Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
czesc kochane 🙂
aaaa fujjjjjj te czopy 🤨 ja glupia sobie przy sniadaniu linka otworzylam i myslalam, ze zwróce 😮 😁

u nas troche chmurek jest, ale mam nadzieje, ze i to nie przeszkodzi mi w opalaniu sie na ogrodku, a popołudniu mam jechac z kolezanka pobujać sie nad jeziorkiem 🙂 oby pogoda byla w miare 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To ja sobie jeszcze zapakuję do torby ze trzy pary zwykłych majtasów i ze trzy tych siateczkowych. Najwyżej mnie opieprzą jak założę 🙂 Przy cewniku pewnie i tak nie dam rady gaci założyć, ale jak mi cewnik wyjmą to nie mam zamiaru gołym tyłkiem świecić na oddziale 😜

Sandra, masz ode mnie priva na skrzynce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
trochę mnie z tym czopem uspokoiłyście, ale widok koszmarny 🤢 fuj...
do tej pory miałam kompletną suchość w gaciach, że tak powiem, a wczorej wieczorem poczułam, że zrobiło mi się zwyczajnie mokro... od razu poszłam sprawdzić... wygląda to trochę jak śluz przy owulacji... słyszałam kiedyś, że pod koniec ciązy mogą pojawiać się upławy i może coś takiego właśnie mi się zaczęło...
choć niepokoi mnie, że kolejny dzień z rzędu mam te bóle jak przy okresie w dole brzucha... no nic.. w czwartek ide na usg, to się gościa zapytam co i jak, w razie gdyby mi nie przechodziło... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
Inirtam ja to musze od poczatku ciazy wkladki nosic, bo ciagle mam uplawy 🤨 no wiec to chyba normalne jest 🙂


gdybym miała od poczatku ciąży, to pewnie też byłoby dla mnie normalne 😉, ale tak jak mówie, nie miałam kompletnie nic, więc trochę się zdziwiłam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj u mnie też bez wkładek ,ani rusz 😮
Ale mi paluchy dzisiaj spuchły ,,ledwo ściągam obrączkę muszę dużo pić wody 🙂
Wczoraj mi ta gin powiedziała,że jakby mnie wysłała do szpitala to oni podają wodę mineralną dożylnie w kroplówce , dosłownie 😲
To znaczy nie tą co pijemy ,ale wode z tymi wszystkimi składnikami mineralnymi .

Więc musimy bardzo dużo pić ,ja to nawet 4 litry potrafie wydoić . 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti napisał(a):
A mnie wzięło na generalne porządki.......

Czyżby syndrom "wicia gniazda"? 😁

Ja też od początku ciąży muszę wkładki nosić. A jak brałam luteinę, to normalne podpaski, bo wkładki nie dawały rady.
Inirtam, póki ten śluz nie przybiera jakiejś dziwnej barwy ani zapachu, to nie masz się czym martwić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
Ja bym cyba padla jakbym tyle plynow miala przyjac 🙂 I tak szczesliwa jestem bo okolo 2 litrow daje rade 🙂


taaa... najgorzej, że pochwaliłam sie tym zaleceniem mojemu M i kurna ciągle nade mną wisi z butlą wody... ale nie daję rady, może ze wszystkiego tak, jak u Ciebie, wyjdzie mi 2l 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam chyba inny spust, bo ja z butelką 1,75 l wody mineralnej to się nie rozstaję 😁 🤪 Jedną taką butlę wciągam prawie nosem a do tego jeszcze w ciągu dnia jakieś herbaty, soki, kawka, więc pewnie ze 4 litry płynów w ciągu dnia u mnie pęka 😁 A w te ostatnie upały to ze dwie takie butle u mnie dziennie szły.
Mój M już się wkurza, bo wiecznie go proszę by mi wodę mineralną kupił wracając z pracy 😉 Każe mi kranówkę pić, bo taniej będzie 😁

