Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej mam chwilę ale nie wiem ile zdołam napisać , pewnie pisanie tego posta zajmie mi ze dwie godziny chociaż młoda śpi ale muszę to wykorzystać w inny sposób 😉
nadrabiałam jednym okiem więc nie wiem do czego się odnieść ☺️
wiem tylko o zywarce ale Alice nie pomogę bo się nie znam korzystam z 3 różnych kuchni i nigdzie nie mam zmywarki , chociaż też nie wiem dlaczego 😁 widocznie jestem starej daty 😁 w sumie nie wiem , u nas zmywania jest dużo nawet bardzo dużo bo ja rzadko gotuję a jeśli już to narozpierdalam zawsze wszystkiego tak jak np wczoraj z tymi kotletami to zużyłam chyba 15 talerzy , dopiero dziś skończyłam zmywać ☺️
no nic u mnie też w chuj gorąco a ja w Przemyślu wiec wie o czym piszę 😉 burza tylko wczoraj postraszyła ale przeszła gdzieś bokiem ( i chyba dobrze 😁 )
czytałam Ola że gdzieś tam sie o mnie martwiłaś 😉 otóż owszem przez weekend piłam dużo nawet bardzo dużo ale to nie byl powód mej nieobecności na forum, po prostu tyle się teraz u mnie dzieje że nie ogarniam tego wszystkiego 🙃 kąpię się zawsze po północy i jakby się mnie wtedy ktoś zapytał jak się nazywam to gdyby nie profil na facebooku to bym nie wiedziała 😁
ba i żebym jeszcze robiła coś konkretnego ale dupa , nie robię , takie codzienne czynności zabierają mi w chuj czasu a i tak nic nie zrobione
LENA nie jest dzieckiem to szatan wcielony ☺️ i jestem pewna nie przeze mnie chociaż tak jak pisałyście alebo taki etap albo po prostu niektóre dzieci takie są , tylko u nas jest jeszcze coś , mnie się boi i słucha ale jak jest P. albo mama to to nie to dziecko ja muszę wtedy wyjść odreagować bo nie mogę na to patrzeć ,On niby jej pilnuje, zajmuje się nią itp itd i niby się stara ale on nie może znieść jej płaczu i pozwala jej na wszystko albo daje jej do zabawy cokolwiek oby tylko była cicho , więc wczoraj przyłapalam ją na tym jak wyciągał jej z buzi taki metalowy spinacz do papieru bo przecież musiała wyciągać jego papiery z szuflady ( co otwieranie szuflady przy mnie jest nie do pomyślenia) jak ja mówię głośne NIE to on i tak ją "woła" przytula i pozwala robić to czego ja zabraniam czyl;i choćby grzebać w sedesie 😮
więc wiadomo potem ja jestem ta "beeeeee" a dziecko dostaje dzikiego szału jak on tylko przychodzi z roboty
o wyjściu do sklepu czy na miasto nie wspomnę bo ja już nie zamierzam z nią wychodzić a nawet jak wychodzimy to on chodzi z nią a ja z nimi nie chcodzę bo nie chcę na to patrzeć i się wstydzić 😮
ostatnio w galerii przy wysiadaniu z samochodu zorientował się że nie ma kart , wiec szuka w samochodzie , ja ją trzymałam ale mała zołza darła się nieziemsko, kopała mnie ( dodam że wzózka jeszcze nie mamy ale o tym zaraz) , zaczeła rzucać kapeluszem itp itd więc chuj puściłam ją i będąc za nią 0,5 metra ta sie wywaliła na tym asfalcie w podziemnym parkingu , ten dalej szuka kart , ona oczywiście po upadkach nie płacze ale patrzę a tam krew ze starego strupa ( który schnie już chyba z miesiąc ) leje się strumieniem , cała łydka zalana, skarpeta , jeszcze i mnie wymazała no i oczywiście to moja wina , nie było zadnej chusteczki wycierałam jej to jakąś ulotką , w aptece kolejka że chuj i tak się wepchałam przed dwie osoby przede mną tzn zapytałam czy "mogę" jak P. pokazał to kolano to od razu mnie wpuścili , jeszcze jebany farmaceuta nie miał mi wydać za ten jebany plaster o matko co ja tam wtedy przeżyłam , w markecie oczywiście na start musiała dostać coś do zabawy bo by nie wysiedziała i dostała NEKTARYNKĘ - wyglądała jak dzik , niestety zanim doszliśmy do kasy to i tak wyła jakby ją ze skóry obdziera i próbowała opuścić ten "wózek"
