Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ola - ta minka była a pro po Anki 😞 to znaczy właściwie wypadku, że jest mi przykro.
No ale całe szczęście, że jest ok.

Anetka - ale super! no to była radocha 🤪

Matylda - no widzisz! 😁 super, że Lena chodzi. Czekam na filmik

Za tydzień idę na komunię do przyjaciółki syna (tej 30stolatki, która 3 miesiące przed nami urodziła bliźniaki i miesiąc temu okazało się, że ma raka) , w związku z powyższym - byłam dziś kupić prezent. Oczywiście miałam ograniczony fundusz. Więc zakupiłam helikopter sterowany, taki baaaaaaaardzo porządny i do tego piłkę pumy do piłki nożnej, ponieważ chłopak gra w jednym z łódzkich klubów i jest to jego pasja (jak na razie). W każdym bądź razie mam nadzieję, że się ucieszy... A Wy jak myślicie?

Oprócz tego kupiłam sobie spodnie, torbę i portfel i jestem mega zadowolona z tego.
Majce zakupiłam tylko nowe buty do żłobka.

Teraz leżę i wcinam truskawki ze śmietaną, popijam też piwko
, pogram trochę na fb, bo mi się nudzi i idę spać bo jutro wstaję wcześnie - otwieram żłobek o 6, więc pobudka koło 4.40 🤢

Do jutra!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
odnośnie chodzenia to nie tak że ja w NIĄ nie wierzyłam
wiedziałam że prędzej czy później to nastąpi ale byłam i jestem zaskoczona tym że nastąpiło to bez żadnych oznak
tzn ja wiedziałam że stanie się to tak ni stąd ni zowąd
no ale moje dziecko prawie w ogóle nie chodziło za ręce , nigdy się nie "puściła"
po prostu raczkowała i stawała i łaziła przy czymś
aż tu w środę z kanapy do mebli miała 3 kroki i po prostu poszła 🤪
więc ja zaczęłam ją ustawiać i wołać do siebie i szła 2, kroki potem 3 a potem 10
w czwartek i piątek nic nie chodziła , wczoraj wieczorem trochę się popisywała a dziś już cały dzien chodziła po całym pokoju
także Aneta POLA też cię zaskoczy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry 🙂

Ja przez dwa dni neta nije mialam bo kujrwa w piatek raptem przez 15 minut armagedon przeszedl przez Sulechow i nie bylo wody, pradu i neta !! Niby cywilizowany swiat a jest wieksza burza i wszystko siada 😮

A JA TAM SIE WYPOWIEM DO AWANTUREJSZYN. Specjalnie sie cofnelamn by wszystko odczytac. Wydaje mi sie ze ten sposob w jaki sie wypowiedziala Alice byl troszeczke prowokujacy i mam wrazenie, ze wiekszosc odniosla je jakos troszke niesmaczne. Ja nie wiedzialam ze bede tydzien w szpitalu po porodzie a mimo wszystko mialam spakowane wszystko WLACZNIE z maszynka do golenia 🙂 Nie wyobrazam sobie nie golic sie kiedy zaczynam obrastac 🤪 Nawet po porodzie w szpitalu, mialam rowniez szampon.

I O ZGROZO KOSMETYKI 🤪 🤪 🤪 🤪 Ktorych uzywalam codziennie mimo zmeczenia, tusz do rzes, podklad i kredka, wiadomo w zmiejszonych ilosciach bo nie chcialam wycierac tym poscieli i niunka ale jednak mialam taka potrzebe wiec to robilam 😁 Mialam zel pod prysznic, lactacyd ktorym sie mylam (POLOZNA POZWOLILA) i perspirant. NO KURWA SORY ale nie wyobrazam sobie nawet te 3 dni spedzac w wyrze spocona przez caly dzien i rano nie uzyc po kapieli perspirantu. Ja sie mylam raz dziennie i podmywalam chba z 3 i nie wyopbrazam sobie zeby nie uzyc perspirantu 🤔 Skoro uzywam go na codzien to i w takiej sytuacji rowniez. Do porodu tez sie UMALOWALAM A CO !!! 😁 😁 Zanim wyszlam z domu przy okrutnych juz skurczach to zdazylam pierdolnac OKO i delikatnie twarz. A ! I wlosy mialam tylko zaczesane do tylu i uzylam opaski, nie zwiazywalam 😉 Zawsze trzeba wygladac dobrze 😁

Moze uznacie ze przesadzilam ale ja chcialam wygladac dobrze nawet jak mi moj GILUŚ wcyhdzil miedzy nogami 😁 Szlafrok mi sie rownież przydał gdzie akurat sadzilam ze mi sie wogole nie przyda.

