Skocz do zawartości

PAŹDZIERNIK 2011 -STARTUJEMY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
tak tak miłego leżakowania.
ja szykuje się do szkoły 😆
Aga bardzo podoba się mi jak opisujesz macierzyństwo i bycie w ciąży. jakby wszystkie babki tak podchodziły do tego tematu to byłoby inaczej 🙂 Inne mamuśki brzuszkowe też zawsze ładnie wypowiadają się na temat macierzyństwa. tylko chwalić was za to 🙂 Uwielbiam to czytać 🙂 i też marzę aby być taką dobra mamą 🙂ale to już nie długo 😉 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • carpioo

    1197

  • madziek84

    788

  • Iris

    1191

  • Zuziaczek

    1030

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej pozdrowienia z tatr jestesmy tu od srody pogoda dopisuje jest ciepło widoki są super ehh te góry mnie urzekły 🙂 dzis byłam pieszo na gubałówce ale z powrotem juz busem wracałam zeby nieprzecholowac jutro wybieramy sie do zakopanego w doline strążkową a w niedziele na morskie oko spacerkiem cały dzień jak dam rade to wkleje zdjecia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ahh te zabobony tez to codziennie slysze od tesciowej ;/ az czasajmi poprpsotu mam takie nerwy ze cała sie trzese.... Wczoraj spałam u mamy bo zdenerwowałam sie troche bo tesciowa uznała ze nie moge isc na pogrzeb w ciazy!;/ Ja rozumiem wszystko ale jesli to była dla mnie bliska osoba i chciałam pojsc ja pozegnac to moja sprawa i nikt nie powinnien mi tego zabraniac;/ Okropnie denrwuje mnie takie głupie gadanie... Moim zdaniem co ma byc to bedzie i nie ma na to wpływu kałuża czy jakies głupie korale...;/ Tak samo miałam jak ciuszki układałam w szafce 3 tygodnie temu to mowiłam mi ze to za wczesniej i ze nie powinnam tego robic a jak wozek przywiozlam dwa tygodnie temu to tez uslyszalam ze to za wczesniej... A co to ma wspolnego z ciażą ja w takie bzdury nie wierze!! Jak bym miala wierzyc to bym 9 miesiecy w lozku przelezala i nic nie robila;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie lubię tego zabobonnego gadania...
Cieszę się, że moja mama jest 'reformowalna' i nie wygaduje głupot...
Teściowej się zdarza, ale ja do tego wszystkiego podchodzę z przymrużeniem oka...
Nie warto się denerwować..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Iris napisał(a):
A jakbym była bliżej to swoje ramię bym Ci dała do pochlipania, chcesz? przyjadę!

Iris, dzięki, kochana jesteś 🙂
Mojemu już się ze 3 razy wychlipałam, pod szpitalem też chlipałam, w szpitalu też, ale jest wszystko OK, więc się nie martwcie, na Priv opiszę co i jak było, ale to później albo jutro jak Mój będzie w pracy, bo teraz kolację muszę robić i nie mogę siedzieć na forum 😞

asia85a napisał(a):
hej pozdrowienia z tatr jestesmy tu od srody pogoda dopisuje jest ciepło widoki są super ehh te góry mnie urzekły 🙂 dzis byłam pieszo na gubałówce ale z powrotem juz busem wracałam zeby nieprzecholowac jutro wybieramy sie do zakopanego w doline strążkową a w niedziele na morskie oko spacerkiem cały dzień jak dam rade to wkleje zdjecia

Asia, super ! Tylko uważaj na siebie i się nie przeforsuj !

aga33 napisał(a):
Gosia nic się nie martw,ani magnez ani nospa Ci nie zaszkodzą,za dużo magnezu może conajwyżej biegunkę wywołać,a od tego się nie umiera 🙂widzę,że czeka nas gorący poniedziałek skoro i Ty masz wizytę, 🙂napewno wszystko jest oki,tylko ciąża już mocno zaawanowana to też komfort życia się z jej biegiem obniża...ale to już naprawdę ostatnia prosta,niebawem ostatniej z nas(wg terminu) stuknie 30 tydzień i już poleci jak z bicza i zaczną te nasz maluszki po kolei pojawiać sie na świecie 🙂
Zajrzałam wczoraj na sierpniówki 🙂tam też się fajnie dzieję,jedna laska wczoraj urodziła...kilka wcześniej,a są i takie które wciąż czekają...fajnie się czytało 🙂u nas tez niebawem zagoszczą te klimaty 🙂

A co z Fredeczka??co to za długaśne wakacje?helloooo!!!!

