Skocz do zawartości

Mamy listopadowe jak sie czujecie | Forum o ciąży


Marzi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Paulinko już byś mogła odpuścić sobie autko,ale tak jak mówisz ciężko bez tych czterech kółek 🤨 uważaj na Siebie 😘

Paulisia dobrze że napisałaś o tej butelce bo nawet nie pomyślałam,tylko zastanawiam się czy czasami w szpitalu w razie czego nie dadzą 🤨 a pod rampersik to też myślałam o spodenkach,bluzeczce lub coś w tym stylu,nie mam tego dużo,ale mam jeszcze pół śpiochy to też chyba dobre będzie na noc co 🙂

Megulka spokojnie,ja osobiście nie myślę o porodzie,jak większość listopadowych mam :P chcemy być już po wszystkim i tulić te upragnione Maleństwa,a jak stwierdziłyśmy niedawno to tylko w jedną stronę jest przyjemnie w drugą niestety już gorzej 🙃 ale jak weszło to i wyjść musi,a przyjemne raczej nie będzie :P

Iwonko wynagrodziło Ci to wszystkie nerwy 🙂 cieszymy się z Tobą 😘 i zacznij już ten łańcuszek co reszta pójdzie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosia82

    1431

  • leniuch

    1490

  • Sathi

    1519

  • akigo

    1373

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Megulka co do porodu to caly czas staralam sie o nim nie myslec zeby sie nie stresowac. Ale skoro to juz tak blisko to z jednej strony nie moge sie doczekac a z drugiej to wiem ze jak sie zacznie to stres siegnie u mnie zenitu! 🤢
Moj Aleks chyba lubi jablka bo jak je jem to strasznie sie pozniej zaczyna wiercic 🙃
Dzisiaj zauwazylam ze coraz czesciej twardnieje mi brzuchol az mnie wtedy strasznie spodnie pija, moze wkoncu zaczyna sie powoli cos dziac? 😁 oby...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tak jakoś dziwnie się czuje,co jakiś czas napina mi się tak mocno brzuch,i boli wtedy mnie pod brzuchem,i czuje tak dziwnie bo z jednej strony łapie i puszcza i uczucie jakby mi ciągnęło wszystko w dół,a z drugiej strony to takie uczucie jakby Vanesska mi tam tak coś wkręcała,i za jakiś czas mnie znowu łapie 🤨 nie leci mi nic,ani nic innego się nie dzieje,ale czuje że to coś innego niż jej ruchy 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do nazwiska to raczej nie będe podać. Jak bedziesz w potrzebowała to moż przez gg.
Męża zawiadomiłam ale bedzie w sobotę bo wcześniej mu sie nie uda chociaż jak z nim rozmawiałam to wydaje mi się że ma ochote uciec do domu biedulek.Ale to ponad 1000km z bazy do domu. Anie wiadomo ile ma do bazy.Bo jest we Włoszech a baze ma w Niemczech.A co do butelek to na 100% mają w szpitalu. Bo np jak ja mam cesarkę to nie będe karmić cała dobe bo u nas w szpitalu dają morfine po cesarce .A w niektórychj szpitalach nie karmi się aż 2 doby. Więc potem trzeba sie mocno starać zeby mieć pokarm. Ja z Kacprem miałam problem. Może byłam też troche nastawiona negatywnie do karmienia.Ale teraz też chcę kamić.
Tak najpierw bedą wywoływać skurcze do naturalnego porodu.Bop powiedział ze trzeba spróbować. Ale by było cudownie jakbym urodziła naturalnie. Tylko ze ja napewno dostane wysokiego cisninia bo straszny nerwus ze mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tak jak iwonka myślę że rampersy są na lato 🙂. ale jak macie teraz kilka fajnych sztuk to na pewno coś możecie wymyśleć 🙂.

