Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hmmm a co chodzi o położną to ja sie chyba tu musze do lekarza zapisac bo jestem gdzieś w warszawie jak na studiach się zapisałam 😉
Do mnie własnie przyszedł kurier i przyniósł resztę rzeczy dla maluszka, kocyk jeszcze jeden puchaty i krycia kąpielowe i te majty wielorazowe w pierszym momencie nie zajrzyłam co to jest i się zastanawiałam do czego ta szmatka 🤪 dopiero po przejrzeniu wszystkich rzeczy stwierdziłam że majt brak i odkryłam że to to, wygląda jak prostokącik 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

U nas położna też tylko po porodzie przychodzi 🙂
Nie muszę być zarejestrowana w tej przychodni, wystarczy jak samą umowę podpiszę,
oczywiście bezpłatnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapa napisał(a):
U nas położna też tylko po porodzie przychodzi 🙂
Nie muszę być zarejestrowana w tej przychodni, wystarczy jak samą umowę podpiszę,
oczywiście bezpłatnie.

Hehe o jesteś Mapa 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 😉 Mąż w domku to nie bardzo mam kiedy się meldować 😉 Teraz poszedł do banku! Znów zaczynamy nierówną walkę kredytową...
Skoro joli pasuje i agusi też a Diviana ma wizytę 14.30 i wolałaby przed to proponuję czwartek ok.10.30-11??? U mnie? Co Wy na to? Czekam na sygnał i dam wtedy znać agusi 😉

Kobietki powodzenia na wizytach 😉 Moja piątkowa nie była najlepsza bo pokłóciłam się z lekarzem. On stwierdził że rodzić jeszcze nie będę i mamy czas i nie potrzebne mi na razie USG przedporodowe, skurcze i bóle mogą być a on ma kolejkę 😠 Stwierdził że to 33 tydzień a przecież już 😮 35. Biorąc pod uwagę że Julka urodziła się w 37 a ja coraz częściej mam skurcze to nie wiem czy doturlam się do 5 sierpnia kiedy to Pan Doktor zaplanował USG. Śmiałam się do znajomych że jeśli 5 zrobi mi badania to 6 idę odprowadzić moich pielgrzymów ruszających z Warszawy do Częstochowy! Ale będę wyła... 🥴 🥴 🥴 🥴

Miłego dnia 😁 😁 😁 😁 KRUSZYNKI !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Wam zazdroszczę tych podostawanych ciuszków 🙂
Mi się wydaje, że mam troszkę za mało, ale na razie dokupywać chyba nie będę...

Przed chwila skończyłam czytać "Język niemowląt" Tracy Hogg i polecam bardzo 🙂
W końcu ktoś do mnie trafił swoim spojrzeniem na opiekę nad niemowlęciem 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Auchan widziałam te zielone za 51zł/94szt. a te białe były 49zł/nie pamiętam ile, ale dużo mniej szt. 😁 😁 A te białe są tylko cieńsze czy co? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolciakam mi godzina pasuje 🙂 tylko nie wiem czy to dla Ciebie nie problem że tyle brzuchów Ci się do domku zwali, może lepiej byłoby na mieście co?
Mapa jak Ci ciuszków będzie brakowac to pisz do mnie to Ci prześlę, na początku jak mama nie wiedziała jaka płeć to kupowała uniwersalne ale też mam troszkę chłopięcych 🙂 więc bez problemu moge przesłać jakby brakowało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andzelika napisał(a):
Ja w Auchan widziałam te zielone za 51zł/94szt. a te białe były 49zł/nie pamiętam ile, ale dużo mniej szt. 😁 😁 A te białe są tylko cieńsze czy co? 🙂


jo-aneczka chyba je polecala bo sa ciensze i bardziej przewiewne, czyli latem chyba bardziej sie sprawdza...ja mam 72 szt w paczce...i jutro podskocze do rossmana ( mam nadzieje ze jeszcze cos bedzie) bo dla mnie 15 zl na paczce to bardzo duza roznica 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam 2 koleżanki które są siostrami ale bardzo się od siebie różnią i obie mają dzieci w podobnym wieku i jedna właśnie ubranka prała, prasowała, wszystko idealne a druga nic nie prała i nie prasowała, nie przejmowała się niczym i co jej dziecko żadnych uczuleń ani nic nie ma a tej co chuchała i dmuchała ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Mamusie

Tak się zastanawiałam, ile nam przez weekend Dzieciątek przybyło...a tu taka niespodzianka 😁 😁 😁
Siedzą grzecznie w brzuszkach, czekając na sierpień, żeby nie było,że ich Mamusie pomyliły fora, bo w końcu jesteśmy sierpnióweczki a nie lipcóweczki, prawda?? 😁 😁 😁 😁

Wreszcie w sobotę mąż odmalował korytarz 🙂 a ja wyszłam na prostą z praniem i prasowaniem naszych ubrań, bo przez ostatnie 2 tygodnie prałam i prasowałam rzeczy Liwii a nasze leżały odłogiem 😉

A wczoraj zaliczyliśmy kolejne spotkanko ze znajomymi, muszę przyznać, że dawno nie prowadziliśmy tak bujnego życia towarzyskiego 😉

Wszystkim "wizytowym" Mamusiom życzę samych dobrych wieści 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
SIEHANKOWA Co do prezentu to zależy jaką masz na to kasę. Krzesełko uczydełko jest bardzo fajne bo kumpela ma 😉 Ale moja Zosia dostała od chrzestnej jak była mała puzzle piankowe z literkami. Teraz dużo jest takiej taniochy, cienkiej lichej, ale te co dostała Zosia są duże i grube. można je zabrać do kąpieli, można rozłożyć je jako matę do zabawy dla dziecka, budować domki dla lal i uczyć literek. Puzzle mają już prawie 10 lat a teraz Juli buduje z nich drogi, domki i uczy się literek 😉