Fredki miało tydzień nie być, ale chyba już minął, czy jeszcze nie ?? 🤢
No właśnie, mi się chyba ten komfort obniża, bo chodzę taka przybita, ze szok.
W poniedziałek i ja idę do (prywatnego tym razem) gina 🙂 Ale dopiero na 19. z hakiem 😉 Nie pamiętam, na którą dokładnie 😉

Mi teściowa w niedzielę usiłowała wmówić, żebym inną kieckę na chrzciny założyła.
A co ją to obchodzi, w czym ja pójdę ?
Jak ja nienawidzę takiego doradzania !!! Że w tym mi lepiej czy w tym, może jestem przewrażliwiona, ale to moja sprawa, w czym ja się dobrze czuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuziaczku najważniejsze , ze wszystko ok z Majeczką 🙂
Wiecie co dalej mnie boli ten brzuch , od samiutkiego rana , mam nadzieję , ze jutro i w niedzielę będzie w miarę ok bo lekarz dopiero w poniedziałek...
Kolorowych snów Brzucholińskie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuziaczku najważniejsze , ze wszystko ok z Majeczką 🙂
Wiecie co dalej mnie boli ten brzuch , od samiutkiego rana , mam nadzieję , ze jutro i w niedzielę będzie w miarę ok bo lekarz dopiero w poniedziałek...
Kolorowych snów Brzucholińskie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie Brzuszki!
znowu nadrabiam zaległości bo przez pracę ostatnio to nic mi się nie chce, "podczytam" nasze forum trochę ale pisać to już siły nie miałam...jestem pod wrażeniem jakie macie cudne brzuszki!!!!!!!! ja mam niby (jak na mnie) duży ale kurczę...byłam ostatnio na szkole rodzenia i przyszło duuużo babek w ciąży i ...miałam z nich najmniejszy brzuch! jedna taka kolo mnie siedziała-pytam jej na kiedy termin że chyba już niedługo a ta do mnie że właśnie zaczęła 6 mc a ja już w 8 przecież...czasem myślę że to moje biedne dziecko chyba się męczy że ma tak mało miejsca...
wczoraj znowu miałam historie -pól dnia w szpitalu leżałam bo podejrzewają u mnie cholestazę ciążową...tak mnie ręce i nogi swędziały i napuchły że myślałam że oszaleję-zrobili wyniki i krwi i są ok ale mają w poniedziałek powtórzyć. tyle że ja sobie dzisiaj przypomniałam że...rodzice wysłali mi paczkę z PL z ubrankami i pościelą dla dzidzi i wsadzili kilka słoneczników (bo tu za cholerę nie idzie kupić słonecznika, hehe) no i jak je zobaczyłam to 2 naraz zjadłam. i prawdopodobnie dostałam alergii na to. ale nawet o tym nie wspomnę w szpitalu w poniedziałek bo wstyd że taka głupia jestem-kurczę nigdy alergii nie miałam ale w ciąży może organizm zareagował na to inaczej...
poza tym Kochane...został mi jeszcze tydzień pracy i WOLNOŚĆ na rok. juz nie moge sie doczekac, nareszcie odpocznę, bede na bieząco na forum (hahaha) i w ogóle będę miała parę tygodni do nacieszenia się brzuszkiem, ciążą i przygotowaniami dla dzidzi bo jak na razie to wszystko w biegu robię. i wcale nie dziwię się marzence że doła łapie-kochana mam to samo-to już chyba po prostu przemęczenie-wydaje nam się że możemy dużo ale......no nic ja - w każdym razie juz wymiękam ;-)

buziaki zasylam Brzuchatki, pieknie wygladacie wszystkie na fotkach! x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bajka1202 napisał(a):
Ahh te zabobony tez to codziennie slysze od tesciowej ;/ az czasajmi poprpsotu mam takie nerwy ze cała sie trzese.... Wczoraj spałam u mamy bo zdenerwowałam sie troche bo tesciowa uznała ze nie moge isc na pogrzeb w ciazy!;/ Ja rozumiem wszystko ale jesli to była dla mnie bliska osoba i chciałam pojsc ja pozegnac to moja sprawa i nikt nie powinnien mi tego zabraniac;/ Okropnie denrwuje mnie takie głupie gadanie... Moim zdaniem co ma byc to bedzie i nie ma na to wpływu kałuża czy jakies głupie korale...;/ Tak samo miałam jak ciuszki układałam w szafce 3 tygodnie temu to mowiłam mi ze to za wczesniej i ze nie powinnam tego robic a jak wozek przywiozlam dwa tygodnie temu to tez uslyszalam ze to za wczesniej... A co to ma wspolnego z ciażą ja w takie bzdury nie wierze!! Jak bym miala wierzyc to bym 9 miesiecy w lozku przelezala i nic nie robila;/

