Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
no wielorazowe a tetry to podobna sprawa, ale wydaje mi się że majteczki do tetr jakie kupiłam i znalazłam to są od strony dziecka na ceracie, wiec ...takie nie do końca fajne. no i z rozmiarem tych majteczek trzeba zmieniac je wraz z wiekiem. a te wielorazowe chyba tej ceraty nie maja jak patrzyłam ale nie wiem bo jeszcze zadnych nie mam u siebie.
ale mnie wczoraj zdenerwowała kolezanka ze szkoły. siadła obok mnie gadałysmy a na koniec sie dowiaduje ze włąśnie wróciła nie po anginie jak sadziłam tylko po różyczce!!! i nawet nie zapytała czy przechodziłam.na szczescie przechodziłam ale jakbym nie przechodziła? co prawda juz koncówka ciąży to nie taka niebezpieczna juz jak na początku ale jednak, ludzie to nie myślą.przeciez mogła jescze zarażać! nie mówiąc już o tym że 2 tygodnie przed wystąpieniem objawów zarażała a u mnie w grupie jescze jedna w ciąży. i na szczęscie też przechodziła bo pytałam.
Agnieszka ja biorę 100 mg magnezu dziennie podzielone na dwie czesci rano i wieczór.sprawdz dawkę w elewicie jak masz mniej to możesz sobie dodac trochę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hello. Kurcze, wczoraj poszliśmy do baru ze znajomymi i wreszcie mogłam się wygadać za wszystkie czasy, bo była koleżanka, co też ma termin na czerwiec. Aż się lżejsza zrobiłam 🙂

Nequitia, Małgorzatta- podobno jak się tak zabiera za sprzątanie to jest to przepowiedź porodu, tzw. "wicie gniazda" 😉 Gdzieś czytałam, że to jeden z objawów tego, że niedługo będzie dzidziuś na świecie 🙂

Dowiedziałam się wczoraj, że do szpitala potrzebuję tylko rzeczy dla siebie, a dla Małego tylko na wyjście. I dobrze. Będę już wiedzieć, ile ma wzrostu to przygotuję mężowi wcześniej rozm. 56 i 62 i dowiezie odpowiedni 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
już sprawdziłam elevit masz 100 mg magnezu w 1 tabletce.może na noc tą tabletkę bierz ( bo chyba wtedy najgorsze te skurcze). musisz spytac lekarza czy mozesz zwiekszyc dawkę magnezu.ja kiedys przez 2 tygodnie brałam 150 mg bo lekarz tak zapisał ale tylko przez 2 tygodnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂 standardowo po śniadanku, piję kawusię 😁
Ja skurcze w łydkach miałam raz tak przebolesne, że płakałam... ale oczywiście zapomniałam zapytać ginki o magnez i nie biorę żadnego 🤔

Dzisiaj idę na koncert normalnie 😁 ciekawe czy wytrzymam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej kochane brzuszki 🙂!
Miałam tragiczną noc ale to chyba dlatego że nie spałam u siebie w pokoju na swoim łóżeczku bo remont sie zaczął i farbą śmierdzi! Znalazłam chwilkę, mąż podłączył natka na godzinkę by pocztę sprawdzić wiec poczytałam co tam naskrobałyście ciekawego!!! Na temat pieluszek sie nie wypowiadam bo bede używac pampersów to chyba z wygody i lenistwa 😞 Łóżeczko tez jak Mikaanka mam z Klupś i jestem bardzo zadowolona- ważne było przy wyboże żeby łożeczko miało szufladę, by mozna było sobie trzymac tam np. pieluszki itp.
Kasienkaks- też mam tydzień róznicy miedzy terminem z OM a USG. Ale to u wiekszości kobiet są takie róznice i nie ma co sie tym przejmować! Dzidzia i tak wyjdzie wtedy kiedy bedzie uważała 🙂
Pozdrawiam Was i życzę miłej niedzieli 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzucholki. Ja miałam ciężką noc bo już wczoraj wieczorem mała zaczęła mnie szturchać strasznie nisko i tak nawet boleśnie, potem obudziłam sięw nocy bo miałam wrażenie, że tyłkiem wyjdzie mi jej rączką i strasznie się przestraszyłam - pierwszy raz poczułam takie ruchy, nie chciałam budzić męża więc zrobiłam rundkę po domu, pogimnastykowałam się, żeby mała trochę zmieniła ułożenie i dała mamie spać no i wróciłam do łóżka, ale i tak nie spałam bo się martwiłam i wbijałam sobie głupoty do głowy, że może okręciła się pępowiną 😞

