Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
DZIEŃ DOBRY 🙂
Diviana no niezły wykład mi dałaś 🙂 dzieki a czego sie uczysz- psychologii 🙂 🙂 🙂
ale powiem Wam, oczywiście wg. mnie do psychologa powinno móc sie dostać tak jak do rodzinnego 🙂bo czasem obiektywna ocena jest ważna 🙂
MIŁEGO DZIONKA ŻYCZYMY Z MALUSZKIEM 🙂 my sie już wtorku nie możemy doczekać.... oby mi sie udało nakłonić lekarke do tych pomiarów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć Mamuśki !!!

Monia11 może pęcherz i ból krzyża to po prostu dwie odrębne sprawy?
Ból krzyża no u mnie pojawił się jakieś kilka dni temu, lekarz mówi,że wszystko przesuwa się min środek ciężkości i to jest przyczyną bólu krzyża-pleców...
a wszelkie infekcje dróg rodnych:zapalenie pęcherza, różne grzybice pochwy itp są bardzo często spotykane w tym stanie należy dbać o higienę i nastawić się że infekcje w ciąży to zjawisko częściej spotykane niż na co dzień... Jednak przy tym wszystkim nie wolno zapominać ,że infekcje to zjawisko którego nie wolno lekceważyć i należy leczyć, broń Boże moim zdaniem nie powinno się pozostawić samemu sobie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry brzucholki 🙂
Muszę pochwalić Wam się kolejnym objawem ciązy 😜 a więc mój M. wczoraj stwierdził, że mój pępęk zrobił się mniej wklęsły 😁 i brzuszek juz trochę się zaokrąglił 😁

mam tez pytanko do Was - wyczytałam gdzieś, że w ciąży i podczas karmienia powinno spać się w staniku, bo to niby lepiej na biust działa? co o tym myslicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siehankowa w staniku oczywiście się śpi, ale raczej ze względów praktycznych. Jak się ma pokarm w piersiach, to poprostu on samoistnie też wycieka. Zwłaszcza w nocy kiedy zazwyczaj maluch rzadziej je. Stąd też potrzeba używania wkładek laktacyjnych, inaczej mleko cię zaleje hihi 😁 😁 😁

PS1. Oczywiście istnieje teoria, że karmiąc i nosząc stanik non stop zapobiega się zwisaniu biustu itp hihi 😁 😁 😁 Ale ja ci powiem, że u mnie nie dało się nie nosić stanika. W nocy też przecież karmisz, a jak maluch je z jednej piersi, z drugiej mleko sika samo. No więc wtedy stanik i wkładki laktacyjne ratują cie przed katastrofą 🙂 🙂 🙂

PS2. Co do spania w staniku w ciąży. Co to znaczy, ze wtedy biust działa lepiej ?? Hmm... Nie wiem. Ja raczej stawiam tu na wygodę. Wręcz myślę, że "więzienie" biustu w ciąży nie działa na niego najlepiej. Przecież jest on bardziej wrażliwy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pati123 napisał(a):
Cześć Mamuśki !!!

Monia11 może pęcherz i ból krzyża to po prostu dwie odrębne sprawy?
Ból krzyża no u mnie pojawił się jakieś kilka dni temu, lekarz mówi,że wszystko przesuwa się min środek ciężkości i to jest przyczyną bólu krzyża-pleców...
a wszelkie infekcje dróg rodnych:zapalenie pęcherza, różne grzybice pochwy itp są bardzo często spotykane w tym stanie należy dbać o higienę i nastawić się że infekcje w ciąży to zjawisko częściej spotykane niż na co dzień... Jednak przy tym wszystkim nie wolno zapominać ,że infekcje to zjawisko którego nie wolno lekceważyć i należy leczyć, broń Boże moim zdaniem nie powinno się pozostawić samemu sobie....


