Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hejka dziewczyny 🙂czytam Was regularnie,a właściwie podczytuję kiedy tylko znajdę jakąś minutkę 🙂i nie mam zaległości...Kurcze powiem Wam,że z Wami nie czuję,że jestem sama jak palec choć od czwartku siedze z małym w domu w związku z jego chorobą.Nie chcę Was tu zanudzać,ale od tygodnia prawie nic nie jest i poza tym że nie gorączkuje to antybiotyk na niewiele się zdał,bo zapalenie gardła i jamy ustnej nadalsię utrzymuje czego finał jest taki,że on od tygodnia prawie nic nie je...Mleka nawet kropli przez tydzień nie wypił,kromka chlebka przez cały dzień jest jedna męczona a i tak do kosza...ech Caprioo 🙂ja Ci dam,że zapatrzona w sój brzuszek i już się nie interesuje...

Co do Waszych rozterek wagowych to już się wypowiadałam,że to nie najważniejsze ale doskonale Was rozumiem,bo mam juz +11kg na liczniku do przodu i też nie jest mi lekko ani duchowo ani cieleśnie.Brzuszek mnie pobolewa dośc często i niestety niepokojąco często się napina.Wizytę mam w przyszłym tygodniu(2 dni po Iris 🙂14.07)więc muszę o tym wspomniec.Dzieciaki szaleja tak,że dwie noce nie zmróżyłam oka..do tego Wiktor często budzi się w nocy na herbatkę..a że towarzyuskie dziecko z niego to budzi mamę 🙂

Odnośnie rozterek połogowo macierzyńskich to nie będe Wam pisać że nic się nie zmieni i że wszystko będzie jak dawniej,albo,że każdy dzień będzie cudowny,bo chyba wszystkie wiemy,że zmieni się wszystko...ale macierzyństwo to naprawdę najpiękniejsze co może spotkać każdą kobietę,a trzeba pamiętać,że nie każda spotyka...i nawet jeśli zdażą się nieprzespane noce,łzy,depresje i kryzysy to chyba nie ma matki,która żałowałaby,że nią została.Wystarczy jeden uśmiech maluszka i można zapomnieć o wszystkich niedogodnościach.Spójrzcie na fotkę Iris z Mikołajem,albo Akneri z Emilką....ja nie oddałabym żadnej chwili spędzonej z Wiktorem za żadne skarby,a Fredeczkaa pewnie zastanawia się czy pokocha synka równie mocno jak Wiktorie...ale pewne jest,że wszystkie nasze dzieci są i będa dla nas najpiękniejsze,a my bedziemy dla naszych pociech idealnymi mamami i tylko my będziemy tak pachnieć,że dzidzie godzinami będą w nas wtulone choćby Swiat miał się skończyć 🙂

A jeśli zastanawiacie się czy podołacie obowiązkom przy jednym albo dwójce dzieci to pomyślcie o mnie...ja będę miała troje 🙂i zamierzam o wszystkie zdołać zadbać i nie stresujcie mnie,bo jak Wy nie dacie rady to ja tym bardziej sie rozsypię,zwłaszcza że z tym bałaganem będę sama jak palec...

Co do zakupów to uwielbiam oglądać zawartość szaf Waszych bąbelków i cieszę się wszystkimi nowymi zdobyczami 🙂

Poza tym chce szczerze powiedzieć,że ciąża to naprawdę wyjątkowy stan,bo o ile trudno mi siebie obiektywnie ocenić(no widze kilosy,że idą do przodu i celulit wylazł)ale Wy,każda z Was wygląda cudnie i piszę to naprawdę szczerze 🙂zwłaszcza 20 kg Gosi jest dla mnie zaskoczeniem,bo normalnie laska jest do zjedzenia...zresztą uczciwie na żadną fotkę nie spojrzałam i nie powiedziałam...ech czuję się lepie,bo ta wygląda gorzej niż ja...i powinnam Was za to nie lubić chyba a Was uwielbiam jakbyśmy sie znały długo,że hohoho 🙂


Mój adres:[email protected]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,
Już jestem w domku po wypoczynku nad morzem i obronie. Wyjazd się udał, choć ładna pogoda była tylko przez 2 pierwsze dni było bardzo fajnie. Nawdychałam się jodu, wypoczęłam i wczoraj obroniłam prace mag 😁 😁 😁
Dziekuję Wam, że trzymałyście kciuki i za słowa otuchy 🙂 Chociaż starałam się nie stresować to jednak zdenerwowanie było spore ale na szczęście komisja była bardzo miła, usmiechnięta więc i mi się udzielił dobry nastrój i poszło dość gładko. Jak tylko weszłam to od razu mój promotor powiedział, żebym się nie denerwowała bo maleństwo nie może się stresować. Pytali mnie z 10 minut i było po wszystkim 🙂
Nie mogę się nacieszyć faktem, że teraz już mam wolną głowę od zmartwień i mogę się skupić na przygotowaniach do przywitania córeczki 🙂