Dostalam liste od poloznej jeszcze na wizycie u ginekologa i do niej sie dostosowalam, nie do tych z internetu. Kazda zabrala to co sama uwazala za potrzebne i bylo jakos dobrze, nikt tutaj nie walczyl i nie gryzl ( nie czepiac sie slowek). Ja mialam takie potrzeby a ktos moze uznac ze porodowka to nie REWIA MODY, ale ja tam nie paradowalam w sukniach z mega super uczesaniem i na obcasach, chcialam poprostu wygladac jak zadbana kobieta mimo tego ze wlasnie urodzilam synka. Mysle, ze kazda kobietka powinna miec takie przeswiadczenie ale nie krytykuje kogos kto uzna ze nie ma na to sil i ochoty. Ja mialam taka potrzebe i tak tez robilam.

W kazdym razie wg mnie w przyborniku kazdej kobiety nie zaleznie od sytuacji powinna byc maszynka do golenia i perspirant 😁 Podstawa pielegnacji

A poza tym to nuda, wlasnie D. wyszedl do pracy, ja juz sie wybyczylam i ide zaraz do wyra. Linka nie moge sie doczekac twojego porodu 🤪 I czekam na kolezanke ma niedlugo rodzi (27 maj) bo w koncu obejrze sobie nasz nowy szpital, podobno MEGA na ktory ja sie nie zalapalam 😞 Otwarcie mialo byc do konca marca 2011, potem przesuneli do maja i dupa.. nie zdazylam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AA ! A co do jedzonka to moj chlop maly ne chce pic mleka od dosyc dawna (poczatek lutego) i mi lekarz powiedzial (taki warszawki Ozimek 😁) ze to madry chlopak i ze mu wyjdzie na zdrowie. Moj mlody pije mleko tylko do spania a nie je w nocy odkad skonczyl 2,5 miecha (SAMA GO ODUCZYLAM) Spi cala noc, czasem ma koszmara i musze z mońkiem leciec a tak to jest spoko, spimy do 8.00 KACHA i spanie do srednio 10.00. Tak wiec sie wysypiam jak za mlodych czasow 😁

GRATULUJE LENIUCHOWI !!! Mowilam ze szybko pojdzie 😉

A jesli chodzi o dokladna rozpiske zarelka to jak pisalam rano kacha, potem jakies sniadanko (bulka z maslem, albo jajeczniczka z dodatkami) potem jakis obiad (najczesciej moj albo z przyczyn awaryjnych sloik) i w miedzy czasie sa bananki, chrupki, herbatniczki no i wiadomo WODA. Duzo pije.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A! I jeszcze jedno, mam mnostwo ciouchow z F&F czyli z Tesco 🙂 Mam rowniez ciuchy z pepco, ze sklepiku dzieciecego w naszym Sulechowie ( polska marka jakas Pinokio czy jakos tak) a rowniez z H&M i jedna kurtke z Zary. Duzo rzeczy mam z lumpeksu i pare od kolezanki ale nie wiele. Buty akurat staram sie kupowac nowe, nie chodzil jeszcze w uzywanych ale nie mam do tego jakies tam awersji jesli nie sa zniszczone i nie byly dlugo uzywane bo podobno takie znoszone buty moga deformowac stopke dziecka.

I jakos nie widze roznicy w jakosci, bez kitu 🙂 No moze faktycznie w niektorych przypadkach ale mysle ze to jest tak ze wszystkim. I mam rzeczy z lumpa (markowe) ktore sa do tej pory fajne a tesciowa kupila mlodemu kiedys taka niby mega kurtke, ktora jest strasznie do dupy. Sie czasem nie trafi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo.
Ja też coś napiszę odnośnie maszynki do golenia 😉
Ja jej nie spakowałam ale została mi przywieziona. I dobrze bo też nie cierpię odrastających włosków nawet po porodzie. A szamponu nie potrzebowałam bo myję głowę co 3 dzień, mam takie włosy że nie muszę tego robić codziennie, a nawet po tygodniu wyglądają świeżo i o dziwo pachną 😉 😁
Też uważam Alice, że trochę prowokująco to napisałaś... Ale uważam też że czasami każda z nas tak pisze, świadomie czy nie... z tym, że u Ciebie bardzo często to się zdarza...
A Ola - czasami moze też napiszę coś, co może być uznane za to, że ktoś w jej oczach jest gorszy albo gorzej wychowuje dziecko ale myślę, że nigdy nie ma tego na myśli, jest dobrą osobą - wiem to

Po komuni szok - tylko kasa, prezenty i nic więcej.
Dzieciaki które po kościele otrzymywały koperty i prezenty - to od razu zaglądały do pudełek, torebek i otwierały koperty.
No głęboki szok.
Ja kupiąm złoty łąńcuszek z zawiszką, małą biblię i do tego kartę z życzeniami i wydałam 580 zł.
🤨
cieszę się ze mam to za sobą.

