Użytkownik


33 tydzień ciąży - Kalendarz ciąży


Dziecko w 33 tygodniu ciąży
Dziecko ma już rozwinięte wszystkie 5 zmysłów. Odbiera bodźce z zewnątrz, a poprzez gospodarkę hormonalną potrafi wyczuć i odróżnić Twoje pozytywne, ale i negatywne emocje. Jego receptory są wyczulone, dlatego może przestraszyć się hałasu lub wstrząsu. Maluszek potrafi również rozpoznać Twój głos. Dziecko staje się coraz silniejsze, a jego organizm mocniejszy. Płuca coraz intensywniej rozwijają się, podobnie jak układ immunologiczny, który pracuje nad opornością Twojego maleństwa. Dziecko przez cały czas jest aktywne, niecierpliwi się i jest mu niewygodnie w ciasnym miejscu. Często też łapie swoje paluszki i dotyka główki. W jego organizmie wątroba, i inne narządy, intensywnie pracują nad produkcją składników mineralnych (m.in żelaza).

Dziecko waży ok. 1,9 - 2 kg i mierzy ok. 32 cm zwinięte w kłębek.

Czy wiesz, że?
Temperatura ciała malucha jest wyższa od Twojej o 1 stopień.Mama

W dalszym ciągu czujesz się zmęczona i pełna obaw. Jesteś teraz bardziej drażliwa i łatwo wpadasz w złość. Aby walczyć z negatywnymi emocjami, pomyśl o przyjemnych chwilach lub wybierz się do kosmetyczki, czy masażysty. Częściej też mów do swojego dziecka i głaszcz brzuch - nawiązuj więź z maleństwem. Dalej przybierasz na wadze, szybciej się męczysz i częściej odpoczywasz. Twoja waga może się zwiększyć podczas ciąży o około 10 kg, choć nie jest to normą. To, ile przytyjesz, zależy głównie od predyspozycji genetycznych. Ponieważ dziecko również rośnie i rozwija się, Twój organizm musiał zwiększyć objętość krwi aż o połowę. Odczuwasz przez to dolegliwości związane z układem krążenia. Powracają też przypadłości sprzed początku ciąży - mdłości i bóle w nadbrzuszu. 33 tydzień ciąży to czas kiedy dziecko jest już przygotowane do przyjścia na świat, więc może dojść do przedwczesnego porodu. Aby temu zapobiec odżywiaj się prawidłowo, uzupełniaj organizm w minerały niezbędne dla prawidłowego rozwoju Twojego maleństwa (żelazo, wapno, magnez),  nie przemęczaj się i dużo odpoczywaj.  

Tata
Przygotuj przyszłej mamie odpowiednie miejsce do odpoczynku, włącz nastrojowe światło, poukładaj poduszki i wywietrz pokój. Dla Twojej partnerki najważniejszy jest teraz komfort, ponieważ dokucza jej wiele dolegliwości. Bądź wyrozumiały dla jej zmiennych nastrojów. Stres przed porodem i wahania hormonów sprawiają, że Twoja partnerka jest bardziej nerwowa i wrażliwa.

Czytaj również: Etapy porodu


Uderzenia gorąca - jak sobie z nimi radzić?
Lekarz o 33 tygodniu ciąży - kalendarz ciążyWiele kobiet skarży się na uciążliwe uderzenia gorąca, które pojawiają się najczęściej wieczorem i w nocy. Przyczyną takich stanów jest zwiększona przemiana materii u kobiet w ciąży i nadmierna potliwość, spowodowana burzą hormonów. Jeśli i Ciebie nie ominęła ta dolegliwość, możesz zminimalizować jej nieprzyjemne objawy.
  • pij często wodę niegazowaną lub naturalne soki (bez cukru),
     
  • ubieraj się warstwowo, aby uniknąć przegrzania,
     
  • bierz prysznic rano, aby czuć się świeżo w ciągu dnia,
     
  • wybierz się do apteki po odpowiedni antyperspirant, delikatny dla skóry.
Oceń: 4,50 / 774 głosy

33 tydzień ciąży

VIDEO USGczekaj...Forum 33 tygodnia | zapraszamy do dyskusji na forum 33 tygodnia ciąży

Wiadomości na temat ciąży

Etapy porodu Etapy poroduCesarskie cięcie - kiedy się wykonuje i kiedy można wstać? Cesarskie cięcie - kiedy się wykonuje i kiedy można wstać?
Dowiedz się kiedy się wykonuje cesarskie cięcie i kiedy m...
Cukrzyca w ciąży Cukrzyca w ciąży
Nie ulega wątpliwości, że kobiety chorujące dawniej na cu...


Jedz dla siebie i dziecka Jedz dla siebie i dziecka
Sposób odżywiania a także zdrowie matki w czasie trwania ...
Brak dostępu do wybranej części serwisu
 
 pamiętaj