Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej Mamuśki! Ja już po szczepieniu.Marysia waży 6.7kg.Lekarz powiedział że za malo przybiera.Ale ja sie nie przejmuje bo przybiera. Poza tym kazał mi podawać i zupke i deserek dziennie i 6 razy mleko. Ale ja mam niejadka bo moja marsia je 5 razy mleko i jak zje mleko to nie chce ani zupki ani deserku.Powiedział ze powinna zjeść cały taki słoiczek . To powiedziałam że nich przyjdzie i ja nakarmi. Bo ona je pól albo mniej.Wydziwiają ci lekarze.Jest zdrowa wesoła to poco mam w nią wciskać jak nie chce.Wcale się nim nie bede przejmować 😉 A to ze ulewa to dlatego ze jest taka ruchliwa. Powinna po zjedzeniu poleżeć spokojnie. To chyba ją bede wiązała 😜.Lece bo najpierw było dada daba a teras nia nia i płacz. Ech te rączki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamusie 🙂

Asiu główka do góry 😘

Iwonko dokładnie jak Marysia jest wesoła i zdrowa to nie ma powodu do niepokoju 🙂 a może będzie drobniutka Myszka 😉

Paulinko powodzenia :P ja nie lubię wycieczek,bynajmniej nie jeszcze 😉

Wiecie co wydaje mi się że moja Niunia ma główkę płaską z tyłu trochę 🤨 i co ja mam zrobić,ta pciocha nie chce na brzuszku leżeć,przekręca się na plecy 🤨 a jak idzie spać to śpi tylko na boczku,czyli ok,no ale w dzień to przeważnie główką leży 😞

No i wczoraj doszło do zbliżenia,heh w końcu,nie przeszkadza mi to coś jak na razie,ale krewka mi się pokazała 🤨 nie wiem czemu.Bólu nie było,troszkę tak dziwnie ale ok 🙂

Tutaj pogoda masakra,znowu pada 😠 i siedzimy w domu,ale Malusia grzeczna jest 🙂 i robi się coraz bardziej córeczka mamusi,jak jestem na widoku to nic Ją nie interesuje nawet tatuś 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akigo tak jak piszesz najwazniejsze ze przybiera i co na sile by ten lekarz malej wciskal jedzenie? Moja kolezanka ma strasznego niejadka Natalka ma ponad 2 lata i wazy 10kg wogule nie chce jesc wpada w histerie jak jej mama wsadza cos do ust. Czasem sobie cycka possie i tyle.
U nas sliczna pogoda. Nie bolala mnie dzis noga wiec sciagnelam wozek na dol a potem malego i poszlam z kolezanka na spacer do parku. Bylo swietnie maly spal a jak sie obudzil to zobaczyl inne dzieciaczki 🙂 Teraz lezy na macie i probuje noge sobie do buzi wsadzic (juz mu niewiele brakuje)
Sathi szerokiej drogi zycze!
Gosiu nie wiem co Ci poradzic moj Aleks mial plaska glowke z jednej strony ale jakos samo mu sie wyprostowalo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonko lek. nie przesadził z ta ilością jedzenia? 6 razy mleko jestem ciekawa po ile ma wypijać...może jeszcze 150? On chyba z kosmosu wziął tą ilość jedzenia...
JA dokończę swojego pon. posta 🙂 który mi się skasował... Ja daję kaszkę na dobry sen codziennie przed spaniem...daje ją z butelki m.in. dlatego, że Jaś już jest po kąpieli.... Ta kaszka zawiera błonnik w przeciwieństwie do zwykłych kaszek, więc jest lekkostrawna....Zwykłe kaszki podaję co 3-4 dni i te Jaś je łyżeczką...

