Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Joane no te maluszki ta mają przed porodem moja dwa dni temu tez prawie sie nie ruszała i chodziłam zmartwiona cały dzien.... Ale trzeba obserwowac jak sie dlugo nie rusza wogole tolepiej do lekarza... Ale napewno twoj Igorek odpoczywa sobie i w nocy zacznie tak brykac ze Ci spac nie da!! 🙂 No dziewczyny chyba poszly na impreze oblewac sukces Carpiooo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kokosanka napisał(a):
doświadczone Mamusie..nie mam jeszcze laktatora, ale się wstrzymuję, bo nie wiem, jak to będzie z pokarmem..Jaki laktator polecacie kupic? Elektryczny? Jaka firma?
Będę wdzięczna za poradę!


Kokosanko ja bym sie wstrzymała z kupnem laktatora. Może nie bedzie ci potrzebny. Ja nie korzystałam. Raz w szpitalu ściągnełam pokarm z zastoju. Poza tym Młody jadł co 3 godziny. Pisałam o swoim karmieniu dzisiaj na privie szerzej 🙂 Także ja nic nie polecę bo nawet się nie znam na laktatorach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bajka1202 napisał(a):
Halo brzuszki a co tu taka cisza? Zadna imprezka sie nie kreci przecierz to piątek dzisaj 🙂 Moja mała daje dzisaj taki popis w brzuchu ze az sie zdziwiłam ze moze tam jeszcze takie akrobacje wyprawiac 🙂
\\

U mnie to samo, disco banjo w brzuchu!!! Masakra, aż boli! Obejrzałam własnie "na dobre i na złe" i zaraz się chyba kładę o ile Tymek pozwoli zasnąć. Swoją droga nie podoba mi się, że tak póxno jest taki aktywny! Powinien już spać, 21:00 to pora spania dzieci a nie hasania 😉 Będę nad nim pracować od narodzin, o 19:00 bajka i spać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joane jak dziecko się nie rusza to zjedz jakiś solidniejszy posiłek, albo cos slodkiego to powinno zadziałać. Poza tym ma już ciasno, nabiera sił przed porodem, śpi... powinno ise ruszać w ciągu dnia kilkanaście razy. Trzymam kciuki żeby się udało przed terminem, albo w terminie urodzić i obyło bez wywoływania 🙂 Będzie dobrze, musi być!

Ja uciekam Kochane, dobrej nocy!!!! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kofane mimo wszystko,ze czasem boli to az milo slyszec ze nam te dzieciaczki tak figluja w brzuchach 😉 😉

Kokosanko popieram Iris jesli chodzi o laktator,ze nie ma co kupowac za wczesnie.
Ja tez mialam kupic ale połozna na kursie radzila zeby sie lepiej wstrzymac,bo moze nie byc w ogole nie potrzebny. a wrazie W to Twoj maz wyskoczy i kupi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
osh ty kurde! 33 stroby do nadrobienia!
ja pitole 🙂

w koncu udało mi sie włączyć kompa!
i mieć czas tylko dla siebie :P

noc poprzednia to jakis koszmar.. miałam opisywać dokładnie, ale zwyczajnie nie mam siły. praktycznie od 2 w nocy jestem na nogach (zasnęłam o 23 wczoraj!)
Mery ma jakiś problem brzuszkowy i z nią chodzimy na spacerki, i czasem w nocy tez trzeba. i tak w nocy z 22 na 23 to Mój z nią wychodził.
o 3 w nocy dostałam skurczy.. i biegunkę- myślałam - jak nic- 😲 poród przed obroną 😮
wystrachana.. siedziałam na kiblu, z głową w umywalce.. 🥴 płacząc jednocześnie..
ehhh
potem zasnęłam 🥴 chwilę w kiblu na dywaniku 🙂
!
potem sie ocknęłam i wróciłam do pokoju, Mój oczywiście spał- no bo jak on biedny do pracy na 6 rano wstanie? 🤔
o 7.45 podjechali rodzice i o 8.15 bylam w szkole...
przesuneli nam obrony.. o 1.5 godzinki..
i ze szkoly wyszłam juz nie wiem o ktorej.. po południu..
pojechałam do rodziców.. wypiłam lampeczkę szampana rózowego, upiłam się.. i przyjechałm po mnie MÓ
Myslałam ze bedzie OK, masaż, maseczka na buzi, kolacyjka.. i wiecie 'te sprawy'
a tu Mój musiał kolege zaprosic zeby skonczył montowac film z wesela.. i niedawno wyszedł! 😮 😮
wiec ja na szybko kąpiel- a teraz laptom i szejk z truskawek i banana 🙂

no i Moj obrażony, ze ja z laptopem na brzuszku 😁 oglada jakas super podobno bajkę!
a ja klikam..ale juz zmykam, nadrobię jutro (ode ...33 do ... 65, i od ....65 do - w zależności ile spłodzicie)
ja to padnięta jestem na MAXA!
LECę!

żadna nie urodziła chyba?!


