Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kasienkaks, właśnie co najlepsze, to im bardzo pasuje raz na jakiś czas canneloni, lasagne, albo naleśniczki ze szpinakiem chociażby, ale wywód jędzy dotyczył raczej zup/sosów. Ja tam rzadko widziałam żeby jedli mięsko z zupy, więc ja wykorzystuję je potem do sosu chociażby, a sos to sos, a nie samo mięcho....... a ta wydziwia....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

mikaanka napisał(a):
Lunaaa, ja tak pół żartem pół serio... tak kilka dni może to potrwać, ale to Maleństwo wie najlepiej kiedy 🙂 nie bój nic 😘


Z jednej strony chciałabym już dziś pojechac do szpitala i urodzić 🙂 a z drugiej ogarną mnie przeraźliwy strach 😞 Wczoraj koleżanka opowiadała o swoim PORODZIE i mówiła że chciała by mieĆ drugie dziecko ale boi się tego POTWORNEGO BÓLU!!! Nie da się go do niczego porównać... na sama myśl mnie wszystko boli ałaaaaaaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorotka, właśnie niezbyt cierpliwa generalnie, ale dzięki Niej jakoś czasem trzymam nerwy na wodzy i nie wybucham...
Jak pościeliłyście w łóżeczkach? ja się zastanawiam ostro czy nie zdjąć kompletu i samego prześcieradła (z podkładem) nie założyć i nakryć takim prześcieradełko-kocykiem (od ciotki z Włoch dostałam, w tamtejszym klimacie się sprawdza).... Jak Wy robicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Luna, to, że ona kiepsko przeszła poród, nie znaczy, że Ty też masz tak strasznie wspominać swój 🙂 Ja sobie poczytałam na forum wątek 'nie taki poród straszny' czy jakoś tak, no i dziewczyny twierdzą, że samo nastawienie ma duży wpływ, więc DON'T WORRY!!! 🙂 and be happy 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mikaanka napisał(a):
Dorotka, właśnie niezbyt cierpliwa generalnie, ale dzięki Niej jakoś czasem trzymam nerwy na wodzy i nie wybucham...
Jak pościeliłyście w łóżeczkach? ja się zastanawiam ostro czy nie zdjąć kompletu i samego prześcieradła (z podkładem) nie założyć i nakryć takim prześcieradełko-kocykiem (od ciotki z Włoch dostałam, w tamtejszym klimacie się sprawdza).... Jak Wy robicie?


hej ja mam tylko przescieradelko z podkladem, przykryje niunie pieluszka albo jakims cieniutenkim kocykiem bo pewnie upal bedzie, ale w razie gdyby jednak bylo zimno to mam przygotowany rozek bo slyszalam ze takie noworodki to wola spac takie opatulone jak w macicy. polozna mowila ze dziecko nie moze miec poduszki a kolderke moze naciagnac sobie na buzke i sie udusic dlatego ten rozek mnie przekonuje bardziej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
odebrałam wyniki na tego paciorkowca, Pani z laboratorium powiedziałe że jest ok ale sama nie wiem jak mam interpretować te wyniki.
- w warunkach tlenowych patogennej flory bakteryjnej nie wyhodowano
- brak wzrostu Gardnerella vaginalis
- wyhodowano Lactobacillus spp dość liczne kolonie
- wyhodowano grzyby drożdżopodobne liczne kolonie
no i co ja mam o tym myśleć im dłużej grzebię w necie tym mniej rozumiem
a Wy jak miałyście opisene wyniki też coś w podobie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniu sto lat!!! No i oczywiście szybkiego, bezbolesnego i bezproblemowego porodu 🙂

Welcome back Luna 😎 Juz myślałam że u Ciebie wspaniałe wieści 😉 Dla mnie to Ty masz typowy syndrom wicia gniazda który czesto występuje przed porodem 🤪

Ja dziś też troche pospałam w dzień a potem byłam na mieszkaniu bo nam kuchnie dziś montowali 🙂 Jeeeny już się nie mogę doczekać kiedy się przeprowadzę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorota552 napisał(a):
oj to może rzczywiście pojedź, sprawdzą co sie dzieje jeśli wszystko będzie ok najwyżej Cię odeślą ale Ty będziesz miała pewność. Jeśli boli nie ma co sie męczyć i denerwować tym bardziej że noc przed Tobą


