Użytkownik


3 tydzień ciąży - Kalendarz ciąży


Dziecko w 3 tygodniu ciąży
Kiedy jajeczko spotkało się z plemnikiem w jajowodzie i doszło do zapłodnienia, komórka zwana morulą rozpoczyna podróż do macicy. W ciągu 7-10 dni dotrze do celu i zmieni swoją nazwę na „blastocysta”. Wtedy zostanie uruchomiony proces zwany implantacją komórki jajowej - zagnieżdżenie się komórki w błonie śluzowej macicy. Blastocysta składa się z warstwy zewnętrznej (z niej wytworzy się łożysko i worek owodniowy) oraz warstwy wewnętrznej, z której powstanie zarodek. Na warstwie zewnętrznej obecne są kosmki, które będą pobierać składniki odżywcze i tlen, dostarczając je do zarodka.

W tej chwili Twój skarb osiąga rozmiary 0.1-0.2 mm - ma wielkość główki od szpilki!

Mama
Jeśli podczas owulacji współżyłaś ze swoim partnerem, możesz spodziewać się ciąży. Właśnie rozpoczął się u Ciebie najpiękniejszy okres - jajeczkowanie. Jeśli w tym czasie byłaś „wystawiona na działanie nasienia” swojego partnera, możesz spodziewać się ciąży. Na tym etapie nie towarzyszą Ci żadne objawy ciąży. Jednak może Cię zaniepokoić niewielkie krwawienie z dróg rodnych. Jest to całkiem normalne i związane z zagnieżdżaniem się jajeczka w macicy. Uwalnia się wtedy immunosupresant - białko nazywane wczesnym czynnikiem ciążowym EPF (Early Pregnancy Factor). Jest ono niezbędne, aby Twój organizm nie uznał dzidziusia za intruza. 3 tydzień ciąży to czas kiedy możesz poczuć lekki ból w podbrzuszu i zawroty głowy. Jeszcze za wcześnie na wykonanie testu ciążowego, ale być może przeczuwasz już, że rośnie w Tobie nowe życie.

Kalendarz ciąży - tworzenie się zarodka - 3 tydzień ciąży


Tata

Nie możesz się doczekać wyniku testu ciążowego - zastanawiasz się czy będzie pozytywny. Jesteś błogo nieświadomy co się dzieje w tej chwili i z radością czekasz na werdykt  - pozytywny wynik testu ciążowego. Z pewnością pierwszy usłyszysz tę radosną nowinę, ale musisz jeszcze uzbroić się w cierpliwość.

Czy wiesz, że ?

Już z chwilą zapłodnienia zostanie zdeterminowana płeć dziecka, która jest zależna od rodzaju plemników. Jeśli do komórki jajowej przeniknie plemnik z chromosomem X, Wasza pociecha będzie dziewczynką. Natomiast jeśli do zapłodnienia dojdzie przez plemnik z chromosomem Y, możecie spodziewać się chłopca. Plemniki z chromosomem Y są szybsze, więc przyjmuje się, że jeśli przyszła mama współżyje z partnerem w dniu owulacji, większe szanse na dostanie się do komórki jajowej ma plemnik determinujący płeć męską potomka.

 
Oceń: 4,50 / 654 głosy

Forum 3 tygodnia | zapraszamy do dyskusji na forum 3 tygodnia ciążyOstatnio na FORUM

Wiadomości na temat ciąży

Marketing ciążowy, czyli uwaga - wszyscy jesteśmy targetem Marketing ciążowy, czyli uwaga - wszyscy jesteśmy targetem
Ponieważ ginekolodzy w większości przypadków twierdzą obe...


Żylaki w ciąży Żylaki w ciąży
Stadium choroby nie jest zazwyczaj zaawansowane, ale nawe...
Łożysko przodujące Łożysko przodujące
Czasami zdarzają się sytuacje, kiedy podczas zapłodnienia...


Atopowe zapalenie skóry Atopowe zapalenie skóry
Charakterystyczną cechą tego schorzenia jest swędzenie, s...
Brak dostępu do wybranej części serwisu
 
 pamiętaj