co do butelki w szpitalu to ja ze starszą nie karmiłam dobę - miałam dużą anemie dali mi dziecko dopiero na drugi dzień. więc na pewno karmili butelką. ale nie zniechęcajcie się na serio 🙂. jak sobie nie chycą dzieciaczki dobrze sutków to możliwe że macie za twarde piersi i troszkę będziecie musiały odcisnąć pokarmu, tak byście mogły swobodnie ścisnąć sutka , wtedy na pewno maluch dobrze złapie 🙂. ważne by złapał daleko bo inaczej wam porani i tak wrażliwe piersi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulisio do szpitala butelki raczej brać nie będę... Przewiduję, że nawet jak będą problemy to mam zamiar się pomęczyć. A ewentualnie może mi ktoś ją dowieźć. Co do rampersa... Nie wiem. Nie mam takiego. :P
He, he, mój M właśnie tego się obawia i np. czasem w nocy wystarczy, że się przekręcę na drugi bok a on odrazu "co jest? co się dzieje?!"... i jak kiedyś zapytałam czemu tak z byle powodu panikuje to mi powiedział, że się BOI, ŻE WSTANĘ W NOCY I SAMA POJADĘ DO SZPITALA RODZIĆ! 😁 He, he, może i by to było w moi stylu, ale bądźmy też realni... 😁

Megulka nie myślę o tym za dużo. Jeżeli już, to staram sobie wyobrażać wszystko jak najlepiej. Nawet, jeżeli ma być straszliwy ból, to wizualizuję sobie, że go jakoś dzielnie znoszę. I tyle, nie oglądam, nie czytam, nie chcę sobie samej siać w głowie paniki... Tyle kobiet rodzi w każdej chwili, w czym ja inna? Rodzić - rzecz ludzka. 😉

Akigo tak się cieszę... jakbym to ja miała zaraz rodzić! 😁 Kolejne listopadowe dzidzi dobiega do mety! 😁

Gosiu czyżby się co zaczynało dziać?...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paulinko ja to sie tak cieszę ze sobie miejsca nie moge znaleźć .Myśle tylko o jednym. Podejrzewam że jutro nie będe mogła spać z wrażenia:P .
U Gosi to napewno skurcze przygotowawcze. ja wczoraj myslałam ze rodzę. Ale nigdy nie wiadomo czy to przygotowanie czy to początek . Więc moze Gosiu lada chwila i bedzie Vansska z Toba!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć kochane mamusie!!!
iwonko:super!!gratuluję i wypocznij przed wielkim dniem..tak się cieszę,jak dziecko że mała choć nie taka mała już lada chwila będzie z tobą!!!
a ja jutro jadę na rajd samochodowy,raczej jako widz,ale jak mnie namówią to może też wystartuję,dziewczyny nawet jak są ostatnie to i tak dostają puchary i jakieś drobne gadżety.więc może spacerkiem po kartodromie przejadę się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przeszło,tak miałam 5 razy co 15 minut po 40 sekund heh ale napisałam :P

Fajnie że coś się zaczyna dziać 🙂 tylko dziwi mnie bo Malutka niby ma główkę wysoko to czym mnie tam nawala 🤨 za tydzień położna,zobaczymy.

Iwonko nawet nie wiesz jak się cieszymy 😆 następne Maleństwo będzie z Nami 🙂 i Ty kochana przede wszystkim spokojna będziesz 😘

Oj Paulinko heh jak już Twój M się martwi że Mu uciekniesz sama to coś w tym musi być 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olga chyba bym sobie też takiego rajdu nie odpuściła. 🙂

Gosiu może malutka sięga łapkami? :P
Mój M najśmiesznejsze, że nie żartował. 😁 Ale mu wtłumaczyłam, że raczej będąc w stanie "rodzącym" chętnie skorzystam z jego pomocy... 🙃

Piorę kolejną "porcję" ubranek i ogólnie dziecięcych fatałaszków. Czas przygotować małemu łóżeczko w domu moich rodziców - bo to tu będę najpierw po porodzie.

Ach i ciągle ta szpitalna torba...

...matko, jaka ja niepozbierana... 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jaki szczesliwy dzionek dzis 🤪 🤪 🤪
Kupilam! kupilam! kupilam! wreszcie spanko dla mojej niuni 🙃 moze nie takie wymarzone ale w sumie jak je juz ubralam-wyposazylam to nawet mi sie podoba... brakuje jeszcze baldachimu, ktory dojdzie w poniedzilek 😆

Wiedze, ze dzionek szczesliwy tez dla Iwonki 🙃 nawet bardziej niz dla mnie... no Iwusku nie mozesz zawiesc wrozki Sandry :P ... do innych brzuszkow - prosze sie nie wcinac w termin bo sie wrozba nie spelni 😉...
czas tak pedzi ale bedzie, ale bedzie ... juz nie dlugo... rach -ciach 😁 czas zaczac rozpkowywanko :P

Iwonko gdzie bedziesz rodzic - w kotrym szpitalu?? I nie bedzie Marysi?? tylko Maria Magdalena??
Paulusia - tak jak Iwonka napisala wiekszosc twierdzi, ze moc lub nie moc karmic piersia zalezy tlyko od nastawienia mamy... to caly proces w naszej glowie... mysl pozytywnie, nie zamartwiaj sie tym i przygotuj sie na ssanie sutow 😉 zapomnij o butelkach!

