Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Sathi co do tego slubu to jest wyjscie (nawet gdy jedna os jest nie wierzaca) i tak mozna wziac slub koscielny nazywa sie to "rytulal z os nie wierzaca" albo "rytulal z innowierca". Moge sie jeszcze dopytac bo mam kilku kolegow ksiezy (spoko goscie).
Co do tego ks to faktycznie dziwny bo co jezeli ktos zyje w konkubinacie juz bral slub koscielny z kims innym i nie dostal rozwodu koscielnego i ma dziecko w nowym zwiazku? To przeciez slubu wziac nie moze (wg prawa koscielnego) to czemu winne jest dziecko ze nie chce udzielic mu sakramentu chrztu? Zreszta jesli by mi ktos odmowil to poszlabym po prostu do drugiego kosciola. Albo do protestantow mozna sie przejsc jest to tak samo wazny chrzest jak u katolikow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej!!!

Wiecie ja mieszkam na wsi i tu różni są ks. 🙂 np. u mnie da bez problemu chrzest, tam gdzie mieszkał mój mąż nie... Oni poprostu ochrzcili dziecko gdzie indziej 🙂 ale mniejsza oto 🙂

Mi się nie chciało dziś wstać, wczoraj mnie mdliło po jedzeniu.... w ogóle ta pogoda, tylko spać 🙂 Miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki!
Ja własnie skończyłam sniadanko . Dziś robiła moja Adusia.
Całą noc dreptałam siusiu.Ależ to okropność. Ja nie wiem od czego to zależy chyba będe mniej piła wieczorem.Ale mała juz jest tak niziutko . Czuje jak w nocy mi łapka grzebie w pachwinach.
To prawda pogoda super do spanka. Ale ja lubie taką pogode jak można opddychać. Tylko lato mnie w tym roku męczyło. A teraz jest super.Tlko ja dalej kurtki nie mam i w razie deszczu klęska. Ale dam radę. Mam nadziję juz nie długo 😉
Miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry! 🙂

Leniuszku też o tym słyszałam - o rytuale z nie wierzącym - mojego znajomego brat nawet jest po takim właśnie ślubie. 🙂 Jednak to u nas wciąż drażliwa kwestia między mną a moim M. Więc póki są ważniejsze rzeczy na głowie to omijamy ten temat... 😉

Akigo ja mam o tyle kurtke o ile ją zarzucam na siebie - bez zapinania. :P (Ale zawsze na krótką wyprawę do sklepu mogę podkraść bluzę mojemu facetowi i ją przemoczyć... 😉). No mam jeszcze bezrękawnik, który mogę dopiąć, owszem, ale wyglądam w nim jak bąbka! 😁

Ech, ja chyba łapię jakieś przeziębienie. Od M pewnie. 🥴 Będę się musiała dzisiaj powzmacniać na różne sposoby, bo nie chcę zaraz wpadać w medykamenty. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja wlasnie juz zjadlam sniadanko! 😁
Akigo ja tez lubie taka pogode niz maskaryczne lato... uff
Sathi wygladasz na pewno jak najpiekniejsza bombka na swiecie!:laugh:
Kurcze maluch sie wierci wiec jak w nocy wstawalam i byla cisza to troche sie balam czy wszystko ok. Ale rano maly mnie uspokoil. 🙂
Dostalam wczoraj smsa ze moja kolezanka urodzila Szymka (ale nie podala wiekszych szczegolow). I w nocy nie moglam zasnac bo miala wrazenie ze cos mi sie z brzuchem dzieje (ale to chyba tylko gazy ☺️ )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a jak to jest dziewczynki z tymi rucami dziecka przed porodem? Pisalyscie cos ze dzidzia robi sie ruchliwsza a mi ktos powiedzial ze wrecz odwrotnie. Mamusci wielrodki jak to wkoncu jest?
kurna juz cztery razy probowalam sie wypowiedziec u nas na forum i za kazdym razem mnie wyrzucalo :/
NO A ZA PIATYM RAZEM STWORZYLAM ZNOWU KURDE NOWY WATEK:/ NORMALNIE WYJDE Z ZARAZ Z SIEBIE I STANE OBOK 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂

Ja się wczoraj wzięłam za prasowanie,i zostały mi tylko śpioszki i pościel,poszłam jak burza,ale nie miałam siły,tak mnie kręgosłup bolał,gorąco mi się robiło 🤨 ale za tydzień to już w ogóle bym nie poprasowała.

Rano miałam tak ciężką głowę do wstania,tzn tak do końca jeszcze nie wstałam,oglądam "Opowieści o narodzinach" na ZONE REALITY,heh aż strach się bać 🤪

Moja Malutka też coś tak od przedwczoraj dziwnie się zachowuje,jakaś taka nadpobudliwa 🤨 mam nadzieję że to nic złego.

U mnie w kościele też jest problem z ochrzczeniem dzidzi,i to jest miasto heh,ale na moim osiedlu tak jest,jak będzie robił problemy to tutaj ochrzczę,trudno.