tez nie wierze i nie slucham, bzdury z palca wyssane. jakbym miala sluchac rad, m.in. tesciowej to bym w zimie w trampkach musiala chodzic.
najwazniejsze, by robic to, na co ma sie ochote, a nie - bo takie sa gusla!
btw. czy ktoras z was robila ten test na paciorkowce GBS? Tutaj wiecej info: http://www.paciorkowiec.pl/
Ja mam zamiar zrobic go w poniedzialek, wiec prosze 3mac kciuki. Juz od prawie tyg. siedze na wolnym, tak mi dobrze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mdoundi zazdroszcze że już konczysz prace za tydzień 🙂 ja niestety nie bede miala ani macierzynskiego ani zwolnienia nic 😞 ale chyba uda nam się kupić mieszkanie ulice od mojej mamy więc będzie mi pomagać po pracy 🙂 dam radę 🙂 Chcę wziąć sobie urlop od 1 do 14 września to tyle co moge 🙂
zabobony śmieszne.. też w nie nie wierze na szczęscie nie mam takich "życzliwych" wokół siebie 🙂
Gosia ten bolący brzuch to kurde dziwne. Ale to są skurcze czy cię może boli żołądek? Mnie nawalają ostatnie wszystkie narządy tak się mała rozpycha i pod żebra mi nózki wpycha 🙂
Zuziaczek biedactwo szkoda ze taka jesteś samotna. dobrze ze z dzidzią ok. Jest mieszkanie za 300 tys 3 pok 51 metrow. my mielismy je kupić ale zrezygnowaliśmu i bierzemy jednak na bielanach. Wiec gdzie mam szukać? Bielany czy nadal ochota? Dużo jest mieszkań naprawdę i 2 pokoje można / kupić od 250 tys.
pozniej napisze bo mi moj maz naciska klawiature
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mdoundi zazdroszcze że już konczysz prace za tydzień 🙂 ja niestety nie bede miala ani macierzynskiego ani zwolnienia nic 😞 ale chyba uda nam się kupić mieszkanie ulice od mojej mamy więc będzie mi pomagać po pracy 🙂 dam radę 🙂 Chcę wziąć sobie urlop od 1 do 14 września to tyle co moge 🙂
zabobony śmieszne.. też w nie nie wierze na szczęscie nie mam takich "życzliwych" wokół siebie 🙂
Gosia ten bolący brzuch to kurde dziwne. Ale to są skurcze czy cię może boli żołądek? Mnie nawalają ostatnie wszystkie narządy tak się mała rozpycha i pod żebra mi nózki wpycha 🙂
Zuziaczek biedactwo szkoda ze taka jesteś samotna. dobrze ze z dzidzią ok. Jest mieszkanie za 300 tys 3 pok 51 metrow. my mielismy je kupić ale zrezygnowaliśmu i bierzemy jednak na bielanach. Wiec gdzie mam szukać? Bielany czy nadal ochota? Dużo jest mieszkań naprawdę i 2 pokoje można / kupić od 250 tys.
pozniej napisze bo mi moj maz naciska klawiature
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mdoundi zazdroszcze że już konczysz prace za tydzień 🙂 ja niestety nie bede miala ani macierzynskiego ani zwolnienia nic 😞 ale chyba uda nam się kupić mieszkanie ulice od mojej mamy więc będzie mi pomagać po pracy 🙂 dam radę 🙂 Chcę wziąć sobie urlop od 1 do 14 września to tyle co moge 🙂
zabobony śmieszne.. też w nie nie wierze na szczęscie nie mam takich "życzliwych" wokół siebie 🙂
Gosia ten bolący brzuch to kurde dziwne. Ale to są skurcze czy cię może boli żołądek? Mnie nawalają ostatnie wszystkie narządy tak się mała rozpycha i pod żebra mi nózki wpycha 🙂
Zuziaczek biedactwo szkoda ze taka jesteś samotna. dobrze ze z dzidzią ok. Jest mieszkanie za 300 tys 3 pok 51 metrow. my mielismy je kupić ale zrezygnowaliśmu i bierzemy jednak na bielanach. Wiec gdzie mam szukać? Bielany czy nadal ochota? Dużo jest mieszkań naprawdę i 2 pokoje można / kupić od 250 tys.
pozniej napisze bo mi moj maz naciska klawiature
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mdoundi
no to w końcu odpoczniesz kochana na urlopie 😉