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kochane dziękuje za gratulacje, szampany, karteczki 🙂
pamięć i w ogóle wsparcie 🙂



wiecie ze juz nawet te 22 kg mnie nie przytłaczają?! mam juz wolną kartę!
nic mnie nie dołuje.. normalnie jestem jak ptak 🙂
sram na szkołe z góry 🙂 😁
i moge sie juz lenić na legalu- bez wyrzutów sumienia, ze mogłabym napisać, mogłabym przeczytać..
teraz normalnie wszystko mogę 🙂

ide już spać (po raz 3 piszę 😉 )
jestem padnięta i pijana tym szampapapapam papm papa neeeeem 🙂

🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Carpioo:GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!zuch dziewczyna 🙂ani przez chwilke w Ciebie nie wątpiłam,dobrze,że lenia z dupska dało się w porę wypędzić 😉
+22kg to i ja mam...czyli wychodzi,że Ty,Monia i ja jedziemy na tym samym wózku 🙂tylę,że moja ciąża trfoche młodsza...ale za to może się szybciej skończy 🙂Śpij i śnij Karpioszku o czymś kolorowym 🙂i niech aniołki Ci się przyśnią 🙂

Kokosanko:ja polecam Medelę mini electric.Tez byłam nastawiona na karmienie piersią,ale kupiłam przed porodem ten laktator(na wszelki wypadek),choć nie sądziłam,że będę ściągać nim mleko przez 9 miesięcy...no zdania są podzielone,ale mi przydał się już w szpitalu...później ratował życie mojej przyjaciółce,która mi go właśnie oddała.Kupiłam teraz nowy lejek z zaworkiem,nowa butelke i właściwie mam nowy sprzęt 🙂Szukaj używanego,można naprawdę kupić prawie nowy za pół ceny,ja swój tez tak kupiłam i jest bezawaryjny...osobiście polecam.Jak kupisz za dobre pieniądze,a Ci sie nie przyda to zawsze bez problemu go sprzedasz(za 150zł z palcem w nosie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ehhhh spać przez te bóle nie mogę tak się przed snem umęczyłam chodziłam , klęczałam na czworaka aż w końcu po 1-szej usnęłam na stosie poduch i obudziłam się o 5-tej 🤢 Przed snem znalazłam w necie info,że to może być rozstąpienie spojenia łonowego i teraz panicznie się boję, żeby to nie było to bo wiecie jaka jest znieczulica w szpitalach kto mi tam uwierzy i kto mnie zbada pod kątem rozstawu kości przed porodem 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochana meggotko mnie to spojenie boli od połowy ciąży. Teraz jest oczywiście hardcore! bierz witamine d3.
Ja tak jak wcześniej IRIS pisała nie biorę witamin. Tzn brałam ale od 2-3 tyg przestałam. Też uważam że skoro mam dobre wyniki to nie muszę nic brać. Mam nadzieję że mała nie ucierpi na tym.
Dziewczyny jest coraz gorzej ze mna! Nie spie całe noce wszystko mnie boli i humor mam wisielczy. Bym tylko krzyczała taka jestem wściekla!
Carpiooooooooooooo oczywiście GRATULUJE!!!!!!!! Super że się udało i jak szybko i łatwo poszło. Dobrze że cię wszystkie tak mobilizowały bo okazało się to łatwiejsze niż wszyscy myśleli. Troche pisania i tera taaaaaaaaki luz i dobry humor.
Dziś się pakuję do końca. Wczoraj pożyczyliśmy od teściow torbe bo pojechałam do sklepu a tam po 100-150 zł to stwierdziłam że narazie nie jest nam nowa potrzebna. (torbe nam ukradli przy włamaniu). Oczywiście jak mój zadzwonił powiedzieć że jedziemy po torbe bo ja skurcze już jakieś mam to wszyscy w panice że rodze 🙂 Wiedziałam że tak będzie i mówie że jeszcze nie rodzę to tylko takie przepowiadające od czasu do czasu ale wole być w gotowości.
Poza tym się załamałam. Do mojego wózka fotelik z bazą kosztują 1200 zł! Wózek kupiłam za 500 a fotelik mam kupić za 1200? No ale cóż już nie będę wybrzydzać.
Powiedzcie mi czy wy wszystkie kupiłyście bazę??? Bo ja sięzastanawiam czy same pasy nie starczą a w razie co się dokupi tą bazę. Co o tym myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieńdoberek normalnie śpie od duch dni od 19 do 24 poł godziny przerwy i potem do rana czyli 8 😮 szok tylko na początku ciąży tez tak miałam
Kokosanko ona urodziła w sobote po 22 , a mieszkam na piątkowie blisko tego tesco na opińskiego, mój mąż niejest z pozka i dotychczas poznał tylko lutycka i polną , niewiem czy bedę mieć siłe mu mówić jak jechać czy bede na tyle skupiona i takie tam
ja kupiłam laktator z drugiej reki + gratisy za 15 zeta jak przyśle to wam pokaże , dużo kobiet poleca avent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marzenko ja kupiłam fotelik maxi cosi bez bazy czyli wersja city używany w stanie idealnym naprawdę aż się wszyscy dziwią - na allegro - Tobie też polecam i uwierz mi my to straszni podróżnicy jesteśmy z takich co wsiadają w auto i jadą np. na Węgry bo im się zachciało i tak jest już 12 lat z niunią też będziemy podróżować daleko i facet w sklepie Mama i Ja nam doradził ,żeby w ten następny fotelik zainwestować więcej bo teraz niemowlę ma elastyczne kości i w wypadku nic mu nie grozi i tak jest tyłem a baza to jest wygoda rodziców przy wyciąganiu i wkładaniu dzidzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂 my też nie mamy bazy i nie będziemy mieli.
Ja się szykuje i jedziemy po zakupy. Takie dla mnie i maleństwa oraz coś do jedzenia bo w lodowce już tylko światło. 🙃

No i mogę się pochwalić. Udało się z fotografem umówić i jutro na 17 mamy sesję...no chyba że małej zechce się do tej pory wyjść. 😁 🙃 🙃

Spanie też miałam kiepskie, to już chyba z tym cierpi. Obudziłam się o 4 i oczy jak 5zł, na szczęście o 7 zasnęłam na 2h.

no to do później 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...