Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Dzień dobry wszystkim,
siedzę już tak ze dwie godziny i was czytam, zaległości z dwóch dni są niemal nie do odrobienia.
Podzielam opinie o upalnej pogodzie - ja też ledwo żyję.
Nadrobiłam co prawda wszystkie strony, ale już mi sił brakuje, żeby z wami popisać na bieżąco.
Tak więc króciutko odniosę się do usztywnianych biustonoszy, bo widziałam, że wczoraj pisałyście na ten temat.
Ja mam taki biustonosz, jak na linku poniżej
http://www.e-bielizna.pl/10727_Rose_Illusion_5039.html
Ma lekko usztywniane miseczki (brodawki prze niego nie prześwitują), miseczki są odpinane, ale według mnie będą się dość wygodnie odpinać (ponieważ miseczki są dość elastyczne).
Na żywo biustonosz zyskuje - jest naprawdę bardzo ładny (ciemny grafit+przydymiony róż), ja go mam w komplecie z niskimi majteczkami ciążowymi 🙂 Mój małż jest bardzo zadowolony 😉
Z tego co wiem, producent - Anita, jako jeden z nielicznych ma biustonosze dla mam karmiących z usztywnianymi miseczkami (ma ich kilka wzorów)
Evelina, a tobie napiszę o cukrze w moczu (też miałam kiedyś tą przypadłość).
Jeżeli masz jeszcze możliwość powtórzenia tego badania przez wizytą, to proponuję ci powtórzyć. Być może kolejny wynik będzie już ok.
Co do zasady cukier w moczu może oznaczać:
- cukrzycę (podobno poziom cukru powyżej 160 ma swoje odzwierciedlenie w moczu) - ty jednak piszesz, że wyniki cukru we krwi masz prawidłowe, więc nie masz się co obawiać (cukier we krwi jest wiarygodnym badaniem, w moczu to tylko może być objaw)
- problemy z nerkami (nerki kobiet w ciąży są bardzo obciążone i nie zawsze dają radę spełniać swoje zadanie, więc czasem część cukru przedostanie się do moczu). Nie oznacza to jednak z reguły choroby nerek, chyba, że będzie to stan chroniczny.
A Madalena trafiła do szpitala, bo miała bardzo wysoki poziom cukru w moczu (jeśli dobrze pamiętam to pisała o wyniku od 500 do 1000) - lekarze chcieli to sprawdzić więc dlatego wzięli ją na badania.
Nic jednak niepokojącego jej nie wykryli.
Tak więc nie przejmuj się, dla większości kobiet w ciąży to zupełnie niegroźna przypadłość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mapa napisał(a):
lydziaa ktoś pisał o MAALOX - na zgagę.

Ja zmykam na spacerek 🙂


lydzia ja właśnie biorę Maalox w płynie. W nocy jak mnie złapie to muszę natychmiast usiąśc bo bym zwymiotowała. Buteleczka stoi w zasięgu ręki, mały łyczek i śpię dalej. Zauważyłam też , że żołądek lepiej pracuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie brzuszki!!!!

Evelina nie martw się na zapas. U mnie było tak, że do któregoś tygodnia ciąży w moczu nie było cukru i wszystko było ok. Pewnego razu wyszedł 250 jednostek i ponieważ test na glukozę 75 wyszedł książkowo to lekarz poprosił żebym powtórzyła jeszcze raz ten mocz. No i ku naszemu zdziwieniu wyszło go już 500 jednostek. No wiec poszliśmy za ciosem i od razu tego samego dnia przed wizytą miałam jeszcze raz powtórzyć wynik moczu. No i wynik 1000 jednostek skłonił mojego gina do wypisania mi skierowania do szpitala. A że wizyta była w piątek do do szpitala poszłam w poniedziałek. Tam powtórzyli mi wyniki badań morfologię, mocz i test na glukozę 75 a następnie badali mi ten mocz w ciągu całej doby. Dostałam taki śmieszny pojemniczek jak dla niedźwiadka garnuszek do którego musiałam robić siusiu od 10 rano do 10 rano następnego dnia. Z badania wyszło, że w ciągu doby wyszło mi 1276 jednostek tego cukru w moczu. No ale że test na obciążenie glukozą 75 w dalszym ciągu był idealny i nie wskazywał na cukrzycę więc wypisali mnie do domu stwierdzając, że nic mi nie jest że jestem "słodką dziewczyną"
Chodź nie powiem mój gin zasugerował, że po urodzeniu da mi skierowanie na badania nerek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agusiakowalczyk napisał(a):
mapa Dzięki 🙂 Już sobie zjadłam twixa 😜 Ostatnio mały się mało rusza... albo się jakoś tak przekręcił, że mniej czuję... 😞 ...więc, by go trochę pobudzić pozwalam sobie na jakiegoś batonika z rana 🙂 🙂 ...ale na razie nadal siedzi spokojnie...
jolajola ja idę w sobotę na wesele i właśnie tak sobie myślę, czy się nie posmarowac jakimś samoopalaczem... tylko, ze u mnie to kiepski efekt zawsze wychodził, bo ja bardzo blada jestem... 🤔 Może kupię sobie takie chusteczki opalające? Moja mama ich używa...