Teraz czeka mnie długa i ciekawa lektura bo mam do nadrobienia ponad 120 stron forumowych 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gratulacje Anetko 🙂dzielna dziewczyna 🙂życzę udanej lektury zaległych forumowych stron 🙂no i w końcu będziesz miała czas żeby nacieszyć się myślą o macierzyństwie,które czeka już za rogiem i potęsknić za córeczką,którą ani się obejrzysz weźmiesz w ramiona 🙂pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneta84, wielkie gratulacje !!! Super, że masz już to za sobą !
I dobrze, że się jodu nawdychałaś, ja może w sierpniu będę wdychać 😉

atagusia napisał(a):
czy na tym nowym forum nikt nie widzi avatarów? czy tylko ja ??????

a wkleiłaś awatara?
Bo tam tylko ja chyba na razie awatara mam.

bachap napisał(a):
Zuziaczku weź Ty mnie tu Olą nie strasz 😉 zresztą gdyby była dziewczynka to byłaby Zuzia 🤪 jak Twoja Córcia hehe

moja ma być Maja, o ile dobrze pamiętam 😉
hi hi
U Koyotki będzie Zuzia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anetko gratulacje 😆 😆

Aga33 usciskaj mocno od nas Wiktorka,niech on szybciutko wraca do zdrowka 🙂
Podzielam twoja opinie na temat tego forum 🙂
Tez mam wrazenie jakbysmy sie wszystkie znaly juz tylee lat,hehe 😉
Asia mnie sie podoba ta pierwsza fryzurka 🙃

Ja ciagle czekam na maila; [email protected]
Koyotko jak bedziesz miec chwile to bardzo prosze 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Kochane zarejestrowałam się 🙂 Czy na pewno nikt nie będzie nas tam czytał bez rejestracji?

Anetko gratuluję Ci obrony! Dzielna z Ciebie dziewczynka 🙂 i wczasy udane ! Super!

Aguś zdrówka dla Wiktorka przesyłam i buziaki dla Ciebie! Trzymajcie się dzielnie i nie dajcie się. Apetyt Wiktorkowi na pewno niebawem powróci, wiem jak sie martwisz tym, że nie je ale na pewno wszystko będzie oK. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zuziaczku widzę, że i ciebie wczoraj dopadł melancholijny nastrój. Musimy jakoś przez to przebrnąć. Wiesz z tym brzuszkiem to masz racje wygląda jak doczepiony 😉 ale nie przejmuj się ja mam tak samo, tylko mój brzusio jest bardziej krągły 😉. Ostatnio jak stałam przed lusterkiem to tak zaczęłam się śmiać sama do siebie, że ktoś obok stojący pomyślałby „głupia”. A ja się śmiałam z tego jak ten brzuch wygląda, jakby nie mój, w dodatku ciągle się „coś” tam rusza, jakby Obcy hahahaha 🤪

asia85 super jest ta pierwsza fryzurka, elegancka ale z pazurkiem 😉 Pisałaś, że masz proste włosy więc wydaje mi się, że ta pierwsza będzie dla ciebie lepsza. Ta druga też niezła, ale obawiam się ze bardziej pracochłonna.

Aga 33 ja też mam wizytę na 14.07. Będziemy razem przeżywać ten dzień 😁

Aneta84 GRATULACJE zdolniacha z Ciebie. Fajnie, że udało Ci się wypocząć, to ważne dla przyszłej mamy i dzidzi 😉

Dziewczyny odnośnie prywatnego forum to ja jestem jak najbardziej za. Może i nie jestem z wami zbyt długo (3 tygodnie), ale chciałabym z Wami już zostać. Udostępniłam swój mail na profilu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madziek84 napisał(a):
I co tu taka cisza 😉
pewnie wszystkie na sloneczku sie grzeja skoro wrociło 😉


Korzystają skoro mają, ja też nie narzekam 😆 dzisiaj było u nas 26 stopni, a w pracy miałam 30 stopni 🤔 🥴 i mały wentylatorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje Anetko 🙂
Cieszę się Aguś, że i Ty się odezwałaś 🙂 Trzymam kciuki by Wiktorkowi szybko wrócił apetyt! niech będzie zdrów 😁!!! Wasze podwójne Szczęście (w sumie potrójne) bardzo cieszy i bardzo lubię czytać, jak piszesz o Waszych Maluszkach 🙂

Ja odebrałam wyniki glukozy i nie mogę znaleźć norm
na czczo 89
po godzinie 158
po 2 godzinach 126
Może któraś Mamusia wie, jakie są normy...?

