Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Emi....ja nie chcę nic mówić, ale jak się wzięłam za oba naraz i na chwilę przestałam to jak siedziałam tak mnie zgięło w pół.... cholera może to zadziała?????
Póki co lecę wykąpać synalka, nakarmić i trzeba coś działać dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti napisał(a):
Emi....ja nie chcę nic mówić, ale jak się wzięłam za oba naraz i na chwilę przestałam to jak siedziałam tak mnie zgięło w pół.... cholera może to zadziała?????
Póki co lecę wykąpać synalka, nakarmić i trzeba coś działać dalej.

a mnie boli lewy sutek przy przy masowaniu w ogole jak je masuejsz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wkurza mnie to forum dzisiaj - nie ładują się suwaki, zdjęcia, nie mogę edytować, cytować, a i nie zawsze wyskakuje okno do nowego posta. 😠 Muszę co chwila resetować stronę. A na klawiaturze litera "m" zaczęła się buntować i nie zawsze się wbija... 🤢
A jeszcze z moim M się właśnie pożarłam. Czy faceci muszą się czasem zachowywać jak debile a potem jak wkurzą do białości pytać niewinnie "ale o co Ci znowu chodzi"... 😠 😠 😠 Ręce opadają...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam raz jeszcze.
Wróciłam nie dawno z wizyty u ginki.
Trochę mnie zmartwiła, mały znów słabo przybrał na wadze. Dostałam skierowanie na patologie ciąży z opisem IUGR płodu, mam się zgłosić za kilka dni żeby sprawdzili co i jak.
Przepływy też w dolnej granicy, więc wszystko się pierdzieli.
I na dodatek dostałam 2 antybiotyki, bo w wymazie jakieś bakterie wyszły...
Normalnie wyć mi się chce!!!
Cały czas wszystko szło w porządku, a teraz musi się coś pieprzyć.

Napiszę wyniki z USG, może któraś z was się zna i mi podpowie, czy jest bardzo źle, czy do zniesienia... Będę wdzięczna.
TC: 37 t 1 d
waga: 2340g
BPD: 9.07 cm
HC: 31.99 cm
AC: 29.14 cm
FL: 6.67 cm

PI: 1,19 (przepływ)

Buziaki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madzia1988 napisał(a):
Witam raz jeszcze.
Wróciłam nie dawno z wizyty u ginki.
Trochę mnie zmartwiła, mały znów słabo przybrał na wadze. Dostałam skierowanie na patologie ciąży z opisem IUGR płodu, mam się zgłosić za kilka dni żeby sprawdzili co i jak.
Przepływy też w dolnej granicy, więc wszystko się pierdzieli.
I na dodatek dostałam 2 antybiotyki, bo w wymazie jakieś bakterie wyszły...
Normalnie wyć mi się chce!!!
Cały czas wszystko szło w porządku, a teraz musi się coś pieprzyć.

Napiszę wyniki z USG, może któraś z was się zna i mi podpowie, czy jest bardzo źle, czy do zniesienia... Będę wdzięczna.
TC: 37 t 1 d
waga: 2340g
BPD: 9.07 cm
HC: 31.99 cm
AC: 29.14 cm
FL: 6.67 cm

PI: 1,19 (przepływ)

Buziaki :*


Madzia to są podwyzszone przeplywy ja tez je mam wlasnie tez mialam 1,19 3 sierpnia...a dzis znow 1,37 :-/ ale Szymanski mi jeszcze raz bedzie robil jak nie urodze...moja mała miała wagę tydzień temu 2200...Będzie malutka to wiem ale wysoka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madzia1988 napisał(a):
Napiszę wyniki z USG, może któraś z was się zna i mi podpowie, czy jest bardzo źle, czy do zniesienia... Będę wdzięczna.
TC: 37 t 1 d
waga: 2340g
BPD: 9.07 cm
HC: 31.99 cm
AC: 29.14 cm
FL: 6.67 cm
PI: 1,19 (przepływ)

