Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Udało się...wątróbka kupiona 🙂
Tak wiem, wątróbka ma dużo witaminy A, i nie jest zalecana w pierwszym trymestrze. Ale z umiarem można ją zjeść. Ja ją w sumie robię dla mojego,bo dawno nie jadł będąc w NL, a ja może tylko troszkę skubnę.
Co do wózka to też chce na 4 większych kołach i takich, co to przejadą bez problemu po śniegu i leśnej drodze, bo taki mam teren w miejscowości,gdzie mieszkam, ale ważna jest też waga, bo do wiosny będę mieszkała na 2 piętrze i będę musiała go często dźwigać, bo na klatce,to raczej nie zostawię, bo po pierwsze nie ma miejsca, a po drugie prześmiergnąć może tym "zapachem" klatkowym - fujjjj...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
carpioo no takie nasze oczko w glowie,jest kochany i ma niezly charakter 😉co rano pakuje sie nam do lozka zeby sie poprzytulac 😉

Dziewczyny z wozkami to ja mam tak,ze im wiecej widze tym dluzej sie zastanawiam.Dlatego jak na obecna chwile juz dalam spokoj i zaczne dopiero przebierac we wrzesniu.obiecalam sobie,ze wczesniej nic nie kupie,no poza ciuszkami 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane, a ja dzisiaj śmigam z prasowaniem i pakowaniem bo jedziemy na 4 dni w góry i musze nas spakować, żeby zaraz po przyjściu z pracy i przedszkola podkarmić moich chłopaków i ruszyć w droge. Pogoda cuuudna więc mam nadzieję, że trochę słoneczka złapiemy 🙂

A poza tym to trochę mnie dzisiaj brzuszek ciągnie, chyba z tego biegania po domu, muszę trochę przystopować. Dzidzi nie czuję wcale, chyba śpi słodko 🙂 A wczoraj rano gdy się obudziałam mój maluszek chyba się jakoś śmiesznie ułożył albo macica cała się jakoś tak wygięla bo miałam wybrzuszenie od pępka w dół i w prawo i całą trójką je głaskaliśmy 🙂 Śmieszne uczucie 🙂 Wokół płasko a tu taka kulusia 🙂

Zmykam dalej do pakowania. Odezwe sie po powrocie 🙂 Buziaki dla Was i miłego weekendu!!!!!!!!!!!!!! 🙂
Odpoczywajcie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malena10 napisał(a):
Miszelka Ty już jesteś w 40 tygodniu ciąży ??? Chyba masz błąd w profilu....no chyba,że o czymś nie wiemy ??? 🙂 🙂 🙂 🙂


Gdzieś przy wpisywaniu danych nie zapisało daty porodu 🙃 Sama się wczoraj zdziwiłam 😎 😎

Iris! Udanego pobytu w górach. Pogoda piękna póki co 🙂 Ale przystopuj z tym pakowaniem, bo góry będziesz podziwiać z okna sypialni hotelowej/pensjonatowej 😉 Pociesz się - my jedziemy na 2 tyg, a ja wciąż niespakowana. Ale wczoraj przyszły mi z allegro spodnie ciążowe i spódnica, a w piątek stroje kąpielowe, więc najważniejsze jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iris miałam podobnie jak ty. wstałam patrze na brzuś a tu jakiś wzgórek śmieszny mi się zrobił. Od razu go "poobmacywaliśmy" hehe fajnie to wyglądało! I czekam na więcej takich "wybryków".
Super macie kobietki, że odpoczniecie sobie. My zaplanowaliśmy wyjazd nad morze na tydzień w połowie czerwca, żeby nie było za gorąco no i żeby brzuch za duży nie był, abym mogła pospacerować swobodnie 🙂
Madziek masz super psinę. słodka mordka.
Carpioo nie dziwię się, że przygarnęłaś tego pieska. Urocza mordka...i te uszka 🙂
Co do wózków to mam tak jak wy. Chce coś praktycznego bez wynalazków. A jeszcze kilka miesięcy temu myślałam nad trójkołowcem, ale teraz inaczej an to patrze. Nie ma być to modny model tylko wygodny dla maleństwa i dla mnie 🙂Ale głowę zacznę sobie tym zawracać we wrześniu 😆
Wracam do małych porządków i jak zwykle zaglądnę później tutaj, bo co wejdę to coś nowego do czytania 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jedziemy na działke moich rodziców, do domku rekreacyjnego, nic zorganizowanego. Wyciszymy się trochę, mały pobiega po trawie, a mój mąż planuje tam jakies lekkie prace rekreacyjnie, żeby odreagować stresy 😉 Nasze wakacje w tym roku to właśnie w tej formie planujemy, raczej weekendy w górkach, grilowanie, znajomi, książki,spokój, spacerki. Dalsze wyprawy sobie w tym roku odpuszczamy, ale dzięki bogu mamy nasze ukochane góry, więc nie będziemy siedzieć całego lata w mieście. No i blisko, tylko 1,5 godz jazdy samochodem.