Teraz z nowości...byłam u lekarza z związki z tym bolesnym ząbkowaniem... Lek. była zdziwiona, że wychodzą mu te największe zęby z tyłu... Tłumaczyła mi, że te ząbki wychodzą zawsze na koniec.... wychodzą one etapami ....na razie 2 u góry się trochę przebiły; lek. mówiła, że bardzo ostre 🙂 Musimy jakoś przetrwać i czekać na następny etap przebicia się tych wielkich zębów...Właśnie muszę zmienić ten suwaczek o zębach; bo ja myślałam, ze to 2 zęby o to jeden taki wielki 🙂 a jeden myślałam że się przebił a on jeszcze sobie "czeka " 🙂 W każdym bądź razie mamy 2 ząbki "przebite"

Co do pleśniawek ja też byłam zwolennikiem nystatyny; dopóki Jaś nie dostał pleśniawek. Dostałam od p. dr nystatyne, zużyłam 2 opakowania; a pleśniawek coraz więcej... Więcej nystatyny nie chciałam w końcu to antybiotyk, nie chciałam więcej faszerować małego antybiotykiem. Dr kazała mi podawać vit. C 1 kroplę do buźki, bo pleśniawki nie lubią kwaśnego środowiska...Wtedy to sięgnęłam po stary sposób, pędzlowałam Buźkę moczem Jasia.... Może do drastycznie brzmi; ja też długo się wahałam; ale pomogło i teraz wszystkim tym co nie mają oporów polecam ten sposób 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Otlesiu juz wlasnie koleny raz slysze o tym moczu. Moze sprobuje bo po co mam farzerowac malego. Aphtin nie pomaga ta Nystatyna to dopiero zaczelam uzywaz wiec zobaczymy. Nie chce zeby sie pogorszalo bo slyszalam ze moze malemu dupke wysypac i czytalam ze ten grzyb moze przejsc na moje cycki z racji tego ze karmie.
A zabki coz podobno jak wychodza wczesniej bo dziaselka sa miekksze ale i Tobie i Jasiowi wspolczuje oby szybko poszlo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu ja Cię nie namawiam, bo wiem że ludzie różnie reagują. Ja zawinęłam Jasia w tetrówkę , a potem tą tetrówką wytarłam ...Mały się oblizywał 🙂 i co najważniejsze podziałało 🙂 Kiedyś tylko tak robiono...Zmykam do Małego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sposób z moczem dzidzi na pleśniawki jest super 🙂 moja mama praktykowała i sama mi radziła,z tym że u Vanessy były dokładnie 3 takie większe i po 3 dniach smarowania Apthin zeszło i nie ma nic jak do tej pory 🙂 ale byłam już przygotowana na start z moczem Małej 😉

Karola współczuje podobno te ząbki co się wybijają z tyłu najpierw są bolesne 😞 oby szybko się przebiły do końca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonko- pewnie,ze nie ma co na siłe karmic Marysi - bez przesady nich je tyle ile chce... takie wpychanie na sile takich mega porcji to albo doprowadza do otylosci niemowlaka albo spowoduje zupelna niechec do jedzenia... Jak malutka jest pogodna i zdrowa to nie powinnas sobie tym nawet glowy zawracac... tak czasem bywa nawet w swiecie doroslych, ze raz sie ma wiekszy raz mniejszy 🙂 Moze zaczyna zabkowac a to czasem sie przyczynia do zmniejszenia apatytu...


co do plesniawek... to ja bym najpierw wyczerpala zanane medyczne sposoby a pozniej ewentualnie te stare domowe dot. moczu ale nie wykluczam ze nie 🙂 Co to tam takie siuski niemowlaka ani nie sierdza ani specjalnie kolorku nie maja 😉

Otlesia - ale z Jasia - Szybki Bill 😉 jak zeby wychodza to te na prawde porzadne 😉

Gosiu- mi sie tez wydawalo ze mala ma lekko splaszczona czaske z tylu glowy ale to chyba taki ksztalt glowy ma po mnie :P Lekarka badala sprawdzala i nic nie zauwazyla-nie mowila wiec sie nie przejmuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akigo to ja chyba też skorzystam z tej rady... i będę wiązać Witka. 😁 😉 Bo też mi strasznie ulewa, ale wiercidupa z niego nieprzeciętna! 🤪
Co do przybierania, to przecież są dolne granice - które też są w normie, można sobie zawsze też samemu sprawdzić na siatkach centylowych.