A u mnie ufff... szkoda gadać jakaś chandra mnie łapie bo już sama nie wiem wczoraj po południu tak mi się zbierało i zbierało na płacz aż w końcu wybuchłam jak z procy i ryczałam mojemu przed samym zaśnięciem dzisiaj rano miałam to samo ale już mi przeszło na szczęście 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edytak, to normalne, ja wczoraj pół dnia i cały wieczór ryczałam. Nie wiem, czemu. Jakaś bezsilność mnie łapie i czuję, że nie mam wpływu na nic i ze się wszystko pie...doli...
Ale takie dołki w ciąży to normalka - hormony itp, więc trzymaj się dzielnie, jak coś to pochlipiemy razem 🙂
Asia, śliczne zdjęcie, ale Ty Malutkiej za często nie dźwigaj, żebyś Maleństwa nie wywołała za wcześnie 😉 Mam nadzieję, że wypoczęłaś kochana.
Marzenko, 51 m to ja myślałam, że to 2 pokoje.... no bo 3 a 51 m to jakieś malutkie muszą być... :/ Moja siostra ma 3 pokoje, 93 m2. Więc myślałam, ze jak 2 to jakieś 50 m. Nie ma takich ?
Może być dowolna dzielnica, Mój i tak teraz przez całe miasto do pracy dojeżdża, a ja nie wiem, gdzie bym się chciała zaczepić, więc wszelka dowolność jeśli chodzi o rejon. 🙂
250 tys spoko, ale więcej chyba kredytu nie dostanę, i nie chcę go spłacać całe życie, wolę kupić małe i jak spłacę to sprzedam i kupię większe, (lub zamienię przed końcem spłaty jak będzie kasa), a nie się wpierdzielę na 800 tys kredytu i będą go moje dzieci spłacać :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
masakra z tymi hormonami jak tak dalej będzie to i ja i mój sfiksujemy 😮
zuziaczku a może poszukaj coś koło carpioo ona też przecież z warszawy i zawsze jedna do drugiej miała by blisko i taka samotna byś nie była 😉
co do tego badania to u mnie lekarz mówił że nic się nie płaci za to 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja to badanie na paciorkowca też mam zrobić...tylko pewnie będę płaciła, bo chodzę prywatnie. Ale jakoś nie liczę kasy, bo to dla zdrowia małej 🙂

Asia super fotka. I podziwiam, że jeszcze małą dźwigasz 🙃 ale w sumie to masz dużo sił...a ja sie cherlawa robię 😉

hormony i u mnie działają. Koleżanka zadzwoniła do mnie to jej prawie sie rozryczałam....ale ona wie co to znaczy bo już przechodziła ciążę i mówiła mi abym sobie ulżyła, jak się chce płakać to płakać i już 😉 a ja też czuję taką bezsilność....ale przejdzie nam to 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czyli nie ja jedna fiksuję, pocieszające, bo bałam się, że tylko ja tak mam.
Oj, mieszkanko koło carpioo to koszt ok. 600 tys. 😞
Ona w dzielnicy willowej mieszka 😉
Ja już mam coraz mniej kasy na wszystko, całą wyprawkę sama zrobiłam, tylko wózek kupili rodzice i teście, a tak to baza isofix, fotelik recaro, i milion innych rzeczy... sama za wszystko zapłacilam ... 😞
Dlatego co mogę to państwowo staram się załatwiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noo nam znuw autko coś kombinuje na bank pompe wtryskową musimy kupić bo jak za naprawe zaśpiewali nam 2tys to 😮 myslałam że on żartuje jak używana kupisz za 300
do tego przeguby kolejne 300 i rozrusznik 150 a i jeszcze błotnik 😁 150
żartuje sobie że autko zazdrosne o męża bo to non stop cos wychodzi odkąd ze mna mieszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...