Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Małgorzatta, współczuję, że nie wytłumaczył tego zachowania jakoś racjonalnie, ale ja chyba wiem o co mu chodzi, bo mój też jakoś tak podobnie ma. Andrzej boi się, że wcześniejsze wywołanie porodu może zaszkodzić maluszkowi- nawet jak waga wg USG będzie ok, i długi będzie, i już dzieci się rodzą w tym czasie normalnie, to on twierdzi, że maleństwo wie najlepiej kiedy będzie mógł wyjść bez uszczerbku na zdrowiu...

Śniadanie
- 2 kromki chleba pełnoziarnistego z łyżeczką masła
- plaster pasztetu drobiowego
- miseczka sałaty i kiełków soczewicy posypana koperkiem, doprawiona sokiem z cytryny i łyżką oleju rzepakowego
- jabłko
- szklanka biojogurtu
II śniadanie
- miseczka twarożku z warzywami (2 plastry chudego twarogu wymieszaj z połową szklanki jogurtu naturalnego, rzodkiewką i łyżeczką koperku, dopraw estragonem do smaku)
- kromka pieczywa pełnoziarnistego
- łyżeczka masła
- szklanka herbatki owocowej
Obiad
- talerz zupy-kremu z zielonego groszku z grzankami razowymi
- 4 pierogi ruskie
- miseczka surówki z marchewki i jabłka z sokiem z cytryny
- miseczka brokułów i brukselki gotowanych na parze
- szklanka soku marchewkowego
Podwieczorek
- miseczka galaretki owocowej z kawałkami jabłek i borówkami
- szklanka naparu z anyżku
Kolacja
- miseczka sałatki makaronowej (gotowana pierś kurczaka lub indyka, 2 łyżki kukurydzy z puszki, 2 łyżki makaronu, ogórek kwaszony), doprawionej łyżką oliwy
- szklanka naparu z koperku
Śniadanie
- grahamka
- łyżeczka masła
- 2 listki sałaty lodowej
- sałatka z tuńczyka (puszka tuńczyka w sosie własnym, ogórek kiszony, 4 łyżki kiełków soczewicy, łyżka groszku, łyżka posiekanej natki pietruszki)
- szklanka jogurtu naturalnego
II śniadanie
- 2 kromki chleba pełnoziarnistego
- łyżeczka masła
- jajko na miękko
- 2 liście sałaty lodowej
- 2 plastry pomidora bez skórki
- szklanka herbatki owocowej
Obiad
- rosół z 4 łyżkami makaronu orkiszowego
- pieczone udko kurczaka
- 3 ziemniaki
- miseczka brokułów
- szklanka soku marchwiowego
Podwieczorek
- sałatka owocowa
- pół szklanki jogurtu naturalnego
- ciasteczko owsiane
- herbatka z dzikiej róży
Kolacja
- 2 kromki chleba razowego z masłem
- plaster chudego twarogu
- 4 łyżki kiełków soczewicy
- pół papryki
- szklanka naparu z koperku
to dwa dni ściągnięte z neta... ale ja po tych analizach stwierdziłam, że sobie po prostu spiszę sporo prod. jakich mogę używać i po swojemu zmajstruję z nich coś dobrego, bo te dania jakoś średnio mi podchodzą......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejo Brzuszki.
U nas noc w miarę przespana, oczywiście pobudka o 4 i leżakowanie aż zasnę ale to pikuś jak już usnełam i zaczełam dobrze spać obudził mnie telefon. Czy ja pośpię w tym tyg troszkę ciągle ktoś coś od nas chce a ja chcę trochę świętego spokoju 🥴
Tak sie zastanawiam nad tym wczorajszym bólem kręgosłupa w lędźwiach bo jak poszłam pod prysznic to przeszło czyżby to jakieś skurcze były któreych nie miałam pojęcia? Bo brzucholek twardnieje ale czy od tego kręgosłup też boli?
Nie polecam nikomu woskowania krocza na zero- masakra już nigdy nikt mnie do tego nie zmusi, ło matko jaki ból
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monia29 napisał(a):
no Tobie to Nika współczuję z tym czekaniem 😞 widzisz każda myślała że 1 urodzisz a coś twój mały się nie pcha na ten świat 🙂