Gosiu nie wiem co Ci z tą główką poradzić. 😞 Na pocieszenie powiem Ci, że mój Wietk jest... jajogłowy. 😁 Dosłownie - i też nic z tym nie zrobię, bo odziedziczył to po tatusiu... 😉

Ech u mnie wstyd przyznać, ale jest synuś tatusia. ☺️ A przynajmniej mały na widok mojego M momentalnie uśmiech szeroki od ucha do ucha... a do mnie czeka zwykle, aż ja sama pierwsza się uśmiechnę - nie rozumiem czemu? 😞

Otlesiu ojej, rzeczywiście dziwny sposób na pleśniawki, hm, pierwsze słyszę... Choć nie powiem, o właściwościach samego moczu jako takiego słyszałam różne dobre rzeczy.
Z tymi ząbkami to fakt, dziwnie mu wychodzą... ale oby już wyszły! 🤢

Rany, myślałam, ze Witek prześpi podróż... kilka godzin w aucie... a skąd! Oglądał co tam za oknem, bawił się, śpiewał i gadał ze mną... Jestem w szoku! 😮 No ale nic na siłę - nie spał, to nie.

Mam pytanie do mam karmiących butelką... dziewczyny jak wyglądają Wasze rozkłady karmień w ciągu całego dnia? Po ile i ile razy na dobę karmicie swoje maleństwa? I podajecie coś jeszcze? J ciągle karmię butla + cyc... czasem sie zastanawiam czy nie za dużo... Bo mój łasuch je ile wlezie... ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie kochane Mamusie Strasznie się za wami stesknilam czytam was regularnie oglądam fotki waszych Skarbow i niemoge się nadziwic jak ten czas zlecial... U nas wszystko dobrze,ja doszlam już do siebie po cesarce została mi blizna i dziura w podbrzuszu po rozejsciu się szwa ale już na szczęście wszystko się zagoilo,minus tylko taki ze brzuch jest strasznie jeszcze dretwypodobno do roku tak może być...Mój Synio rośnie ,jest na cycu ale wprowadzilam mu już sloiczki,zjada je w całości ze smakiem,jutro mamy szczepienie ciekawa jestem ile waży,pozatym wszystko ok Zabkow nie ma,marudzi czasami ale nienarzekam jakoś daje radę Wybaczcie mi moja nieobecność jakoś tak wyszło ale pamietalam owas i sledzilam co tam u was postaram się zagladac częściej CAlUJE. was kochane!Mam małe pytanko niemam jeszcze okresu,jak było u was bo zaczynam się martwić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój się przyznał że ma troszkę płaską główkę z tyłu hhe pod włosami nie widać,może Malusia odziedziczyła po tatusiu 🙃 też nic nie zrobię bo co mam zrobić,taki urok.

Nasze dzieciaczki są piękne i nic nie jest w stanie tego zmienić 😘

Wicio wytrzymały,ale jak My jechaliśmy wyrabiać ten paszport to byliśmy 11 godzin w trasie to Vanessa nie spała wiele,też zwiedzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu z tylu gówki jest coś takiego jak ciemiączko.Ciemiączko małe to sie chyba nazywa. U mojej Marysi też je wyczuwam to napewno to spłaszczenie a nie od leżenia. Moja Marysia też głownie leży na wznak aż jej się włoski na środku starły. I własnie w tym miejscu jest to drugie ciemiączko. Więc spokojnie.
Paulinko od dziś wiążemy dzieci po jedzeniu 🙂
Dobrej Nocy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulinko Moja Marysia dzisiaj zjadła tak 120 ml o 8 rano potem po szczepieniu o 13 120.O14:30 wcisnełam jej pół pojemniczka jabłka z bananem potem polazłam na drugi spacer o 17:30 zjadla marchewke z ziemniaczkami i potem o 19 100ml nektaru bananowego o 20 mleko i lulu. Teraz o 24 jeszcze dam jej 120 mleka bo teraz jak podaje jej słoiczki to zamało je mleka 😞.Jak sie obudzi w nocy to dostanie kilka łykow herbatki.Między czasie też pieje herbatke .Tak wygląda od dziś dieta mojaj Maryśki. Ale 6 razy mleka to jej napewno nie podam bo nie mam jak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwonko lekarka przesadziła, dziecko powinno jeść tyle żeby się najadło nie można pchać jej na siłe jedzenia, takie jest moje zdanie, ja mama szczepienie w przyszły wtorek wiec dokładnie niew eim ile moja córcia waży ale tak myśle ze około 6,4 kg (tak wychodzi na wadze domowej:P) więc podobnie jak Marysia ale nie mam zmaiaru jej pchac na siłe melka czy słoiczków;/ nie przejmuj się Marysia wygląda bardzo ładnie 🙂 jets taka w sam raz wiec nie wiem czego lekarak się czepia:P