Co do położnej to do mnie przychodziła 2-3 razy po porodzie i przychodziła z przychodni dziecięcej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mapa
ilością ciuszków się nie przejmuj. Ja wcale nie mam tego dużo. Tylko rzeczy po Oliwce - mojej chrześnicy, ale ona urodziła się początkiem maja więc w większości są to body. Jest kilka pajacyków ale na 6-12 m-cy i troszkę więcej letnich ciuszków ale na 12 m-cy. Sama kupiłam tylko śpiszki + kaftanik, mama w szmateksie 4 pajacyki a dziś ze sklepu przyniosła 3 kaftanik i 1 śpioszki. Muszę jeszcze kupić łapki niedrapki i półśpiochy bezuciskowe, ale tego też tak ze 2 - 3 sztuki. U mnie na wsi jest jeden sklep odzieżowy, ale ma podstawowe rzeczy za rozsądne pieniądze. Może nie są takie kolorowe i ładne jak na allegro, ale za to nie są chińskie. Dzieci szybko rosną i parę rzeczy wystarczy. A jak już będziesz w domu to zawsze ktoś coś przyniesie, a resztę w miarę potrzeby dokupisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jolajola81 napisał(a):
Paninka napisał(a):
ogladalam gazetke z rossmana... i te biale pampersy sa w promocji po 34.99...ja w tesco placilam 49.99 tez w promocji 😮

suwaczek mi sie nie posuwa 🙃 🙃

Wlasnie patrze, ale to tylko w sobote jest ta promocja i to z kodem.


oj ja glupia nie doczytalam ☺️ ☺️ ☺️ przepraszam nie chcialam nikogo w blad wprowadzic ☺️ 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki dziewczyny za pomoc w sprawie prezentu 🙂
marta - niestety wózek dla lalek kupuje inna ciocia 🤨 a ten "pchaczek" Olivka już ma 🤨
madalena - fajniutki ten stoliczek edukacyjny 🙂 ale cena troszke droga... niestety za duzo wydatków teraz miałam.... no chyba, że zapytam i na pól z kimś kupimy 😉
albo moze faktycznie tego pieska edukacyjnego? 😎 no sama nie wiem - zapytam siostry co by jej najbardziej odpowiadało, i przejrzę jeszcze allegro i zabawki edukacyjne z Fishera 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej brzuszki ja już po wizycie położnej środowiskowej. Hmmm nic szczególnego się nie dowiedziałam. Dostałam w prezencie dwie gazetki o pielęgnacji noworodka. I 2 szt. majtek jednorazowych po porodowych. Ogólnie zmierzyła mi ciśnienie, posłuchałyśmy tętna Szymka 🙂 I pogadałyśmy sobie o tym i o tamtym. Położna poinformowała mnie że jutro właśnie ma dyżur w szpitalu i z miłą chęcią odbierze mi poród. hihiih
Nawet fajna babka z niej. No ale Szymka nie zmuszę, jak sam nie zechce wyjść na ten świat to dopiero 01,08 mam skierowanie do szpitala i będą wywoływać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dziewczyny 🙂

U nas nocka w miarę minęła. Zrobiłam małe pranko, pogoda taka sobie nie za zimno, nie za ciepło. W nocy ulewa była. Poniedziałek zaczął się u nas nie fajnie 😞 kurde znowu od górkę 😞
Powodzenia na wizytach dla mamuś które dzisiaj je mają
Diviana firanki z kawą nie polecam. Jest bez kolorowego wzoru cała ecru mi się nie widzi. Zła jestem że ją kupiłam i zastanawiam się dlaczego ludzie nie dają "prawdziwego" zdjęcia na aukcji tylko jakieś katalogowe.....w aukcji była wzmianka że cała ecru ale ja jakoś nie skumałam.....no nic nauczka na przyszłość żeby porządnie wszystko czytać.
Nie mam dzisiaj jakoś humoru.......

Siehankowa moja Gabi do tej pory lubi bawić się pieskiem Fisher Price choć ma już prawie 6lat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki zycze powodzenia wizytowym mamusiom. U nas polozna srodowiskowa przychodzi ze 2-3 razy po porodzie. Natomiast ja sie umowilam z polecona polozna ze mi odbierze porod. Jak dostane boli dzwonie do niej o kazdej porze i ona przyjezdza do szpitala i jest tylko dla mnie. Oczywiscie pracuje w tym szpitalu w ktorym rodze. Nie wiem czy to potrzebne ale bedzie mi razniej i bede sie czula bezpieczniej a koszty nie az takie duze a nie bedzie latala miedzy kilkoma rodzacymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja również mam do was pytanko 🙂 Właśnie zabieram się do prania pościeli do łóżeczka i nie wiem czy mogę wsadzić do pralki rożek. Trochę się boję, ze się skulkuję. A z drugiej strony niby pasowałoby się tez go wyprać. Napiszcie mi czy prałyście i czy nic się wam z nim nie stało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana napisał(a):

Mapa jak Ci ciuszków będzie brakowac to pisz do mnie to Ci prześlę, na początku jak mama nie wiedziała jaka płeć to kupowała uniwersalne ale też mam troszkę chłopięcych 🙂 więc bez problemu moge przesłać jakby brakowało


Słodka jesteś-dziękuję 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...