Co do ślubu to ja bym chciała,ale mój M twierdzi że Mu do niczego nie jest papierek potrzebny,ale jak tak bardzo chce to nie ma sprawy,a ja bym chciała żeby to od niego wyszło,ale tego się raczej nie doczekam 🤨

Miłej niedzieli mamusie,tak niewiele czasu Nam zostało :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leniuszku pewnie "zaraziła" Cię wiadomość od koleżanki. 😉
A co do ruchów, to też jestem ciekawa, bo także słyszałam dwie wersje... 🤨
Oj i nie denerwuj się, bo jeszcze nam tu urodzisz! :P Próbowałaś pisać w tej sprawie do admina? 🤔

U mnie maluszek dzisiaj ma cichszy dzień. Może przez to, że łamie mnie przeziębienie po kościach? Choć ruchów rano naliczyłam taką ilość w porządku, a i wcześnie rano, jak zwykle po swojemu wykopywał mnie z łóżeczka... 😉 Tylko tak poza tym dzisiaj jak się rusza, to mam wrażenie, że bardziej się we mnie "wtula", niż kopie czy hopsa. 🙂

Gosiu to miałaś pracowity dzionek! Aż mnie przeraziłaś - bo to wszystko wciąż jeszcze przede mną... 😞

Mhm, a w ramach kuracji dziś (jak się uda...) będę miała na obiadek rosołek. 🙂 Już rozgrzałam się ciepłym prysznicem, cieplusio ubrałam... I znów maseczka na facjatkę! 😁 Ale to w ramach kuracji poprawiania sobie humoru, hi, hi. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
leniuch napisał:
Dziewczynki przepraszam 😞 za to zamieszanie z nowymi watkami nie wiem co sie dzieje albo to wina brzuszka albo ja cos robie nie tak. Napisalam juz maila do administratora zobaczymy co odpisze. Wkurza mnie ta sytuacja... 😠


A mnie wkurza, że niepotrzebnie Ty się stresujesz... 😞 Ale rozumiem Cię, pewnie by mnie też nosiło. Zobaczymy co odpisze pan Admin. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu spokojnie,to raczej nie przeszkadza :P

Pisałam u mamusiek czerwcowych jak wyczuwały ruchy dzidzi przed porodem,zobaczymy jak to jest 😉

Paulinko kuruj się,wygrzewaj.Co do prasowania to tak jak pisałam za tydzień to już chyba w ogóle bym nie ustała,ciężko mi się tak od niedawna zrobiło,a kręgosłup wczoraj to myślałam że mi wyskoczy 🤨 echh,ale Tobie może lepiej pójdzie :P i nie będzie tak ciężko jak u mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
spoko az tak bardzo sie nie przejmuje tylko to strasznie irytujace jest... poczekamy zobaczymy.
Moj M mi wysprzatal wczoraj cale mieszkanie, goscie rano sie zmyli do szkoly a moj M do pracy (wszyscy mieli na 8 rano), tak im wspolczulam ze musza tak wczesnie wstawac. 😉 Teraz pozostalo mi tylko zmywanie i dojadanie resztek po imprezce:P Mialam ostatnio taki nieprzyjemnt sen z czarnym krukiem ktowy mnie atakowal ale na koniec wygralam postanowilam ze zlamie mu szczeke (tzn dziub pelby zebow) 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu może... a jak nie to faceta poproszę. Ostatnio tak ładnie sam sobie spodnie przeprasował, więc co tam takie małe ubranka. :P

Leniuszku przypomniałaś mi co mi się dzisiaj śniło... Że ugryzł mnie pod brzuszkiem wąż, czy jakaś żmija. 😞 Nieprzyjemne. W ogóle dzisiaj miałam masę pokręconych snów. 😲
Admin jeszcze nie odpisał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heh małe ubranka :laugh: ja też tak myślałam :P ale jak zaczęłam prasować to szok przeżyłam 🤪

Czerwcóweczki też mają różne odpowiedzi,u jednej było bardziej ruchliwe,u drugiej mamusi mniej,ale ogólnie jedna mama odpisała że słabną ruchy,echh nie ma co się pytać,bo każda z Nas inaczej odczuwa i przechodzi,jeszcze trochę i same będziemy wiedziały jak to jest 🤪 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja jako wieloródka powiem wam że nie wiem :P:P hehe jak to jest z tymi ruchami. chyba normalnie nie da się po nich stwierdzić czy to już blisko. chyba trzeba by było być pilnym obserwatorem od samego początku ... nie wiem, nie mam nawet porównania co do moich ciąż jeśli chodzi o ruchliwość dzieciaczków. ja słyszałam że czuje się żadziej ale ogólnie w 9 miesiącu bo mają już mało miejsca. a może przed samym porodem zaczynają znów szaleć wyczuwając coś ... może i tu i tu jest jakaś prawda 🙂. zresztą jak któraś napisała, każda odczuwa to inaczej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja leniuszka się trochę po mleku poprzeciągała. Bo zeby to były jakieś silne ruchy to nie powim.Ale co się dziwic jak ja siedzę zamulona okropnie do tego strasznie mnie mdli. Chyba sobie kawe strzelę bo padne na twarz. Nie wiedziałam co mam dziś zrobic na obiad.Poprostu mózg mi nie pracuje. Zrobiłam taki byle jaki obiad. Normalnie od wczoraj mam takiego lenia ze szok. Zmuszam się do wszystkiego.Jakby mi siły odebrało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu, hi, hi, to ja mu tego nie powiem... Niech go kolejna rzecz z tej serii zszokuje. :P

To nam Kasia niewiele wyjaśniła, he, he. :P Ale tak coś przeczuwam, że to jednak u każdej z nas może innaczej wyglądać... 🤔

Akigo miałaś ostatnio trochę "przeżyć" więc teraz czas na relaks, wypoczynek. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...