Nequita - podziwiam Cię za ten koncert.
Małgorzatta - dzięki na linki do wkładów, jak będę mogła to cię oklaszcze (u mnie się coś chyba popsuło bo ciągle muszę poczekać).
Kasiulla - na te terminy z om i z usg to ja bym z przymróżeniem oka patrzyła bo tak jak słusznie Luna napisała - maleństwo pewnie i tak wybierze sobie inną datę...

Ja dziś planuję zdjąć torbę ze strychu i zacząć wielkie pakowanie - jak tak leżałam bo nie mogłam spać przez to szturchanie małej to trochę spanikowałam, że jakby co to nie jestem spakowana i sobie wyobraziłam jak latam jak szalona po domu w bólach i szukam wszystkiego ... 😮

Ja chyba tak jak Luna odpuszczę narazie te pieluchy wielorazowe, może jak dziecko będzie starsze ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No u mnie różnica międyz tymi terminami to 2 tyg.
generalnie chodzi mi o jedno. Którym terminem lekarze najczęściej się kierują i który najczęściej się sprawdza. Chociażby do określenia w którym jestem tygodniu bo wg OM (12 czerwca) to 35 tydzien a wg usg to 33 tydzień. (25 czerwca)
A jak mnie ktoś zapyta 13 czerwca, czy jestem po terminie, to co? 🤨
Jak myślicie uda mi się dojść do siebie do 2 lipca? Jak nie pójdę na to wesele to się potnę 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do ciężkiej nocy przyłączam się do Was. Ja się wczoraj najadłam mocno i strasznie mi było ciężko.
Jak się nie ułożyłam i tak coś gniotłam 😠 .
A rano złapał mnie dziwny ból brzucha, który przeszedł dołem do tyłka. IIII przyyznam że cykora troche miałam .
Niedziela piękna. Mój wziął mnie na wycieczkę do Konstancina Zdrój do parku uzdrowiskowego i teżni solankowych. Suuuuper sprawa. Czuję się wyśmienicie. A za godzinkę śmigamy na basen. Muszę rozruszać mięśnie bo prędzej się usr......m niż urodze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiulla - ja też tej nocy się wystraszyłam bo dzidź nigdy mnie tak nisko nie zaczepiał i czułam to właśnie bardziej od strony tyłka i niewiedziałam co jest grane ... W dodatku mój małżonek kochany spał mocno bo ostro pifkował w sobotę więc nawet nie mogłabym liczyć na to, żeby w razie co jechać do szpitala. Daję mu jeszcze ze 2 tyg. na takie akcje bo potem chce się czuć bezpiecznie i spać spokojnie, że gdyby co to jedziemy.
Kasiulla - co do terminu to mi się wydaje, że termin z om jest ważniejszy, mi nigdy nie powiedziano jaki termin wynika z usg. Dziwne bo raczej większość z dziewczyn na tym forum ma podany termin i z usg i z om. ?! 🤨