W zeszłym roku byliśmy na urlopie nad morzem w Chłapowie 🙂 Było cudownie. Morze to coś fantastycznego, pod warunkiem, że nie ma zbyt wielu ludzi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie ważne jak daleko się jedzie. Ważne, że można odpocząć i zmienić otoczenie. Fajnie, że macie taką możliwość.

A widzę, że tu fakt grasuje złodziejaszek oklasków hehe.....nie zwracałam na to uwagi ale jakoś dziś wpadło mi to w oko 😉Ciekawe co komu się nie spodobało..hmmmmmmmmm 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iris, ale Ci fajnie... Ja tak kocham góry.., byłam kilka razy w Tatrach w okresie studiów..,
a teraz tylko za nimi tęsknie..
Mojego męża w góry nie ciągnie..., a i mamy około 6-7godzin samochodem, więc trochę daleko..
Ale jak nie z rodzinką to w miarę możliwości pojadę sobie z koleżanką, która jak ja kocha górki 🙂 Tylko to raczej w tym roku się nie zdarzy, niestety..

Śliczne te Wasze psinki 🙂 Ja kiedyś, jak będziemy mieć własny kąt chcę mieć psa, najchętniej dużego białego 🙂 hehe

Anetko i jak spacerki-zakupy się udały 🙂?
My wybraliśmy się na spacer do Empiku, nasza córcia uwielbia Reksia 🙂 i kupiliśmy jej Wielką księgę przygód Reksia 🙂 z nadzieją, że co chwila nie będzie chciała oglądać Reksia na dvd 🙂,
a przyzwyczai się do czytania książek 🙂 Na razie udało mi się przeczytać jej jedno opowiadanie 😁
A... i jeszcze kupiliśmy małej kapelusz z wielkim rondem, żeby te szkodliwe promienie słoneczne rozpędzał 😉 ślicznie w nim wygląda...([url=[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/18/dsc03917j.jpg/][IMG]http://img18.imageshack.us/img18/3663/dsc03917j.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]]Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...[/url])
Po tym spacerku byłam taka padnięta, że szok... Ale wiem, że ruch może mi tylko wyjść na dobre 😁 więc nawet czasem się zmuszam do spacerowania 😁 Wyszłam więc jeszcze z córeczką na podwórek, pobawiła się w piaskownicy, a ja zrelaksowałam się w cieniu, siedząc w fotelu 🙂 Miło było...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
He he, dobrze jest 😁

Śliczny kapelusik i piękna córunia 🙂

Pieski też dziewczyny macie słodkie !
A mnie dziś mój kot ugryzł 😞 Pierwszy raz w życiu.
Zahaczył pazurkiem o moje spodenki, próbowałam odczepić pazurek a on DZIAB ! i mam 2 dziury w palcu 😞
Mam nadzieję, że nic nie złapię od kota 😞

