Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
Nikusia jak zwykle śliczny avatarek 😆
mra_ napisałaś dokładnie to - co ja miałam na myśli (w kwestii sprzątania) o ile jestem jeszcze w stanie zrozumieć Kachę, która ma remont i pył od gładzi - to pozostałych mam które codziennie wynajdują sobie porządkowe zajęcia już nie 😮 Bo nie powiecie mi chyba, że trzeba codziennie odkurzać, myć podłogi a co 4 tygodnie okna 🤔 Nie mówiąc o innych zajęciach... A potem żale i obawy o skracającą się szyjkę i inne bóle - a same na to niestety pracują (wiem - zostanę za tą wypowiedź zlinczowana)
Andzia tak jak pisała już któraś z nas - na dostarczenie L4 jest 7 dni od daty jego wystawienia, więc to wina pracodawcy że nie przesłał na czas do ZUSu a nie Twoja 😮 I to pracodawca za swoją opieszałość powinien Ci zwrócić wspomnianą różnicę 😠
...co do prania ubranek, ja też planuję je przeprać w tem. 40 stopni z podwójnym płukaniem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobzior ze sprzątaniem masz rację, tylko jak musiałam pójść do szpitala, żeby mi to do głowy wtłukli. Dziewczyny oszczędzajcie się, bo potem się będziecie obwiniały jak poród będzie za szybko czy coś nie tak. Jak dom nie będzie błyszczał to świat się nie zawali. A warto już teraz mężów przyzwyczajać do pomocy, żeby potem przy dzieciaczkach też pomogli. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mra_ - masz okejke za czytaczy 🙂 super!

a ja wlasnie robie pierwsze pranie - na pierwszy ogien poszly biale rzeczy, w drugiej kolejnosci jesli chodzi o kolory mam zolty 🙂

nikusia - dobrze, ze mi przypomnialas o torbie, bo znowu wypadlo mi z pamieci ze sie za nia mam zabrac 😉

dziewczyny - slodkie macie te zakupy dla potomkow 🙂

WielkaB - super stylowy wozek. Ja tez mam swoje ulubione modele i firme - ale nie stac mnie na ich wozki, lubie sobie za to popatrzec na ich rozne produkty 🙂 jakby co, tu jest link: http://www.emmaljunga.com/pl/index.php

mra_ napisał(a):

MartaMay – czytaczy, obserwujących? Nie mam pojęcia, Ponglish rules 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja sobie dzisiaj drożdzówke wciągłam i banana i jabłuszko na deser... ale z nudów bym cały czas jadła...

Ja piore 40 stopni bawełna w sumie to nie wiem jak długo sie prało ale przezd pierwszysm praniem właczyłam pusta pralke na 95 stopni rzeby sie wyparzyła 😉 pózniej bede juz prała nornalnie 😉


Urszuka mi zus musi przesłac bo nas jest zatrudnionych 5



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też uważam, że odnośnie sprzątania macie rację. Zgadzam się w 100%.

Męża oczywiście zatrudniłam do sprzątania i zrobił to na tyle, na ile potrafił, zanim wróciłam z wygnania hehe. Sprzątałam tylko w poniedziałek i to nie na błysk ale żeby jakoś przetrwać kolejny tydzień 🙂 Czyli podłogi - obowiązkowo mopem a meble to wiadomo jak 🙂 acha i naczynia wrzuciłam do zmywarki i tyle z mojego sprzątania, więcej grzechów nie pamiętam 😁 🙃 😁

P.S. Na okna nawet nie zwracam uwagi 😁 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MartaMay, WielkaB te wózki stylizowane na nieco retro są cudowne 🙂 gdyby nie to, że 1-funkcyjne, drogie i wielkie gabarytowo to kupiłabym taki, najlepiej granatowy w groszki białe 😁

Kolega na fejsie wrzucił fajny link do projektu fotograficznego "Powrót do przyszłości" aka 20 lat później, warto przejrzeć, no i może zrealizować 😉 foty

Kacha co innego lekkie sprzątanie na bieżąco, a co innego codziennie mopowanie podłogi i mycie okien 😉 takie to warto zostawić teraz innym domownikom bądź zacisnąć zęby 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jak byłam mała to zobaczyłam w gazecie wózek retro i zawsze mojej mamie powtarzałam, że jak będę duża i będę miała dzidziusia to go będę woziła w takim wózku 😁 Oczywiście nadal mi się podobają, ale niestety nie nadają się na nasze polskie chodniki 😮 A o cenie i gabarytach nie wspomnę... Dlatego pozostało mi czekać na mój upatrzony wózek 3 w 1 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia102 napisał(a):
Urszulka napisał(a):
Anabel a ile masz osób zatrudnionych w firmie?
bo od tego zależy kto Ci przelewa pensję czy nadal pracodawca czy już bezpośrednio z ZUS-u

