Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witajcie Mamusie 🙂

Widzę, że wszystkie nadal w dwupakach 🙂

Ja po ostatnich przespanych nockach, dziś dla odmiany 5 razy wstawałam na siusiu 😉 Mała chyba mocno szalała, bo śniło mi się, że miałam skurcze 🤔

Kornelka i Justyna gratuluję dobrych wieści po wizytach

Aniołek trzymam mocno kciuki, żeby z Oliwką było wszystko dobrze i żebyście wróciły do domku 🙂

Foga powodzenia na wizycie 🙂

Moniczek śliczne zdjęcia Bartusia...przyznam, że w pierwszej chwili też pomyślałam, że to Tosia 🙂

Mapa jeśli chodzi o emolienty to ja jako atopik nie mogę stosować balneum, bo mnie uczula 😞 Fajnie na mnie działa emolium, oilatum i bioderma. Liwii kupiliśmy na początek płyn oilatum soft i do smarowania ciałka Mustela bebe i Bioderma ABC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzieńdobry Brzucholinki!

Miałam się położyć spać, ale coś jakoś pobudzona jestem:/
Melduje,że obecnie w dwupaku. Juz pojutrze mam KTG - ciekawe co tam nam się ukaże 🙂 🙂
Maleństwo śni mi się już...taki kochany maleńki drobniutki...
Co prawda ten mój Filipek teraz ma takie leeeniwe ruchy ale to zapewne z powodu braku miejsca 🙂
Na myśl,że poród już tuż tuż mnie przeraża - Kobitki ja się naprawde zaczynam bać!!!

Zakupiłam wczoraj ostatnie rzeczy:

- podkłądy tena lady (niby na nietrzymanie moczu ale sa większe, lepiej "wyprofilowane" niż zwykłe podkłady poporodowe np. Bella)
- aspiratorek do noska
- krem do pupci Linomag (babka w aptece odradzała Sudocrem - nie można go stosowac po każdej zmianie pieluszki bo bardzo wysusza skórę!)
- pojemnik na smoczek z możliwością przypięcia do wózia itpd.
- no i w koncu udało mi się znaleźć chusteczki nawilżane z plastikowym pojemnikiem..teraz tylko dokupywac wklłady i siu - do pojemniczka.

Mam pytanie - wie któraś jak się stosuje to Tantum Rosa?

No i jeszcze jedno - czy powinnam coś jeszcze wziąc do mojej szpitalnej wyprawkowej listy poniżej:
Spakowane mam:
- ubranka dla maleństwa
- smoczek
- chusteczki nawilżane, pampersy, i pieluszki tetrowe
- krem do pupci Linomag
- koszule na przebranie
- podkłady i majteczki jednorazowe
- ręcznik
- stanik do karmienia

Czy cos jeszcze ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mapa napisał(a):
Kornelka, Justyna gratuluję zdrowych Bobasków 🙂

Kornelka a dlaczego Ciebie tak straszyli porodem w czerwcu skoro szyjka trzyma porządnie?

Lydziaa dobrze, że dziś już ok 🙂

Diviana czkawka po czekoladzie-książkowo 😁

mapa bo wtedy tak to wyglądało. Szyjka była ok aż tu na kolejnej wizycie taka nie za pewna i 1 cm, dlategp kolejną wizytę wyznaczył za 2 tyg żeby sprawdzic co się dzieje i wtedy powiedział gin, że mamy to czego chcieliśmy, czyli poprawę i pozwolił na dłużej wstac. Z zewnątrz szyjka za specjalna nie jest ale od wewnątrz trzyma bardzo dobrze.
O matko dziewczyny jak to boli....własnie się mały przeciąga chyba.... No już przechodzi....
Kładę się dalej pod kołderkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszeczki i Maleństwa

czy ja dobrze widziałam 😮 na sierpnióweczkach ze Crazzzy nam sie rozdwoiła....? tyle że data sierpniowa nie lipcowa, ale wygląda na to ze wczoraj... NAPRAWDE??? 🤪
My byłyśmy wczoraj u lekarza, powiedział że ciąża "ładna" cokolwiek to mialo znaczyc 😮 ze z szyjka od ostatniej wizyty nic sie nie zmienilo i ze dobrze ze duzo odpoczywam 😉 co prawda kregosłup juz mi od tego lezakowania odpada ale jeszcze troszke 😎
Powiedział ze ciaża donoszona, ze wszystko moze sie zdarzyc, ma tylko nadzieje ze doczekam do 1 sierpnia, bo wtedy mam isc do szpitala na zdjecie szewka... zobaczymy jak to bedzie, ale ocenil ze powinnam spokojnie dac jeszcze rade, poniewaz nie mam zadnych bóli ☺️ oby jak najdluzej 😉
Pati a ty juz cos wiesz kiedy Cie rozwiążą?


a juz gluptas doczytał - ze to termin cesarki hahahhahaahhaa 🤪 dobra jestem 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kornelka to ja mam tak samo w środku trzyma a z zewnątrz wygląda jak do porodu 🙂 taka nasza uroda widać.
Moje dziecko od wczoraj tak jakoś dziwnie ułożone jest że czuję jej plecki wysoko pod piersiami nogi w boku, ja nie wiem co ona tam kombinuje, żeby jeszcze się poruszała więcej to byłabym spokojniejsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agapurka przybory toaletowe, jeszcze, frotkę do włosów, może kubek do picia, wodę niegazowaną, szczotka do włosów.
Tantum Rosa rozrabia się w pół litra wody saszetkę, Potem w szpitalu butelką ze ,,smoczkiem''
poleję tam gdzie trzeba i jakoś przetrwam. Dziewczyny pisały, że na gąbkę można polac i gąbką myc miejsce wskazane czyli mariolkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diviana napisał(a):
Kornelka to ja mam tak samo w środku trzyma a z zewnątrz wygląda jak do porodu 🙂 taka nasza uroda widać.
Moje dziecko od wczoraj tak jakoś dziwnie ułożone jest że czuję jej plecki wysoko pod piersiami nogi w boku, ja nie wiem co ona tam kombinuje, żeby jeszcze się poruszała więcej to byłabym spokojniejsza.