Dorota masz rację, ja tez bym to skontrolowała dla pewności że wszystko jest ok...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorota552 napisał(a):
oj to może rzczywiście pojedź, sprawdzą co sie dzieje jeśli wszystko będzie ok najwyżej Cię odeślą ale Ty będziesz miała pewność. Jeśli boli nie ma co sie męczyć i denerwować tym bardziej że noc przed Tobą


czekam na mojego wraca wlasnie z pracy, jak przyjedzie to sie wykapie i moze przejdzie, a jak nie to pojade 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorota552 widocznie zrobili ci cały posiew a nie tylko na gbsa 🙂 masz stan zapalny ale nic groźnego z tego co kapuje. dostaniesz antybiotyk dopochwowo i męża trzeba odstawic w chwili antybiotykoterapii i po.no i mąż też powinien cos wziazc u mezczyzn wszelkie drożdzaki grzybki i bakteryjne zakazenia są cieżko wykrywalne wilelu lekarzy zaniedbuje przy zwykłej grzybicy pochwy kobiety leczenie jednoczesne mężczyzn i przez to kobieta co chwilę moze miec infekcje.nie masz nic groznego bo by Ci od razu antybiogramy robili.wiec odetchnij 🙂każda lub prawie każda z nas miała infekcje pochwy w ciąży. ja sie zastanawiam czy nie mam drugiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj Aniaruda kurczę nie mów że akcja sie zaczyna. oby wszystko było po Twojej mysli. może to jeszcze fałszywy alarm.spisz sobie jakis numer do którejs by dała znac jak by Cie zostawili juz w szpitalu.bys nas poinformowała bo bedziemu tu ciekawskie wyczekiwać wiadomosci!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dwupaczki 😉czesto was podgladam bo bardzo tesknie za stadium z brzuszkiem chociaz chwile kiedy juz pojawiło sie dziecko jest najpiekniejsze 😁nie bójcie sie dziewczyny porodu bo to nie takie straszne jak kazdy opowiada kazda przechodzi inaczej takze głowy do gory ja pierwsze dziecko urodziłam siłami natury a drugie tez miało tak byc i wywoływali i nic sie nie działo i była cesarka takze nie było zle 🤪trzymam za was kciuki i bede zagladac od czasu do czasu jak mi moje skarby pozwola 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki !
Ale miałam zaległości ! Całe 17 stron !
Ja dziś miałam intensywny dzień bo rano fryzjer - długo się zeszlo bo miałam balejaż a potem wizyta u ginka. Moja niunia dziś była bardzo ruchliwa - szczególnie u fryzjera, może chciała dać do zrozumienia, że ona też chce taką fryzurę jak mama 😁 ...
U ginki wszystko o.k. : szyjka długa, zamknięta, nawet gbs dodatni przestał być straszny, podobno to nic wielkiego tylko oczywiście trzeba wziąźć ten antybiotyk. Ginka kazała mi dopytać w szpitalu jak oni wolą - czy mam brać teraz czy tylko przed cc, więc w pon. tam pojadę i się dowiem.

Dorota552- jeśli chodzi o Twoje wyniki to zgadzam się z Beti82, gratuluję ujemnego wyniku na paciorkowca. Nie przejmuj się małą ruchliwością Martynki. Mój dzidź też z reguły reaguje ciągłym snem na beznadziejną pogodę.Aż się dziś zdziwiłam, że jest taka ruchliwa - no ale to może spowodowała ta wizyta u fryzjera 😜 - ech te baby. Zabierz Martynkę do fryzka albo kosmetyczki to zaraz Ci się odechce 😁

Butterfly - dobrze, że się odezwałaś bo się martwiłyśmy. Dołączam się do życzonek urodzinowych : STO LAT !

Luna - nareszcie jesteś !

Aniaruda - daj znać co z tymi skurczami !

Mikanka - Ty to złota dziewczyna jesteś, medal za cierpliwość powinnaś dostać - za taką teściówkę !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hm no to i my 😆
Dobrej nocy. Ja zaraz pęknę. Zjadłam pizze na noc, popiłam kuflem naparu z liści malin i czuje że mi skóra pęknie za chwilę.
Obrałam sobie cel: urodzić najpóźniej 15 czerwca. Od 20 moja położna idzie na urlop, a i muszę trochę się posklejać po porodzie na to wesele 2 lipca. Maciuś mój już jedzie do mnie w świetle cało-weekendowego smyrania się itd. Pewnie odezwę się moze w niedziele/poniedziałek.
Jak bym zaczeła rodzić, moja siora jest przeszkolona na brzuszku i Wam napisze 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...