nio juz mi sie nawet nie chce chodzic do lekarza.. na kolejna wizyte.. bo i tak usłysze to samo..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A wiecie że i mój M ma jakąś jazdę co do tego porodu w czasie.
W niedzielę mu wspomnialam że są metody na przyspieszenie porodu i zaczełam wymieniać jakie to na sex zareagował pytaniem ciekawe z kim bo ja się nie piszę 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorota552 napisał(a):
A wiecie że i mój M ma jakąś jazdę co do tego porodu w czasie.
W niedzielę mu wspomnialam że są metody na przyspieszenie porodu i zaczełam wymieniać jakie to na sex zareagował pytaniem ciekawe z kim bo ja się nie piszę 🤢


ha ha aaaa moj tez tak zareagował. 😮 jak mu mowiłam ze mozna przyspieszyc to ciagle tylko słyszałam OJ NIE KOMBINUJ!!
oni nas nie zrozumieja.. nio Nigdy w życiu!! , bo to nie oni chodza z wielka piłka i nie im jest ciezko ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień doberek Brzuchalki 🙂
U mnie noc średnio... brzuch coraz częściej i intensywniej mnie pobolewa tak samo jak przed okresem.. ehhh już coraz bliżej niż dalej.
Nika1306 u mnie też synek zaczyna harcować jak mamusia chce iść spać 🙂
Małgorzatta mi również wydaje się, że ciąża to wieczność, mimo, że brzuch nie jest taki duży i nie przeszkadza bardzo, to czuję się jakoś tak ociężale 🙂

I takie pytanko laseczki, a mianowicie... na tym etapie ciąży jak jest u Was z wydzieliną? Bo u mnie jest jej jakby coraz więcej i jest bardziej wodnista... 🤔 nie wiem zwłaszcza jak rano wstane to z nocy chlustnie i to tak sporo... hmmm 🤢 nie mam pojęcia czy to normalne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Małgorzata to chyba obawa wszystkich facetów.
Wiele kobitek po porodzie przestaje zauważać męzów bo najważniejsze jest dziecko.
Teraz trzeba będzie podzielić miłośc i zainteresowanie na dwoje, choć mąż to też takie duże dziecko i chyba przy nim więcej zachodu jak przy małym szkrabie w łóżeczku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, hej.... nie spałam pół nocy a wstałam jak zwykle.... ciśnienie mi skacze czuję bo mam ataki ciepła aż się robię czerwona i spocona 😞 odstawiłam wczoraj leki koło 18 ciekawe czy te objawy są tym spowodowane....
Dzisiaj wizyta o 16 u ginki mojej ale w jej prywatnym gabinecie 🙃 a nie w szpitalu więc zapewne sprzęt ma tam lepszy i w ogóle 🙂
Co do przyśpieszaczy porodów.... to mój R. nie ma żadnych oporów przed zbliżeniami haha może dlatego że teraz możemy w końcu.... nie wiem haha ale dziwnie z takim brzuchem 🤢 haha nie mogę się doczekać kiedy znowu będę w miarę użyteczna i szczupła żeby się wyszaleć 🤪
agata_i jak to Ci chlupie? bardzo chlupać nie powinno nic... wydzieliny jest więcej i to jest normalne ale żeby aż chlupało to nie.... mi jak raz chlupło tak że zmoczyło bieliznę to wylądowałam w szpitalu na obserwacji czy to nie wody płodowe.... więc lepiej to sprawdzić papierkiem lakmusowym albo u swojego lekarza...

Kurde pogoda jest dla mnie zabójcza chyba 😁 stanowczo za gorąco.... a tak lubiłam upały 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Neuitia dwa razy chlustnęło, taka jasno-kremowa wydzielina, hmmm na wody to nie wygląda. Mój lekarz mnie uprzedzał, że pod koniec wydzieliny będzie coraz więcej może być bardziej wodnista... ale sama nie jestem pewna 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj tam, oj tam nie narzekajcie 😁 ja to bym chciała się troszeczkę opalić jakoś.... póki co mam opalony dekolt i stopy 😮 ogólnie opalać się nienawidzę.... ale tak śmiesznie wyglądam jak ubiorę sukienkę że szok haha stopy opalone i tak ponad kostkę (w leginsach łaziłam) a powyżej białe jak papier....

Dominika a tam u Ciebie nie ma tak, że jak masz termin to zgłaszasz się do szpitala i czekasz... ? teraz jak leżałam to 2 dziewczyny odprawiłam z patologii ciąży na porodówkę.... w dzień terminu przyszły, dwa dni poleżały i zaczynały rodzić, jedna sama z siebie, a drugiej jakiś żel zaaplikowali który wywołał skurcze....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...