Diviana mój też ma czasem takiego lenia choc od zawsze jest, ja mówię,że leniwy, bo wierci się owszem ale żadne tam żebra nie są kopane, może ze 3 razy delikatnie nogą ruszył w tym kierunku. Ale dziś to on też się jakoś dziwnie ułożył, zresztą od kilku dni coś zmienia, jakby się przekręcał, jakby przeciągał, Wczoraj pytałam lekarza gdzie on co ma bo się pogubiłam. Dziś efektek tych fikołków są te bóle, chwilami oddech ciężko złapac. Ciasno chłopczykowi jest to sobie miejsce chce wygodniejsze zrobic.Tak tłumaczę sobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuje za rady kobitki. Aparat czeka już w gotowości...No przybory toaletowe w tym klapki to zamierzam w biegu wcisnąć w torbe jak bede do szpitala jechać bo nie bede specjalnie nowej szczoteczki kupywac czy mydełka 🙂

Laski, któraś z was zamawiała stanik Alles Mama lovely
http://allegro.pl/hit-alles-biustonosz-karmienie-mama-lovly-85c-i1687736691.html
jak dobrze pamiętam...i przymierzałyście? Jak sie nosi? Bo do mnie właśnie leci przesyłka..mam nadzieje,że bede zadowolona 🙂 Do tego wzięłam figi - co by wyglądać i czuc się przede wszystkim jak sexi mama 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kornelka gratuluję, synuś na prawdę sporych rozmiarów 😉
Mnie leń jakiś ogarnął, nic nie robię, nie wiem co z tą przeprowadzką mąż nic nie mówi tylko lata z kąta w kąt 😁 😁 😁 Spać mi się kurde chce...........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłam do domu się wykąpać i wygolić przed wizytą, ale naprawdę nie wiem jak dam radę, bo strasznie boli mnie podbrzusze, mam nadzieję, że to od jelit, bo wczoraj zjadłam dużo śliwek i winogron. No chyba, że mała tak mocno uciska, normalnie zgiąć się nie mogę... jej... jak nie urok to przemarsz wojsk..... wierzę, że gin powie, że nic się nie dzieje i że jest ok...

a .............zapomniałam, szłam miastem i coś mnie tknęło i wlazłam do jakieś obcej fryzjerki, poprosiłam by skróciła mi włosy, a ta jak ciachnęła, to mam teraz o połowę krótsze...... dziwnie się czuję ale mam nadzieję, że wygląda ok... zaraz mama wpadnie ocenić... nie rozjaśniałam bo i tak kruszą się strasznie... no chyba, że do porodu nie wytrzymam i jeszcze zrobię pasemka 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mapa my kupiliśmy na razie tylko emulsję do kąpieli. Na szampon moim zdaniem chyba jeszcze troszkę za wcześnie, główkę bedziemy myli podczas kąpieli w emulsji. Kremu oilatum mam kilka małych saszetek (próbek) i najpierw przetestujemy zanim kupimy, bo powiem szczerze, że krem oilatum na mojej skórze sprawdza się średnio, nie uczula ale też nie nawilża jakoś spektakularnie ( fakt faktem, że moja atopowa skóra jest bardziej wymagająca nawilżenia niż zdrowa skóra Maluszka). Do smarowania ciałka i buźki kupiliśmy 2 mleczka- jedno z Mustela bebe (kilka farmaceutek mi je polecało a i ja podczas ciąży przekonałam się do tej firmy- stosuję krem p/rozstępom i krem do biustu i jak dla mnie jest rewelacyjny- skóra nawilżona, gładka i elastyczna) oraz Bioderma ABC (ale on jest dopiero po 1. miesiącu). Jak widać my przy wyborze kierowaliśmy się głównie moimi "doświadczeniami" z różnymi dermokosmetykami, bo skoro to głównie ja będę Liwcię smarować to i mnie nie mogą uczulać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
K8-online gratuluję dobrych wieści 🙂

Agapurka bielizna z tej firmy bardzo ładna, sama mierzyłam kilka modeli biustonoszy ale niestety na mnie żaden nie leżał zbyt dobrze 😞 Chciałam kupić miseczkę "E" i ona była na mnie już w tej chwili za ciasna, a noszę staniki z H&M w rozmiarze D i jest ok. Ale dla pocieszenia dodam, że w tej kwestii zawsze byłam nieco "trudna" i od lat noszę tylko staniki z H&M bo jako jedyne na mnie pasują. Do karmienia też w końcu kupiłam z H&M i mimo, że nie są zbyt piękne leżą świetnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Foga ku pokrzepieniu serc dodam, że tydzień temu dałam radę oporządzić mariolkę, co prawda z lusterkiem w ręku ale jednak 🙂 Mąż miał mi pomóc ale nie dał rady wrócić wcześniej z pracy i byłam zdana na siebie. Więc gorąco wierzę, że i Tobie się uda 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...