Morfologia wyszła ok.
Tylko w moczu wyszły mi leukocyty 25 /ul i nie wiem czy to dobrze?
Jak ktoś może mi podpowiedzieć czy wyniki są ok, będę wdzięczna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I się doszukałam 🙂
Może jeszcze komuś się przyda 🙂

Znalazłam takie normy krzywej cukrowej:

Prawidłowe poziomy cukrów:
na czczo: 80-120mg%
godzina po posiłku: do 180mg%
dwie godziny po posiłku: do 160mg%
przed posiłkiem: 80-135mg%
Norma PTD(Polskiego towarzystwa Diabetologicznego)
Poziom cukru we krwi na czczo < 110 mg%
Poziom cukru we krwi 2 h po posiłku < 140 mg%
Poziom cukru we krwi przed snem < 120 mg%

A tu odnośnie moczu 🙂

http://badaniamedyczne.fm.interia.pl/mocz.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akneri1982 napisał(a):

Ja odebrałam wyniki glukozy i nie mogę znaleźć norm
na czczo 89
po godzinie 158
po 2 godzinach 126
Może któraś Mamusia wie, jakie są normy...?


a nie masz tego na badaniach napisanego ?
Ja mam właśnie napisane normy obok wyników.
U mnie ta norma to od 70 do 110,00 mg/dl.
Ale nie wiem, czy po godzinie czy po dwóch, ja miałam badanie po dwóch.
I ja się mieszczę w normie zarówno przed badaniem jak i po.
Idź do lekarza niech Ci powie, ile powinnaś mieć.

madziek84 napisał(a):
heheh no u mnie mimo ze pogoda do polski wrocila to słonaczeko zostalo i tak grzało,ze masakra 😮
teraz taka parowa ze nie da sie 😉
wspolczuje w pracy w 30 stopniach 😮

no właśnie zabrałaś nam znowu, od 14.00 u mnie pada non stop 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro mam wizytę u GIN 🙂, ale oczywiście wszystko chciałabym wiedzieć od razu-sama 🙂
Przekonam się jutro co i jak 😁
Nie mogę się doczekać, wizyta na 9.30 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akneri, jak rano 🙂

Mój gin zawsze przyjmuje od 18.00, caaaały dłuuuugi dzieeeeeń zawsze muszę czekać na wizytę ...

🤢


Dobrze mi ten suwaczek pokazuje ?
32 cm to długość dziecka w 25 tyg.?
Na innych serwisach piszą, że 22 cm... :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzę na darmowe wizyty -na NFZ -choć do prywatnej przychodni i większość GIN przyjmuje góra do 13.
Ja opiekuję się córcią, więc każda godzina mi odpowiada 😉 (Emilka zostaje z babcią jak trzeba 🙂)
I właśnie, im wcześniej tym lepiej, aż chce się wstać, jak mam wizytę 🙂
Bo jak się nie cieszyć choć z możliwości posłuchania serduszka Maluszka 🙂
Właśnie mnie tu pokopuje hehe 😁

A tak szczerze mówiąc, troszkę się stresuje wizytą... Niestety przez kg...A że wagę sprawdzam-potwierdzam u GIN, to jutro będzie chwila prawdy... Wiem, wiem... Maleństwo najważniejsze... Ale myśl o kg mnie troszkę przytłacza... Pamięć tych 28kg z pierwszej ciąży...
Z drugiej strony dotąd niewiele mi przybyło, więc...JUŻ nie marudzę 😉
Nie mogę uwierzyć, że to już 6mc ciąży 🙂 i że do października tak niewiele czasu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuziaczku, pewnie niektóre Maluszki mogą być takie duże..-długie...
Ale chyba to może być jakaś pomyłka, bo też patrzyłam, że na innych stronkach jest podane 22cm
http://www.mamazone.pl/kalendarz-ciazy/drugi-trymestr/tydzien-25.aspx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akneri1982 napisał(a):
I się doszukałam 🙂
Może jeszcze komuś się przyda 🙂

Znalazłam takie normy krzywej cukrowej:

Prawidłowe poziomy cukrów:
na czczo: 80-120mg%
godzina po posiłku: do 180mg%
dwie godziny po posiłku: do 160mg%
przed posiłkiem: 80-135mg%
Norma PTD(Polskiego towarzystwa Diabetologicznego)
Poziom cukru we krwi na czczo < 110 mg%
Poziom cukru we krwi 2 h po posiłku < 140 mg%
Poziom cukru we krwi przed snem < 120 mg%

Irenka mi Gin tez powiedziala, ze dla niej norma po 2 h glukozy 75 jest< 140 mg%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...