Z tego co kojarzę do 20 ZUS a powyżej pracodawca. Popraw mnie jeśli się mylę. 😉

Zrobiłam sobie dziś wreszcie fotkę do avatara, bo już długo nie zmieniałam 😉


dokładnie
dlatego ja mam spokój bo płaci mi pracodawca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do wózka retro... moja koleżanka ma takowy... jest masakryczny!!!! tylko ładnie wygląda... bo wygody to w nim nie ma za bardzo... człowiek ma wrażenie że zaraz się wywróci ;/... u nas chyba z 10 wózków taki jest i kogo nie pytam to narzekają.. że przy tej cenie wygody brak to koszmar...

Nikusia... mam nadzieję że jednak Emilcia pozwoli Tobie chociaż do 37-8 tygodnia robić dla nas odliczanie 🙂...avatarek super 🙂 szczupła jak zwykle 🙂


No a ja właśnie wrociłam z plotek :P... i robie obiad?! :P dziś wymyślone danie... xD pierś z kurczaka nadziewana : boczkiem cebulką i serem z ryżem i pomidorami...xD cóż okaże się czy będzie się dało zjeść... co prawda nie wiem ile to piec żeby mi się w środku kurczak zrobił ale mam zamiar do 15:30 skończyć i podać na stół :P...

A co do podłóg..kobzior u mnie jest w domu labrador... 🙂 z biszkoptową sierścią... która mu wypada jak szalona 🙂 więc jak 1 dzień zrobię przerwy w odkurzaniu (ja lub mąż) to mamy kłęby sierści czepiające się do wszystkiego... niestety... a podłogi myję co drugi dzień (też mopem oczywiście :P)

Więc wysiłku większego nie ma :P...no ale jak dzisiaj zobaczyłam jak pięknie pomyłam okna to aż się śmiać zaczęłam... jako że nie chciałam się nadwyrężać bardziej je przecierałam niż myłam.... są przejżyste ale lepiej żeby słońca nie było xD.... smugiiii jak cholera!? :P ale piernicze 🙂 okien nie mam zamiaru dotykać już w tym roku :P...


aaaa i widziałam akcje oklaskową 🙂 więc się dołączyłam i pododawałam wam... tylko Kobziorek musi poczekać 🙂... bo ma 35 min jeszcze zablokowane oklaski 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Adzia82 napisał(a):
A L4 radzę zanieść jak najszybciej bo ja zaniosłam po chyba 5 dniach ale mój kochany pracodawca nie odniosł go do zusu na czas ( po 2 miechach dopiero je łaskawie odniosl) no i dostałam pisemko z zusu że moje wynagrodzenie zostało zmniejszone o 25% (czyli ponad 100zł mi zeżarli) 😠 i to nie z mojej winy no ale, mogę iść się sądzić tylko komu by się chciało? Teraz zanoszę moje L4 prosto do jego księgowej a ona już to szybciutko załatwia.


Adzia ZUS może obniżyć tylko zasiłek chorobowy (czyli po 33 dniach choroby), a Pami dopiero co dostała zwolnienie, więc jest to wynagrodzenie chorobowe, a nie zasiłek, więc nic jej obniżać nie mogą 🙂
A swoją drogą lepiej przypilnować, żeby na zwolnieniu pisali przy Tobie datę kiedy wpłynęło! 😉

Powyżej 20 pracowików płaci pracodawca, ale on z zasiłków rozlicza się z ZUS-em, czyli też pomniejsza zasiłki za dni zwłoki o 25%.