Jeśli chodzi o magnez to ja biorę witaminy Prenatal complex - 2 tabl. dziennie i w tych dwóch tabletkach jest 150mg magnezu - 50 % dziennego zapotrzebowania, a wit B6 - 62 %
więc myślę, że można brać magnez oprócz witaminek ... Ja czasem biorę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasienkaks jeżeli Twoje cykle są regularne to kieruj się bardziej terminem z OM.a jezeli masz cykle w cały swiat to z USG 🙂
a mój men ma drugi dzien 39 stopni temperatury.po paracetamolu mu spada ale potem wzrasta.niestety zapisany jest do przychodni w swojej miejscowosci a by sie przepisac tutaj to dopiero w poniedziałek może.nie ma żadnych innych objawów tylko nos zatkany wiec moze zatoki choc nic go nie boli. wiec ciekawe czy to zwykłe przeziebienie czy co. i ciekawe czy ja tez cos złapę od niego.narazie pojechał do swojego starego domu by mnie nie zarazac i pojsc do lekarza.zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie.
Tak mi się przypomniało i dopisałam to do mojej listy zakupów to może i Wam się przyda- a mianwicie zmotoryzowanym roletki na szybę do samochodu aby Szkrabowi słonko w oczka nie świeciło.
No i do torby szpitalnej- okulary przeciwsłoneczne dla mamusi bo podczas porodu często białka się przekrwione robią to po co jeszcze na ostre światło słoneczne je narażać wychodząc już do domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasienkaks, z tego co wiem to lekarzy zawsze interesuje termin z OM i jesli chodzi o przenoszenie ciazy to tym sie sugeruja. Natomiast czytalam gdzies ze statystycznie najwiecej dzieci rodzi sie w terminie wyznaczonym przez USG z 12 tygodnia ciaży czyli to pierwsze a w terminie z OM rodzi sie tylko 5%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doris25 na usg masz ta datę tam gdzie pisze skrót EDD.u mnie przy ostatnim byo pare tych dat względem róznych parametrów czyli wielkosci głowki itd a na koncu robił takie usrednienie jakby tabelka z wymiarami i tam było usrednione EDD czyli przyblizona data porodu. (EDD LMP to data porodu z miesiaczki a EDD AUA to z USG w tej tabelce) generalnie podobno dzidziusie sa jednakowe w 8 tygodniu ciąży i wtedy mozna okreslic najtrafniej termin a potem to już każde rosnie indywidualnie jedne sa wieksze drugie mniejsze 🙂
o znalałam cytat pisze ze w usg do 10 tygodnia najlepszy termin
"Najdokładniejszą metodą oceny czasu trwania ciąży jest USG wykonane w I trymestrze. Wiek płodu ocenia się wówczas, mierząc długość ciemieniowo-siedzeniową – CRL (przed 10. tygodniem ciąży).W drugiej połowie ciąży określanie wieku ciążowego za pomocą USG nie jest miarodajne, ponieważ na badane parametry wpływa zbyt wiele czynników"
u mnie według crl z 8 tygodnia rodze 1 lipca, a ogólnie w tym usg termin usredniony to 7 lipca.ale mysle ze predzej 1 lipca lub ostatni czerwca bo miałam ten rentgen gdy mały miał tydzien, który mógł wpłynąc na zmniejszenie płodu.na ostatnim usg było 29 czerwca wiec będe z was chyba ostatnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beti82- łap oklask za to info. Więc teraz już wiem. 😁 Z usg robionego w 11/12 tyg. termin mam na 27.06. a z om na 26.06. U mnie jest prosta sprawa bo cykle miałam raczej regularne przed samym zajściem a pozatym wiem dokładnie kiedy była owulka ponieważ byłam u ginki na monitoringu cyklu bo testy owulacyjne sie nie sprawdziły. Cesarkę mam wyznaczoną na 21.06. więc mała będzie wkurzona 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Swoją drogą to ranne z was ptaszki - Ania i Beti. Ja to tak okazyjnie tutaj o tej porze 🙃
