtorek na wywiadówce nie byłam! Ja naprawde zapomnialam ze to pierwszy wtorek miesiąca. Ale byłam w szkole 2 tygonie temu. Już wiem że to nauczycielka nie wiem tylko jaka. Normalnie wyprostuję to sprawę i zastanowie się czy mu szkoły nie zmienić.Kurcze moze ktos sie na mnie mści bo to nie bardzo normalne. Dobra ale koniec tematu bo zaczne rodzic a muszę jutro byc w szkole.Dzieki kochane za wsparcie ide do wanny się zrelaksowac bo spieta jestem strasznie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonko ja jestem w szoku 😠 tyle dzieci potrzebuje uwagi i pomocy a Oni zajmują się dziećmi które prawdę mówiąc mają wszystko,no by ich szlag trafił,za przeproszeniem.Nie przejmuj się kochana,a z tą nauczycielką to bym poszła porozmawiać,na jakiej podstawie Ona stwierdziła takie coś.Echh jak ja Ci współczuje 😞 to jest przykre że ludzie takie świństwa potrafią zrobić,zamiast najpierw z Tobą porozmawiać,echh olej ich ciepłym moczem 🙃

Marzenko dokładnie tak jak napisała Paulinka,są inne czynniki,a mi się też wydaje że wszystkie mamy tyle w pasie ile powinnyśmy i tak żeby naszym Maluszkom było wygodnie 🙂

Paulinko ja sobie nie wyobrażam być bez pralki,jak tutaj dołączyłam do mojego,to nie miał pralki,jego mama twierdziła że jest niepotrzebna a tyle to można w ręku wyprać 🙃 wyobraź sobie spodnie jeansy,bluzy grube,pościel heh prać w ręku 🙃 ja byłam w szoku.I szybko polecieliśmy kupić,chyba z dwóch wypłat odłożyliśmy i była już pralka w domu,a jaka ulga i ile radości :laugh: Wam również życzę szybkiego zakupu,teraz to w ogóle się Wam przyda 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akigo widze ze juz bojowo nastawiona jestes 😉 i dobrze!
Przemysl jeszcze te kwestie dotyczaca zmiany szkoly, czy to akurat dobry pomysl? Czy to nie bedzie zbyt stresujaca zmiana dla syna? zmiana kolegow, otoczenia... ale to juz pozniej:P
moj synek sie fajnie wierci, czuje jego nozki jak mi sie wbijaja:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonko ja tez jestem w szoku 😠 bo jak może kto komuś coś zarzucić nie wgłebiając się wogóle w sprawę ??!! powinnaś zgłosić sprawę o zniesławienie bo fakt tobie teraz jest ciękzo przez jakąś głupia babe co chce się pokazać-ja bym chyba na twoim miejscu jej włosy wyrwała wrrr, ale tak jak mówią dziewczyny bedzie dobrze musi być niech sie zajmą ludzmi i dziecmi ktorzy naprawde maja problemy...

a ja maiłąm goscia dziś na kawie, troche poplotkowałyśmy i jakoś wieczór mi zleciał, ach nawet koalcji dizs nie robie bo nie mam już siły,ja też nie mam pralki, schodze na dół do mamy, ale nie jest źłe-przynajmniej mama tera zmi czasem pranie zrobi , bo nie ma tyle prania zeby na arz wyprac wiec dobiera z mojego kosza i mam pranie z głowy :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ach ja na mame nie narzekam, bo ona sie tak martwi o mnie i o wnuczke-dlatego z emam te wade macicy, ze od samego początku ciąży wyręcza mnie w eilu rzeczach myje mi okna wiesza firnaki, pierze, codizennie soczki robi ze świerzych owoców, na początku mi nawet podłogi myła teraz juz sama ot robie, pranei mi nawet rozwiesi i do odmu przyniesie:P wiec mame mam złotą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki jeszcze raz. Wykąpałam się wylazłam z wanny bo mam takie parcie że stwiedziłam ze jakby co to nie zauważe ze mi wody odeszły.Jutro się z nimi policzę. Teraz piję meliskę i po extra dniu dochodzę do siebie.
Jej co do prania to ja dzisiaj zrobiłam 3.Jakbym nie miała pralki to bym całymi dniami prała ręcznie.
Ja też mam kochna mamę. I własnie znowu do mnie dzwonniła. I kasała ich osr....ć w tej szkole. Ide się położyć lulu bo mi głowa pęknie na pół. Trzymajcie za mnie jutro kciuki! 🙂
Kochane jesteście wszystkie ! Śpijcie smacznie! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 ach te mamy.Moja mamusia też jest wspaniała,ciężko jej że My jesteśmy tak daleko 😞 no ale tak się życie potoczyło 😞 mam nadzieje że szybko wrócę do Polski.Wyobraźcie sobie że jak zaczęła mnie zgaga męczyć to mówię do mamy,kurczę nie wiem co pić bo mam taką zgagę że szok,to wiecie co przysłała mi oranżadki musujące,strzał w 10 był 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja mam inne zdanie jesli chodzi o zmiane szkoly... dlatego, ze jak sprawa zostanie "wyjasniona" i przycichnie ta nauczycielka nadal bedzie miala uraz do waszej rodzinki co sie oczywiscie odbije na twoim synku w szkole...Taki typ nauczycieli to wredna "rasa". Wiec ja bym przemyslala jednak zmiane szkoly, no ale to twoj wybor.

