Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Mixidixi super waga maluszka, to teraz nic tylko czekać aż się zechce wykluć.. 🤪 🤪
Może dopadnij męża raz, drugi, trzeci to na pewno pomoże 🙂 😜

Pauleczka w szpitalu dobrze Ci policzyli, bo teraz masz początek 38 tc, czyli za niecałe 2 tygodnie (tego 2 września) będziesz mieć koniec 39 tc / początek 40

O tym magnezie nie pomyślałam… a tak się dziwiłam, że prawie wszystkie mają już od dawna jakieś skurcze brzucha itd., bierzecie te nospy i inne cuda, a ja ani razu żadnych tabletek rozkurczowych nie musiałam brać, skurczy brak… no poza łydkami od czasu do czasu
Ciekawe czy taka moja uroda, że brak skurczy jakichkolwiek czy ten magnez tak działa??? w sumie biore tylko 1x dziennie, ale na kurcze nóg pomogło 🙂

Pestka a to do porodu teraz tez musisz mieć skierowanie?? Bo mnie się wydawało że żadnego skierowania nie trzeba, jedzie się na IP i tyle chyba, co???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja pitole co za upał!!!!!!!!!!!!!!! masakra...ide zaraz wziasc zimny prysznic....kurcze cały brzuch mi faluje i boli jak mała na środku nad pępkiem czymś wypchnie i jeszcze coś tam szmyra z jednej do drugiej strony 😁 😁 bo dupke ma po prawej stronie 🙂 moja to malutka będzie w porownaniu do Waszych dzieciaczkow bo jeszcze tydzien temu miała 2200 a dzisiaj lekarz jej nie zmierzył bo za duża już jest ale mowi ze moze miec około 56cm 😲 😲 jestem ciekawa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie tez nie do zniesienia temperatura... 37 na słońcu 😮 😮 😮
także ja dziś w ogóle nie wystawiłam nosa na zewnątrz i nie mam na razie takiego zamiaru.. zlecę zrobienie zakupów spożywczych mężowi jak pojedzie z pracy, albo wieczorkiem podjedziemy sobie do marketu bo ja w tym upale bym chyba zemdlała, jakbym miała iść....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emi chodzi o kąpiel w ciepłej-gorącej wodzie ale ja z kolei czytałam że ciepła woda rozluźnia szyjkę i przyspiesza jej rozwieranie a nie wzmaga skurcze. Poza tym taka kąpiel jest zalecana już podczas akcji skurczowej np. dla uśmierzenia bólu.

Efek wcale mnie nie straszysz hihihi bardzo dobre nowiny 🙂 Z tym że nie wiem do końca czy to wody czy tak się pocę 🤨

Pestka wg mojego lekarza mam jechać do szpitala jak skurcze będą się conajmniej godzinę utrzymywać...

U nas też upał nieziemski aż się nie chce z domu wychodzić. I póki co nigdzie się nie ruszam....
Ojjj coś mnie zaczęło do wc gonić........to działanie pierogów z borówkami??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja wyczytałam że można sobie wywołać poród olejkiem rycynowym - 6 godzin i zaczyna się...koktajl na bazie olejku rycynwego zalicza sie do metod wywolujacych porod, np. w Niemczech jest on w niektorych szpitalach stosowany zamiast oksytocyny (!)) moze np. zostac zaburzona akcja serca dziecka...


to znalazłam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natala tak co 3-4 minuty.... leżąc na boku nie jestem w stanie wytrzymać z bólu ale jak jestem na siedząco-pół leżąco na łóżku to jest w miarę... za to jak wstaję to mnie zgina wpół przy skurczu...

Zaczynam sobie przypominać jak bolało poprzednim razem... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti napisał(a):
Natala tak co 3-4 minuty.... leżąc na boku nie jestem w stanie wytrzymać z bólu ale jak jestem na siedząco-pół leżąco na łóżku to jest w miarę... za to jak wstaję to mnie zgina wpół przy skurczu...

Zaczynam sobie przypominać jak bolało poprzednim razem... 🤢

może się rozkręca i pojedziesz na IP 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pati nie wiem jak to jest z tym skierowaniem, pewnie nie trzeba mieć,Sandra już o tym ostatnio pisała. Ja jej nic nie mówilam, sama mi dała.Pewnie dała tak sobie.Jak Cię przecież naciśnie na poród to nikt Ci się o skierowanie nie będzie chyba pytał 🙂

Doti mi mówiła, ze do szpitala, jak wody odejdą, jak skurcze co 10 minut lub jak nie bede jakis czas czuc ruchów. Ja nie mam żadnych skurczy fałszywych tak jak Ty więc myślę,ze jak już pojawią sie co 10 minut,to juz nie bedzie falszywy alarm,w moim przypadku, tylko poczatek porodu.

Ja sobie ostatnio przypomniałam jak poroniłam, jak te skurcze bolały, ryczałam z bólu...To było coś strasznego...Już zapomniałam jak to było ale niedługo mi się przypomni. hehe. Faktycznie,ból, że można gryźć ściany...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pestka u mnie gin mówił, że z każdym plamieniem, odejściem wód i skurczami regularnymi powinnam jechać do szpitala... z tym że te regularne skurcze do tej pory przechodziły 🤔 Pojadę jak główkę będę czuła między nogami 🙃 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti napisał(a):
Pojadę jak główkę będę czuła między nogami 🙃 😁

Doti, jak już główkę będziesz czuła między nogami,to lepiej zostań w domu, urodź resztę dziecka skoro główka już będzie między nogami, a wcześniej dzwoń po pogotowie, żeby pomogli chociaż pępowinę odciąć 😁 Bo z główką między nogami to już będzie Ci trudno chyba się poruszać 😁

A tak swoją drogą, to jestem bardzo ciekawa, czy to JUŻ u Ciebie, czy znowu jakieś fałszywe alarmy mały Bąbel Ci serwuje 😉

A tu znalazłam ciekawy artykuł, o tym czego raczej nie jeść/pić w czasie karmienia piersią: http://babyonline.pl/niemowle_noworodek_artykul,6416,0.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti, jedź. Najwyżej Cię znowu odeślą. Ale lepiej teraz jechać póki możesz się ruszać niż wtedy, gdy już będziesz średnio mobilna.
Jak pojedziesz i Cię zostawią, daj koniecznie znać jakimś krókim smsem, bo my tu paznokcie będziemy obgryzać z nerwów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale ja ciągle mam wrażenie że to fałszywy alarm... 😞 kolejny... póki co muszę czekać aż teściowa wróci z pola bo nie mam nawet z kim dziecka zostawić.....
Jeszcze chwilę poczekam, bo zaraz powinna przyjść a potem zobaczę co będzie... jak się wyciszy to się chyba załamię 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...