Noc minęła mi nawet nawet (no oprócz zmiany pozycji milion razy ale już zaczynam się przyzwyczajać) a jak u was nocka ? Zauważyłam, że moje maleństwo jakoś mniej ruchliwe się zrobiło ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂 przeżyłam wczorajszy najazd... Małgorzatta, powiem Tobie, że dobrze byś się czuła na moim miejscu... normalnie nikt nie pomógł, miejsca nie ustąpił, jeszcze się szwagier na wersalkę rzucił... kiedy mi na krześle kręgosłup się normalnie rozmiażdżał... 🤢 zupełnie mnie nie traktowali jak ciężarną...
od piątku latałam i ciachałam i doprawiałam, żeby im k*rwa dobrze było, a tu takie świnie... tylko jedna dziewczyna mi pomogła 15min, ale chyba chciała podpatrzeć jak robię deser... 😉 jedna ekipa wybyła, druga i trzecia jeszcze siedziały, ja już miałam dość, ale przez grzeczność siedzę z nimi, a tu po dwóch godzinach czwarta ekipa... więc się wnerwiłam już całkiem i poszłam legnąć na wyrku.....
Nequita, dobrze mówisz 🙂 to pierogi leniwe, u mnie na Lubelszczyźnie też się tak mówi- jak ktoś wie o czym mówi... 😁
za sprzątanie się nie biorę, bo momentalnie opadam z sił jak tak pokracznie się schylam i mąż w niedzielę kawał roboty odwala zawsze, ja za mniej inwazyjne rzeczy się łapię- typu składanie ubrań...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
Uff miałam do nadrobienia ponad 2 dni!Jak w piątek podsiadł mnie mąż to zaczęłam prasować i skończyłam po 21-ej. Potem musiałam sie spakowac na wyjazd do moich rodziców i póść spać bo o 4-ej rano w sobotę wyjechaliśmy:/ Powiem Wam że troche sie obawiałam podróży bo to kawał drogi (Z Piaseczna do Gdyni) ale dalismy radę, coprawda jak potem poszlismy na zakupy to większość czasu przesiedziałam a mąż kontaktował się ze mną telefonicznie hehe
Nie wiem jak Wy ale ja coraz bardziej "kaleczę" tą końcówke ciąży 😞 Brzuch wydaje mi sie czasem stu kilowy...no i kręgosłup mi siada...dosyć że ciąża ma na to wpływ to jeszcze mam poważną skolioze kręgosłupa i tak naprawde dopiero teraz uświadomiłam sobie co to znaczy 🤨 Mama to się obawiała że moge nie dac rady w tych ostatnich miesiącach i że bedę musiała leżeć...ale jakoś się dzielnie trzymam 🙂 A uwierzcie mi troche musze połazić bo mamy mieszkanie na wykończeniu a obydwoje troche wybrzydzamy 😜
Teraz ok 2 tygodni posiedzę u rodziców i trzeba wracać bo to już 36 tydzień sie zacznie i nie ma co ryzykować...a potem dalej szaleństwo przygotowań...za dużo sie nam uzbierało odkad wróciliśmy z UK...istne szaleństwo...ślub cywilny miedzy innym 30 kwietnia no i to mieszkanie...myślałam że oddadzą nam przed moim porodem ale wszystko wskazuje że będzie trzeba jeszcze chwile pomieszkać u teściów i tam pokój przygotowac...hmmm nigdy nie jest tak jak sie planuje 🤢
Ale się rozpisałam 🙃 aż sama sie pogubiłam heheh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mikaanka dzięki za rade w sprawie łóżeczka, faktycznie poszperałam po necie i zamówię jednak z Arusia, co nie zmienia faktu ze masz śliczne łóżeczko, ale tu mam np mozliwość zakupic łóżeczko z 16 częściowym zestawem 😉
Dzieki kasienkaks za upewnienie mnie w sprawie Arusia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniaruda83 z nockami u mnie też ciężko...nie moge znaleźć sobie pozycji do spania, wszystko mnie boli a każda zmiana pozycji to przebudzenie i problem zeby znowu zasnąć 😠 jeeeny jak ja marzę o spaniu na brzuchu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...