hej dotychczas się nie odzywałam ale może któraś z was skorzysta z moich sposobów.
Ja jeszcze przed ciążą często chorowałam anginy później zapalenia gardła co kilka dni takie z bólami stawów. Lekarze nie potrafili mi pomóc więc musiałam sama szukać zainteresowałam się suplementami naturalnymi i bardzo mi pomogły (firma Calivita). Szczególnie bakterie AC zymes na wzdęcia zapewne miałam już powikłania po antybiotykowe, biorę go dotąd to zamiast mnóstwa jogurtów które trzebaby zjeść by dostarczyć te bakterie do jelit, one właśnie chronią przed infekcjami. Do całkowitego wyleczenia pomógł mi flavon który też nadal biorę, wystarczy tydzień przerwy i gardło boli niestety. O flavonie poczytajcie sobie ludzie mówią o niesamowitych efektach i ja ich doświadczyłam. Z kolei może trochę kontrowersyjne rady są na stronie /www.naturalnaciaza.pl/ ja z nich korzystałam i dobrze na tym wyszłam. Jestem pod opieką ginekologa ale nie zgodziłam się brać sztucznych witamin biorę new life dla kobiet w ciąż i omega 3 z calivity i na razie jest wszystko super.
Podobnie jest z żelazem ta firma ma chyba jedyne żelazo które się wchłania i ponoć nie ma po nim zaparć (na razie go nie biorę ale ludzie chwalą)
Jak na razie u mnie wszystko ok staram się obserwować organizm i czasem dokładam wapno z magnezem czy witaminy B. Niedługo z ciekawości zrobię kilka wyników chyba że 2 marca lekarz już zaleci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki,długo mnie nie było odpoczywałam na feriach zimowych.Wróciłam wypoczęta i mam tyle czytania na brzuszku że hoho.Wczoraj byłam u lekarza wszystko jest w porządku,może was zaskoczę ,bo mnie lekarz też zaskoczył,będę miała synka ( stwierdził to na 95 % ) tak się cieszę;-)a mąż oczywiście jeszcze bardziej ,bo u nas w rodzinie same dziewczynki się rodzą.
do moich przedmówczyń , na urlopie też przyczepiło się zapalenie pęcherza i bakterie w moczu,jak coś takiego się przytrafia koniecznie do lekarza i wyleczyć,ja już mam to za sobą,brałam furagin i witaminę C na zakwaszenie środowiska pęcherza i po tygodniu przeszło.Ból w pleców ( kości ogonowej ) też miałam przez kilka dni,ale to dlatego że bardzo dużo chodziłam,teraz jak dużo leżę bólu nie ma;-)to pozdrawiam dziewczyny cieplutko i tzymajcie się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
PS2. Co do spania w staniku w ciąży. Co to znaczy, ze wtedy biust działa lepiej ?? Hmm... Nie wiem. Ja raczej stawiam tu na wygodę. Wręcz myślę, że "więzienie" biustu w ciąży nie działa na niego najlepiej. Przecież jest on bardziej wrażliwy.

wyczytałam, że niby wtedy nie działa na niego "grawitacja" 😜 i że dzięki stanokowi po ciąży możemy cieszyć się jędrniejszym biustem... szczerze, to jakoś nie wyobrażam sobie spania w staniku... inaczej, faktycznie, tak jak piszesz, że podczas karmienia, gdy mleko wycieka, to i owszem, ale teraz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siehankowa napisał(a):
marta-lion napisał(a):
PS2. Co do spania w staniku w ciąży. Co to znaczy, ze wtedy biust działa lepiej ?? Hmm... Nie wiem. Ja raczej stawiam tu na wygodę. Wręcz myślę, że "więzienie" biustu w ciąży nie działa na niego najlepiej. Przecież jest on bardziej wrażliwy.