Marzi ja już normalnie miesiączkuje od lutego choć nadal karmie piersią,a co do blizny to ja już na szczęscie odzyskałąm cuzcie w tym miejscu, bo do niedawna tez było drętwe;/ale jeszcze mam różową krechę ale powoli już zanika

mnie jakoś nie przeraża pomysł z moczem na pleśniawki, czytałam keidyś o waściwościach moczu, jendi nawet go piją choć to akurat mnie nie przekonuje;/ i chyba bym nie chciała próbowac jakiekolwiek miało by to przyniesc pożytki:P ale słyszłam tez ż ena trądzik pkmaga choć na sczesie nie musiałam próbować:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jestem kolejna, ktora nie ma okresu - juz ponad rok - i musze przyznac, ze nie teskno mi :P
...tak podobno moze sie zdarzyc jesli sie karmi piersia wiec sie nie przejmuje 🙂

Marzi - witaj spowrotem 🙂 zdaje sie ze to ty zalozylas nasz watek 😁

Iwonko- jesli twoj lekarz twierdzi ze Marysia je za malo to ja nie wiem - przeciez ty jej zaserwowalas mega tresciwe posilki 🙂

No ja tam wiazac Mii nie bede pomimo drobnych ulewan 😉 bo niewytrzymalabym tego wrzasku hehe - moze i ona nie placzaca ale zwiazana na pewno dalaby o sobie znac 😉
Moim sposobem na ulewania sa male ale czeste porcje jedzonka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Marzenko 🙂 ja też nie mam miesiączki jeszcze i tak jak Sandrze nie śpieszno mi do Niej :P

Iwonko dziękuje 😘 możliwe że to jest to,tak to jest jak się ma pierwszą dzidzię i się dużo rzeczy nie wie ☺️
Marysia pięknie pochłania jedzonko 😁 widocznie taka est Jej natura iż nie tyje 😉 nie ma co się martwić a lekarze co niektórzy to się nadają,nie powiem już do czego 😠

U Nas jest mało ulewania na chwilę obecną,a Malusia wierzga jak dzika,był czas że strasznie ulewała ale minęło 😉

Dzisiaj prawie użarła sobie paluchy od nóżek 🙂 już niewiele brakuje i stopuszki śmierdziuszki wylądują w buźce 😁

Mam pytanie czy u Was też wystąpił problem z przestawieniem czasu u dzieciaczków 🤨 no u Nas Nesia idzie starym czasem 😞 i nie mogę Jej w żaden sposób przestawić 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzi fajnie, że się w końcu do nas odezwałaś! Brzuchem się nie przejmuj - skoro mówią, że tak jeszcze "drętwo" może być. Co do okresu mi wrócił tak więcej raz, potem drugi raz niby jakieś plamienia... i nic ponad to. Ale ja nie karmię tylko piersią + tabletki antykoncepcyjne. A z tego co wiem, to jeszcze ma prawo nie wrócić. 🙂 Albo właśnie pojawiać się w kratkę. Napisz jak tam Twój mały po szczepieniu! 🙂