oczywiście jest przekochana ale cholernie rozpieczona a tego chcialam uniknąć 😮
tu przed blokiem też P. nie słucha, łazi gdzie chce , robi co chce no po prostu szatan, ja jak powiem NIE to przynajmniej mnie słucha , co prawda przyleci z rykiem ale nie zrobi tego co ma w zamyśle a u P. zawsze wszystko zrobi nie tak,
pod blokiem są takie pojemniki z wodą dla ptaków, kotów i innych wczoraj wylała jeden po drugim , 🥴 a była z nim i on jej nie pozwalał , potem musiałam łazić ze 3 razy żeby ta wodę uzupełnic
w ogóle pije około 1,5 wody dziennie , poci się strasznie ( bardziej niż ja 🤨 ) i sra w każda pieluchę a nawet i częściej czyli około 6 razy na dobę i to od tygodnia , a je normalnie ( no może teraz od paru dni je więcej 😮 ) pije normalnie i kupczy
mądrala że ho ho a nocnik ciągle jej wrogiem i nie wiem co mam robić o dla mnie to osobista porażka 😞 😞 😞 😠
mówi dużo- za dużo - od wczoraj ciągle mówi OKO i to tak fajnie że ja nie mogę się powstrzymać od śmiechu 😁, łączy już po dwa wyrazy w dania 😉 ale to już pisałam coś w stylo mama chodź, mama ata , tata przyszedł ( tzn to przyszedł to tak po swojemu ale wiadomo o co chodzi )
pięknie wymawia słowo "czyta" i nawet RAFAŁ w ogóle z dnia na dzien mówienie wychodzi jej coraz lepiej kiedyś jak robi kot to mówiła "mniam" a teraz piękne MIAU z naciskiem na UUUUUUUU , kłóci się też suuuuuuuuuuuuuuper 😞
w sumie to oa jest bardzo komunikatywna i na prwade ja mogę się z nia dogadać lepiej niż z P. 🥴 😮 🤢 😲 🤨 🤔 ☺️ 🙃 😁 😉
co do wózka to tak:
teraz do jutra jesteśmy w mieście a nie zdążyliśmy nic kupić więc sobie odpuszcze bo teraz na miesiac jedziemy na wieś ale mam do wyboru
to http://www.ceneo.pl/2346501
ma większe koła, twarde oparcie, jest taki sztywny ,ma duży kosz na zakupy, oparcie rozkłada się na maksa i w ogóle jakos tak mi sie podoba
albo to http://www.tosia.pl/sklep/product/p/169/baby,design,sprint.html
tylko ten ma za duze koła i to siedzisko takie jak dla noworodka 😮i takie to wszystko grube 🤢
i ten http://www.ceneo.pl/10248564
tylko tutaj wszystko gra oprócz tego że "oparcie" jest bardzo miękkie i to nie na jej kręgosłup i babki w sklepie też mówią że to dla maleńkich dzieci a nie dla takiego konia
więc na razie nie wiem
moze znajdę cos u siebie a jak nie to potem po powrocie będzie ten GRACO
ehh
co by tu jeszcze
no kuzyn jest a raczej go nie ma
tzn moze tak w skrócie wstaje o 16.00 zjada obiad , kąpie się , placze się i o 22.00 znika na imprezę wraca o 6.00 rano i śpi do 16.00 😮- ależ ma życie 😁
tylko nie wiem jak my z mamą długo wytrzymamy bo trzeba po nim zbierać majtki i resztę trzeba się domyślać co jest do prania a co nie , trzeba zrobić coś na "późny obiad "
w ogóle to wszystko "trzeba" a gość ma 36 lat 😁
wczoraj pojechał do Krakowa ,w weekend będzie w Bieszczadach i my z P. do niego pojedziemy na jeden dzień 🙃 a potem nie wiem co "będzie" ale wiem że "będzie " u nas 😮
oficjalnie do września , ale potem leci na tydzień załatwić formalnosci w USA i z ZNowu wraca OMG 😉
no i tak jak pisałam P. ma urlop od poniedziałku ( teraz jest w stanie tzw "gotowości" te co mają mężów żołnierzy to wiedzą o czym piszę 😉) , nie mamy żadnych planów oprócz roboty, roboty, roboty, tzn w sobotę może pojedziemy w te Bieszczady a w niedzielę kajaki , potem w poniedziałek przyjeżdża ekipa wstawiac okna i drzwi tam na klatke schodową , potem tzreba będzie sprzątać
no to chyba tyle
namieszałam jak zwykle ale przynajmniej coś napisałam ( nie to co niektóre 😜)
idem polubić się z kuchenką- może coś ugotuję 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
Andziucha napisał(a):
no to sie Matylda rozpisalas 🙂 😁