wyczytałam, że niby wtedy nie działa na niego "grawitacja" 😜 i że dzięki stanokowi po ciąży możemy cieszyć się jędrniejszym biustem... szczerze, to jakoś nie wyobrażam sobie spania w staniku... inaczej, faktycznie, tak jak piszesz, że podczas karmienia, gdy mleko wycieka, to i owszem, ale teraz?

dziewczyny ja w nocy śpię w staniku do fitnesu,taki miękki bezszwowy,można kupić w każdym mrkecie,wygląda jak topik tylko kończy się zaraz pod piersiami.rewelacja dziewczyny,polecam.Dzięki temu nie bolą mnie piersi tak bardzo w nocy;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamusie. 🙂 My własnie po obfitym sniadanku. 😜 😜
malstep gratuluję synka. 😁 😁 😁 Ale szybko ci lekarz stwierdził płeć. Jeju jak ja też juz bym chciala wiedziec co to tam rośnie w brzuszku, ale juz blizej niz dalej do poznania płci dzidzi.
Jeśli chodzi o spanie w staniku to czytałam gdzieś, ze mozna spac ale tylko na poczatku jak piersi bardzo bolą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniolek82 napisał(a):
Cześć mamusie. 🙂 My własnie po obfitym sniadanku. 😜 😜
malstep gratuluję synka. 😁 😁 😁 Ale szybko ci lekarz stwierdził płeć. Jeju jak ja też juz bym chciala wiedziec co to tam rośnie w brzuszku, ale juz blizej niz dalej do poznania płci dzidzi.
Jeśli chodzi o spanie w staniku to czytałam gdzieś, ze mozna spac ale tylko na poczatku jak piersi bardzo bolą.

no ja też bardzo się ucieszyłam gdy zapytał czy chce wiedzieć,bo tak ładnie się ułożył że dobrze widać.Poza tym u mojej koleżanki ten sam lekarz stwierdził w 12tc i 6 dni dokładnie że będzie chłopak ,i tak też było.
co do stanika to nie jest to taki stanik normlny,tylko w,łaściwie kawałek materiału z gumką pod piersimi,więc na pewno nie ściska piersi,ale pomaga w nocy gdy się przekręcam na boki,i mniej bolą piersi;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie naszczęście piersi juz tak bardzo nie bolą, tylko sutki wrazliwe jak nie wiem co. 😁 Ale na poczatku jak tak bardzo bolały raz tylko próbowalam spac w staniku i strasznie nie wygodnnie mi bylo ale w takim zwykłym nie sportowym, tak więc szczerze Wam powiem ze nie wyobrazam sobie spania w staniku podczas karmienia i jeszcze z jakimis wkladkami 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie ciężarówki 😉
Ja załapuję się na sam koniec sierpnia, więc wpisuje się do Waszego grona. Czuję się już dobrze, mdłości minęły, wymiotów nie było, piersi już tak strasznie nie bolą - da się przeżyć. Zastanawia mnie tylko mój apetyt. Po ustaniu mdłości nastawiałam się na to, że będę częstym bywalcem kuchni a tu nic. Jem tyle co przed ciążą. Nieraz nawet wmuszam w siebie kolację. Ostatnio nie przepadam za bardzo za wędlinami, natomiast zajadam się twarogiem. Brak innych zachcianek. Piję jak smok wawelski ale w nocy wstaję 1-2 razy do wc a nie 5-6 jak dawniej. Od kilku dni pobolewa mnie brzuch, ale czytając wasze posty trochę się uspokoiłam. Może to też dlatego, że właśnie odstawiłam duphaston. W poniedziałek jadę do mojego gina i może coś się ciekawego dowiem.
Pozdrawiam, trzymajcie się ciepło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malstep napisał(a):
siehankowa napisał(a):
marta-lion napisał(a):
PS2. Co do spania w staniku w ciąży. Co to znaczy, ze wtedy biust działa lepiej ?? Hmm... Nie wiem. Ja raczej stawiam tu na wygodę. Wręcz myślę, że "więzienie" biustu w ciąży nie działa na niego najlepiej. Przecież jest on bardziej wrażliwy.