Akigo sznur już przygotowany. :P
A i dzięki za opis Twojego rozkładu karmień. Witek w porównaniu do Marysi to zmiata jak odkurzacz.... 🥴 Ty się martwisz swoim niejadkiem, a ja swoim obżarciuchem. Ale zazdroszczę - przynajmniej Twoje maleństwo lżej się nosi. :P 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja myślę że każdy maluszek je tyle ile potrzebuje, moja Nadia je chyba tak normalnie pierś na żądanie i do tego kaszka rano i po południu jakis owoc albo jarzynki ze słoiczka, czasem dam jeje troszkę soczku jabłkowego żeby kupka gładko poszła:P i pomaga:P

co do tego okresu to aj też się cieszyłam jak go nie było ale jak się pojawił to też jakoś specjalnie sie nie załamałam bo przynajmniej wiem na czym stoję:P jak go nie było jeszcze to miałąm obawy że dostane go poza domem i bedzie kicha:P ale swoją drogą jak każda chyba kobieta nei znosze tych kilku "czerwonych" dni w mieisacu;/ na szczescie moje miesiaczku trwają po 3 dni wiec da sie ajkoś przezyc

co do ulewania to współczuje bo ja się go strasznie obawiam 🤨 ale na szczęscie (i odpukać w niemalowane:P) Nadia nie ulewa ale i tak ją kłade na boczek zaraz po jedzeniu tak na wszelki wypadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja się tak Was trochę podpytuję o to karmienie dziewczyny, bo sama nie do końca wiem jak to robić. Tzn. mam takie dylematy, np. kiedy dam mu jedzenie ze słoiczka, to ile mu dać i czy dawać mu potem też mleko czy już nie? Czy coś jeszcze do popicia? I po czym poznać, że się najadł, skoro on mógłby jeść i jeść... 🤨 Albo czy zamiast jednego karmienia dać soczek / herbatkę i w jakich ilościach?... Może to głupie pytanie i sama powinnam wiedzieć obserwując dziecko... Ale on naprawdę nie ma spustu. 🥴

Maiha rany jak ja zazdroszczę tak krótkich okresów. Moja trwają bite 7 dni... 🤢 Dlatego jeszcze się cieszę, że na dobre nie wróciły. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja pojde na latwizne i przylacze sie do pytania shati :P

Shati - ja na razie robie na czutke... 😉
raz dziennie daje kaszke- lyzeczka o 12 - jest dosc gesta wiec po zjedzeniu daje malej cyca do popicia - lekarka tak mi sugerowala...
i raz dziennie daje pol sloiczka deserku owocowegoo 17 po czy daje jej popic cycem rowniez...
a okolo 19 daje malej herbatki, soczku lub wody w butelce...
-karmie mala co 2-2,5 godziny poza tymi pokarmami powyzej to tylko cycek- zazwyczaj jeden....
Mala ladnie przybiera i przesypia cale nocki wiec chyba ok... ale sama nie wiem czy dobrze robie 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie Jaś się nie przestawił po zmianie czasu, więc wszystko robi godzinę później; więc u nas wygląda tak....

Wstajemy przed 8 pijemy z 10 - 20 ml herbatki (najbardziej smakuje mu jabłkowa z melisą)
ok 10:30 - 11:00 mleczko od 90 - 180 ml w zależności od apetytu 🙂
ok 14 obiadek ( albo sama gotuję, albo robię kaszkę czasem daje słoiczek - zjada ok 80 ml do tego herbatka tyle ile ma ochoty lub soczek, ale nie zagęszczany by się "nie zapchał"
ok 17 mleczko od 90 - 180 ml
ok 21 kaszka przeważnie 180ml
w nocy budził się 2 razy na jedzonko, ale od 2 tyg budzi się ok 24 lub 2 i pije ok 180ml
Tak wygląda dobowy jadłospis Jasia 🙂 Między posiłkami czasem pije nie duże ilości herbatki lub soczku....deserki daję, jak widzę; że mało wypił mleczka to wtedy między posiłkami podaje troszkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...