Sandra, dzięki za info 🙂

Qrcze, zjadłam twarożek waniliowy i Nacia kompletnie ześwirowała 🤪 Skóra na brzuchu tak mi się naciąga, że chyba zaraz pęknie a mój Króliczek wyskoczy i powie \"hello mamuś\" 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamusie. Znowu wstałam okropnie zmęczona 😞 Wczoraj byłam na wizycie i na ktg wyszły mi skurcze- ale pani dr kazała mi odstawić juz luteinę i magnez i czekać co będzie. Pozwoliła mi już również normalnie funkcjinować czyli mogę zacząć już więcej się poruszać. D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie
ja mam jutro wizytę. nie mogę sie doczekać. choć myślę że to ostatnia i da mi doktor to cholerne skierowanie na cesarkę.
też wydzieliny mam więcej, ale dopiero tak od miesiąca. i bez wkłądek teraz ani rusz.
mi czop odszedł 3 dni przed porodem już na oddziale chcecie opis? był wielkości paznokcia malego palca, glutowaty, przezroczysto-brązowo,czerwony. jak powiedziałam o tym polożnej to mówi że zaraz odejdą pewnie wody i będzie poród. a tu kicha. pęcherz mi przebijali a potem i tak zrobili cesarkę, bo nie było rozwarcia tylko 2 cm a wody wyciekły

u mnie chłodek więc akcja prasowanie, odkurzanie, sprzątanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie też z działki nici ,temperatura 17 stopni i straszliwy zimny wiatr.
Nie mam zamiaru się jeszcze przeziębić pod koniec ciąży ,więc siedzę w domku cały dzień 🙂
Ja myślę ,że teraz to ktg jest ważniejsze niż usg ,tak mi się wydaje.
Usg już tyle razy miałyśmy robione ,a ktg to puls i skurcze to co teraz powinno nas najbardziej interesować 🙂
Ja niby mam mieć ostatnie usg robione teraz na wizycie ,ale moja gin nie ma ktg w gabinecie 🙂

Śniło mi się ,że byłam na usg u jakiejś innej lekarki i ona mi pokazała siusiaka 🤪 ,a ja się rozryczałam ze szczescia 😮
Nie wiem co ze mną się dzieje mam jeszcze nadzieje,że będzie syn 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć brzuszki 🙂
Z wyprawki brakowało mi tylko kilka podrzędnych rzeczy, a jak wczoraj zaczęłam zamawiać to znów wielkie zamówienie się zrobiło 🤢 najlepsze że wciąż nie skończyłam mojej listy, ale to raczej z uwagi na to że nic mi się nie podoba 😮 chyba już nie czas na wybrzydzanie 😮
Doti Krzyś na ktg miał tętno wąchające się między 117-168. I to były takie skoki, też wydawało mi się to dziwne i położna się dziwnie przyglądała. Ale dla lekarza taki wynik oznacza że wszystko ok. Słyszałam że jak tętno rośnie do ok 220, lub spada poniżej 100 to wtedy należy się martwić.
initram. wiesz 100 dziewczyn ma mega uplawy i wypadnie im czop z krwia i nic sie nie dzieje. A u Ciebie moze być inaczej. moze to byl kawalek czopa. wiec lepiej uwazaj na siebie. odpozywaj dużo. Każda dosłownie każda ciąża jest inna, więc najwięcej należy ufać intuicji.
malgosia, jednak nie szalej jeszcze zbyt wiele 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry... o ile można nazwać go dobrym ;/ nie mogłam spać w nocy i przewracałam się z boku na bok...
w końcu troszkę się ochłodziło... bo już myślałam że się rozpłynę 😉

Doti dobrze że jeszcze w dwupaku 🙂
Malgosia tylko sie za bardzo nie przemęczaj!
Marylu mi też jeszcze kilka rzeczy brakuje do skompletowania wyprawki, ale jakoś nie mam na to weny i zajmę się tym jak M wróci 😉 mam nadzieje że nie będzie za późno 😁
Mixidixi może i będzie mała niespodzianka i z córci zrobi się synek 😉

właściwie jestem ciekawa czy będą u nas takie przypadki... że urodzi się co innego niż stwierdzono przez usg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...