wyczytałam, że niby wtedy nie działa na niego "grawitacja" 😜 i że dzięki stanokowi po ciąży możemy cieszyć się jędrniejszym biustem... szczerze, to jakoś nie wyobrażam sobie spania w staniku... inaczej, faktycznie, tak jak piszesz, że podczas karmienia, gdy mleko wycieka, to i owszem, ale teraz?

dziewczyny ja w nocy śpię w staniku do fitnesu,taki miękki bezszwowy,można kupić w każdym mrkecie,wygląda jak topik tylko kończy się zaraz pod piersiami.rewelacja dziewczyny,polecam.Dzięki temu nie bolą mnie piersi tak bardzo w nocy;-)


Ja też spałam w staniku szczególnie na początku, ponieważ ból piersi był okropny, szczególnie przy przekręcaniu sie na drugi bok...
Teraz jest nieco ból ustąpił i śpię bez 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj existence 😁 To twoja pierwsza ciąża?

A my byliśmy na zakupkach. Kupiłam sobie tunikę i legginsy. Super zakup. Wyprzedaże 😁 😁 😁

Co do spania w staniku aniołek, przyzwyczaisz się. Lepszy stanik i wkładki niż zalewanie mlekiem hihi 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malstep faktycznie dawno cie nie bylo 😆
masz dobrego lekarza, ze ci juz powiedzial co bedzie chyba jestes pierwsza 😉 bo jak narazie wszyscy sie domyslamy, ale powiem ci ze moja siostra cioteczna jest w ciazy juz w sumie ma dziewczynke, ale w tej ciazy lekarz byl pewnien, ze to chlopiec miala usg w 20 tyg to niby pozniej niz ty, a teraz sie dowiedziala ze jednak bedzie dziewczynka, az dziwne bo niby przy chlopcu ciezko sie pomylic jak wszystko widac, ale widocznie zalerzy od lekarza 😁 w miare doswiadczonego.

powiem wam, ze co do spania w staniku to ja tez mam takie niby od fitnesu i spie w nocy chociaz nie zawsze, bo nie zawsze piersi mi dokuczaja, ale to pewnie zalezne jest od tego jakie ma sie sie duze i czy jak sie przewracamy z boku na bok to bola. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moniq1984 napisał(a):
DZIEŃ DOBRY 🙂
Diviana no niezły wykład mi dałaś 🙂 dzieki a czego sie uczysz- psychologii 🙂 🙂 🙂
ale powiem Wam, oczywiście wg. mnie do psychologa powinno móc sie dostać tak jak do rodzinnego 🙂bo czasem obiektywna ocena jest ważna 🙂
MIŁEGO DZIONKA ŻYCZYMY Z MALUSZKIEM 🙂 my sie już wtorku nie możemy doczekać.... oby mi sie udało nakłonić lekarke do tych pomiarów 🙂


Psychologiem już jestem a teraz rozwijam się w konkretnej dziedzinie, póki co jestem psychologiem dziecięcym i pracuję z dzieciakami 5-18 lat. A teraz kończę studia podyplomowe z trudnego tematu: pracy z dzieckiem wykorzystywanym seksualnie.
A co do dostępności psychologów to masz rację, że powinni być bardziej dostępni. Ja pracuję w takim miejscu gdzie konsultacje są bezpłatne ale to jest w Warszawie. Mamy też program Dobry Rodzic dobry Start dla rodziców dzieci w wieku 0-3 lata i można przychodzić na bezpłatne warsztaty możecie tu zobaczyć http://dobryrodzic.pl/ jeśli ktoś jest z Warszawy to może skorzystać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DIVIANA:Psychologiem już jestem a teraz rozwijam się w konkretnej dziedzinie, póki co jestem psychologiem dziecięcym i pracuję z dzieciakami 5-18 lat. A teraz kończę studia podyplomowe z trudnego tematu: pracy z dzieckiem wykorzystywanym seksualnie.
A co do dostępności psychologów to masz rację, że powinni być bardziej dostępni. Ja pracuję w takim miejscu gdzie konsultacje są bezpłatne ale to jest w Warszawie. Mamy też program Dobry Rodzic dobry Start dla rodziców dzieci w wieku 0-3 lata i można przychodzić na bezpłatne warsztaty możecie tu zobaczyć http://dobryrodzic.pl/ jeśli ktoś jest z Warszawy to może skorzystać.

