Użytkownik


33 tydzień ciąży - Kalendarz ciąży


Dziecko w 33 tygodniu ciąży
Dziecko ma już rozwinięte wszystkie 5 zmysłów. Odbiera bodźce z zewnątrz, a poprzez gospodarkę hormonalną potrafi wyczuć i odróżnić Twoje pozytywne, ale i negatywne emocje. Jego receptory są wyczulone, dlatego może przestraszyć się hałasu lub wstrząsu. Maluszek potrafi również rozpoznać Twój głos. Dziecko staje się coraz silniejsze, a jego organizm mocniejszy. Płuca coraz intensywniej rozwijają się, podobnie jak układ immunologiczny, który pracuje nad opornością Twojego maleństwa. Dziecko przez cały czas jest aktywne, niecierpliwi się i jest mu niewygodnie w ciasnym miejscu. Często też łapie swoje paluszki i dotyka główki. W jego organizmie wątroba, i inne narządy, intensywnie pracują nad produkcją składników mineralnych (m.in żelaza).

Dziecko waży ok. 1,9 - 2 kg i mierzy ok. 32 cm zwinięte w kłębek.

Czy wiesz, że?
Temperatura ciała malucha jest wyższa od Twojej o 1 stopień.Mama

W dalszym ciągu czujesz się zmęczona i pełna obaw. Jesteś teraz bardziej drażliwa i łatwo wpadasz w złość. Aby walczyć z negatywnymi emocjami, pomyśl o przyjemnych chwilach lub wybierz się do kosmetyczki, czy masażysty. Częściej też mów do swojego dziecka i głaszcz brzuch - nawiązuj więź z maleństwem. Dalej przybierasz na wadze, szybciej się męczysz i częściej odpoczywasz. Twoja waga może się zwiększyć podczas ciąży o około 10 kg, choć nie jest to normą. To, ile przytyjesz, zależy głównie od predyspozycji genetycznych. Ponieważ dziecko również rośnie i rozwija się, Twój organizm musiał zwiększyć objętość krwi aż o połowę. Odczuwasz przez to dolegliwości związane z układem krążenia. Powracają też przypadłości sprzed początku ciąży - mdłości i bóle w nadbrzuszu. 33 tydzień ciąży to czas kiedy dziecko jest już przygotowane do przyjścia na świat, więc może dojść do przedwczesnego porodu. Aby temu zapobiec odżywiaj się prawidłowo, uzupełniaj organizm w minerały niezbędne dla prawidłowego rozwoju Twojego maleństwa (żelazo, wapno, magnez),  nie przemęczaj się i dużo odpoczywaj.  

Tata
Przygotuj przyszłej mamie odpowiednie miejsce do odpoczynku, włącz nastrojowe światło, poukładaj poduszki i wywietrz pokój. Dla Twojej partnerki najważniejszy jest teraz komfort, ponieważ dokucza jej wiele dolegliwości. Bądź wyrozumiały dla jej zmiennych nastrojów. Stres przed porodem i wahania hormonów sprawiają, że Twoja partnerka jest bardziej nerwowa i wrażliwa.

Czytaj również: Zapalenie dróg moczowych


Uderzenia gorąca - jak sobie z nimi radzić?
Lekarz o 33 tygodniu ciąży - kalendarz ciążyWiele kobiet skarży się na uciążliwe uderzenia gorąca, które pojawiają się najczęściej wieczorem i w nocy. Przyczyną takich stanów jest zwiększona przemiana materii u kobiet w ciąży i nadmierna potliwość, spowodowana burzą hormonów. Jeśli i Ciebie nie ominęła ta dolegliwość, możesz zminimalizować jej nieprzyjemne objawy.
  • pij często wodę niegazowaną lub naturalne soki (bez cukru),
     
  • ubieraj się warstwowo, aby uniknąć przegrzania,
     
  • bierz prysznic rano, aby czuć się świeżo w ciągu dnia,
     
  • wybierz się do apteki po odpowiedni antyperspirant, delikatny dla skóry.
Oceń: 4,50 / 774 głosy

33 tydzień ciąży

VIDEO USGczekaj...Wiadomości na temat ciąży

Zapalenie dróg moczowych Zapalenie dróg moczowych
Bezpośrednią przyczyną takiego stanu rzeczy są skupiska n...


Kwas foliowy Kwas foliowy
Nie każda kobieta zdaje sobie sprawę jak ważny jest kwas ...
Zakrzepica żył głębokich w ciąży Zakrzepica żył głębokich w ciąży
Najczęściej schorzenie występuje w kończynach dolnych. Cz...


Badania prenatalne - kiedy wykonujemy? Badania prenatalne - kiedy wykonujemy?
Badania prenatalne nie są koniecznością, nikt nie każe ic...
Brak dostępu do wybranej części serwisu
 
 pamiętaj