Wypowiedziała się kadrowa 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Najpierw się przywitam- Cześć kochane! - A za moment postaram się nadrobić zaległości.
Wiecie co ostatnio odkrył mój mąż - bezkofeinową kawę jacobs night and day i normalnie wreszcie przestałam pić kawę! Normalnie jak dla mnie w smaku nie do odróżnienia od kofeinowej. Poza tym u nas wszystko ok, czekam z niecierpliwością na jutrzejszą wizytę u gina. Zastanawiałam się też ostatnio jak to jest u was z kreseczkami na brzuchu. W poprzedniej ciąży miałam dość wcześnie i to bardzo wyraźną, a teraz nic.
A tak na marginesie jakiś czas wrzucałam zdjęcie mojego kombinezonu po synku i pamiętam, że komuś się bardzo spodobał. Taki brązowy miś z uszami i łapkami. Dziś przypadkiem natknęłam się na taką aukcję http://allegro.pl/mothercare-milutki-czekoladowy-kombinezon-mis-62-i1929077083.html Kombinezon co prawda używany, ale licytuje jedna osoba i aktualna cena to 29 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Możliwe, nie kłóce sie bo sie na tym znam jak wilk na gwiazdach 😉 ale fakt jest taki że niesłusznie mi obniżyli kwotę do wypłącenia. Ale olać już to. Nie mam zamiaru sobie tym głowy zawracać, tym bardziej ze nie jest to suma o która warto byłoby sie wkurzac wiecej niz trzeba 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do wózka to sobie dzisiaj obiecałam ze przy szóstym dziecku sobie kupie 😜 😜 😜 😜 😜 😜
jejku czy u mnie w tym domu nie umiom żyć w ciszy tylko zawsze muszą się kucić
ja kochane dopiero wstałam bez bicia pospałam sobie odpoczęłam, a teraz wypiłam kawkę dzisiaj tesciowa nagotowała mi kapusty z żółtym grochem jestem przszczesliwa bo będę miała co jeść
ja sprztam tak najpierw scielam na jedna strone posciel w sypialni wycieram kurz z pułeczek i komody potem potem myje podłoge mopem przechodze do drugiego pokoju tu myje ławe bo mam ze szkła wycieram kurze sciereczka odkurzam dywanik i myje podloge i posprzatne 🤪 🤪 🤪 robie to codzienie wiec jestem nabierzaco a reszta mieszkania mnie nie obchodzi a i w ganku uprzatam myje podloge i ułoze buty i tyle bo wtym domu nie mieszkam sama ja sie zawsze narobiłam a wszyscy mieli to w dupie wiec ja tez mam i nie robie talerze myje po kardzym posiłku wiec mi sie nie zbiera powiedziałąm sobie koniec robie tylko tyle i z tego powodu jestem dumna siebie a co sobote M mi wytrzepuje dywanik z pokoju i przeciera go gąpką