Kup sobie taki do jasnej karnacji wczesniej wyprobuj ja jak sie posmarowalam to ten zapach za mna chodzil a raczej mi smierdzial ale po godzinie posmarowalam sie balsamem i juz przeszlo co prawda efekt byl maly ale zawsze to cos 😜 a nie taka blada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jo-aneczka śliczny ten biustonosz 😉 będę musiała się rozejrzeć w takim razie za tą Anitą 😉
Ja obawiałabym się zupełnie sztywnych biustonoszy ze względu na fiszbiny i usztywnienia które mogą uciskać pierś i okolice i spowodować zatrzymanie pokarmu i zastoje. Ten jednak wydaje się tak "pół-usztywniany" i bardzo ciekawy!!!!!!!!!!! i ładny!!!!!!!!!!!!

Ja zaraz zmykam na uczelnię po prawie ostatnie wpisy i czas zakończyć te studia. Zostanie tylko magisterka do napisania...
Przed wyjściem postanowiłam sobie coś zjeść. Wczoraj mój mąż pojechał na naszą działke podpisać aneks do umowy i Pani od której kupujemy działkę przygotowała niespodziankę. Nazbierała koszyczek (ok.5 kilo) truskawek dla mnie 😉 Więc teraz zrobiłam sobie zupkę jogurtową z truskawkami (jogurt, chrupki - prażona pszenica i truskawki) - mnnnnniaaaaaammmmmmmm 😉
Pojadłam i ruszam na podbój Warszawki, oby nie padało!!!!!!!!!!!


agusiakowalczyk jak TY tak dalej będziesz przeżywać ten swój wygląd i to co sądzą inni to się trzeba będzie na lody na Wileniaku umówić cobyś wyglądała jeszcze lepiej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siehankowa napisał(a):
agusiakowalczyk napisał(a):A na szkole rodzenia położna powiedziała, ze "dużo" to około 150 razy na dzień 🤪

ale 150 w jednej serii czy mozna rozłozyć np. na 3 ? 😉
Na pewno można sobie rozłożyć 😁 hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to jak wszystkie na lody sie piszecie to i ja chce 😜 😜 😜 ateraz koniec zartow bo m. wrocil i z kolega ostro biora sie za remont 🤪 🤪 🤪

a z ciekawszych rzeczy to maz tej ciotki mimo ze nie dostal wolnego nie poszedl do pracy i go zwolnili...wiec mozliwe ze wina za to tez zostane obarczona 🤪 🤪 😉 😉 😉
moze nie powinnam ale mam troszczenke satysfakcje bo do tej pory nic nie doceniali wszystko podane na tacy mieli i tak bylo malo...a teraz moze sie naucza ze nie wszystko im za darmo przychodzi i trzeba sobie zapracowac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Brzuszki!

Oj czy wy musicie tak śmigac z tym pisaniem? Wolniej prosze 🙂

Dzisiaj byłam na zakupach..kupiłam krótkie spodenki białe, 2 bluzeczki - jedna szczególnie mi do gustu przypadła no i sukieneczka wiązana na szyi. Jak będę miała chwile to zamieszcze fotki. 🙂
Dowiedziałam się,że mój mężuś przyjedzie na bank w tym miesiącu 🤪 🤪. Może i na chwile ale radość moja - nie do opisania. 🤪 🙃
Moje maleństwo w ciągu tych upalnych dni jakies takie mniej aktywne - chyba mu upał doskwiera jak mamusi 🙂 🙂
Gdzieś przy nadrabianiu materiału natknęłam się na hasło "pizza" i chyba będę zmuszona zgrzeszyć ☺️ ☺️. Nie moge się do kumpeli dodzwonić by ją na pizze wyciągnąć - może to znak by nie jeść?? 🤨
Co do tego masażu krocza - to mam jakieś opory - no bo jak tak sobie samej tam..tenterenten? 😮.
Jutro wcześnie rano jade z rodzicami i młodsza siorą na zabieg. Będą jej 3 migdałek wycinac - mam juz cała w nerwach - a ja to jakoś na luzie do tego podchodze...boje się tylko,że przed samym zabiegiem młoda mnie na tyle wkur.. że mi sie tam siedziec odechce 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diviana napisał(a):
jolajola81 napisał(a):
Paninka to żeby tobie sie nie oberwało że to przez ciebie..?
Diviana ja to nawet jutro mogę 🙂


Ja jutro mam lekarza na 14.15 ale po wizycie moge jak najbardziej, tak na 15.00 bym dotarła na Willeński

Diviana nie musimy sie spieczyc moze być czwartek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny a co powiecie o tej wanience http://allegro.pl/wanienka-anatomiczna-hipcio-prezent-i1635527285.html Czy wy już kupowałyście wanienki??
Ja mam taką dużą chyba 100cm po Gabi ale ona tyle czasu w piwnicy stoi i myślę że plastyk już chyba przesiąkł stęchlizną i trzeba będzie jednak kupić nową i nie wiem na co się zdecydować tzn na jaką wannę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agapurka moja Gabi też miała wycinany 3ci migdał. Jedyny stres był jak się wybudzała z narkozy bo płakała no i wiadomo oszołomiona była. A jakieś 3godz po zabiegu biegała po korytarzu jak gdyby nigdy nic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...