Poza tym to błooogi dzionek, piękne słonko 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akneri, fajniutka Twoja Emilcia. Oby wiecej zdjec goscilo na naszym forum.
Spacerek sie udal, zrobilam rundke po osiedlu. A zakupy to tylko na obiadek ale sie udaly.
Jak sie idzie w poludnie przez Jaroty to tylko mamusie z wozkami widac i panie z brzuszkami. Wogole ostatnio wszedzie widze ciezarowki, az milo popatrzec 🙂

Zuziaczek, nie mart sie na pewno bedzie dobrze 🙂

Madziek i Carpioo, pocieszne te wasze pieski. Moja siostra ma biala czilala, tylko troszke urosla za duzo jak na czilale, ale ma takie wielkie uszka jak nietoperz 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anetko moj psiak mi tu wlasnie juz nie pozwala na kompie siedziec i musze zmykac 😉
Powiem Ci,ze odkad ja jestem w ciazy to teraz widze wokól mnie jeszcze wiecej pan z brzuszkami niz wczesniej.moze mi sie teraz bardziej w oczy rzucaja.

Oki ja juz uciekam,bo mnie tu zje zaraz,wkoncu czas na zabawe z nim 😉
Do jutra Kofane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Dziewczynki !
Natalia, gratuluję! Córa będzie,jak malowana 🙂
Dzisiaj kolejny piękny dzionek, ja już po śniadanku,dzisiaj wcześniej wstałam z moim brzuszkiem, bo pędzę na tzw u mnie "czwartkowy rynek" 🙂
W ndz.mamy komunie i liczę,że kupię jakąś bluzkę do lnianych spodni.
Jak wrócę,dam znać czy łowy się udały 🙂
Miłego dzionka życzę wszystkim Mamusią!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kobietki!
Ja już dawno po śniadaniu. Jakoś nie potrafię dłużej spać niż do 8. Choć mogę, bo siedzę w domu.
Natalio gratulacje!też bym chciała taką informacje usłyszeć, że dziewczynka będzie 😉
A pro po zakupów kilka dni temu zamówiłam sobie pas ciążowy!właśnie przyszedł. Super sprawa, strasznie mi humor poprawił, bo będę mogła chodzić jeszcze w starych ciuszkach 🙂
ja kupiłam sobie taki wiosenny ten 1.
http://moda.allegro.pl/pas-ciazowy-maxi-komfort-38-42-wysylka-gratis-i1596437926.html
Wczoraj wieczorem jeszcze spódniczkę zamówiłam. Ciekawe czy dobra będzie, ale pewnie dojdzie w przyszłym tygodniu dopiero 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry Brzuszki!
Natalia gratuluje dziewczynki 🙂 🙂
A u mnie pogoda dzis znowu do du..y.rno wstalam swieciło słonce a teraz napiernicza jakis kapusniaczek 😞

Koyotka ten kolor jest śliczny,przynjamniej ja lubie takie kolorki 😉
A kiedy Ty sie wybierasz na usg zeby poznac plec?
Bo ja juz sie dovczekac nie moge i mysle isc w 19 tyg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziek omówiłam się z lekarzem ze jakoś w 20 tyg. więc to już przyszły tydzień. Muszę do niego zadzwonić i dopytać jakie badania mam zrobić, bo coś wspominał o badaniu krwi i glukozy pod obciążeniem. A nie dopytałam jak to się robi dokładnie. Wiem, że muszę najeść się tej glukozy, wiem jaka ilość. Tylko nie wiem czy najpierw normalnie pobiorą krew a później mam zjeść ten pyszny 😉proszek i ponowią badanie.
Szczerze nie mogę się doczekać tej wizyty jak diabli. czekam i czekam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koyotka, badanie takie polega na tym, że najpierw bada się cukier na czczo, czeka na wynik.. Później pije się właśnie glukozę (ja wcisnęłam sobie pół cytryny, bo podpowiedziano mi, że tak można), robi się następne badanie z tego co pamiętam po godzinie. I zależy jakie będziesz miała obciążenie glukozą, to może być jeszcze kolejne badanie po kolejnej godzinie... I niestety cały czas trzeba być na czczo, to jest najgorsze. Ale do przeżycia 😉

Dziękuję za miłe słowa odnośnie córci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...