mi tesciowa jak narazie nic nie kupiła i nawet nie zaproponowała zeby coś kupić ja mam swoje pieniazki nawet nei meza tylko swoje i sama sobie wszystko kupie nie potrzebuje niczyjej łaski
moja mama mi duzo kupiła np pieluszki tetrowe materiał na becik (taki typowy bet z pierza ) kika spiochów i kawtaników
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
o ja musze zaraz jechac zawies zwolnienie i po leki do apteki
dziewczyny moze ktoras bedzie zaiteresowana bo naprawde warto jak bym miała kase to bym sie nawet nie zastanawiała a tak musiał kupic dizaj nowy akumulator do auta noi dom kryjemy wiec musze zapomnieć
http://allegro.pl/wozek-3w1-implast-bolder-eco-line-laguna-jak-nowy-i1930146329.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny byłam dziś z mężem na zakupach ( w sklepie spożywczym) i pierwszy raz mnie w kolejne przepuścili 🤪 i to dwoje ludzi na raz. 😁 😁
Oglądałam też buty dla siebie, bo przecież nie mogę ciągle w płaszczu i adidasach biegać, ale okazało się, że chyba jestem nie z tej planety, bo za mało kasy wzięłam 😉. Za to sobie już upatrzyłam i jutro mąż po nie podjedzie. Stwierdziłam, że przymierzanie jest ponad moje siły. I przyznam się z ręką na sercu, że mają malutki obcasik, bo ja całkiem płaskich nie przeżyję 😁 😁
Marta ja myślę o pakowaniu mojej torby, ale tak jakoś nigdy mi nie jest po drodze 😁 😁
Mra ja jeśli chodzi o sprzątanie to codziennie rano szykuje śniadanie sobie i synowi. Myję naczynia po naszym śniadaniu, potem odpoczywam. Codziennie to jeszcze zamiatam i pościel z łóżka chowam a szykuje swoje legowisko z poduszek. No i jak jestem sama w domu to sobie posiłki szykuje. Czasem obiad gotuję, ale najczęściej mąż mi już coś podszykuje. Czasem pranie wypiorę i powieszę. Resztę robi mąż, albo robimy na spółkę. Jak coś robię to potem odpoczywam. Nie mam mowy o myciu podłóg, okien, nawet kurzy nie ścieram. Wszystko co wymaga za długiego stania odpada.
Dziewczyny jak się codziennie podłóg nie pomyje to się świat nie zawali.
Kobzior mi się też takie wózki podobają, ale chyba nawet jakbym miała możliwości finansowe to bym nie kupiła. Za ciężki, niepraktyczne, ale ładniutkie. 😉
Urszulka u mojego męża tak jest i też kiedyś był na L4 na syna to 1,5 m-ca czekaliśmy na pieniądze.
Pamii18 ja też mam nadzieję, że do 37 tyg dociągnę, wtedy odstawiam tabletki. Najlepsze będzie jak jeszcze termin przechodzę, bo tak czasem też bywa 😁 😁
Moje okna brudne i takie pozostaną, ale już mam to gdzieś 😁 😁 😁
Beata tak myślałam, że coś w tym fachu pracujesz że tak szczegółowa takie rzeczy znasz. Ja będę miała jakieś pytania to się zgłoszę 🙂
Kahira ja kiedyś byłam za granicą a mój mąż dużo kawy pił i też kupiłam bezkofeinową, a że on nie rozumiał co na opakowaniu pisało to ciągle marudził, że on już 6 kawę pije a go nadal głowa boli. Potem się przyznałam (jak już się skończyła) i obiecałam, że ja kupię zwykłą a on ograniczy ilość 😁 😁
WielkaB ja też mam cześć swoich dochodów, ale mąż już dawno się przyzwyczaił, że wszystko razem kupujemy. Tyle, ze własne pieniądze dają mi poczucie niezależności a gospodarujemy nimi wspólnie tak jak dochodami męża. Decyzję o mniejszych wydatkach podejmuję sama a większe omawiamy razem. Teraz mąż ma sporo większe dochody niż ja, ale było też odwrotnie, ale zawsze to nasza wspólna kasa. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia ja pesje mojego M widziałam dwa lata temu od kad zaczeliśmy budowe jego cąła kasa idzie tam a zmoich zyjemy ja jestem szmugiel i zawsze odkladam na czarna godzine jak by co ale wiekszy zakup jak mamy robić to zawsze decyzje podejmujemy razem
Własnie jest u mnie moj tata i mnie namawia na ten wózek ja sie cały czas wacham
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
"Uwielbiam" jak ktoś sprzedając wózek w opisie aukcji informuje, że wózek był używany rzadko lub sporadycznie 😮 Czyli należy domniemywać, że dziecko praktycznie nie wychodziło z domu?! 🤔 Fantazja ludzka nie zna granic 😁 🙃
Nikusia czyli bywają jeszcze kulturalni ludzie w sklepach 😁 A zakup butów to zawsze prawdziwa frajda, ja upatrzyłam sobie kolejne 🤪 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WielkaB przemyśl ile jesteś w stanie za niego dać, bo na pewno cena pójdzie w górę.
I jak się zdecydujesz licytować to napisz, żeby która z Dziewczyn Ci konkurencji nie zrobiła. 😜
Kobzior ja jestem nawiedzona, ale nie lubię butów kupować. A teraz jak się jeszcze miałam schylić, żeby je włożyć i tak z kilka par to już miałam dość. Dodam jeszcze, ze zawsze w szpikach biegałam a tu trzeba było coś niskiego wybrać i oczywiście nic mi się nie podobało. Mąż stał obok i każde sprawdzał czy są ciepłe, żebym sobie porządne kupiła 😉
a dodam, że mnie każde buty obcierają i stąd moja niechęć. Nawet klapeczki latem powodują odciski, wiec jak już jakieś kupię to mogę w nich latami chodzić o ile oczywiście są wygodne i mi się podobają. Dodam jeszcze , że jak wybieram to zupełnie nie kieruję się modą tylko swoim gustem i potem się nie muszę martwić, że niemodne buty mam 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkaB napisał(a):
e tam jak wygra go jakas dziewczyna odnas nie bede miec zalu tylko bede sie cieszyc

raczej chodzi mi o to, ze jak będziesz chciała kupować to wtedy nikt z nas nie będzie licytował, żeby Ci ceny nie podbijać. Tylko musisz o tym napisać 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...