Zdjecie spanka mojej malej 🙂 [img size=363]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/small.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandrus rodzę tu w naszym szpitalu.
A Marysia to Maria a Magdalena mieliśmy dać po babci męża .Więc Będzie Maria ,Magdalena.Bo jeszcze dziś próbowałam przekręcić mężą na Zofie ale sie nie zgadza 😞
Ja moge mieć problem z karmieniem bo u nas dopiero na 2 druga dobe dają.Ale będe walczyć żeby mieć pokarm i wierzę że mi się uda 😉 .
Sandrus faktycznie łóżeczko piękne i posciel też śliczna!
Kochan wrózko dziekuję za wywrózenie tak szybkiego porodu bo juz cieżko mi strasznie! 😘

Gosiu może to nie główka tylko kosci Ci się tam do porodu rozchodzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
taaak te rajdy sa super tylko że ja się wstydzę,że jak mi coś nie wyjdzie że będą się ze mnie śmiać ☺️
ogólnie to wolę takie turystyczne,coś takiego jak podchody tyle że samochodem.a na tym rajdzie co będzie jutro to liczy się czas i dolkładność 🤢 pewnie wygra mój M bo on prawie zawsze wygrywa,a jak nie 1 miejsce to w pierwszej 3.
kukunari: Sliczne to wyrko!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandro łóżeczko superrrrrrrrr 🤪 a pościel boska 😆 a tak się martwiłaś,zawsze mówię spokojnie :P

No Paulinko pierz,prasuj bo niewiele czasu masz :P

Iwonko niech się przygotowuje co chce,byle się zaczęło :P

Wiecie co jakoś się nawet nie denerwowałam dzisiaj 🙂 totalny light był 😎 echh już bym chciała to moje Maleństwo mieć na rączkach.

Idę na Mam Talent 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jekuuuu Iwo ale ty musisz byc mega poekscytowana bo ja jestem tym twoim porodem hehe 🙃 🙃

paulisia - taki rampers to mi sie zawsze wydawalo, ze to dla chlopczyka na lato... ale w sumie moze przeciez sluzyc jak takie niby body i na to mozna mu zalozyc spodenki i jakas bluze/sweterek...
Sa tez rampersy z dlugimi rekawkami i nogawkami (wygladaja jak pajacyki tyle, ze bez stopek) i trzeba do nich zakladac skarpeciochy 🙂 te chyba najbardziej odpowiednie na te pore roku. Byc moze sie myle bo ja sama niedoswiadczona w ubieraniu maluszkow :P
cos w tym stylu:
z lewej na wiosna-lato z prawej na jesien-zime:
http://img268.imageshack.us/img268/3923/szcze1.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem Sandruś strasznie ale też niesie to za soba tyle nie wiadomych i troche strachu.Żeby było wszystko ok z moja córeńką żeby przy operacji nic nie wynikło itd. Wiadomo Człowiek mysli pozytywnie ale zawsze pojawiają sie jakieś nie wiadome.Ale najważniejsze jest to że bedzie przy mnie lekarz któremu ufa i który nie pozwoli by stała sie nam jakaś krzywda.Że w razie czego bedzie cesarka i moge być spokojna to niesamowity komfort psychiczny.
A ja ogladam polsat i czekam na walkę Adamek,Gołota ale nie wiem czy juz nie walczyli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iwusku- najwazniejsze to zebys myslala pozytywnie!!! zawsze jest wiele niewiadomych... ty juz masz jedna niewiadoma mniej bo wiesz kiedy to nastapi a my nadal nie 🤔 dla nas to kolejny znak zapytania ????...
...nie da sie tak wszystkiego przewidziec...(no chyba ze wrozka jestes :P) Miej tlyko dobre mysli!!! a wszystko pojdzie ok i dzidzia urodzi sie zdrowa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...