Nawet nie wiesz jak sie ciesze, że jest wśród nas psycholożka 🙂
do Warszawy niestety mam daleko i raczej tam sie nie zjawie, wiec nie skorzystam. 😞 ale wierz mi gdybym tam mieszkała byłabym twoją pacjetką, w końcu (my kobiety)zawsze mamy 18 lat 🙂 🙂 🙂
ŻYCZE SPOKOJNEJ I KOLOROWEJ NOCKI 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chciałam Wam coś powiedzieć coś ważnego a propos przedpołudniowego tematu zapaleń układu moczowego. W poprzedniej ciąży w 6 miesiącu ciąży dostałam biegunki i wymiotów. W ciągu trzech dni nic nie jadłam a lekarz zbył mnie rota-wirusem... Dostałam aż skurczy od wymiotów. W nocy pojechałam na dyżur... Pani doktor nawet mnie nie dotknęła stwierdzając że przy rota bywa różnie i bym podjechała do szpitala na KTG żeby sprawdzić te skurcze. W szpitalu KTG było OK a Pani doktor powiedziała że nie weźmie mnie na oddział bo to na pewno rota i zarażę inne pacjentki i dzieci. Wypisała w razie "w" skierowanie do zakaźnego. Pojechaliśmy do domu. Rano wstałam, otworzyłam okno i zasłabłam. Mąż ubrał mnie i pojechaliśmy do zakaźnego szpitala. Przyjęli mnie na oddział do izolatki z zakazem wychodzenia gdziekolwiek, bym czegoś nie złapała przy okazji. To była sobota. Od poniedziałkowego wieczora nic nie jadłam, brzuch tak się wciągnął że nie było widać ciąży!!!
Zrobili mi badania, wymazy, cuda i co....??? Okazało się w poniedziałek że to był efekt zakażenia układu moczowego! W ten sposób organizm bronił dziecko przed bakteriami 😉 Kroplówki postawiły mnie na nogi w dwa-trzy dni, dodatkowo antybiotyk i furagin i doszłam do siebie. Tydzień później wychodziłam ze szpitala z "widoczną ciążą" 😉 Trzy tygodnie później balowałam na weselu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diviana Ja pracuję w bibliotece i w zeszłym tygodniu "wpłynęły do naszej biblioteki dwie książki dotyczące przemocy seksualnej względem dzieci 😉 I jak napisałaś co studiujesz od razu pomyślałam o tych książkach 😉 To jak byś poszukiwała literatury...
Wybaczcie, ale to zboczenie zawodowe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi ja jestem nauczycielem 🙂 🙂 🙂 Strasznie pedagogicznie nam się zrobiło 😁 😁 😁

Właśnie skończyliśmy piec rogaliczki od moniczki hihi zrymowało mi się 😁 😁 😁
Dziękuje moniczek za przepis. Pychotka. Robiliśmy z nutellą i marmoladą truskawkową 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Hihi ja jestem nauczycielem 🙂 🙂 🙂 Strasznie pedagogicznie nam się zrobiło 😁 😁 😁

Właśnie skończyliśmy piec rogaliczki od moniczki hihi zrymowało mi się 😁 😁 😁
Dziękuje moniczek za przepis. Pychotka. Robiliśmy z nutellą i marmoladą truskawkową 😜 😜 😜


Ja też jestem nauczycielem w przedszkolu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...