he he raz na tydzień styknie 😁

bylo co czytac hehe 😉
jesli moge polecic ci spacerowke to ja mam taka jest super :
http://allegro.pl/wozek-spacerowy-blues-coto-baby-i2440989095.html

ja teraz ogladam sie za wozkiem 2 w 1 nawet uzywanym wiec i ta moja spacerowke sprzedam!bo nie potrzebne mi dwie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andziucha napisał(a):
gizelda napisał(a):
Andziucha napisał(a):
no to sie Matylda rozpisalas 🙂 😁

he he raz na tydzień styknie 😁

bylo co czytac hehe 😉
jesli moge polecic ci spacerowke to ja mam taka jest super :
http://allegro.pl/wozek-spacerowy-blues-coto-baby-i2440989095.html

ja teraz ogladam sie za wozkiem 2 w 1 nawet uzywanym wiec i ta moja spacerowke sprzedam!bo nie potrzebne mi dwie

kurde wygląda fajnie ale ja w necie zakupów nie robie tylko w sklepie i przyznam szczerze że w moch takiego nie widziałam
ale jeszcze będę w dwóch to może coś znajdę
i te coneco ( czy jakoś tak ) t nie mam nic przeciwko ale też mi się wydawały takie dla maleńkich dzieci 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
Andziucha napisał(a):
gizelda napisał(a):
Andziucha napisał(a):
no to sie Matylda rozpisalas 🙂 😁

he he raz na tydzień styknie 😁

bylo co czytac hehe 😉
jesli moge polecic ci spacerowke to ja mam taka jest super :
http://allegro.pl/wozek-spacerowy-blues-coto-baby-i2440989095.html

ja teraz ogladam sie za wozkiem 2 w 1 nawet uzywanym wiec i ta moja spacerowke sprzedam!bo nie potrzebne mi dwie

kurde wygląda fajnie ale ja w necie zakupów nie robie tylko w sklepie i przyznam szczerze że w moch takiego nie widziałam
ale jeszcze będę w dwóch to może coś znajdę
i te coneco ( czy jakoś tak ) t nie mam nic przeciwko ale też mi się wydawały takie dla maleńkich dzieci 😮

te coneco nie powiem sa jakies takie male 😮
ja tez musze ruszyc dupke i sie ogladnac za jakims 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
raczek88 napisał(a):
a jak sie czujesz przyszla mamo?
gdzies widzialam ze drugi chlopiec bedzie cieszysz sue?

czuje sie dobrze 🙂 juz mam pare kilo na plusie i duzy brzusio juz jest 🙂juz w taki skwar ciezko mi 🥴
tak bede miec drugiego synka w 21 tyg mial juz 500 g 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola - jak to zasłabła? to pewnie, przez te upały.
Moja Majka to czyścioszka na pewno nie jest.

Byłam wczoraj na paznokciach, brwiach i jestem bardzo zadowolona.
Na rzęsy się też już zdecydowałam, ale to troszkę później (znam opinie dwóch osób noszących i jednej zakładającej)

Majka była wczoraj na szczepieniu (odra, świnka, różyczka i ospa [czyt. wiatrówka]
Dziś była na bilansie 1 roku. Miała badanie psychologiczne i ogólnego rozwoju.
Wszystko w idealnym porządku.
Waży 11,700 i mierzy 83 cm!!!!

To tyle. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No zasłabła, siedziała mi na kolanach, robiłam jej hopsasa i w pewnym momencie cisza, patrzę na nią a ona oczy wywrócone i wiotka 😞 Trwało to może ze 3 sekundy... 🥴
Tak się wystraszyłam że zaczęłam nią telepać, ona się ocknęła, wystraszyła i zaczęła płakać. To ja ją na ręce i do wanny.. Ochłodziła się i wszystko chyba ok... Zachowywała się potem normalnie...
Mam nadzieję że to jednorazowe było bo inaczej umrę ze strachu następnym razem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jejku Oluś, sama bym pewnie zawału dostała 🤔 Dobrze, że chociaż to omdlenie krótko trwało 🥴

szyszka napisał(a):
mojej na szczęście sranie przechodzi..
nic jeszcze nie gada 😞