Jesli chodzi o te artykuly, ze jak sie kobieta w ciazy wiecej sie rusza to dzidzia szybciej i bardziej rosnie to chyba na szczescie nie w moim przypadku bo musialabym nosic w sobie giganta 🤪 z reszta chyba zdania sa podzielone na ten temat bo ostatnio pani gin mowila mi, ze mam zwolnic tempo bo dzidzia najintensywniej rosnie kiedy odpoczywamy... dodajac rowniez, ze nie tlyko wtedy kiedy (duzo) jemy... a mi ostatnio to czasu brak na posilki z tego wszystkiego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam ja na chwile zobaczyc co tam u was i tez zaraz zmykam bo glodna jestem od tamtej pory a pochlonelam juz tyle kanapek ze hej,w lodowce juz pustki...
Jutro skocze do Biedronki na male zakupki...
Ogladalam ich gazetke i beda fajne kombinezony niemowlece ,ale nie wiem czy cena 50 zl sie oplaca wejdzcie na ich stone i tam z lewej strony sa katalogi co bedzie i zobaczcie czy warto ,bo ja swoje dwa kombinezony dostalam i nie wiem jak chodza cenowo w sklepach??/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akigo wielka heca, bo raz nie byłaś na wywiadówce? Jjakby jej (tej zawziętej inaczej nauczycielce) tak strasznie zależało, to przecież mają telefony i wprost by sama do Ciebie zadzwoniła wyjaśnić sytuację, a nie zbędne podchody. A Ty masz potem górę chorych stresów.
Co do zmiany szkoły to jednak weź pod uwagę, to co napisał Leniuszek. Tutaj jednak są jeszcze nauczyciele, którzy Cię znają, znają Adę, etc., czyli masz taki grunt wyrobiony. A czy będziesz miała, zwłaszcza teraz siłę wyrabiać takie podstawy w nowej szkole?
I daj znać jutro jak Ci poszło! Trzymam kciuki! Mam nadzieję, że po ciężkim dniu chociaż noc spokojniej prześpisz. 😘

Gosiu he, he, dobrze wiem co to za mordęga prać wszystko w rękach, a zwłaszcza w zimie. Tak, nas też pili, tak jak was, tyle, że my dopiero w ten weekend, przy dobrych wiatrach, polecimy szybciutko złowić jakaś praleczkę... 😉

Maiha zazdroszczę, choć nie powiem, moja mama, jak bywam już w domu, też wręcz "fruwa" wokół mnie. 😉 Czasem myślę, że to przez to, że sama dobrze pamięta jak to ciężko bywa w ciąży.

Leniuszku napisz do admina. On, jako "opiekun" portalu dla ciężarnych powinien dobrze wiedzieć, że nie może stresować użytkowniczek jakimiś niedociągnięciami. :P

Kukunari buciki przeurocze! 😁

Marzi ciężko mi powiedzieć, bo akurat za kombinezonem się nie rozglądałam, choć mam niby tylko jeden, więc cenowo nie doradzę. 🥴 Choć zauważyłam, że w najbliższym czasie maja się pojawić różne, niedrogie akcesoria niemowlęce. 🙂

Kurcze, dziś już tego brzusia se nie zmierzę. Trudno. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej! U nas ciemno a ja siedze i wcinam śniadanie.Ale głodna nie pujdę bo muszę mieć siłe! 😉 Cała noc sie wierciłam i sniłam jakieś głupoty.Chyba przez pół nocy w śnie mylam jakiś samochód. Hmm.. dziwne.Głowa tak mnie boli ze szok musze połknać apapa bo padne. Zmykam się ubierać i malować bo wygladam jak strach na wróble a muszę wyglądać jak strach na nauczycieli! 😉 MIłego dnia! Trzymajcie kciuki co bym tak z wrażenia nie urodziła!:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...