Madzia, jeśli chodzi o BPD, HC i FL to wg tego co znalazłam w necie jest ok. Dla 37 (a właściwie 38 tygodnia 🙂) tygodnia normy:
BPD: 37w0-37w6 87-95-103
HC: 37w0-37w6 306-330-356
FL: 37w0–37w6 66-71-76
Wymiary podane są w mm. Od minimum, poprzez średnią do maksimum. Nie wiem jak z obwodem brzuszka (AC) bo tego znaleźć nie mogłam.
I przepływy też niestety nic mi nie mówią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madzia1988 napisał(a):
natalia ja tez miałam pierwszy wynik PI: 1,19 a drugi 1,37 dzisiaj, nie wiem czy to dobrze, czy źle.
Lekarz powiedziała,że mają mi w szpitalu sprawdzić, jak będę jechać...


mi jak mowil lekarz to one sie poprawily bo ja mialam na początku 1,6 tetnica pępkowa a środkowa mózgu 2,3 tez sie nie znam na tym. A wlasnie ostatnio w 35+6 pępkowa 1,19,środkowa mozgu tez 2,3 a dzisiaj tętnica pępkowa 1,37 a środkowa mózgu 2,15

moja mała miała w 35+6
BPD 82mm
HC 299mm
AC 294mm
FL 64mm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pestka24 napisał(a):
karolka84 napisał(a):
Laski spokojnie, widze, ze wiekszosc juz probuje sobie porod wywolac 😁 😁 😁 dzieci wyjda same jak bedzie ich czas 🙂
Popieram 🙂
Łatwo Wam pisać jak Was takie fałszywe alarmy nie męczą 😞 Ja cały czas mam skurcze, ale jakby trochę słabsze i mniej regularne. Nie wiem, bo jak się zajęłam kąpaniem i karmieniem dziecka to przestałam liczyć czas między skurczami.Teraz jak Młody zasnął to się mogę położyć i patrzeć na zegarek.

Emi pytałaś jak masuję sutki - każdego w chwytam w dwa palce tak jakbym chciała kroplę mleka wycisnąć i przekręcam tam i spowrotem.. tak jakbym pocierała kciuk o palec wskazujący (jakbym rolowała jakiś paproszek) tylko z sutkiem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doti napisał(a):
Pestka24 napisał(a):
karolka84 napisał(a):
Laski spokojnie, widze, ze wiekszosc juz probuje sobie porod wywolac 😁 😁 😁 dzieci wyjda same jak bedzie ich czas 🙂
Popieram 🙂
Łatwo Wam pisać jak Was takie fałszywe alarmy nie męczą 😞 Ja cały czas mam skurcze, ale jakby trochę słabsze i mniej regularne. Nie wiem, bo jak się zajęłam kąpaniem i karmieniem dziecka to przestałam liczyć czas między skurczami.Teraz jak Młody zasnął to się mogę położyć i patrzeć na zegarek.


Doti ja bym jechała,najwyżej Cie odeśla do domu albo zostawią...no kurcze teściowa musi zrozumiec ze mozesz miec zaraz porod i napewno z malym zostanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madzia, staraj się nie stresować, choć wiem, że to może być bardzo trudne. Może maleństwo po prostu urodzi się nieco mniejsze. Nie ma co się denerwować na zapas, bo te wszystkie pomiary nie zawsze są miarodajne. Każde dziecko rozwija się po prostu inaczej. Jedne są mniejsze, inne większe. Trzymam kciuki, by wszystko było dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja już mówię Wam brzuszki dobranoc 🙂
Doti, a Ty się trzymaj dzielnie. Mała da Ci popalić psychicznie, ale jak już będzie po wszystkim to ta huśtawka emocji pójdzie w zapomnienie a Laurka w ramionach wszystko zrekompensuje 😁
W razie czego, bądź z nami w kontakcie. Do mnie możesz pisać esy nawet do 1-2 w nocy, bo ja tak ostatnio chodzę spać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...