Skocz do zawartości

Jak spędzić Walentynki z dziećmi?

Niedługo czerwono i serduszkowo będzie wszędzie, a to za sprawą Walentynek, czyli Dnia Zakochanych. Dzień świętego Walentego staje się w Polsce z roku na rok coraz bardziej popularny za sprawą handlowców, marketingowców i fachowców od reklamy. Jest on dobrą okazją na przyciągnięcie klientów do sklepów, kwiaciarni, restauracji czy kin. A my rodzice możemy wykorzystać Walentynki do wspólnych zabaw z dziećmi.

Jak spędzić Walentynki z dziećmi?
Jak spędzić Walentynki z dziećmi?

Na Walentynki – serduszka wykonane przez dzieci

Wystarczy czerwony papier i nożyczki, czasami ozdobne dziurkacze i klej i już możemy doskonalić sprawność małych rączek – wycinamy czerwone serduszka.
 

Jak spędzić Walentynki?

W Dzień Zakochanych ze wszystkich stron kuszą nas promocjami dla dwojga, specjalnymi zabiegami w salonach spa, romantycznymi kolacjami czy seansami kinowymi w stylu: ja cię kocham a ty mnie. W Walentynki ciężko znaleźć wolne miejsce w kawiarni czy restauracji bez wcześniejszej rezerwacji.
 

Kartka na Walentynki

Walentynki do Polski przywędrowały w latach 90-tych XX wieku i od samego początku zdobywały coraz szerszą rzeszę zwolenników. Ich tradycją jest obdarowanie bliskiej osoby karteczką – Walentynką z wypisanym wierszem czy miłosnym wyznaniem.
 

Co kupić dziecku i dorosłemu na Walentynki?

Z czasem zaczęto widzieć w tym święcie dobrą okazję do zarabiania na wszelkiego typu gadżetach: pluszowych misiach, świecach, słodyczach czy nawet bieliźnie. Wszystko po to, aby wyciągnąć od każdego z portfela przysłowiową złotówkę. Ale patrząc na poniższe gadżety, to niektórym można się poddać: buty, papier toaletowy w serduszka, forma do lodu, myszka do komputera.

W kwiaciarni czerwone róże z napisem ,,Kocham Cię”, w cukierni ciastka – serduszka, w drogeriach – specjalny zapach dla niej lub dla niego… Wszędzie wszystko na Walentynki.

Obecnie już chyba każda gałąź rynku jest przygotowana do Walentynek – wiadomo, każdy chce zarobić w okresie stagnacji pomiędzy Bożym Narodzeniem a Wielkanocą. Proponuje się klientom ,,Patelnię Miłości”, na której można smażyć naleśniki w kształcie serc, komplet łyżeczek – serduszek, wszelkiego typu pluszaki trzymające w łapkach czerwone serca.

Zazwyczaj to co ma swoich zwolenników, ma i przeciwników. Niektórzy uważają, że Walentynki są za bardzo amerykańskie i nastawione na konsumpcjonizm. Również grono singli krytykuje je za piętnowanie życia w pojedynkę.

A może warto z Walentynek zrobić święto uczuć nie tylko w stosunku do partnera/partnerki, ale również do swoich dzieci, przyjaciół, znajomych? To przecież dzień miłości, a my kochamy nasze pociechy. Często mając małe dziecko w domu nie możemy pozwolić sobie na romantyczny wieczór we dwoje.

 

Walentynkowe zabawy z dziećmi

Walentynki z dziećmi zacznijmy od wspólnych przygotowań dekoracji mieszkania. Poniżej propozycja przybrania cyprysa serduszkami z papieru. Można też wykonać je z masy solnej czy modeliny – według pomysłowości.

Rodzinne wyjście do kina, teatru, na pizzę, do restauracji to również przykłady walentynkowych atrakcji dla dzieci i rodziców. A może wspólny wieczór gier połączony z ubraniem się domowników od stóp do głów w kolorze czerwonym? Zorganizujmy zabawy dla dzieci i bawmy się wspólnie. Jakie macie pomysły na spędzenie Walentynek z dziećmi?

W Walentynki dzieci dobrze się bawią!

Symbolem Walentynek jest czerwone serce, no bo jak kochać to całym sercem.

Jakie są Wasze propozycje na ten wyjątkowy dzień?

0.0 / 0 głosówOpinie użytkowników

Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia×
×
  • Dodaj nową pozycję...