Ania - bardzo mi przykro, ale cieszę się że z B. wszystko ok.
Matylda - jeszcze nie dawno twierdziłaś, że Lena pójdzie ostatnia, a tu o proszę BRAWO....
Aneta - moja Nikola też nie chodzi, ale nie uważam to za objaw kalectwa, ma czas. Super że masz tak kochanych rodziców.
Magda - myślę, że chłopiec się ucieszy z prezentu, chyba że liczy na pieniądze 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice1984 napisał(a):
nie no wkurzylam sie 😠
ostatnio kupialam Ali taka nowosc jedzonko z gerbera po 1szym roku-do re mi o taki:http://www.gerber.pl/produkty/posilki-doremi/ctl/product/mid/1536/productid/352.aspx

i moj blad ze niedoczytalam wczesniej co kupuje a dzis z nudow sobie poczytalam sklad.
Mieso z kury.
no niewiem jakie Wy macie zdanie co do kury bo mi sie wydaje ze to najgorsze mieso pod wzgledem drobiu. Kury to sa stare i żuliste a do tego ta papryka w tym obiadku.
Zawsze mialam zaufanie do ich obiadkow ale widac ze po 1szym roku sklad tych jedzonek jest jak dla mnie smieciowaty-mieso z kury, skorki z papryki.
Dajecie papryke swoim malucha ze skurka?
Ja wyladowalam na operacji wyrostka po takiej skoreczce ktora sie przykleila do scianki jak bylam dzieckiem i to nie malym bo jakos 8 lat mialam a tu takie skoreczki w jedzonku dla rocznego dziecka?
Ja jak jem ze skorkami papryke to caly dzien mi sie odbija a jak zjem bez skorki to nic mi sie nie odbija. Hyh....


Hmmm no ciekawe co piszesz o kurach... skąd ta wiedza ??
mąż jest weterynarzem i jest specjalistą od drobiu i właśnie od kur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
Gratulacje dla Lenki z okazji pierwszych kroczków ^^ Ty się mama szykuj tam na ARMAGIEDON, niedługo się zacznie :P
Fryta super niespodzianka ze strony rodziców! 🙂 🙂 🙂
Magda- haha ciekawe co to będzie jak nasze dzieciaczki będą w wieku komunijnym!
Cześć TYSIACZKU :*

Widziałyście ten paskudny, straszny filmik krążący w sieci (na fb?)? Chorą babę bijącą a nawet kopiącą kilkumiesięczne dziecko? 😞 😞 😞 😞 Co jak co, ale takim kobietom NALEŻAŁBY się lincz publiczny. Kamieniowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry 🙂

Ania - ja nie oglądam nigdy takich filmów, a posty z obrazkami katowanych zwierząt ukrywam!!!

Tysia - bry 😘

Marina - kiedy mnie odwiedzisz znowu? ☺️

I mam pytanie do Was dziewuszki - jak często myjecie główki/włosy swoim bąblom?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena2 napisał(a):
Marinka - ja będę Cię prosiła o przepis na te polędwiczki.
a i zdjęłam pokrycie z maxi cosi - pewnie o mnie zapomniałaś w tej kwestii...

Ola - żeby z tego Twojego odchudzania coś złego nie wyszło 🤢


Kochana nigdzie nie moge znaleźć instrukcji a sama chcę uprać , Daj mi teraz Ty znac jak to zrobic , proooooooooooooooooooooooooszę... Dam Ci Przepisa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hola czikitki 😉

Alice ja myśle że kura kurze nierówna, aczkolwiek u mnie w domu akurat drobiu to sie je najwięcej jesli chodzi o mięso. Żylaste?? no tego akurat bym nie powiedziała 😉 u mnie po prostu wszyscy lubią a już Julka to ślinotoku dostaje jak udko pieczone zobaczy. 😁 😁 Papryki młody jeszcze nie jadł aczkolwiek na razie - wiadomo - wszystko mu ze skórki obieram. Ale ja w ogóle nie praktykuje za bardzo obierania ze skórki, nie wyobrażam sobie jak miałabym papryke surowa jesc ze skórki obraną, pomidora tez nie obieram jak niektórzy. 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 😉
Gratulacje dla Leniucha!
Co do kłótni, czy tam wymiany zdań, to rozumiem o co chodzi Oli. Alice, być może nie przykładasz wagi do tego jaki wydźwięk ma Twoja wypowiedź. Tu nie chodzi o to, że masz odmienne zdanie, tylko o to w jaki sposób piszesz 😉 ale nie napisałam nic nowego. Mam nadzieię, że nie odbierzesz tego jako ataku.
A tak z innej beczki. Czy Wasze dzieci Was biją?! Bo Kacper klepie mnie i szczypie ;/ wiadomo, że mu nie pozwalam, ale on sie tylko śmieje i robi to dalej. Traktuje to jak zabawe...
a i czytałam, że dajecie szyneczkę bobasom. Jakąś specjalną dla dzieci?

A tego filmu o tej kobiecie nie oglądałam, bo to nie na moje nerwy ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...