Całe szczęście Szyszunia, kurde takie upały to można szybko się odwodnić 🤔 Nie martw się, że nie gada, mój wujek zawsze mówi, że dzieci które późno zaczynają mówić są bardzo mądre.
Z wyjątkiem mojej siostry 😜 Ona zaczęła gadać jak miała niecałe 3 lata (ale mówiła już pełnymi zdaniami) 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
haj ale skwar 😮
no tak to jeszcze nie było , moja gania w samym pampersie a ma potówki na całym ciele i włosy ciągle mokre i mimo że jest myta codziennie to mają taki nieprzyjemny zapach ☺️ serio 🤨
dziś po wielu próbach i awanturach byłam na zakupach ( awantura była o to że nie było mnie 45 min a powiedziałam ze jadę na poł godz 😁 )
ale co ja poradzę że przymierzyłam chyba ( nie przesadzając tym razem serio około 35 kostiumów kąpielowych wszelakich ) gdzieś po 10tym wiedziałam że te które mi się podobają odpadają bo nie mam cycek i takie cienkie paski albo takie staniki bez "wkładek" nie mają się na czym trzymać i mi się cycki rozjeżdżają na boki , majtki takie za bardzo wycięte też odpadały- jakoś tak dziwnie się w tym czułam 🤢
potem szukałam juz czegolwie ale kurwa te majtki to robią jak dla słoni same 40-46 rozmialy albo L-XL toż one mi do kolan sięgay a górę mogłam na cycki zaciągnąć
więc pod koniec znalzałam zwykłe majtki kąpielowe w kolorze turkusowym uwaga za 9,99 😁 i do tego jakiś śmieszny biustonosz z innego kompletu za 29.99 ( majtki do niego też były fajne ale takie ze sznurkami bałam sie że zgubię na kajakach 😁)
no i tyle do tego spodenki krótkie czarne i dwie koszulki jedna za 9,99 a druga za 19,99 i w tym sezonie już nic nie kupuję z reszta kasa jagodowa już sie skonczyła 😉
Ola straszne to omdlenie - ale może to nic strasznego - ja i tak się dziwię jak one funkcjonują w te upały tj przynajmniej moja skoro ona na dupie nie usiądzie tylko cały dzień gania - może to było jakieś chwilowe niedotlenienie , jeszcze jej robiłaś hops hopsa czy coś tam i bidulka odpłynęła
mojej we wtorek cały dzień leciała krew z nosa ( i przysięgam nigdzie nie zawaliła) tzn "leciała" to trochę przesadzone ale sączyła się , cięgle miała świeżego strupka w obu dziurkach nawet jak jej to wytarłam - w środę już nic nie było
a my dziś na wieś jedziemy- na cały, caluteńki miesiąc 😁
no to chyba tyle
aha wczoraj LENA sie zdrzemnęła 20 min około 22.00 i o 22.30 wstała gotowa do zabawy ale to co zrobiła przeszo ludzkie pojęcie , była na leżaczku , ja się coś tam głośno zaśmiałam a ta w sekundzie oczy jak 5 zł , zlazła z tego taka jakaś wkurzona i od razu poszła do P. przytuliła sie i zaraz zaczęła sie coś na mnie skarżyć , tj łapałam pojedyncze słowa czyli mama, kaka , nie nie nie, hania, au au i tam jeszcze pare innych ale mówiła ciągiem ( większość po swojemu 😜 ) , mówiła to do niego a tylko co jakiś czas zerkała na mnie a była tym co opowiadała cholernie przejęta , ciężko mi było się opanować a ten jeszcze do nie "tak tak wszystko rozumiem, tak masz rację , oczywiście itp itd ) - w sumie to nie wiem do czego zmierzam ale napisałam co chciałam 😁
a szyszka napisałaś że Majka nic nie mówi , pewnie to normalne ale dla mnie to dziwne , bo moja nawija ciągle , nawet jak sąsiadka ( ma 13 mcy) stoi przy płocie to tak dziwnie bo mojej się gęba nie zamyka a tamta się tylko tak "nieśmiało" uśmiecha , ale jej mama mi powiedziała ze ONA tzn jej mała mówi tylko mama i tata i nie i może jeszcze ze dwa wyrazy i ona też jest zszokowana jak LEŃ napierdziela cały czas 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Konsultowałam się z Ozimkiem i nakazał nam jechać z dzieckiem do neurologa 😮 🤢
I nie wiem czy mam się bać czy co.. Ja też myślałam ze to nic takiego ale skoro każe to zaczynam się zastanawiać o co kaman 🤨
Nie ma nigdzie wolnych miejsc.
Ta doktor do której chciałam jest wolna 22 sierpnia - prywatnie!!!!
Więc inną droga przez szpital w Dziekanowie znalazłam numer do drugiej pani doktor i mam dzwonić w poniedziałek czy mnie przyjmie 16 lipca 😮 Prywatnie oczywiście...
Oby tylko było wszystko ok, reszta nie ma znaczenia 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...