Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
No i jesteśmy z powrotem 🙂 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Pęcherz sie o połowę zmniejszył, lewa nerka jest sprawna ale nie wiadomo co z prawa bo Oliwka tak się wierciła, ze lekarz nie był w stanie złapać prawej nerki na USG 😁 jednak, mimo wszystko dał nam skierowanie na Wałbrzych ale mamy tam się zgłosić dopiero w czwartek o 9.00 rano. Wtedy ma byc jakis dobry lekarz który zrobi Nam USG i postanowi co dalej, mozliwe ze zostwi Nas na obserwację.
Dziewczynki, duze te wasze bobaski. Moja malutka waży 2092 i termin przesunął Nam się na 30.08, co tez zmartwiło mojego lekarza 😞 Jednak serduszko ładnie bije, więc może nie ma się czym martwic tylko po prostu bedzie drobniutkiej budowy jak mamusia 😜 😜 😜 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Aniołek, uff, to dobrze, że wróciłyście. Czyli wygląda na fałszywy alarm 🙂
A do tego Wałbrzycha to nawet może dobrze, że pojedziesz. Jak sama pisałaś, są tam specjaliści neonatolodzy, zrobią Oliwce szczegółowe badania, więc będziesz spokojniejsza.
Co do wagi dzidziusia to musisz pamiętać, że teraz dzidzie przybierają nawet 1 - 1,2 kg miesięcznie, więc jak dla mnie to twoja Oliwka wcale nie odbiega od "normy".
Będzie drobną dziewczynką, ale to żaden problem. Moja pierwsza córcia po porodzie też ważyła poniżej 3 kg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniołek z prawą nereczką na pewno też wszystko dobrze, zobaczysz 🙂 A wagą się nie przejmuj, moja Liwia też raczej drobna ( bynajmniej nie po mnie ani po mężu) a poza tym na tym etapie ciąży margines błędu to ponad 350g

Uszy do góry- patrz mój awatarek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie kochane brzuszki 🙂
Na początku przepraszam że się nie odzywałam ale zepsuł mi się laptop i nie miałam jak do Was zaglądać.
Mapa i Diviana dziewczynki jesteście kochane, dziękuje za smsy i że pamiętałyście o mnie.
Tak więc już piszę co u mnie...
Otóż podstawowa informacja jest taka żę dzisiaj wypuścili mnie ze szpitala (chociaż uważam że jest to decyzja podjęta pochopnie). Oczywiście dalej mam brać fenoterol a w poniedziałek idę do swojego lekarza i zobaczymy co on powie. W szpitalu stwierdzili że w sumie ciąża jest już donoszona i nic by się nie stało jakbym już urodziła 🥴 🥴 🥴
Maluszek waży 2700 g, wody płodowe w porządku i przepływy też. Niestety dalej mam rozwarcie 2 cm i odczuwam skurcze także w domku muszę leżeć. W związku z tym nie będę mogła za często do Was zaglądać bo niewygodnie mi się siedzi przed komputerem stacjonarnym a nie wiem kiedy będe miała laptopa.
Także leżymy i czekamy jak się sytuacja rozwinie 🙂
Postaram się w miarę możliwości trochę Was podczytać ale zdaję sobie sprawę że nie nadrobię wszystkich zaległości. Mam nadzieję że u Was wszystko w porządku.
Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie, buziaczki 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniołek Aasia dobre wieści 🙂 super 🙂
Ja uciekam zajrzę wieczorkiem bo zostałam zaproszona na obiad 🙂 no a później na budowę trzeba sprzątać. Jednak tym razem poproszę koleżankę bo się zaoferowała 🙂 a ja będę patrzeć 😁 😁 chociaż nie wiem czy wytrzymam siedzenie bo mi trudno usiedzieć w miejscu 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aasia, to świetnie, że jesteś już w domku 😉 Ale dlaczego uważasz, że to zbyt pochopna decyzja była? Nie najlepiej się czujesz?
Jak pamiętasz, kilka z nas w zaciszu domowym walczy ze skurczami już od dłuższego czasu 😉. I jak do tej pory skutecznie, jeszcze żadna się nie rozpakowała 😁
A rzeczywiście, twoja ciąża to już prawie donoszona jest, więc nie ma stresu, jeśli coś nieoczekiwanego się wydarzy.
Odpoczywaj więc i leżakuj, tak jak ci lekarze zalecają - dobrze byłoby, żebyś dotrzymała do końca 37 tygodnia.
Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ufff troszkę Was poczytałam i gratuluje wszystkim mamusiom dużych i zdrowych maluszków.
Ja bardzo się ciesze że leże sobie w domku bo to zawsze lepiej niż w szpitalu no i można w końcu do męża się przytulić 😉 😉 🙂 🙂
A decyzję uważam za troszkę pochopną ponieważ w sobotę i niedzielę miałam mocne skurcze co 6 minut i musiałam dostać zastrzyk na ich powstrzymanie. Niby biorę ten fenoterol a i tak skurcze odczuwam ale mam nadzieję że lekarze wiedzą co robią i wszystko będzie ok. Chociaż nie ukrywam że pewien stres odczuwam i co chwilę obserwuje brzuszek czy maluch się rusza. 🙂
Ok dziewczynki idę sie położyć bo już trochę plecki bolą 🥴
Później wpadnę 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aasia i aniołek - super wieści 🙂
agapurka, ja mam taka wyprawke do szpitala:
* Dokumenty: - dowód osobisty, książeczka zdrowia i RUMA, wyniki ostatnich badań (HBS, WR, USG, morfologia, mocz, grupa krwi)
* kosmetyki higieniczne (pasta, szampon itp.)
* szczotka i gumka do włosów
* ręczniki, klapki pod prysznic, papier toaletowy,
* podkłady poporodowe, majtki poporodowe, wkładki laktacyjne,
* stanik do karmienia, szlafrok, koszule - jedna do porodu, 2 do karmienia, 1 pare skarpetek - ponoć stopy marzną, ale mogą być zbędne, bo w sumie okres letni jest 😉
* woda niegazowana, biszkopty, telefon, ładowarka, aparat 😉
* noi laktator tez zapakowałam, ale sie okaże czy będzie potrzebny 🙂
a ciuchy dla maluszka i dla mnie na wyjście dowiezie mi mój M. w dniu wypisu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny jak jest z pojechaniem do szpitala bez ubezpieczenia? w sensie że nie mam tego papiera RMUA a ubezpieczona jestem, a mała się nie rusza praktycznie od rana, a rano też tak tylko leniwie i się zastanawiam czy do szpitala nie jechać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diviana jak miałam podejrzenie poronienia to tez pojechałam do szpitala bez RMUA. Nie było żadnych problemów z przyjęciem. Po prostu kazali mi przywieść druk do wypisu 🙂 A jeżeli sie nie zostaje w szpitalu to wydaje mi się, że druk nie jest potrzebny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...